Jump to content


Photo

Za ljude koji puno pricaju a malo kazu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 tiki_ns

tiki_ns
  • Members
  • 26 posts

Posted 30 May 2007 - 14:28

Interesuje me sta mislite o takvom nacinu konverzacije i postoji li neki recept kako najbezbolnije provoditi vreme u njihovom drustvu.


Jedino resenje koje ja uspesno primenjujem za sada je da jednostvano iskljucim mozak na neko vreme ali po nekada preterem u tome pa nemam blage veze o cemu se uopste razgovaralo.

#2 Voo

Voo
  • Members
  • 1,037 posts

Posted 30 May 2007 - 14:36

Ponudi ih domacim zu zuom bez jogurta.

#3 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 30 May 2007 - 14:58

Stavis ga na ignore listu, jednostavno ne pokazujes zainteresovanost i posle nekog vremena ostavice te na miru. smile.gif Veruj mi, radi.

#4 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 30 May 2007 - 15:39

... kazi da imas Atention Deficit Disorder i da ne mozes da slusas nekog duze od dve minute, a da posle znas o cemu se prica ... kazi i da cujes sasvim dobro, tako da ne moraju u isto vreme da se deru dok ti skracuju pricu ... posle dve minute, ako nastave sa pricom, kazi im ovako: 'mislim da nisam uzeo moj lek za ADD danas, pocinjem da gubim fokus'...

#5 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 30 May 2007 - 17:51

ja bi im shiju zavrnula. filuju bjesomucnim prezderavanjem informacija, zar da zbog njih, oni koji imaju manje toga za rec' ne mogu pustit' glas??

#6 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 30 May 2007 - 18:38

Odavno sam izgubio strpljenje za njih.

Ako je u pitanju posao, zamolim ih da mi posalju zahteve na e mail.

Ako su pitanju prijatelji, posteno im kazem da redukuju broj upotrebljenih reci na razumnu meru.

Ako je u pitanju mnoooogo dobra riba, vrlo rado je saslusam.

#7 shinoda

shinoda
  • Members
  • 121 posts

Posted 30 May 2007 - 21:00

samo ....drsko

Edited by shinoda, 30 May 2007 - 21:01.


#8 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 30 May 2007 - 21:46

ortaku mog ortaka deda dva i po sata drz'o predavanje o tome kako je
tetka ljubica 58. godiste
... cika dragoljub 49.
... ujna gorica 44.
... techa milenko 55.
... baba ivanka 37.
... stric Jovan 52.

bla bla bla

da bi na kraju rek'o 'vidis sine, ima raznih godista'
laugh.gif

#9 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 31 May 2007 - 00:11

Idealna vaspitna mera za mlade tinejdzere/tinejdzerke... rolleyes.gif

Posadis ih na stolicu i pocnes.... Obavezno ozbiljnim jednolicnim glasom... dry.gif

I mora da traje... Dugo i vaspitno... innocent.gif

A kad pocnu da mole za milost i uvijaju se kao da im je "gom dzabar" u ruci... unsure.gif

Da preklinju:
"- Daj tuci nas! Udari nas brate ko pravi otac pa da se razilazimo... Necemo nikada vise... Evo obecavamo... Samo nemoj vise da nas mucish!" ph34r.gif

I tu ja negde milostivo popustim, mrkog pogleda i blagog monotonog glasa doduse, a oni se razbeze sve drzeci se za poplavele vratove... rolleyes.gif

Pedagogija bato! whistling.gif

#10 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 31 May 2007 - 00:33

Ja se isto iskljucim... pa sam onda ko pala s marsa.
Ako su prijatelji, kazes, ubrzaj... nestrpljiv/a sam da cujem kraj...
Sef.. pa trpis valjda, ili prekidas pitanjima koja dovolje striktno do cilja.

Ja uglavnom prekidam pitanja.

Ako su mi nebitni, uopste ne slusam. Odem. Izmislim nesto.

#11 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 31 May 2007 - 13:40

Najvise mrzim ljude koji:
- kad pocnu nesto da pricaju, krenu od kulina bana, da bi na kraju zaboravili sta su hteli da kazu
- se deru kad pricaju (tak'a im karma)
- gestikuliraju u toku pricanja u nevoravatnim kolicinama
- kombinuju stavku 2 i stavku 3
- hoce da kazu u "tri crte" pa se pogube pa i ono sto su rekli ne znaju ni sta su rekli, a najmanje ih slusalac razume
...
...
Elem, za sve ovo gore navedeno, odavno, odavno naucih da:
1. po difoltu se iskljucim kad neko krene da gusi
2. Katujem u sred srede i kazem "the bottom line...?"
3. opomenem da se ne deru (jednom) a onda krenem i ja da urlam, da vide kako je to odvratno (u par navrata upalilo)
4. gestikulaciju lecim tako sto svaki put kad nesto hocu da kazem 'lupnem' tu osobu... i u toku price 'osinem' po koji put.. i prestaje (ne znam zasto, ali smire se)[inace mi za ovo treba nevidjena koncentracija sto me smori do bola]

#12 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 31 May 2007 - 14:03

mene nerviraju oni koji non-stop pričaju i ne zaustavljaju se, i skoro niko ne može da dođe do reči od njih, a sve sa pozom kako su oni najpametniji, kako sve najbolje znaju, kako su u sve upućeni i o svemu obavešteni

#13 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 31 May 2007 - 14:09

Redukovala broj prijatelja i poznanika na one koji imaju šta pametno/interesantno da kažu.
Srećom, imam privatan posao, obavljam većinu toga preko maila, pa ne moram da trpim brbljive strance.

Inače, obično ti brbljivi, što sve znaju, najmanje znaju da saslušaju druge.

#14 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 31 May 2007 - 14:22

u principu mogu da svarim kad neko krene da objasnjava nesto od kulina bana, jer se u vecini slucajeva sagovornik na korektan nacin moze navesti da predje na ponetu. u poslu je to vestina koja se stice (ili usavrsava) i iskustvom, jer pocetnik moze cesto da bude opsiran iz razloga sto jednostavno ne prepoznaje do kraja sta je bitno, a sta nije te onda iznosi sve detalje. ili ako izlaze nesto pred nadredjenim boji se da se nesto ne zabrlja jer je propustio da mu iznese neku informaciju, pa posledicno krene da prica sve od a do sh. prema takvima nemam negativan stav jer je sve to deo njihovog procesa ucenja, a i nije neki problem kad vec postoji nacin da usmeris tu osobu i zavrsis sa tim brze.

ono sto me nervira su ljudi koji pricaju konstantno i neumorno. jedino je njihova okolina smorena. nebitno da li su pride i umisljeni ili ne, sama cinjenica da neprestano pricaju zamara. cak me ni uobrazenost ne iritira u nekom obliku, ali sve dok ti pojedinci imaju pokrice za takakv stav. no, moje iskustvo je takvo da oni primeri koje je amelija navela uglavnom pojma nemaju o tome sto je navodno osnov za njihov nadobudni stav, dok su oni koji su tata mate za nesto prilicno opustenog ponasanja u vezi te svoje vestine/ znanja/ umeca/ stagod.

#15 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 31 May 2007 - 14:22

Elem, šta ja da radim.
Mila suprugica mi je od te sorte wub.gif

Svesno, pokušava ona da cut-uje priču, ali priroda joj je to.

"Krenula ja tamo i tamo, pa sretnem toga i toga, a njega znam jer je njegova keva to i to tamo i tamo, pa mu ja kažem "zdravo", on meni kaže "zdravo, gde si", ja kažem "evo tu sam, radim....blah, blah, blah... ", da bi posle pola sata rekla da će ta xx osoba doći kod nas na kafu.
Ja se, naravno, "isključio" posle prve 3-4 rečenice, i kad me na kraju pita "slažeš li se?", ja nemam pojma s čim treba da se složim.
Onda sleduje rasplet "ti me uopšte ne slušaš!" (ekvivalentno "ne voliš"), "neću ništa više da ti pričam"...

Kako postupiti?