Jump to content

Photo

Kako da brzog interneta u zarkovu?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 nebojsapetkovic

nebojsapetkovic
  • Members
  • 123 posts

Posted 30 May 2007 - 12:26

Da li neko zivi u zarkovu i ima potrebu za internetom, i nema nista vise osim zelje i stare analogne centrale sa dvojnikom?

#2 oto69

oto69
  • Members
  • 9 posts

Posted 08 June 2007 - 12:57

QUOTE(nebojsapetkovic @ 30 May 2007, 13:26) <{POST_SNAPBACK}>
Da li neko zivi u zarkovu i ima potrebu za internetom, i nema nista vise osim zelje i stare analogne centrale sa dvojnikom?

Ja zivim i posle dugogodisnje patnje sa dial up i dvojnikom naravno pocetkom ove godine sam dosao do kablovskog modema ikoma i mojoj sreci nikad kraja. laugh.gif

#3 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 08 June 2007 - 13:44

Eh, shvatis da nam je IT u qrtzu kad se neko raduje na iKom-ov net rolleyes.gif

@oto69 - wireless (ja l' preko BGW-a ili preko nekog regularnog provajdera) fercera uglavnom svuda u Zarkovu...

#4 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 08 June 2007 - 14:30

QUOTE(incognito @ 8 Jun 2007, 14:44) <{POST_SNAPBACK}>

@oto69 - wireless (ja l' preko BGW-a ili preko nekog regularnog provajdera) fercera uglavnom svuda u Zarkovu...

juuu, što BGW nije "regularan" provajder?

#5 viligervin

viligervin
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 June 2007 - 15:19

QUOTE(nebojsapetkovic @ 30 May 2007, 13:26) <{POST_SNAPBACK}>

da, ja.

#6 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 08 June 2007 - 15:20

Pa zato sto je to udruzenje gradjana a ne ISP. BGW je wireless mreza entuzijasta koja nema nikakve veze sa komercijalnom stranom price kakva je ISP. E sad naravno, mi zakaceni na BGW smo u isti i utkali internet za ljude koji nemaju mogucnosti za nesto bolje, al' to se placa i rusi koncepciju entuzijasticke wireless mreze.

Kad si na BGW-u ako padne net, AP ili bilo sta - ako ti to sam ne sredis ne mora uopste znaciti da ce neko to srediti u dogledno vreme. Kad ti padne net kod ISP-a ti pozoves korisnicki servis pa se nahebes majke svima tamo sto te vacare za tvoje pare a ne daju ti net, pa oni brze-bolje srede problem... To je razlika...

#7 oto69

oto69
  • Members
  • 9 posts

Posted 08 June 2007 - 23:31

QUOTE(incognito @ 8 Jun 2007, 14:44) <{POST_SNAPBACK}>

Kablovski mi zbog polozaja odgovara, malo sam nedostupan za wireless. Mozes misliti koje me blam pojeo kada sam sa drugarom iz Dizeldorfa pricao o protoku i cenama koje su tamo aktuelne i sta dobijas za iste pare koje mi ovde dajemo za tzv. kablovski internet od bandere do bandere.

#8 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 09 June 2007 - 00:04

QUOTE(oto69 @ 9 Jun 2007, 00:31) <{POST_SNAPBACK}>
Kablovski mi zbog polozaja odgovara, malo sam nedostupan za wireless. Mozes misliti koje me blam pojeo kada sam sa drugarom iz Dizeldorfa pricao o protoku i cenama koje su tamo aktuelne i sta dobijas za iste pare koje mi ovde dajemo za tzv. kablovski internet od bandere do bandere.

Ih, od bandere do bandere... Pa to bi za IKOM bilo civilizacijsko dostignuce... IKOM je najpoznatiji pletac mreza od kablova preko krovova zgrada, narocito deo mreze koju je radio STANTON pre nego sto ih je IKOM kupio (Zarkovo i Cukaricka Padina)... Treba ih nagraditi nagradom za zivotno delo - obzirom na strukturu prosto fascinira da to radi... E sad, ne radi kako treba, al' necemo da cepidlacimo...

#9 oto69

oto69
  • Members
  • 9 posts

Posted 10 June 2007 - 23:35

Jes' vala u pravu si, da ne cepidlacimo. Skinuce nam jednog dana makar dvojnike, pa bar od 2014 cemo pricati onda o novim IT dosticgnucima. rolleyes.gif

#10 bobio

bobio
  • Members
  • 1 posts

Posted 18 June 2007 - 18:11

Telekom je nekom majka a nekom maceha, godinama nisam mogao ni da telefoniram normalno, proslog leta su zamenili centralu i kablove, centala je repiste zarkovo sa novim brojevima na dvojku - sada vozim adsl laugh.gif

nekoliko godina sam bio prikacen wireless preko vodotornja na kosutnjaku (artkom), i stalno sam se cimao malo malo pa nesto ne radi

#11 Lancelot_Bgd

Lancelot_Bgd
  • Members
  • 303 posts

Posted 18 June 2007 - 21:30

QUOTE(incognito @ 8 Jun 2007, 16:20) <{POST_SNAPBACK}>
Pa zato sto je to udruzenje gradjana a ne ISP. BGW je wireless mreza entuzijasta koja nema nikakve veze sa komercijalnom stranom price kakva je ISP. E sad naravno, mi zakaceni na BGW smo u isti i utkali internet za ljude koji nemaju mogucnosti za nesto bolje, al' to se placa i rusi koncepciju entuzijasticke wireless mreze.

Kad si na BGW-u ako padne net, AP ili bilo sta - ako ti to sam ne sredis ne mora uopste znaciti da ce neko to srediti u dogledno vreme. Kad ti padne net kod ISP-a ti pozoves korisnicki servis pa se nahebes majke svima tamo sto te vacare za tvoje pare a ne daju ti net, pa oni brze-bolje srede problem... To je razlika...

Nije tacno, za te pare BGW radi sasvim korektno, a net pada i na SBB i ostalim "regularnim" provajderima. Ja na Miljakovcu imam konekciju koja radi posao,a znam dobro sta bi coveku koji ima dial up + dvojnika znacilo i ovo.
Ja mislim da je Zarkovo dostupno za BGW.

#12 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 23 June 2007 - 22:12

Poslednji put kada sam se cackao sa w'lessom u tim krajevima, BGW je imao AP u Zarkovu, ali problem je pravio Artkomov AP sa boosterima postavljen na susednoj zgradi. Ne znam kakva je sada situacija, jer sam se (na srecu) odselio iz Pueblo de Dzankova.

Edited by kovik, 23 June 2007 - 22:14.

#13 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 23 June 2007 - 22:17

Ma teško je i ljudima da stignu do Žarkova, a kamoli internetu.