Jump to content


Photo

ikago-Bg-ikago


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 papapavle

papapavle
  • Members
  • 338 posts

Posted 30 May 2007 - 05:57

Pitah ovo na Putovanjima svojevremeno, ali bez odgovora, možda je ovo prikladniji podforum...

Šta predlažete za putovanja Čikago-Bg-Čikago - da li su Orbitz, Travelocity i drugari nenadmašni, ili treba juriti neku agenciju od krvi i mesa (čuo sam za AxiomaTravel, ali mi se ne sviđa što ne primaju kreditne kartice, već mora Money Order)?

Koje se cene (a da nije Alitalijom) mogu očekivati za period dec/jan, a koje u letnjem špicu (naravno, ako se karte kupuju na vreme - ne pitam za ovo leto, već uopšteno)?

#2 1234

1234
  • Members
  • 204 posts

Posted 30 May 2007 - 10:08

Mene je uvek kostalo oko 1000-1300$, ali isao sam sa dobrim kompanijama...
Let u decembru ne moze da ne bude skup wink.gif

#3 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 May 2007 - 12:18

Januar-Mart mozes da prodjes sa nekih $700 ali izbegavaj Al Italiju osim ako neces da ti se put pretvori u nocnu moru.Axioma je OK ja sam kupovao karte za roditelje preko njih.

Edited by MAGRIPA65, 30 May 2007 - 12:18.


#4 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 30 May 2007 - 15:01

ma otkud ti to da aksioma ne prima kreditne kartice?
ima jos jedna 'nasa' agencija, na diversey malo zapadno od clarka - mac travel.

ako letis britishom, kartu mozes da kupis direktno od britisha,
jer oni ne daju popuste agentima... za ostale kompanije, bolje uzmi od agenta
mnogo je jeftinije.

orbitz, expedi-a i ostalo izbegavaj... dobri su samo da se pokupi
info o raznim kombinacijama i redovima leta.

#5 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 30 May 2007 - 15:11

sad, nema ljutis, ali postoji jedna albanska (iz makedonije) agencija koja organizuje letove po ex-yu (ali ne u beogradu). medjutim, lete do podgorice, i u website stoji da imaju 'tremendous discount for winter flights'. probaj, svi govore engleski i veoma su ljubazni. medju njima ima i onih koji govore srpski jer vecina bosanaca kupuje karte preko njih. sad znam da nije chicago-bg-chicago, ali mozda nemas nista protiv chicago-podgorica-bg-podgorica-chicago ako zaista imaju 'tremendous discount' ?


edit: link - http://www.iliriatravel.net/

Edited by Zero7, 30 May 2007 - 15:13.


#6 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 30 May 2007 - 23:09

QUOTE(kobac @ 30 May 2007, 15:01) <{POST_SNAPBACK}>
ma otkud ti to da aksioma ne prima kreditne kartice?
ima jos jedna 'nasa' agencija, na diversey malo zapadno od clarka - mac travel.

ako letis britishom, kartu mozes da kupis direktno od britisha,
jer oni ne daju popuste agentima... za ostale kompanije, bolje uzmi od agenta
mnogo je jeftinije.

orbitz, expedi-a i ostalo izbegavaj... dobri su samo da se pokupi
info o raznim kombinacijama i redovima leta.

Pa vecina americkih agencija ne prodaje karte jer su im ukinuli provizije tako da ti je on line zapravo jedina opcija.U axiomi (jos uvek su bili u Mt.Prospectu)kada sam ja zadnji put kupovao za matore rekli su mi da ne primaju kartice jer Lufthansa to ne dozvoljava ( koje sranje od izgovora) a najverovatnije ne zele da plate proviziju kreditnim karticama.Ima i neka agencija u Lyonsu ali nikada nisam sa njima dilovao niti znam tacno gde se nalazi ali sam cuo da je na Ogdenu.

Edited by MAGRIPA65, 30 May 2007 - 23:10.


#7 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 30 May 2007 - 23:50

QUOTE(MAGRIPA65 @ 30 May 2007, 16:09) <{POST_SNAPBACK}>
Pa vecina americkih agencija ne prodaje karte jer su im ukinuli provizije tako da ti je on line zapravo jedina opcija.U axiomi (jos uvek su bili u Mt.Prospectu)kada sam ja zadnji put kupovao za matore rekli su mi da ne primaju kartice jer Lufthansa to ne dozvoljava ( koje sranje od izgovora) a najverovatnije ne zele da plate proviziju kreditnim karticama.Ima i neka agencija u Lyonsu ali nikada nisam sa njima dilovao niti znam tacno gde se nalazi ali sam cuo da je na Ogdenu.


ma ne brate.... ako agencija nema popust,
kartu kupis direktno od aviokompanije.

online 'agencije' tipa orbitz i expedia nemaju nikakvu prednost.
obicno naplacuju nekih 5 do 15 dolara vise nego kompanije,
a ne rade rezervacije, holding, promene i ostale stvari tako dobro kao aviokompanije.

inace, ja sam bio u axiomi otkad je u cikagu, i primaju kreditne kartice bez problema.

#8 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 31 May 2007 - 00:57

QUOTE(MAGRIPA65 @ 30 May 2007, 23:09) <{POST_SNAPBACK}>
Pa vecina americkih agencija ne prodaje karte jer su im ukinuli provizije tako da ti je on line zapravo jedina opcija.U axiomi (jos uvek su bili u Mt.Prospectu)kada sam ja zadnji put kupovao za matore rekli su mi da ne primaju kartice jer Lufthansa to ne dozvoljava ( koje sranje od izgovora) a najverovatnije ne zele da plate proviziju kreditnim karticama.Ima i neka agencija u Lyonsu ali nikada nisam sa njima dilovao niti znam tacno gde se nalazi ali sam cuo da je na Ogdenu.


mozda je bilo reci o Discover ili American Express? koliko ja znam, Austrian Airlines na primer ne prima Discover, ali to ne znaci da ne mozes kupiti kartu kredit karticom karticom.

#9 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 May 2007 - 01:50

QUOTE(Zero7 @ 31 May 2007, 00:57) <{POST_SNAPBACK}>
mozda je bilo reci o Discover ili American Express? koliko ja znam, Austrian Airlines na primer ne prima Discover, ali to ne znaci da ne mozes kupiti kartu kredit karticom karticom.

Ma jok bre.Nisu hteli da prime nijednu karticu samo kes ili cek pa mi jos slozili neku pricu da je to zbog osiguranja i Lufthanze....Sranje zivo.Onda sam cuo od coveka koji je putovao preko Pariza Air Francom da su njemu rekli kako ne primaju jer Air France ne prima kartice.Nebuloza ziva. Ja koliko sam kopao po netu oni su najjeftiniji a dobro je jer imaju i poslovnicu u BGD tako da kupis karte za familiju ovde a oni ih samo podignu tamo.Isto preko njih mozes da saljes i novac.Opet da ponovim nisam skoro radio sa njima ili bolje reci od kada su se preselili.

Edited by MAGRIPA65, 31 May 2007 - 01:54.


#10 papapavle

papapavle
  • Members
  • 338 posts

Posted 31 May 2007 - 03:03

Hvala svima na savetima, sad imam dosta materijala za traženje najbolje kombinacije :) Za Axiomu i kreditnu nemam iskustva iz prve ruke, a vidim da su i vaša raznolika...

QUOTE(Zero7)
sad, nema ljutis, ali postoji jedna albanska (iz makedonije) agencija

Naravno da nema ljutiš :) Samo mi na prvu loptu deluje malo cimanje to dodatno presedanje.

QUOTE(1234)
Let u decembru ne moze da ne bude skup

Za studentariju je "decembar" fleksibilan pojam :) Evo npr. 20.dec-16.jan za $767, Austrian Airlines (preko Orbitza; AUA sajt ne daje ništa ispod 1200!).

No, malo me brine što je to ista cena kao za neudobnu AlItaliju, a oko 150$ niža od AirFrance - kakvi su Austrian letovi preko Atlantika (čitaj: ima li svako TV na sedištu ispred, to mi je glavni faktor da mi put brzo prodje :)?

Edit: našao ovde info, deluje da ORD-VIE opslužuju multimedijalni A330 avioni :)

Edited by papapavle, 31 May 2007 - 05:36.


#11 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 31 May 2007 - 04:10

QUOTE(papapavle @ 31 May 2007, 03:03) <{POST_SNAPBACK}>
No, malo me brine što je to ista cena kao za neudobnu AlItaliju, a oko 150$ niža od AirFrance - kakvi su Austrian letovi preko Atlantika (čitaj: ima li svako TV na sedištu ispred, to mi je glavni faktor da mi put brzo prodje smile.gif?

Zavisi od aviona.Stariji nemaju ekran ispred sedista mada ih sve manje ima na letovima.Austrian je OK samo bezi od Al Italije osim ako neces da putujes tri dana (posto tradicionalno izgubis presedajuci let ili ga otkazu) a onda provedes jos sedam dana trazeci prtljag.U malo da zaboravim .To sto ti kupis kartu od Lufthanse ne znaci da ces leteti njihovim avionom.Moj zadnji put za Evropu preko Lufthanse se sveo na letenje Unitedom ,Swiss Airom i Aeroflotom a sve to sa kartom od Lufthanse.Ukratko kada zoves da cekiras let prebace te na 5 razlicitih brojeva da bi ti konacno nasli onaj pravi.

Edited by MAGRIPA65, 31 May 2007 - 05:22.


#12 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 01 June 2007 - 03:01

ajd i ja da se ubacim...posto me tema dotice,u chicagu sam... idem za srbiju jula (imam povratnu sa Alitaliom)ali bi i nekako da ne letim sa njima...zna li neko sta bolje dodje,da idem k'doma (i iskoristim povratnu) pa da uzimam kartu BEG-CHI-BEG ili da uzimam kartu odavde CHI-BEG-CHI ( i da povratnu bacim)...kad sam reko bolje, mislim sta dodje jeftinije....gledo sam preko ovih orbitz i tako tih websajtova a i preko websajtova kompanija...nema nista ispod $1300, a nemam pojma koliko su sada iz BG...i sta dodje jeftinije tenks....

#13 papapavle

papapavle
  • Members
  • 338 posts

Posted 01 June 2007 - 05:23

QUOTE(scepa @ 31 May 2007, 21:01) <{POST_SNAPBACK}>
zna li neko sta bolje dodje,da idem k'doma (i iskoristim povratnu) pa da uzimam kartu BEG-CHI-BEG ili da uzimam kartu odavde CHI-BEG-CHI ( i da povratnu bacim)...kad sam reko bolje, mislim sta dodje jeftinije....

BEG-ORD-BEG (odlazak avgust, povratak decembar) Lufthanzom preko Frankfurta oko 710e, rezervisano pre 2 nedelje preko Gee (sve pohvale za e-mail korešpodenciju s njima, uvek se lako i brzo dogovorimo). Ja sam za sada na istoj kombinaciji kao ti, ali je to cimanje oko planiranja, jer treba 6 meseci unapred odrediti tačan datum povratka Chi-Bg.

Razlika u ceni povratne i one u jednom pravcu je prilično mala (reda 100-150e), tako da je možda bolje povratnu baciti (ili kupiti Bg-Chi u jednom pravcu, što je moguće ako imaš US boravak ili vizu na duže od godinu dana) prilikom nekog jeftinijeg putovanja.

#14 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 01 June 2007 - 06:19

QUOTE(papapavle @ 31 May 2007, 23:23) <{POST_SNAPBACK}>
BEG-ORD-BEG (odlazak avgust, povratak decembar) Lufthanzom preko Frankfurta oko 710e, rezervisano pre 2 nedelje preko Gee (sve pohvale za e-mail korešpodenciju s njima, uvek se lako i brzo dogovorimo). Ja sam za sada na istoj kombinaciji kao ti, ali je to cimanje oko planiranja, jer treba 6 meseci unapred odrediti tačan datum povratka Chi-Bg.

Razlika u ceni povratne i one u jednom pravcu je prilično mala (reda 100-150e), tako da je možda bolje povratnu baciti (ili kupiti Bg-Chi u jednom pravcu, što je moguće ako imaš US boravak ili vizu na duže od godinu dana) prilikom nekog jeftinijeg putovanja.




pa cekaj, mislio sam da nemoze da se uzima one-way...bg-chi???mislim imam F-1 vizu do avgusta 2008, ali licno nesto ne planiram vracanje u srbiju (volimo te otadzbino nasa i te fore ne volim...tj. armiju) sledece godine... ma treba mi bilo koja jeftinija varijanta...pa cak i za 100 jevreja...jel su ok sa mailovima, posto sam ja prosle godine uzeo preko continetala(preimenovan u bti-pegrotours, ili kako vec) pa je bilo kao samo ti nama posalji mail...4 maila sam slao, da bi na kraju morao da zovem....nego reci mi, neznam gde si sada, ali jel ovi iz gee oce da drze kartu, ili mora kupovina odma'?....posto za srbiju planiram da idem tek oko sredine jula i comeback sredinom avgusta...letim ovako vec zadnje 4 god ali nisam imao situaciju ko sada(mislio sam da sam iskusan) e da i gledao sam ove predjasnje postove, jel vredi da idem po tim agencijama na diversey-u ili koja je vec ono na forest-u ili gde vec...jbga izvini zbog suvishih pitanja....

Edited by scepa, 01 June 2007 - 06:40.


#15 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 01 June 2007 - 06:24

QUOTE(scepa @ 31 May 2007, 23:19) <{POST_SNAPBACK}>
pa cekaj, mislio sam da nemoze da se uzima one-way...bg-chi???mislim imam F-1 vizu do avgusta 2008...


brate.. ja sam upravo tako prvi put dosao u ameriku (davno duduse):
sa kartom u jednom pravcu i f-1 vizom.

nemoj mi reci da ti je neko prodao pricu da moras da kupis povratnu,
cak i ako po zakonu nisi obavezan da se vracas dok ne zavrsis studije?