Jump to content


Photo

Novi predsednik Narodne skupstine


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
201 replies to this topic

#31 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 May 2007 - 23:12

Jel mozete malo manje da extremisete, jebote?
Oliver Dulic je sasvim OK, i to kao gradjanin mislim.
Dajte coveku sansu.
I ne samo njemu, vec celom DS-u u Skupstini i Vladi.
Ne podrzavam Vladu, ali sam za to da se DS-u, pa i nekima iz G17+, da sansa.

Edited by PESC, 25 May 2007 - 23:28.


#32 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2007 - 23:13

QUOTE(Dubravka @ 25 May 2007, 22:10) <{POST_SNAPBACK}>
A ako im ne dozvoli?

Pretpostavljam da bi tada rekao da su LDP-ovci bili potpuno u krivu što mu nisu pružili podršku. cool.gif

Pogresnu si osobu nasla za isterivanje (DS) pravde.
U interesu svih normalnih ljudi je da se ovo ludilo zaustavi- milom ili silom!

#33 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 May 2007 - 23:21

QUOTE(melankolic @ 26 May 2007, 00:13) <{POST_SNAPBACK}>
U interesu svih normalnih ljudi je da se ovo ludilo zaustavi- milom ili silom!

Za to da se zaustavi silom, malo je mnogo kasno.
Propusteni su i 6.oktobar i vanredno stanje.
Kada stupi na snagu sporazum o ublazavanju viznog rezima i kada Srbija nastavi pregovore o asocijaciji i stabilizaciji sa EU, radikali ce polako poceti da slabe, jer Srbija vise nece biti zatvoreni sistem.
Oni mogu da opstanu samo u sistemu zatvorenih, primitivnih umova, kakvi su sami.
I EU je to shvatila, zato se pregovori i nastavljaju.
Ali ne zbog nas, nego iskljucivo zbog sebe.

#34 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 25 May 2007 - 23:29

QUOTE(PESC @ 26 May 2007, 00:12) <{POST_SNAPBACK}>
Jel mozete malo manje da extremisete, jebote?
Oliver Dulic je sasvim OK, i to kao gradjanin mislim.
Dajte coveku sansu.

Prava je sreća, Uki, što si se ti učlanio u LDP. Glas razuma. smile.gif

#35 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2007 - 23:33

QUOTE(PESC @ 25 May 2007, 22:21) <{POST_SNAPBACK}>
Za to da se zaustavi silom, malo je mnogo kasno.
Propusteni su i 6.oktobar i vanredno stanje.
Kada stupi na snagu sporazum o ublazavanju viznog rezima i kada Srbija nastavi pregovore o asocijaciji i stabilizaciji sa EU, radikali ce polako poceti da slabe, jer Srbija vise nece biti zatvoreni sistem.
Oni mogu da opstanu samo u sistemu zatvorenih, primitivnih umova, kakvi su sami.
I EU je to shvatila, zato se pregovori i nastavljaju.
Ali ne zbog nas, nego iskljucivo zbog sebe.

Ne verujem ja u tu pricu ni 1%. Bas naprotiv, mislim da ce, sto se budemo vise priblizavali tzv. evropskim integracijama, divljanje zlocinaca prema "izdajnicima" biti sve zesce i sve ucestalije.
A ako mislis da treba dozvoliti ratnim pljackasima i ratnim zlocincima (a suprotstaviti im se raznim kampanjama i pozivanjem na zakon, do kojeg im je stalo koliko do lanjskog snega) da za jedno po podne promene naziv bulevara, onda mislim da mu ime nije ni trebalo menjati. Bar bi ulice bile cistije.

#36 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 May 2007 - 23:43

QUOTE(Dubravka @ 26 May 2007, 00:29) <{POST_SNAPBACK}>
Prava je sreća, Uki, što si se ti učlanio u LDP. Glas razuma. smile.gif

Aj sad nemoj da ironises.wink.gif
Ja sam potpuno za politiku LDP-a, ali LDP je dobio 5% i nije u Vladi, i ne bih vise bio u njemu da je usao u Vladu u kojoj je DSS, niti bih LDP podrzavao.
I ovo nije slucaj samo sa Oliverom Dulicem.
Nego i sa Marijom Serifovic i ekspedicijom koja je isla na Himalaje.
I dosta vise sa pljuvanjem svega sto dolazi iz Srbije, svega normalnog, sto je, btw, i priznato u Evropi (pri cemu iz ovoga iskljucujem Kusturicu, a ukljucujem Biljanu Srbljanovic, Mrdjana Bajica, Mariju Serifovic, Novaka Djokovica, Jelenu Jankovic, Anu Ivanovic, itd).
One koji pljuju po svemu iz svoje zemlje Evropljani ne vole.
Bas kao sto ne podnose fasizam i velicanje zlocina.

#37 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 May 2007 - 23:46

QUOTE(melankolic @ 26 May 2007, 00:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ne verujem ja u tu pricu ni 1%. Bas naprotiv, mislim da ce, sto se budemo vise priblizavali tzv. evropskim integracijama, divljanje zlocinaca prema "izdajnicima" biti sve zesce i sve ucestalije.

Pa ce, pod pritiskom EU, takvi biti kaznjavani.


QUOTE(melankolic @ 26 May 2007, 00:33) <{POST_SNAPBACK}>
A ako mislis da treba dozvoliti ratnim pljackasima i ratnim zlocincima (a suprotstaviti im se raznim kampanjama i pozivanjem na zakon, do kojeg im je stalo koliko do lanjskog snega) da za jedno po podne promene naziv bulevara, onda mislim da mu ime nije ni trebalo menjati. Bar bi ulice bile cistije.

Ne, ne mislim.
Samo mislim da je za zabranu kasno, kad to nije uradjeno 12.marta, nikada nece biti.
Moj stav se zna, ne zelim da ga opetujem.
A drugo, ne mozes ukloniti 30% stanovnistva, radikali su od strane istih izglasani, radikale ne podnosim, ali pravo glasa nemamo samo mi koji smo za DS-LDP.

#38 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 25 May 2007 - 23:51

QUOTE(PESC @ 26 May 2007, 00:43) <{POST_SNAPBACK}>
Aj sad nemoj da ironises.wink.gif

sad.gif
Promašaj! Uopšte nisam bila ironična... da sam htela da ironišem, smajli bi bio drugačiji.

Edit: Uki, ovaj potpis ti je baš naporan... dry.gif

Edited by Dubravka, 25 May 2007 - 23:52.


#39 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 May 2007 - 23:55

QUOTE(Dubravka @ 26 May 2007, 00:51) <{POST_SNAPBACK}>
sad.gif
Promašaj! Uopšte nisam bila ironična... da sam htela da ironišem, smajli bi bio drugačiji.

Edit: Uki, ovaj potpis ti je baš naporan... dry.gif

Izvini.wink.gif
A glede potpisa-mislim da je veoma appropriate za sadasnju situaciju u Srbiji.wink.gif
Edit:slovo

Edited by PESC, 25 May 2007 - 23:56.


#40 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2007 - 23:56

QUOTE(PESC @ 25 May 2007, 22:46) <{POST_SNAPBACK}>
Pa ce, pod pritiskom EU, takvi biti kaznjavani.
Ne, ne mislim.
Samo mislim da je za zabranu kasno, kad to nije uradjeno 12.marta, nikada nece biti.
Moj stav se zna, ne zelim da ga opetujem.
A drugo, ne mozes ukloniti 30% stanovnistva, radikali su od strane istih izglasani, radikale ne podnosim, ali pravo glasa nemamo samo mi koji smo za DS-LDP.

Kao prvo, o kakvom pritisku ti pricas? Sto bi njih (iz Evrope) bilo briga kakva je situacija u ovoj mocvari? Gledaj samo sta se radi uPoljskoj ili sta se radilo u Slovackoj do pre koju godinu. Je l' se digla dzeva? Njima je samo u interesu da njihov kapital bude zasticen, da su im bitna ljudska prava ne bi Saucesnika proglasavali za demokratu.
I kao drugo, sta ti mislis da bi tih "30%" pobunilo kad bi se pohapsili njihovi lideri i poslali na visegodisnje robije, eto npr. za velicanje genocida (ako bismo im samo to uzeli za greh)? Ma jeste, krezuba raja i intelektualna db elita bi sve puteve blokirala. I Kasapin je imao 80- 90% podrske pa ko ga je branio? Sve sami junaci koji ni 200m nisu mogli da predju a da ne uzmu nitroglicerin.

#41 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 26 May 2007 - 00:10

QUOTE(melankolic @ 25 May 2007, 23:33) <{POST_SNAPBACK}>
Ne verujem ja u tu pricu ni 1%. Bas naprotiv, mislim da ce, sto se budemo vise priblizavali tzv. evropskim integracijama, divljanje zlocinaca prema "izdajnicima" biti sve zesce i sve ucestalije.
A ako mislis da treba dozvoliti ratnim pljackasima i ratnim zlocincima (a suprotstaviti im se raznim kampanjama i pozivanjem na zakon, do kojeg im je stalo koliko do lanjskog snega) da za jedno po podne promene naziv bulevara, onda mislim da mu ime nije ni trebalo menjati. Bar bi ulice bile cistije.

O cemu ti pricas !
Koja to ekipa moze da nas priblizi evr. integracijama ? Pogledaj dobro spisak clanova DS i njihovu biografiju. Naravno nekolicina od njih je bila na doskolovanje u inostranstvu (ne pise ko ih je finansirao a u CV-u to treba da pise) i po kvalifikacijama se uopste ne razlikuju od onih iz DSS i SRS. Glupo je izigravati Nostradamusa jer ekstremista imas i u najrazvijenijim drzavama...

Spisak izvrshog odbora DS :
*
Борис Тадић, Председник ДС
*
Душан Петровић, заменик председника ДС
*
Вида Огњеновић, потпредседница ДС
*
Драган Шутановац, потпредседник ДС
*
Мр Бојан Пајтић, потпредседник ДС
*
Мр Ненад Богдановић, потпредседник ДС
*
Драгољуб Мићуновић, председник Политичког савета ДС
*
Драган Ђилас, представник региона Београд и председник Градског одбора ДС Београд
*
Оливер Дулић, представник региона Нови Сад
*
Милорад Ђурић, представник региона Зрењанин
*
Миодраг Ђидић, представник региона Крагујевац
*
Милован Марковић, представник региона Ужице
*
Мр Ивица Стеванић, представник региона Смедерево
*
Владимир Јовановић, представник региона Лесковац
*
Бошко Ристић, представник региона Ниш
*
Горан Богдановић, председник Покрајинског одбора ДС за Косово и Метохију
*
Живко Марковић, в.д председника Покрајинског одбора ДС за Војводину
*
Драган Планић, председник Градског одбора ДС Крагујевац
*
Игор Павличић, председник Градског одбора ДС Нови Сад
*
Мр Милош Симоновић, председник Градског одбора ДС Ниш
*
Гордана Чомић, председница Форума жена ДС
*
Владимир Петковић, председник Демократске омладине
*
Марко Ђуришић, председник Извршног одбора ДС
*
Тамара Трипић, секретар ДС
*
Ружица Павловић-Ђинђић

#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 May 2007 - 00:19

QUOTE(revolucionar @ 25 May 2007, 23:10) <{POST_SNAPBACK}>
O cemu ti pricas !
Koja to ekipa moze da nas priblizi evr. integracijama ? Pogledaj dobro spisak clanova DS i njihovu biografiju. Naravno nekolicina od njih je bila na doskolovanje u inostranstvu (ne pise ko ih je finansirao a u CV-u to treba da pise) i po kvalifikacijama se uopste ne razlikuju od onih iz DSS i SRS. Glupo je izigravati Nostradamusa jer ekstremista imas i u najrazvijenijim drzavama...

Spisak izvrshog odbora DS :
*
Борис Тадић, Председник ДС
*
Душан Петровић, заменик председника ДС
*
Вида Огњеновић, потпредседница ДС
*
Драган Шутановац, потпредседник ДС
*
Мр Бојан Пајтић, потпредседник ДС
*
Мр Ненад Богдановић, потпредседник ДС
*
Драгољуб Мићуновић, председник Политичког савета ДС
*
Драган Ђилас, представник региона Београд и председник Градског одбора ДС Београд
*
Оливер Дулић, представник региона Нови Сад
*
Милорад Ђурић, представник региона Зрењанин
*
Миодраг Ђидић, представник региона Крагујевац
*
Милован Марковић, представник региона Ужице
*
Мр Ивица Стеванић, представник региона Смедерево
*
Владимир Јовановић, представник региона Лесковац
*
Бошко Ристић, представник региона Ниш
*
Горан Богдановић, председник Покрајинског одбора ДС за Косово и Метохију
*
Живко Марковић, в.д председника Покрајинског одбора ДС за Војводину
*
Драган Планић, председник Градског одбора ДС Крагујевац
*
Игор Павличић, председник Градског одбора ДС Нови Сад
*
Мр Милош Симоновић, председник Градског одбора ДС Ниш
*
Гордана Чомић, председница Форума жена ДС
*
Владимир Петковић, председник Демократске омладине
*
Марко Ђуришић, председник Извршног одбора ДС
*
Тамара Трипић, секретар ДС
*
Ружица Павловић-Ђинђић

Evo, sad i tebi moram da objasnjavam da tzv. evroatlantske integracije ne znace automatski i civilizacijski iskorak iz ove mocvare. To samo znaci da ce strani kapital biti zasticen za neko duze vreme, vojska i policija biti svedeni na nivo na kojem nece moci nikome pretiti u okruzenju. To je poenta cele te price oko "evropskih integracija".
Niko nikome sa strane nije dolazio da uvodi demokratiju, za nju se valja izboriti, kao sto rekoh- milom ili silom!

#43 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 26 May 2007 - 00:50

Uki, ako znas za boga, samilost /a i za pristojnosti, skidaj tu sliketinu iz signature.

Nemamo svi brzi internet, idelane veze, memorije koliko nam dusha zeli..
Bicu prisiljena da se nacisto uklonim s foruma, jer nema sanse da teme
s ovakvim slikama lako otvaram ili sejvujem. /Aman, koji ti je k. da se s tim izivljavas?!!/

Btw, molim moda da zabrani koriscenje slika u signaturama.

Zbog istih kretenizama sam svojevremeno digla ruke od DS foruma, a i
od ovoga cu - zahvaljujuci mom partijskom drugu Uroshu Besnom. ph34r.gif ph34r.gif

#44 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 May 2007 - 01:44

QUOTE(melankolic @ 26 May 2007, 01:19) <{POST_SNAPBACK}>
Evo, sad i tebi moram da objasnjavam da tzv. evroatlantske integracije ne znace automatski i civilizacijski iskorak iz ove mocvare. To samo znaci da ce strani kapital biti zasticen za neko duze vreme, vojska i policija biti svedeni na nivo na kojem nece moci nikome pretiti u okruzenju. To je poenta cele te price oko "evropskih integracija".
Niko nikome sa strane nije dolazio da uvodi demokratiju, za nju se valja izboriti, kao sto rekoh- milom ili silom!

Ne lupetaj.
Evroatlantske integracije znace civilizacijski iskorak iz mocvare, jer ce ljudi u ovoj zemlji imati priliku da vide i osete nesto drugacije i normalno i nece vise biti izolovani od sveta, jer ce svet dolaziti u Srbiju, i ljudi iz Srbije ce ici u svet, pa ce onda moci da uporede ovo ovde sa onim sto postoji u EU.
I nije nacionalizam i losa ekonomska situacija zastupljena samo u Srbiji, niti na Zapadu cvetaju ruze.
Tvoje misljenje da je Srbija najgora a da na Zapadu cvetaju ruze je misljenje nekoga ko na tom istom Zapadu nikada nije bio niti ga osetio na pravi nacin.
Zapad ima uredjene i normalne institucije sistema, nacionalizam postoji, ali nije socijalno prihvacen niti se propagira od strane vlasti, ali ipak postoji, i svaki problem se konkretno resava i na nacionalnom nivou zemlje clanice i na nivou EU.
Ali daleko od toga da problema nema.
I isto tako, oni koji misle kao ti su zrtve najgorih oblika krijumcarenja ljudi i trgovine ljudima, jer teze da izadju u bolji zivot u Evropi iz kaljuge u nekoj zemlji u tranziciji u kojoj zive.
EU NIKOGA ne ceka rasirenih ruku niti bilo kome daje bilo sta za dzabe, moras da budes ili super student, pa da dobijes stipendiju, ili super strucnjak u svojoj profesiji, pa da te zaposle, melankolic.
A mentaliteti se ne razlikuju nesto preterano od mentaliteta u Srbiji-ljudi u EU u proteklih 18 godina nisu bili u ratovima, zlocinima, sankcijama, bedi i izolaciji, ljudi u Srbiji jesu.
Kad tome dodas i gubitnike tranzicije, dobijes radikale sa najvecim procentom glasova.
Evropskoj Uniji je bilo jevtinije da podrzi Kostunica-Tadic dogovor i Vladu DS-G17+-DSS nego da na svojim granicama ima rat za Kosovo, melankolic.
Zato sto im je za ovakvu strategiju trebala dvotrecinska vecina (za nastavljanje pregovora i za ukidanje viza) a za akciju (ergo, vojne kontingente ili finansiranje ratom pogodjenih podrucja od strane ECB) bi im trebala jednoglasnost, a drzave clanice oko toga nikada ne bi bile jedinstvene, jer je ex Visehradska grupa + Slovenija potpuno Serbia friendly, bilo ko da u Srbiji ima vlast.
E, zato su potpuno podrzali ovu Vladu, ma kakva da je, ja je ne podrzavam, jer je u njoj DSS i Kostunica kao premijer, ali u toj Vladi ima ljudi, koji su mi potpuno OK (npr Rasim Ljajic, Milica Cubrilo, Ana Pesikan, Bozidar Djelic).
I te ljude cu uvek da podrzavam, nevezano za to sto su u vlasti sa DSS-om.
I zelim im sve najbolje.
A demokratija podrazumeva i malo siri nivo svesti i obrazovanja, koji ce ljudi u Srbiji steci kada budu imali bolji standard i kada budu poceli da putuju.
A to ce se vrlo brzo desiti.
Zato sto cak ni degenericni puz aka Kostunica ne moze da zaustavi drustvene tokove koji ce se, bio on ili ne bio na vlasti, pomerati i ici u boljem pravcu u Srbiji.

Edited by PESC, 26 May 2007 - 01:47.


#45 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 May 2007 - 01:58

QUOTE(melankolic @ 26 May 2007, 00:56) <{POST_SNAPBACK}>
Kao prvo, o kakvom pritisku ti pricas? Sto bi njih (iz Evrope) bilo briga kakva je situacija u ovoj mocvari? Gledaj samo sta se radi uPoljskoj ili sta se radilo u Slovackoj do pre koju godinu. Je l' se digla dzeva? Njima je samo u interesu da njihov kapital bude zasticen, da su im bitna ljudska prava ne bi Saucesnika proglasavali za demokratu.
I kao drugo, sta ti mislis da bi tih "30%" pobunilo kad bi se pohapsili njihovi lideri i poslali na visegodisnje robije, eto npr. za velicanje genocida (ako bismo im samo to uzeli za greh)? Ma jeste, krezuba raja i intelektualna db elita bi sve puteve blokirala. I Kasapin je imao 80- 90% podrske pa ko ga je branio? Sve sami junaci koji ni 200m nisu mogli da predju a da ne uzmu nitroglicerin.

Poljska i Slovacka imaju izgradjene i stabilne institucije sistema i imale su ih 2004.kad su ulazile u EU, te je EU znala s kim komunicira.
Srbija NEMA izgradjene i stabilne (ergo, depolitizovane i oslobodjene strancarenja) institucije sistema, i sama se dovela u tu situaciju.
A Kostunicu su podrzali zato sto ne zele ratove i nestabilnost na svojim granicama, a ne zato sto ga smatraju demokratom.
A glede drugog-ne ponasaj se fasisticki.
Prvi ne podnosim radikale, znas moje misljenje o njima, i isto tako moje misljenje o SPS-u, ali 28% ljudi u ovoj zemlji je za njih glasalo, to je, uostalom, i njihovo pravo.
Ljudi koji glasaju za radikale postoje i nisu nista gori niti bolji od tebe i mene.
Da sam se ja pitao, odredjenje stvari bi se desile jos 6.oktobra, a na RTS-u i Pinku bi se pustali snimci zlocina u ex YU i finansijskih malverzacija tih istih radikala, pa nikada vise ne bi mogli da postoje kao stranka niti bi ljudi iz nje smeli da se bave politikom.
Kad su mogli za vreme vanrednog stanja, nisu ih zabranili.
I ja ne krivim radikale sto imaju 30%, imaju ih jer se njihov program nacionalne sabornosti i lakih resenja svidja vecini ljudi u ovoj zemlji.
Ja krivim DOS, pre svega tog istog Cedu u cijoj sam stranci, i tu istu Natasu Micic i tog istog Zarka Koraca, i ostale, koji se danas ubise pricajuci o lustraciji, a doneli su krajnje blag zakon, koji 9 meseci, koliko su posle njegovog donosenja bili na vlasti, nisu primenjivali.
Krivica nije u onima koji su posledica nedelovanja demokratskih snaga, vec u samim demokratskim snagama!
Radikali su samo posledica, prekratko vanredno stanje i nesprovodjenje lustracije uzrok!