Jump to content

Photo

Novi predsednik Narodne skupstine

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
201 replies to this topic

#196 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 June 2007 - 03:34

Melankolic, ja uopste ne mislim da sam mesija, isto sam, kao i ti, forumas i diskutant.
To sto si ti navikao na jednoumlje, to je tvoja stvar, demokratija je nesto sasvim drugo, na sta ti, ocigledno, nisi navikao, i cega nisi svestan.
Jesam u LDP-u, jesam za liberalnu, tacnije socijalno-liberalnu opciju, ali nisam za partijsku drzavu.
A ti jesi za partijsku drzavu, sa sve vladajucom ideologijom.
Nisam zaboravio da je Sreten Lukic predvodio Sablju, ali isto tako nisam zaboravio to sto je radio na Kosovu.
Meni je zlocin zlocin, melankolic, nisam za to da se neko, ko ga je izvrsio, oslobodi odgovornosti samo zato sto je sprovodio Sablju.
Sreten Lukic je zlocinac i tako treba da bude tretiran, ne moze biti heroj, zbog onoga sto je radio na Kosovu, pa makar sprovodio jos 2-3 Sablje.
Imas dvostruke kriterije, melankolic.
Protiv zlocina si, a podrzavas zlocinca, samo zato sto je vodio nesto sto je tebi odgovaralo.
Ja ne negiram njegovu ulogu u Sablji, ali ti, nazivanjem njega herojem Sablje, vredjas zrtve genocida na Kosovu do 1999.godine.
Ili si mozda zaboravio na masovne grobnice, spaljivanje leseva u Mackatici, odnosno tzv."asanaciju terena". ph34r.gif
Pre nego sto nekom kazes da se suoci s prosloscu, prvo ti to sam uradi.

Edit:ako tebi u slobodne umove spadaju Roza Luksemburg i ona zena-teroristkinja koja je pustena iz zatvora pre nekoliko meseci u Nemackoj, onda ph34r.gif

Edited by PESC, 11 June 2007 - 03:37.

#197 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 11 June 2007 - 10:12

QUOTE(PESC @ 11 Jun 2007, 02:34) <{POST_SNAPBACK}>
Melankolic, ja uopste ne mislim da sam mesija, isto sam, kao i ti, forumas i diskutant.
To sto si ti navikao na jednoumlje, to je tvoja stvar, demokratija je nesto sasvim drugo, na sta ti, ocigledno, nisi navikao, i cega nisi svestan.
Jesam u LDP-u, jesam za liberalnu, tacnije socijalno-liberalnu opciju, ali nisam za partijsku drzavu.
A ti jesi za partijsku drzavu, sa sve vladajucom ideologijom.
Nisam zaboravio da je Sreten Lukic predvodio Sablju, ali isto tako nisam zaboravio to sto je radio na Kosovu.
Meni je zlocin zlocin, melankolic, nisam za to da se neko, ko ga je izvrsio, oslobodi odgovornosti samo zato sto je sprovodio Sablju.
Sreten Lukic je zlocinac i tako treba da bude tretiran, ne moze biti heroj, zbog onoga sto je radio na Kosovu, pa makar sprovodio jos 2-3 Sablje.
Imas dvostruke kriterije, melankolic.
Protiv zlocina si, a podrzavas zlocinca, samo zato sto je vodio nesto sto je tebi odgovaralo.
Ja ne negiram njegovu ulogu u Sablji, ali ti, nazivanjem njega herojem Sablje, vredjas zrtve genocida na Kosovu do 1999.godine.
Ili si mozda zaboravio na masovne grobnice, spaljivanje leseva u Mackatici, odnosno tzv."asanaciju terena". ph34r.gif
Pre nego sto nekom kazes da se suoci s prosloscu, prvo ti to sam uradi.

Edit:ako tebi u slobodne umove spadaju Roza Luksemburg i ona zena-teroristkinja koja je pustena iz zatvora pre nekoliko meseci u Nemackoj, onda ph34r.gif

Ti definitivno imas nekih mentalnih problema jer sve za sta me optuzujes niti sam izgovorio niti to mislim. Gde sam ja to podrzao haskog optuzenika Lukica ili opravdao Cankovu podrsku? Jedino sto sam pomenuo, pa si se brecnuo jer nisi ocekivao da cu se toga setiti (jos jedan komplex "PESCA sveznajuceg") je samo to da je Lukic ucestvovao u Sablji, koju bi ti, veliki liberal i demokrata produzio na neodredjeno sa sve istim tim ratnim zlocincem na celu.
Pa ko sad ima dvostruke kriterijume, PESC?
Nista ja nisam zaboravio i u svakoj prilici se trudim da pomenem stvari koje su se desile da se ne bi zaboravile, pogotovo insistiram na tome koliku je podrsku u narodu imao taj Projekat a sto tebi, vidim, jako smeta. E pa vidis, mene ne zanima da li ce to kod tebe i tebi slicnih licemera izazvati reakciju gadjenja pa cete me proglasiti nacistom i ne znam cime sve ne. Ono sto sam prezivljavao u ovom okruzenju svih ovih godina ja iznosim na ovom mestu, kao sto sam najbolje znam koliko sam se samo borio u sebi da ne potpadnem pod taj populizam sve ovo vreme.

#198 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 11 June 2007 - 12:43

QUOTE(melankolic @ 11 Jun 2007, 11:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ti definitivno imas nekih mentalnih problema jer sve za sta me optuzujes niti sam izgovorio niti to mislim. Gde sam ja to podrzao haskog optuzenika Lukica ili opravdao Cankovu podrsku? Jedino sto sam pomenuo, pa si se brecnuo jer nisi ocekivao da cu se toga setiti (jos jedan komplex "PESCA sveznajuceg") je samo to da je Lukic ucestvovao u Sablji, koju bi ti, veliki liberal i demokrata produzio na neodredjeno sa sve istim tim ratnim zlocincem na celu.
Pa ko sad ima dvostruke kriterijume, PESC?
Nista ja nisam zaboravio i u svakoj prilici se trudim da pomenem stvari koje su se desile da se ne bi zaboravile, pogotovo insistiram na tome koliku je podrsku u narodu imao taj Projekat a sto tebi, vidim, jako smeta. E pa vidis, mene ne zanima da li ce to kod tebe i tebi slicnih licemera izazvati reakciju gadjenja pa cete me proglasiti nacistom i ne znam cime sve ne. Ono sto sam prezivljavao u ovom okruzenju svih ovih godina ja iznosim na ovom mestu, kao sto sam najbolje znam koliko sam se samo borio u sebi da ne potpadnem pod taj populizam sve ovo vreme.

Nemam nikakvih mentalnih problema, samo citam tvoje postove, i,za razliku od tebe, umem da razlikujem uzrok i posledicu.
Taj Projekat nije imao niti ima sada moju podrsku, ja samo kazem sta je uzrok, a sta je posledica, i ne etiketiram ljude, kao sto to ti radis, raznim imenima, samo zato sto drugacije misle od mene.
Pre nego sto nekome kazes da ima mentalnih problema, pogledaj sebe.
I, da, produzio bih vanredno stanje, ali bez Sretena Lukica, koga bih izrucio ICTY.
Zato sto je odgovoran za zlocine ucinjene nad civilnim stanovnistvom na Kosovu za vreme aparthejda!

#199 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 11 June 2007 - 13:16

QUOTE(PESC @ 11 Jun 2007, 03:34) <{POST_SNAPBACK}>
sta fali rozi luksemburg? huh.gif

#200 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 June 2007 - 04:40

QUOTE(BraveMargot @ 11 Jun 2007, 14:16) <{POST_SNAPBACK}>
sta fali rozi luksemburg? huh.gif

Ono zbog cega je Friedrich Ebert uradio ono sto je uradio.biggrin.gif

#201 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 12 June 2007 - 14:12

QUOTE(PESC @ 12 Jun 2007, 04:40) <{POST_SNAPBACK}>
Ono zbog cega je Friedrich Ebert uradio ono sto je uradio.biggrin.gif
ajd objasni na sta tacno mislis, ova recenica gore ima previse nepoznatih.

#202 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 12 June 2007 - 19:20

QUOTE(BraveMargot @ 12 Jun 2007, 15:12) <{POST_SNAPBACK}>
ajd objasni na sta tacno mislis, ova recenica gore ima previse nepoznatih.

Samo ti izazivaj.wink.gif