Jump to content


Photo

POMOZITE MI PRI IZBORU MASINICE ZA BRIJANJE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 bobos

bobos
  • Members
  • 61 posts

Posted 24 May 2007 - 11:13

Moze li neko da mi preporuci neki model.
Braun, Phillips...
Svejedno

Jel imao neko iskustva sa ovakvom masinicom
http://www.shavers.c...p?product_id=69

Edited by bobos, 24 May 2007 - 13:33.


#2 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 24 May 2007 - 11:31

Nemam pojma kako funkcionise bas taj na slici, ali ja imam Philishave Quadra. Uzeo sam ga jer se novac isplati za 2,5 godina, kada saberes sve sto trosis na uloske. Ako budes uzimao ovaj model koji si pokazao, verovatno ces ga isplatiti za 1, max 2 godine. Ova isplativost je pod uslovom da se brijes Gilleteom. Sto se tice pene za brijanje, ja sam uvek bio zadovoljan Palmirom od 30 din, tako da to i nije neki trosak, al koristis nesto skuplje ROI ce biti brzi.
Ali el. brijaci meni nisu narocito dobra stvar. Brijanje traje otprilike isto, jer moras da vijas dlake koje si promasio (zaboravi da ces jednom preci i sve otici, dosta zavisi i od 'tehnike'), a za ove dve godine sam mozda 5 puta obrijao grlo kako valja. Nikada neces imati 'glatko' brijanje kao kada bi koristio zilet. Praktican je na putovanjima.

Edited by Maltese, 24 May 2007 - 11:52.


#3 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 24 May 2007 - 12:06

Pusti bradu, kupi trimer (npr. ovaj ) i život je lep.

Edited by dig_chohano, 24 May 2007 - 12:06.


#4 bobos

bobos
  • Members
  • 61 posts

Posted 24 May 2007 - 13:37

QUOTE(Maltese @ 24 May 2007, 12:31) <{POST_SNAPBACK}>
Ali el. brijaci meni nisu narocito dobra stvar. Brijanje traje otprilike isto, jer moras da vijas dlake koje si promasio (zaboravi da ces jednom preci i sve otici, dosta zavisi i od 'tehnike'), a za ove dve godine sam mozda 5 puta obrijao grlo kako valja. Nikada neces imati 'glatko' brijanje kao kada bi koristio zilet. Praktican je na putovanjima.


Mene interesuje rezultat brijanja. Da li ta masinica ( npr. tvoja ) moze 100 % da zameni
Gillete. Imam jaku bradu. Amortizacija masinice mi nije primarana.

Edited by bobos, 24 May 2007 - 13:38.


#5 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 24 May 2007 - 13:59

Danas sam uzeo od matorog zilet za Gillete i obrijao se da uporedim.

Ja isto imam jaku bradu, sto znaci da se moram izbrijavati ako zelim da sve bude valjano. El. brijac je tek neznatno slabiji od klasicnog brijanja. I cini mi se da bih to mogao primetiti samo ja, a malo teze neko sa strane ko bi uporedjivao elektro i klasicno brijanje. Znaci nije 100%, ali je sasvim blizu.

Meni se koza na pocetku malo crvenila i trebalo je vremena da provalim 'tehniku' pa sada i brijanje traje krace. Ciscenje uzima nekih 5 sekundi (provuces kroz mlaz vode). Gedaj da uzmes sa baterijama jer je mnogo bolje, pogotovo na putovanjima.


Pogledaj malo i te Braune, stvarno nemam ideju kakvi su.

Edited by Maltese, 24 May 2007 - 14:00.


#6 bobos

bobos
  • Members
  • 61 posts

Posted 24 May 2007 - 14:25

QUOTE(Maltese @ 24 May 2007, 14:59) <{POST_SNAPBACK}>
Danas sam uzeo od matorog zilet za Gillete i obrijao se da uporedim.

Ja isto imam jaku bradu, sto znaci da se moram izbrijavati ako zelim da sve bude valjano. El. brijac je tek neznatno slabiji od klasicnog brijanja. I cini mi se da bih to mogao primetiti samo ja, a malo teze neko sa strane ko bi uporedjivao elektro i klasicno brijanje. Znaci nije 100%, ali je sasvim blizu.

Meni se koza na pocetku malo crvenila i trebalo je vremena da provalim 'tehniku' pa sada i brijanje traje krace. Ciscenje uzima nekih 5 sekundi (provuces kroz mlaz vode). Gedaj da uzmes sa baterijama jer je mnogo bolje, pogotovo na putovanjima.
Pogledaj malo i te Braune, stvarno nemam ideju kakvi su.


HVALA na iscrpnoj analizi rolleyes.gif

#7 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 24 May 2007 - 14:26

QUOTE(bobos @ 24 May 2007, 12:13) <{POST_SNAPBACK}>
Moze li neko da mi preporuci neki model.
Braun, Phillips...
Svejedno

Jel imao neko iskustva sa ovakvom masinicom
http://www.shavers.c...p?product_id=69

Ovaj model ti je sranje zivo, jer su mu ove dve glave za brijanje fiksirane, ogulices bradu skroz. Ne uzimaj ga ni za dzabe. Obavezno potrazi model kod kojeg mozes da podesavas "shaving heads" nivo - i btw, sa tim jeftinijim modelima nikad neces moci da izgledas izbrijano kao sa klasicnim ziletom.

#8 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 24 May 2007 - 15:34

Dobar je Bugijev savet. Nije lose da das nesto vise novca jer, kao sto gore izracunah, isplati se posle nekog vremena. A na tom sajtu koji si ostavio videh neke sa tri glave koji izadju do 50 funti.
http://www.shavers.c...?product_id=630
http://www.shavers.c...?product_id=649
itede

#9 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 25 May 2007 - 01:23

Uzmi Gillette M3 Power...

#10 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 26 May 2007 - 00:54

ako imas jaku bradu (me3), bolje se drzi zileta

#11 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 26 May 2007 - 10:23

Bolji ti je epilator, preporucujem Braun, i miran si po mesec dana... tongue.gif

#12 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 26 May 2007 - 10:51

QUOTE(Misel @ 26 May 2007, 11:23) <{POST_SNAPBACK}>
Bolji ti je epilator, preporucujem Braun, i miran si po mesec dana... tongue.gif


ono sto izgleda kao spravica za vadjenje duse ph34r.gif

#13 Misel

Misel
  • Members
  • 167 posts

Posted 26 May 2007 - 11:10

QUOTE(_Pile_ @ 26 May 2007, 11:51) <{POST_SNAPBACK}>
ono sto izgleda kao spravica za vadjenje duse ph34r.gif

Ne, izgleda sasvim pitomo, a zapravo cupa po desetak dlacica u sekundi...

#14 gaspod

gaspod
  • Members
  • 238 posts

Posted 26 May 2007 - 11:32

QUOTE(dig_chohano @ 24 May 2007, 13:06) <{POST_SNAPBACK}>
Pusti bradu, kupi trimer (npr. ovaj ) i život je lep.


Pravi savet, ako ti partnerka/gazda ne traže da lice bude ko mačija guza i ne doživljavaš brijanje kao fetiš brzo ćeš se uveriti kako život može biti lakši.