Jump to content


Photo
- - - - -

Dokumentarci


  • Please log in to reply
420 replies to this topic

#46 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 01 July 2007 - 02:22

QUOTE(Zabalujev @ 29 Jun 2007, 19:58) <{POST_SNAPBACK}>
Pa, Moore je standardan. Nista vise od toga. Drzi se sablona po kome je uradjen Bowling for Columbine. Mozete skoro u minut pogoditi kada se menja ton filma: kada ce nas zasmejati a kada ce nas baciti u blues. Da ne bude zabune-Moore to radi dobro.

Dok je u farenhajtu prica bila specificna/vise licni obracun sa Bushiom Jr./ uz nesto sto moze da lici na istrazivacko novinarstvo/opet sa standardnim mooreovskim pristupom Problemu- ovde se vracamo na teren na kome je Bowling...Tj. konkretan drustveni problem specifican za USA, sa brojnim primerima unesrecenih ljudi i neizbeznim poredjenjem sa drugim zemljama. Dakle, zdravstvena zastita.

Pogledajte. Vredi vremena, uobicajena kombinacija smeha i suza i nesto naucite. Mi komunjare znamo to vec od ranije. Citat na kraju filma govori sve.


Two tumbs up za "Sicko". Odlicno napravljen film koji razotkriva koliko je drustvo zasnovano na vlasti profita u stvari bolesno drustvo.

Znak da je establisment u SAD-u primio dobar udarac je pokusaj diskreditacije Mura na CNN-u. puke.gif
  • 0

#47 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 01 July 2007 - 07:12

QUOTE(outcast @ 1 Jul 2007, 01:22) <{POST_SNAPBACK}>
Two tumbs up za "Sicko". Odlicno napravljen film koji razotkriva koliko je drustvo zasnovano na vlasti profita u stvari bolesno drustvo.

Znak da je establisment u SAD-u primio dobar udarac je pokusaj diskreditacije Mura na CNN-u. puke.gif


Jel mislis na (ne)gostovanje kod Larija Kinga?
  • 0

#48 outcast

outcast
  • Banned
  • 2,346 posts

Posted 01 July 2007 - 17:16

QUOTE(Parliament @ 1 Jul 2007, 07:12) <{POST_SNAPBACK}>
Jel mislis na (ne)gostovanje kod Larija Kinga?


Pa Moore je gostovao kod Larry King-a. Nisam gledala ceo intervju, ali ono malo sto sam videla -- Moore je trebalo da odbije da da intervju, jer nije licio na sebe.

Te veceri kada je bila premijera filma, CNN je imao jedan kratak prilog o njegovom zivotu: kao nije zavrsio fakultet, nije odrastao u Flint-u, MI, gde je bila Fordova fabrika u kojoj je radio njegov otac ( iz koje je bio otpusten i to je bio prvi Moore-ov film Roger and Me) -- kao to nije njegov "hometown" sta on ima tu da se petlja, i tako sve u tom stilu --- na povrsini sve kao nepristrasno, ali napravljeno tako da on ispada kao neko kome ne moze da se veruje.

CNN puke.gif
  • 0

#49 kojot

kojot
  • Members
  • 2,447 posts

Posted 01 July 2007 - 22:12

QUOTE(outcast @ 1 Jul 2007, 16:16) <{POST_SNAPBACK}>
Pa Moore je gostovao kod Larry King-a. Nisam gledala ceo intervju, ali ono malo sto sam videla -- Moore je trebalo da odbije da da intervju, jer nije licio na sebe.

Te veceri kada je bila premijera filma, CNN je imao jedan kratak prilog o njegovom zivotu: kao nije zavrsio fakultet, nije odrastao u Flint-u, MI, gde je bila Fordova fabrika u kojoj je radio njegov otac ( iz koje je bio otpusten i to je bio prvi Moore-ov film Roger and Me) -- kao to nije njegov "hometown" sta on ima tu da se petlja, i tako sve u tom stilu --- na povrsini sve kao nepristrasno, ali napravljeno tako da on ispada kao neko kome ne moze da se veruje.

CNN puke.gif


Jel znas da su mu otkazli gostovanje kod Kinga, da bi ugositli Paris Hilton? To je zbog njenog izlaska iz zatvora. CNN uvek bio i ostao smece.
  • 0

#50 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 02 July 2007 - 11:06

Tranceformer- A Portrait of Lars von Trier thumbsup.gif
  • 0

#51 zaro

zaro
  • Members
  • 4,422 posts

Posted 02 July 2007 - 12:32

Na EUC-u pokrivena citav BBC serijal o WWII
  • 0

#52 coolactive

coolactive
  • Members
  • 1,158 posts

Posted 03 July 2007 - 11:31

Uskoro...

Joe Strummer: The Future Is Unwritten

Details: 2007, UK/Ireland/Rest of the world, Documentary, cert 15, 123 mins, Dir: Julian Temple, Julien Temple
With: Joe Strummer, Mick Jones
Summary: A celebration of the life of Joe Strummer, before, during and after The Clash.

  • 0

#53 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 17 October 2007 - 20:09

Za sve ljubitelje teorija zavere:

http://zeitgeistmovie.com/

Film je na sajtu, vredi ga pogledati, posle prosudite sami da li je istina ili ne :rolleyes:
  • 0

#54 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 17 October 2007 - 20:30

Michael palin ima nove putasestvije... putopis po istocnoj Evropi.
evo linka
http://www.palinstra...o.uk/static-206
  • 0

#55 Jaruzelski

Jaruzelski
  • Members
  • 556 posts

Posted 17 October 2007 - 20:57

Odlican je Palin, bio je i u Beogradu gde mu je Rambo Amadeus bio domacin (dosta razocaravajuce).
  • 0

#56 MaRkOMaN

MaRkOMaN
  • Members
  • 2,021 posts

Posted 12 December 2007 - 00:51

poslednji odgledani - the pervert's guide to the cinema, osvrt filozofa i psihoanaliticara slavoja zizeka na prilican broj naslova - iz prilozenog se vidi da je navise bacio akcenat na hickoka i linca- meni se svideo, ako vas zanima pogled te struke na te naslove, obavezno pogledajte.
  • 0

#57 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 12 December 2007 - 09:19

Odlican je Palin, bio je i u Beogradu gde mu je Rambo Amadeus bio domacin (dosta razocaravajuce).


a sto ne stoji beograd uopste na ovoj mapi?

domacin :rolleyes:

edit:
sad videh. to je izgleda samo deo mape.

Edited by nickie, 12 December 2007 - 10:12.

  • 0

#58 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 12 December 2007 - 12:52

11th Hour
Posted Image

explores what it will take for humans to make a difference ecologically before it is too late. A variety of leading scientists, thinkers and leaders are interviewed in the film, including Stephen Hawking, former CIA topper James Woolsey and former Soviet president Mikhail Gorbachev. "11th Hour" is a documentary produced and hosted by Leonardo DiCaprio.

Trailer > 11th Hour

Gledao neko? Po traileru rekao bih da je ok.
  • 0

#59 zvengele

zvengele
  • Members
  • 53 posts

Posted 19 December 2007 - 03:31

inspirisano francuskim sofisticiranim dozivljajem danasnje kolotecine!!!!!!





:rolleyes:

:huh:


naziv: ne mogu da verujem
  • 0

#60 VladimirP

VladimirP
  • Members
  • 20 posts

Posted 24 January 2008 - 11:38

U poslednje vreme sve vise gledam dokumentarne filmove u nedostatku dobre filmske produkcije.

Postoje stvarno dobri dokumentarci i moja preporuka za sada je

- Micheal Moore - sve od njega npr Sicko je jako dobar

- What the bleep do we know - O tome kako kvantna fizika moze izmeniti nas pogled na svet

- The Inconvenient Truth - film bivseg predsendickog kandidata Al Gora o globalnom zagrevanju

Gde ih naci? Od poznanika koji "skidaju" filmove sa neta, na Amazonu ili youtubu.
  • 0