Jump to content

Photo

Stigao ADSL

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
344 replies to this topic

#46 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 29 June 2007 - 15:57

QUOTE(beholder @ 29 Jun 2007, 16:05) <{POST_SNAPBACK}>
nema potrebe da salješ link, ali neko uputstvo bi bilo lepo
inače ova "slika" što si postovo
je za mene čist SF ..
kod mene zelena linija ide cik-cak u interavlu od 4kb do 21kb (ja sam na 256) KONSTANTNO
Retki su slučajevi kada se "zakuca" na vrhu možda nekad po par sati ...
(postovaću kasnije sliku kako to izgleda)
a drugo crvena linija nema šanse da se stavi na nulu (jer se odmah smanjuje i download - odnod 3:1 ili 4:1)
jesi ti na kablovskom ili ADSLu?

Na ADSL-u, samo ovo je bio privatni tracker i niko nije skidao od mene (volim da kacim ovu sliku da malo zezam ljude tongue.gif ). A i da je neko skidao opet bi bilo isto. Ja na 512/128 pustam max 7 KB/s upload. Ako kombinujem sa eMule onda bude 3+4. ZA 256 max UL bi trebao da bude 3. Ni manje ni vise. O 3:1 ili 4:1 nema ni govora. Podesavanja za NL cu ti poslati na PM.

#47 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 29 June 2007 - 16:40

QUOTE(nbg4ever @ 29 Jun 2007, 16:57) <{POST_SNAPBACK}>
Na ADSL-u, samo ovo je[b] bio privatni tracker i niko nije skidao od mene

`oladi me baraba laugh.gif
mogao bi dve-tri reči da kažeš o tim "privatnim trakerima" kako/šta to funkcioniše

Edited by beholder, 29 June 2007 - 16:44.

#48 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 29 June 2007 - 16:56

Pa na privatnim, za razliku od javnih, moras da pazis na ratio tj. odnos izmedju onog sto si skinuo i onoga sto si uploadovao. Dakle, ako skines film od 700 mb od tebe se ocekuje da i uploadujes isto toliko (ratio 1.0). U suprotnom mogu da te banuju. Prednost je brzina (neki ce reci i izbor, ali sve sto nema na javnim torrent sajtovima nadjem na eM tako da to i ne stoji). Moze da se desi da njih 20 seeduje, a da samo ti skidas. Ja, povremeno koristim samo dva takva sajta, jedan za serije i jedan za domace stvari (i ni na jednom mi ne radi taj monitoring (ne znam zasto i kako), tako da mogu da skidam koliko hocu, a da se ne smaram sa uploadom)
Za neke je slobodna registracija, a za neke ti treba pozivnica. Demonoid, na primer, pusta registraciju jendom mesecno, a funkcionisu i pozivnice. Pogledaj po nekim domacim forumima (ES, Burek,...) Uvek ima po neka tema o tome. Ako ne skidas 24/7 mozes da razmislis o njima. Dakle, skines film za 8 sati i onda stavis full upload i cekas dok ti ratio ne dodje do 1.

#49 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 01 July 2007 - 11:28

Demonoid ratio sistem ne radi kako treba... znam da sam prestao da ga koristim manje vishe, osim ako ne mogu da nadjem nigde drugde. A ni onda se ne ubijam od uploada, jer mi je i ranije registrovao upload kako kad. Tipa ostavim celu noc upload, a ratio ostane isti posle toga. Znam i neke sluchajeve gde ni download ne registruje, al nazalost nisam od tih biggrin.gif.

#50 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 01 July 2007 - 19:27

QUOTE(nbg4ever @ 29 Jun 2007, 17:56) <{POST_SNAPBACK}>
Demonoid, na primer, pusta registraciju jendom mesecno

ne jednom mesecno - siguran sam da je svaki petak.

#51 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 01 July 2007 - 20:52

QUOTE(Venom @ 1 Jul 2007, 12:28) <{POST_SNAPBACK}>
Znam i neke sluchajeve gde ni download ne registruje, al nazalost nisam od tih biggrin.gif.

Meni je ratio na Demonoidu 143 ili tako nesto... smile.gif

#52 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 01 July 2007 - 20:58

QUOTE(Venom @ 1 Jul 2007, 12:28) <{POST_SNAPBACK}>
Demonoid ratio sistem ne radi kako treba... znam da sam prestao da ga koristim manje vishe, osim ako ne mogu da nadjem nigde drugde. A ni onda se ne ubijam od uploada, jer mi je i ranije registrovao upload kako kad. Tipa ostavim celu noc upload, a ratio ostane isti posle toga. Znam i neke sluchajeve gde ni download ne registruje, al nazalost nisam od tih biggrin.gif.

Onda si baš maler smile.gif Obično je fer u aregistrovanju# DL/UL, tj. baš retko ide na štetu sisača smile.gif

Btw, ima 1 fora koja ponekad radi. Moraš da stopiraš transfere tu i tamo (ne da gasiš klijent, nego samo da stopiraš torrente, da bi klijent primio naredbu event=stop). Ume da pomogne, mada ne uvek.

Inače, nemam problema sa ratiom na Demonoidu, a uglavnom se srče 24/7 sa njega. Još 1 prednost u odnosu na ostale manje privatne trackere je masovnost, tako da sasvim lako možeš da držiš ratio najobičnijim seedovanjem onoga što srčeš, dok na drugim manjim moraš da vozdižeš nešto svoje (ili da se nakačiš na torrent dok je još svež i ima malo seedera).

#53 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 01 July 2007 - 22:20

Jel to ovaj, demonoid-tacka-com? Kanda ima nekih problema...

-------------------------------------------------------------------------------

June 26.

We had a system problem which will force us to restore everything from backup.
The disks are pretty much empty right now and until we are able to upload the backup and set up everything up, we have to close down.

We.ll be back as soon as possible. Sorry for the inconvenience.

June 27

We were planning on returning online in the next few hours - probably tomorrow afternoon. But due some recent events, and following the advice of a lot of you, we will make a few more changes that might take a few days longer. As always, thanks for you continued support and patience. For the ones wondering, the timing of the downtime was coincidental.

Edit: We are currently performing some changes to the servers. Complete blackouts are to be expected.

July 1

There was a delay with our new hardware that pushes the site return for Wednesday.
The Forums are now back online though.

#54 Zero7

Zero7
  • Banned
  • 385 posts

Posted 01 July 2007 - 22:35

taj je. valjda ce proraditi do cetvrtka.

#55 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 03 July 2007 - 19:33

QUOTE(nbg4ever @ 22 May 2007, 13:15) <{POST_SNAPBACK}>
Ne, meni je 'vako

To ne bi trebalo da ima veze sa uploadom. Mozda je do firewalla, samog torrenta, a mozda i do provajdera. Ciji si ti mali?

a kod mene to `vako izgleda ...

Attached Files

Edited by beholder, 03 July 2007 - 19:34.

#56 Renegade

Renegade
  • Members
  • 90 posts

Posted 03 July 2007 - 20:03

Koje su maksimalne brzine na ADSLu kod nas? Mislim teoretski, ne ovo što postoji kao komercijalna ponuda.

#57 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 05 July 2007 - 07:51

QUOTE(Renegade @ 3 Jul 2007, 21:03) <{POST_SNAPBACK}>
Koje su maksimalne brzine na ADSLu kod nas? Mislim teoretski, ne ovo što postoji kao komercijalna ponuda.

Neki radnici Telekoma imaju kod kuce 8/2 ili cak 8/4 ali megabita...

#58 Soulkeeper

Soulkeeper
  • Sleepers
  • 17 posts

Posted 05 July 2007 - 10:02

Evo ja bi malo da se pozalim, ja "imam" ipx uredjaj te nemogu da dobijem adsl, podneo sam molbu telekomu jos pre dve godine i jos uvek nista, stalno kazu da nemaju tehnickih mogucnosti da skinu iredjaj .... joj meni

#59 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 05 July 2007 - 10:40

Bila je neka prica pocetkom godine da ce se brzine povecavati (tj. dobijes vecu brzinu za iste pare). Imali neko neku informaciju da li ce biti ista od toga (prema najava sa pocetka godine to se vec trebalo desiti).

#60 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 05 July 2007 - 10:50

Nema nista od toga, bar za sada. dry.gif