Jump to content

Photo

Vrh sveta

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#1 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 20 May 2007 - 15:30

Srpska zastava na "vrhu sveta"
20. maj 2007. | 11:23 | Izvor: B92
Katmandu -- Srpska planinarska ekspedicija noćas osvojila najviši vrh sveta - Mont Everest.

U ovakvim slucajevima treba cestitati clanovima ekspedicije.
Medjutim, ova informacija je za mene dosta smesna. Ne znam tacno zasto ali cini mi se da "ekstremi" i Srbija uvek idu zajedno... Predpostavljam da ce sledeca informacija biti "Novi rekord : Srbin ostao pod vodom pola sata..."

#2 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 20 May 2007 - 17:05

revolucionarno

#3 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 20 May 2007 - 17:56

QUOTE(spava mi se @ 20 May 2007, 17:05) <{POST_SNAPBACK}>
revolucionarno

Vec kad koristis tu rec onda cu ti reci sta bi zaista bilo revolucionarno.
Srpski naucnici publikovali rad u "Nature" ili 'Science"

#4 rjerkovic

rjerkovic
  • Members
  • 134 posts

Posted 20 May 2007 - 20:56

Dobro, nije bas revolucionarno ali momci zasluzuju pohvalu. Mnogi koji su krenuli na taj vrh nisu ni stigli gore a neki se nisu ni vratili.

#5 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 21 May 2007 - 07:17

QUOTE(revolucionar @ 20 May 2007, 16:56) <{POST_SNAPBACK}>
Vec kad koristis tu rec onda cu ti reci sta bi zaista bilo revolucionarno.
Srpski naucnici publikovali rad u "Nature" ili 'Science"

Onda se malo raspitaj, mora da ima neki tebi mrski autor i u tim casopisima... HINT: preziva se na ić, a sa Balkana je...

Cestitam ekspediciji sto je uspesno odradila posao...

#6 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 21 May 2007 - 17:28

QUOTE(Milosh76 @ 21 May 2007, 07:17) <{POST_SNAPBACK}>
Onda se malo raspitaj, mora da ima neki tebi mrski autor i u tim casopisima... HINT: preziva se na ić, a sa Balkana je...

Mnogo si tajanstven!
Ne razumem zasto kazes "ima neki tebi mrski autor". Vise cenim tog autora koji je objavio nesto u tom casopisu nego osvajace nekakvih vrhova. Drugo, zasto bi samo sportisti bili na udarnim vestima ? Pod uslovom ako treba da biram u zivotu sta mi se vise svidja - fizicka izdrzljivost ili intelektualna sposobnost"; uvek sam za ovo drugo...

#7 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 21 May 2007 - 18:23

a ko te uopshte i tera da birash izmedju intelekta i fizichke spreme?
ako ocesh da prichash o dometima srpskih nauchnika prichaj do mile volje, al ne na temi o osvojenom vrhu sveta.

Edited by Dunadan, 21 May 2007 - 18:23.

#8 bost

bost
  • Members
  • 223 posts

Posted 21 May 2007 - 23:58

Krivom qrtzu i dlaka smeta (odnosi se na autora topica) dry.gif

#9 nestasna ameba

nestasna ameba
  • Members
  • 82 posts

Posted 22 May 2007 - 00:18

@revolucionar
a da li bi ti manje smetalo da je pisalo kako se srpska ekspedicija popela na Mont Everest? mozda ti iz nekog razloga smeta izraz "osvojila"?
i da, ako si imalo upucen u to penjanje po vrhovima, znaces da i za to nije potrebna samo fizicka sprema, treba oni i mnogo intelekta da uloze u to jer inace ne bi stigli ni blizu vrha.
sledeci put pre nego sto zapocnes neki topik obavesti se malo vise o pozadini teme.

#10 heilel

heilel
  • Members
  • 798 posts

Posted 22 May 2007 - 03:01

QUOTE(revolucionar @ 20 May 2007, 16:30) <{POST_SNAPBACK}>
Srpska zastava na "vrhu sveta"
20. maj 2007. | 11:23 | Izvor: B92
Katmandu -- Srpska planinarska ekspedicija noćas osvojila najviši vrh sveta - Mont Everest.

U ovakvim slucajevima treba cestitati clanovima ekspedicije.
Medjutim, ova informacija je za mene dosta smesna. Ne znam tacno zasto ali cini mi se da "ekstremi" i Srbija uvek idu zajedno... Predpostavljam da ce sledeca informacija biti "Novi rekord : Srbin ostao pod vodom pola sata..."

sta si ti hteo da kazes??? znas li i sam?

a ako znas, budi ljubazan pa nama kojima se cini da to sto su se ljudi popeli tamo zasluzuje svako divljenje i pohvalu ...pa cak i ako su iz Srbije , sto vidim da je tebi iz nekog razloga najvise zasmetalo

smesne momente koje potenciras ne vidim ovde ....e da, vidim ...vidim jednu osobu koja sebi da nik "revolucionar" a ide uz dlaku politickim trendovima kvazi demokrata i kvazi liberala u srbiji ... pljuj po svemu domacem do besmisla

savet : ti bi mogao redom: osnovi politike, pa sta je revolucija, pa sta su problemi srpkse politike....mozda ce ti biti jasnije zasto ovako postavljena tema tesko da ima veze sa zdravim razumomom a kamoli sa necim vise od toga

#11 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 22 May 2007 - 07:26

QUOTE(revolucionar @ 21 May 2007, 16:28) <{POST_SNAPBACK}>
Mnogo si tajanstven!
Ne razumem zasto kazes "ima neki tebi mrski autor". Vise cenim tog autora koji je objavio nesto u tom casopisu nego osvajace nekakvih vrhova. Drugo, zasto bi samo sportisti bili na udarnim vestima ? Pod uslovom ako treba da biram u zivotu sta mi se vise svidja - fizicka izdrzljivost ili intelektualna sposobnost"; uvek sam za ovo drugo...

Nisam tajanstven nego ti nemas poentu u sopstvenom topicu. Da momci i devojka su se popeli na najvisi vrh i OSVOJILI SU GA. To je izraz koji se koristi... mogli su i da poginu, na srecu nisu, ali to jeste uspeh. Kad se vesti vise bave eksplozijama, nasiljem, nesrecama i slicnim katastrofama, ja bih svake vesti pocinjao o uspesima tenisera, alpinista, kosarkasa, odbojkasa, rukometasica... koje su takodje OSVOJILE evropski trofej...
A sto se tice naucnika, mislim da ih ima sasvim dovoljno, ali o tome se ne pise previse. Dobar je primer kad je Olja Beckovic, u eri interneta zakljucila da " priznaje da do sada nije cula za Milutina Milankovica" a covek je bio naucnik u rangu Tesle ili Pupina... A ona vazi za "obavestenu" osobu.
Pomeren sistem vrednosti, slazem se...

#12 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 May 2007 - 11:52

QUOTE(Saoirse @ 22 May 2007, 02:01) <{POST_SNAPBACK}>
smesne momente koje potenciras ne vidim ovde ....e da, vidim ...vidim jednu osobu koja sebi da nik "revolucionar" a ide uz dlaku politickim trendovima kvazi demokrata i kvazi liberala u srbiji ... pljuj po svemu domacem do besmisla

Kao sto je npr. pobeda na Pesmi Evrovizije koja, koliko vidim, ima mnogo vecu vaznost od cinjenice da ovde za sta god se covek uhvati smrdi na trulez.

#13 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 22 May 2007 - 14:50

QUOTE(melankolic @ 22 May 2007, 12:52) <{POST_SNAPBACK}>
Kao sto je npr. pobeda na Pesmi Evrovizije koja, koliko vidim, ima mnogo vecu vaznost od cinjenice da ovde za sta god se covek uhvati smrdi na trulez.

to ti je u glavi kad se rukujesh sa prijateljima? huh.gif

#14 revolucionar

revolucionar
  • Banned
  • 2,408 posts

Posted 22 May 2007 - 16:53

QUOTE(Milosh76 @ 22 May 2007, 07:26) <{POST_SNAPBACK}>
Nisam tajanstven nego ti nemas poentu u sopstvenom topicu. Da momci i devojka su se popeli na najvisi vrh i OSVOJILI SU GA. To je izraz koji se koristi... mogli su i da poginu, na srecu nisu, ali to jeste uspeh. Kad se vesti vise bave eksplozijama, nasiljem, nesrecama i slicnim katastrofama, ja bih svake vesti pocinjao o uspesima tenisera, alpinista, kosarkasa, odbojkasa, rukometasica... koje su takodje OSVOJILE evropski trofej...
A sto se tice naucnika, mislim da ih ima sasvim dovoljno, ali o tome se ne pise previse. Dobar je primer kad je Olja Beckovic, u eri interneta zakljucila da " priznaje da do sada nije cula za Milutina Milankovica" a covek je bio naucnik u rangu Tesle ili Pupina... A ona vazi za "obavestenu" osobu.
Pomeren sistem vrednosti, slazem se...

Razumem ljude da su puni mrznje i shvatam njihove reakcije na moj komentar. Posto si izgleda razumeo sta sam hteo da kazem odgovoricu ti sta ja zaista mislim o svemu tome. Naravno da Srbija ima izuzetne sportiste (mozda i muzicare...), medjutim, ne preteruj kad kazes da ima i dobre naucnike ali se o tome ne pise. To nije istina. Verovatno ih ima ali ne u Srbiji. Nasi naucnici i profesori na fakultetima su u rangu tehnicara na zapadu. Pod uslovom ako sportisti, na svetskom nivou, mogu da budu kompetitivni, cini mi se, doslo je vreme da i pametni budu na tom nivou i da se dokazu. Na kraju, pogledaj komentare svi su izuzetno pametni... Situaciju u Srbiji sigurno nece promeniti dobri sportisti...

#15 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 22 May 2007 - 16:59

QUOTE(revolucionar @ 22 May 2007, 17:53) <{POST_SNAPBACK}>
Razumem ljude da su puni mrznje i shvatam njihove reakcije na moj komentar. Posto si izgleda razumeo sta sam hteo da kazem odgovoricu ti sta ja zaista mislim o svemu tome. Naravno da Srbija ima izuzetne sportiste (mozda i muzicare...), medjutim, ne preteruj kad kazes da ima i dobre naucnike ali se o tome ne pise. To nije istina. Verovatno ih ima ali ne u Srbiji. Nasi naucnici i profesori na fakultetima su u rangu tehnicara na zapadu. Pod uslovom ako sportisti, na svetskom nivou, mogu da budu kompetitivni, cini mi se, doslo je vreme da i pametni budu na tom nivou i da se dokazu. Na kraju, pogledaj komentare svi su izuzetno pametni... Situaciju u Srbiji sigurno nece promeniti dobri sportisti...
a sta ti u stvari hocesh?