Jump to content


Photo

Nedoumice...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
112 replies to this topic

#76 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 May 2007 - 20:09

QUOTE(brax @ 24 May 2007, 20:35) <{POST_SNAPBACK}>
Mislim da bi odgovor znao Mrti Misterija ali on je lik iz stripa...

mozda Marti jeste strip karakter, al nisu ni ti Italijani sisali vesla.
naime, upravo za ovo pitanje:
QUOTE(damirKOTOR @ 24 May 2007, 14:48) <{POST_SNAPBACK}>
jel ko vidio maloga goluba. ? mislim mladunče ? a da nije tek izlegnuto ?

nalazimo odgovor u jednoj od epizoda Martija Misterije, gde je Marti (sasvim nepromishljeno, I might add) u nekom objavljenom chlanku postavio nekoliko, naizgled nereshivih pitanja; kako i gde nastaju shale i zashto nikad ne vidimo mlade golubove na ulicama. pitanja su zapravo bila retorichka, ali je jedan lik to uzeo za ozbiljno i krenuo u potragu za mestom izvora shali (na kraju je izvor i nashao i tu realno prelazi u fantastichno), dok Marti u daljoj radnji lepo daje odgovor na neka svoja pitanja; bash to za golubove. mlade golubove ne vidimo jer su u gnezdima, a u gnezdima su dok ne pochnu da lete, a kad pochnu da lete vishe nemaju ni paperje i teshko da mozesh i razaznati mladog od matorog goluba.

QUOTE(Heizei @ 24 May 2007, 18:03) <{POST_SNAPBACK}>
Ja primetila da sve mušice lete po sredini sobe, tik ispod lustera, ako ga ima. Zašto li, pitam se ja.

ako je svetlo upaljeno, tu nema shta da se objashnjava, ali ako je dan, a josh uvek se motaju po sredini sobe, odgovor moze da bude taj da je na sredini sobe sustichu vrtlozne vazdushne struje koje su tu u sredini i najsporije te se insekti zapravo krecu u okviru struja; kruzno tj. u onom pravcu i smeru koji obezbedjuje minimum otpora vazduha.
prisustvo plafonjere/lustera nema nikakve veze sem shto se Mudri Ljudski Um iz ko zna kog razloga namerio da osvetljenje bude centralno.

Edited by Dunadan, 25 May 2007 - 20:10.


#77 Morgenrot

Morgenrot
  • Members
  • 162 posts

Posted 25 May 2007 - 20:33

Zasto sirena (npr. na kolima hitne pomoci) menja zvuk u zavisnosti od toga da li nailazi ili odlazi?

#78 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 May 2007 - 20:41

Doplerov efekat.

#79 Morgenrot

Morgenrot
  • Members
  • 162 posts

Posted 25 May 2007 - 21:08

Hvala!

#80 Heizei

Heizei
  • Members
  • 195 posts

Posted 26 May 2007 - 09:54

QUOTE(Dunadan @ 25 May 2007, 21:09) <{POST_SNAPBACK}>
ako je svetlo upaljeno, tu nema shta da se objashnjava, ali ako je dan, a josh uvek se motaju po sredini sobe, odgovor moze da bude taj da je na sredini sobe sustichu vrtlozne vazdushne struje koje su tu u sredini i najsporije te se insekti zapravo krecu u okviru struja; kruzno tj. u onom pravcu i smeru koji obezbedjuje minimum otpora vazduha.
prisustvo plafonjere/lustera nema nikakve veze sem shto se Mudri Ljudski Um iz ko zna kog razloga namerio da osvetljenje bude centralno.

Da, mislila sam na slučaj da je svetlo ugašeno, to sam primetila preko dana, sve se okupe na sredini sobe, nevezano za to postoji li luster u njoj. Ali objašnjenje ti je super, hvala. smile.gif

#81 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 27 May 2007 - 18:52

Zašto svakog petka, ali samo petka, ja imam probleme sa SBB kablovskim internetom?

#82 damirKOTOR

damirKOTOR
  • Members
  • 9 posts

Posted 28 May 2007 - 07:45

Zašto svakog petka, ali samo petka, ja imam probleme sa SBB kablovskim internetom?


gad hev mistiriuz vejz rolleyes.gif

#83 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 29 May 2007 - 19:22

evo još jedne nedoumice:
Par puta sam ogledao Sajber Spejs, u principu nije loša emisija, dobar im je logotip!
Njima je VELIKI sajberski kviz gde je glavna i jedina nagrada kompijuterska igrica, a uz to poklanjaju i ,KAO, wii konzolu ili ps3. Mada to nije veliki. Ali niti jednom nisam video da je neko zaista dobio neku od tih konzola. Bitno je da pozoveš, i ,,uplatiš,, im 30 din + pdv! Pa zar i danas da postoje takve prevare? Mislim da je to malo previše!

#84 Gnomolog

Gnomolog
  • Members
  • 63 posts

Posted 29 May 2007 - 19:33

QUOTE(Ctrl @ 29 May 2007, 20:22) <{POST_SNAPBACK}>
Pa zar i danas da postoje takve prevare?


Naravno da postoje. Što je prevara očiglednija to se više zaradi na njoj. Valjda ljudi pomisle da nema šanse da je prevara - suviše je očigledno...

Misterija... huh.gif

#85 zoranns

zoranns
  • Members
  • 6 posts

Posted 30 May 2007 - 02:07

s_w.gif Jel ima realnih dokaza da je Konan poreklom Srbin ?

#86 Stewie

Stewie
  • Members
  • 217 posts

Posted 04 June 2007 - 17:21

Verovatno ne!
Mada mogla bi se napraviti jedna emisija ,,Ključ,, sa tom temom ph34r.gif

#87 aksi

aksi
  • Members
  • 0 posts

Posted 07 June 2007 - 23:14

Ne razumem samo to kad kazhu cena poziva za potencijalno ucheshce u kvizu iznosi npr. 30din+pdv. Da li se to odnosi na 30din+pdv/sec, jer je jedinica za vreme, u medjunarodnom sistemu jedinica, sekund,a poshto oni ne navedu za koji je vremenski period ta cena, mozhda se prema njima to podrazumeva, a mnogi ljudi na to ne bi ni pomislili. Mozhda ne bi ni pomislili i kad dobiju i za oko 500din veci rachun za telefon!

#88 Cosmic Sailor

Cosmic Sailor
  • Members
  • 60 posts

Posted 12 June 2007 - 08:56

zasto macke kad hoce da legnu prednjim sapicama kao da utabavaju mjesto na kojem zele leci, bilo da je to cebe, kauc, tepih ili ljudsko tijelo?

#89 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 12 June 2007 - 09:25

QUOTE(Cosmic Sailor @ 12 Jun 2007, 09:56) <{POST_SNAPBACK}>
zasto macke kad hoce da legnu prednjim sapicama kao da utabavaju mjesto na kojem zele leci, bilo da je to cebe, kauc, tepih ili ljudsko tijelo?


To i kucici rade.. Moja teorija je da sebi "omeksa" mesto gde ce leci i da ga zguzva nekako bezveze da se ufituje u te spuzve laugh.gif

#90 Stewie

Stewie
  • Members
  • 217 posts

Posted 12 June 2007 - 12:34

QUOTE(aksi @ 8 Jun 2007, 00:14) <{POST_SNAPBACK}>
Ne razumem samo to kad kazhu cena poziva za potencijalno ucheshce u kvizu iznosi npr. 30din+pdv. Da li se to odnosi na 30din+pdv/sec, jer je jedinica za vreme, u medjunarodnom sistemu jedinica, sekund,a poshto oni ne navedu za koji je vremenski period ta cena, mozhda se prema njima to podrazumeva, a mnogi ljudi na to ne bi ni pomislili. Mozhda ne bi ni pomislili i kad dobiju i za oko 500din veci rachun za telefon!

Kradu dok mogu!
Ne bi me čudilo!