Jump to content


Photo

Muskarci i kozmetika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
404 replies to this topic

#61 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 17 May 2007 - 10:56

QUOTE(apotekarica @ 17 May 2007, 11:43) <{POST_SNAPBACK}>
Pa sto se ne hvalis da si od "preko"

Onda, topla preporuka za Nexxus preparate (ima ih i kod nas, ali su uzasno skupi) - fenomenalna stvar za ostecenu kosu, kad te vec mrzi da ides kod frizera.

Uh ovo je sve tako heavy, mora covek da razmislja puno, odoh da se osisam do glave. rolleyes.gif

#62 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 17 May 2007 - 11:01

QUOTE(apotekarica @ 17 May 2007, 11:43) <{POST_SNAPBACK}>
Pa sto se ne hvalis da si od "preko"

Onda, topla preporuka za Nexxus preparate (ima ih i kod nas, ali su uzasno skupi) - fenomenalna stvar za ostecenu kosu, kad te vec mrzi da ides kod frizera.



i redken ima dobre preparate za suvu kosu. ima ga i u srbiji.

sto se tice sampona koji cine kosu glatkom i sjajnom- izbjegavam ih, ali koristim balzame sa tim ucinkom. ne stavljam ih do korijena kose, pa ne maste tjeme.


2 mr smith: ako imas jako suvu kozu, mozes da pokusas sa eucerinom, koji sadrzi ureu- ali biraj onaj s manjim % tog sastojka. vichy mlijeko za tijelo (lipidiose) takodje vazi za dobro za suvu kozu, meni , medjutim, nije nista bolje od nekoliko puta jeftinije svijetlo plave nivee. uriage ima hvaljenu liniju za suvu kozu, dermatolozi u bgd ga preporucuju, ali ga nisam probala.

#63 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 May 2007 - 11:12

QUOTE(burekdzija @ 17 May 2007, 11:56) <{POST_SNAPBACK}>
Uh ovo je sve tako heavy, mora covek da razmislja puno, odoh da se osisam do glave. rolleyes.gif


Ah, koliko puta mi je ista misla prosla kroz glavu... Al' besh ga, kad preziveh i skolovanje gde svaki drugi profan blago receno nije bio blagonaklon ka mojoj kosi, medicinske radnike koji obavezno pitaju da l' se drogiram cim vide dugu kosu, pa sve do obazrivih pogleda poslovnih klijenata koji kao govore 'looks like we're dealing with a junkie', pa gde sad da je osisham?!? Mislim toliko krvi i znoja da bude in vain... Tesim se da cu i onako ostati bez nje sooner or later pa cu morati da zaboravim na negu iste... Ono sto je najbolnije u doticnoj kalkulaciji je sto iz ne znam kog razloga izgleda da muska kosa i nije bas kao zenska u pogledu zahvalnosti za odrzavanje duzine iste - imao sam periode kad nisam uopste ni brinuo o njoj, imao sam periode kad ne znam sta sve nisam pokusao da je sredim, i rezultat na kraju manje-vise isti... Sure, balzami i slicne stvari bar olaksavaju cesljanje, ima preparata koji cine cuda za kozu glave (od uklanjanja peruti do sprecavanja sitnih upaljenja korena itd.), al' rezultat na kraju sto se same kose tice prilicno isti - i dalje nenormalno cveta, kovrdza se i uvija pri krajevima, masti se na skroz cudan nacin (nekad mogu 5 dana da ne operem kosu i da se i ne primeti da je masna, nekad moram svakog dana) i opada toliko da se cesto zapitam kako uopste i dalje imam kosu (dobro otkrio sam skoro jedan od potencijalnih razloga zasto mi je opadala, videcu vremenom da l' je to bio razlog)...

'besh ga, da mi je ova pamet bila pre cca 15 godina...

#64 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 17 May 2007 - 11:16

ne citam MH, prezirem trbusnjake, brijem se razbijenom flasom a od kozmetike trosim samo domacu rakiju.

#65 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 17 May 2007 - 11:16

QUOTE(morgana @ 17 May 2007, 12:01) <{POST_SNAPBACK}>
2 mr smith: ako imas jako suvu kozu, mozes da pokusas sa eucerinom, koji sadrzi ureu- ali biraj onaj s manjim % tog sastojka.

laugh.gif

Ajmo malo savete za odrzavanje duge kose. Moj problem je suva kosa koja divlja posle pranja vecinom sampona koji su dostupni u vecim prodavnicama. Krajevi opleprsaju i nista ih ne moze vratiti na originalni itinerer. Sta je najbolje za namestanje kose? Kako sisati jaku, jogunastu kosu?

#66 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 17 May 2007 - 11:21

QUOTE(BG restorani @ 17 May 2007, 12:16) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif

Ajmo malo savete za odrzavanje duge kose. Moj problem je suva kosa koja divlja posle pranja vecinom sampona koji su dostupni u vecim prodavnicama. Krajevi opleprsaju i nista ih ne moze vratiti na originalni itinerer. Sta je najbolje za namestanje kose? Kako sisati jaku, jogunastu kosu?



ne shvatam sta je smijesno? covjek je pitao sta je dobro za suvu kozu, imam isti problem i ne vidim zasto da ne podijelim utiske o kozmetickim preparatima s njim

#67 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 May 2007 - 11:23

Pa znate kako, ja sam cuo da je odredjeni produkt muskog reproduktivnog sistema itekako dobar za kozu... Pa zasto ne bi bio i urin? Jeste culi da neki golden shower ljubitelj ima suvu kozu? biggrin.gif

Shalim se malko, naravno...

#68 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 17 May 2007 - 11:28

ureu, ne urin

pa to je jako cest i bitan sastojak kozmetickih preparata. gotovo svako mlijeko za tijelo ga ima, barem u malom procentu. proizvodi za suvu kozu imaju 5- 20 % uree, s tim da se za zdravu kozu preporucuje nizi % uree, a kod komplikovanijih stanja koze, uz savjet dermatologa, moze i veci

dry.gif

al zvuci smijesno, priznajem

Edited by morgana, 17 May 2007 - 11:29.


#69 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 17 May 2007 - 11:32

QUOTE(incognito @ 17 May 2007, 12:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ah, koliko puta mi je ista misla prosla kroz glavu... Al' besh ga, kad preziveh i skolovanje gde svaki drugi profan blago receno nije bio blagonaklon ka mojoj kosi, medicinske radnike koji obavezno pitaju da l' se drogiram cim vide dugu kosu, pa sve do obazrivih pogleda poslovnih klijenata koji kao govore 'looks like we're dealing with a junkie', pa gde sad da je osisham?!? Mislim toliko krvi i znoja da bude in vain... Tesim se da cu i onako ostati bez nje sooner or later pa cu morati da zaboravim na negu iste... Ono sto je najbolnije u doticnoj kalkulaciji je sto iz ne znam kog razloga izgleda da muska kosa i nije bas kao zenska u pogledu zahvalnosti za odrzavanje duzine iste - imao sam periode kad nisam uopste ni brinuo o njoj, imao sam periode kad ne znam sta sve nisam pokusao da je sredim, i rezultat na kraju manje-vise isti... Sure, balzami i slicne stvari bar olaksavaju cesljanje, ima preparata koji cine cuda za kozu glave (od uklanjanja peruti do sprecavanja sitnih upaljenja korena itd.), al' rezultat na kraju sto se same kose tice prilicno isti - i dalje nenormalno cveta, kovrdza se i uvija pri krajevima, masti se na skroz cudan nacin (nekad mogu 5 dana da ne operem kosu i da se i ne primeti da je masna, nekad moram svakog dana) i opada toliko da se cesto zapitam kako uopste i dalje imam kosu (dobro otkrio sam skoro jedan od potencijalnih razloga zasto mi je opadala, videcu vremenom da l' je to bio razlog)...

'besh ga, da mi je ova pamet bila pre cca 15 godina...



ceo zivot imam dugu kosu i nemam nameru to menjat.

elem, sem silnih preparat za negu, jako bitna stvar je jelte i unutrasnje stanje organizma iliti krvna slika. ne bih znala da nisam tezim putem otkrila. u jednom trenutku kosa mi je manijakalno opadala bez ikakvog vidnog razloga. niti sam promenila shampon, niti ishranu, niti sam bila pod neuobicajenim stresom. uradim krvnu sliku i otkrijem da nemam zeljeza u krvi, tj imam al toliko malo da se doktorka umal nije onesvestila. od tada redovno uzimam isti i kosa je fenomenalna. naravno to ne znaci da treba samonicijativno uzimati ishta, ali kontrola krvne slike, obracanje paznje koja vrsta ishrane chini shta vashem organizmu (svi drugachije reagujemo i prijaju nam razlichite stvari)i trebalo bi da rezultira lepom kosom i kozom.

inache imam lepo masnu kozu na licu i glicerinski ili bebi sapun je savrshen. od krema slabo sta stavljam na lice jer mi sve zatvra pore i osecam se kao da sam stavila najlon kesu na lice. nashla neke ruske kreme u gelu koje su ok, a ima i nash proizvod lipozomi u gelu koje mi je preporuchila jedna doktorka.
oko ochiju mackam hemel antirid ulje, kad se setim. za cca 20 godina ce vidimo dal dela biggrin.gif

#70 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 17 May 2007 - 11:32

QUOTE(BG restorani @ 17 May 2007, 12:16) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif

Ajmo malo savete za odrzavanje duge kose. Moj problem je suva kosa koja divlja posle pranja vecinom sampona koji su dostupni u vecim prodavnicama. Krajevi opleprsaju i nista ih ne moze vratiti na originalni itinerer. Sta je najbolje za namestanje kose? Kako sisati jaku, jogunastu kosu?


Isti slucaj ovde, ali ja krajeve obuzdam silikonskim kapima (imas u svakom supermarketu) - ali pazi da stavis bukvalno jednu do dve kapi i razmazes po dlanovima, pa krenes na krajeve.

Ako ni to ne pomaze, mozes da kupis Keune-ov vosak za kosu (narandzasta kutija sa crnim poklopcem - ima u Lilly parfimarijama) i opet uzmes jako malu kolicinu (velicine zrna graska), razmazes izmedju dlanova (to bude malo smesno, jer se stvore nekakva vlakna) i opet na krajeve.

A sto se tice sisanja jake kose, ne znam bas tacno da opisem kako - ali znam gde: Linea Hair, Bulevar Revolucije 54 u pasazu, uniseks frizeraj, trazis da se sisas kod Saleta i posle njega nikad vise neces pozeleti da odes kod nekog drugog. Plus, mozete da se ispricate o Formuli 1 (ako volis) - covek ide na svaku trku u Evropi. I nije neki estradni salon, iako izgleda fensi - smensi.

On mene najcesce osisa tako da mi kosa spolja izgleda ravno, a iznutra je istanjena i stepenasta (ali to se ne vidi, a glava ti bude laksa za circa pola kile)

#71 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 17 May 2007 - 11:32

QUOTE(morgana @ 17 May 2007, 12:01) <{POST_SNAPBACK}>
2 mr smith: ako imas jako suvu kozu, mozes da pokusas sa eucerinom, koji sadrzi ureu- ali biraj onaj s manjim % tog sastojka.

Eucerin sapun ph5 sidu leci, moja preporuka.
U stvari nije sapun (seifenfrei), nego ekvivalent. Aj da se malo pravim pametan: sapuni rade tako sto sa jedne strane vezuju masti a sa druge vodu. Problem je sto im je pH veci od pH koze, vezu previse masti i ostave kozu suvom. Trik kod Eucerina je sto ima drugu aktivnu supstancu koja vezuje mast i vodu ali je pH jednak pH koze (tj 5). Ovo cisto da ne bude preporuka bez ikakve naucne osnove. innocent.gif

#72 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 17 May 2007 - 11:36

Ovo je knowledge management projekat. Iskusne zene prema pocetnicima.

Jel stvarno postoji neko resenje za ovaj BGhostov problem?. Ja sam par puta kretao sa pustanjem kose, al vole da se kovrdza i previse gusta, pa najcesce posle nekih mesec i po opet idem kod frizera.


edit: ovo tolko brzo napreduje da se vec moram zahvaljivati Apotekarici za savet sa voskom

Edited by Maltese, 17 May 2007 - 11:39.


#73 morgana

morgana
  • Members
  • 1,815 posts

Posted 17 May 2007 - 11:39

jos kad bi mi neko dao hint za plavu farbu za kosu koja kosu farba u plavo a ne u narandzasto, bez prethodnog blajhanja...

2bg...: za obuzdavanje kose logican izbor je silikon, sto je vec rekla apotekarica, ali i specijalizovani preparati -redken (moj favorit) i l'oreal profesionalna linija (mislim da je ima u nekom frizerskom salonu u vuka karadzica ili jednoj od tih ulicica, krasi izlog). o sisanju takve kose pojma nemam, moja je tanka i glatka. i suva. i narandzasta. i tako.

Edited by morgana, 17 May 2007 - 11:42.


#74 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 17 May 2007 - 11:46

eucerin je verovatno najbolja stvar za suvu kozu (bar od onih koje su meni dopale pod ruku). osim Dr.Hauschka preparata, jedini na koje mi koza nimalo ne reaguje, sto je bitno buduci da je suva koza cesto i osetljiva. meni doduse nisu poznati tako visoki procenti uree, najvise sto sam videla bilo je 10% i to u losionu za telo. imaju i preparate za kosu (mada vise fokusirano na tretman koze glave).

posle dugog ispitivanja svih mogucih brendova i vrsta preparata, koji su se vecito zavrsavali crvenilom, peckanjem i iritiranoscu (da ne pricam samo kakva mi je reakcija na vichy- cak mi oci suzile onog momenta kad nanesem kremu), zakljucila sam da su oni sa najmanje konzervanasa, parfema i drugih suvisnih hemijskih tvorevina jedini koji mi ne prave stetu na kozi.

#75 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 17 May 2007 - 11:49

QUOTE(morgana @ 17 May 2007, 12:39) <{POST_SNAPBACK}>
jos kad bi mi neko dao hint za plavu farbu za kosu koja kosu farba u plavo a ne u narandzasto, bez prethodnog blajhanja...

2bg...: za obuzdavanje kose logican izbor je silikon, sto je vec rekla apotekarica, ali i specijalizovani preparati -redken (moj favorit) i l'oreal profesionalna linija (mislim da je ima u nekom frizerskom salonu u vuka karadzica ili jednoj od tih ulicica, krasi izlog). o sisanju takve kose pojma nemam, moja je tanka i glatka. i suva. i narandzasta. i tako.


Kad sam nedavno bila na sisanju, dosla je zena sa narandzastom kosom i uradili su joj depigmentaciju - i ispade plava.
Do duse, tretman je bio malo zjbniji, u tom smislu da su joj prvo stavljali nesto sto otvara dlaku, pa onda naneli to nesto za depigmentaciju, pa isprali, pa stavljali neko pakovanje i na kraju sve ispirali hladnom hladnijatom vodom da bi se dlaka zatvorila. Ali - rezultat je bio fascinantan. Tretman je trajao oko 40 min.

A moje plavuse se sve blajhaju, pa onda farbaju.