Jump to content


Photo

Muskarci i kozmetika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
404 replies to this topic

#376 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 28 June 2007 - 10:40

QUOTE(olivapopajevic @ 25 Jun 2007, 14:53) <{POST_SNAPBACK}>
Kažu, izgledam retro. Moram da priznam da se frizura dobro slaže uz bisernu ogrlicu. Žene će razumeti ovaj debilni argument.


Ja onda nisam zena smile.gif

@le petit:
O da, jako vazan detalj..nokti! Anegovane ruke i noge, a samim tim i nokti na sva 4 uda su nesto sto me NAJ uzasava kod ljudi. Izgrickani nokti mi bude nagon za povracanje, a ispucale i suve pete ... yucky.gif Manikir/pedikir nije skup te smatram da min. jednom mesecno svako to sebi moze da priusti..

#377 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 28 June 2007 - 11:12

QUOTE(7 @ 28 Jun 2007, 11:40) <{POST_SNAPBACK}>
Manikir/pedikir nije skup te smatram da min. jednom mesecno svako to sebi moze da priusti..


Mala digresija...Manikir i pedikir treba raditi isključivo u salonima koji imaju sterilizator, jer je to jedini način da se uništi virus hepatitisa c. U stvari, po zakonu, svaki kozmetički salon mora da ima isti, inače možeš da ih prijaviš inspekciji. To sve znam, jer sam imala akciju u nekom bednom salonu, posle koje sam se hipohodrisala satima.

Izvinjavam se, sad sam, što bi se reklo, party pooper. unsure.gif

#378 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 28 June 2007 - 11:40

Pooperu laugh.gif , pa i podrazumevalo se da se ne ide u neke barake.. Verovatno oni koji nikad nisu obisli salone imaju prijatelje od kojih mogu da dobiju preporuke gde valja otici..

#379 olivapopajevic

olivapopajevic
  • Members
  • 134 posts

Posted 28 June 2007 - 11:58

Činjenica je da sam ja otišla u neku baraku (kakav danak neiskustvu! ohmy.gif ), pa se istraumirala, međutim, isto tako neki saloni koji izgledaju vrlo pristojno, čisto itd. nemaju sterilizator.

Možda ja i preterujem sa tim. U stvari, super bi bilo kada bi nam neko ko stvarno zna te stvari rekao da li treba biti umereno ili po cenu života oprezan.

Dobro, neću više da poopiram zabavu. Odoh. Kev...(podvila rep i otišla)

#380 le petit nicolas

le petit nicolas
  • Members
  • 84 posts

Posted 28 June 2007 - 16:38

da, o noktima Treba da brinemo jer su nam dozivotni, slicno zubima. isto rastu iz "mesa" (koje je briga za sebe), a ako su bolesni imamo velike probleme.
posle sinocnjeg pitanja ocekivah konkretne primere tretmana. a ostadoh unsure.gif
ajd da suzim pricu: zaboravimo kire: mani/pedi. predlog za pricu je: kako sami (ubaciti sve nabrojano u prethodnom lpn postu) negujete svoje nokte? iskustva sa periferalima, kao sto su rukavice, pamucne carapice (posle mazanja stopala, za noc - erotske konotacije su ok), cipele (oblik, materijali, brojevi; moja slaba tacka su polubrojevi koji su u zemlji serbiji skroz nepoznati sad.gif ), pribori ceske ili nemacke proizvodnje vs grickalice, cetkice za nokte, dikla (ako to jos postoji) i slicni "preparati, uticaj hladnoce, sunca, obicne (prema stepenu tvrdoce) i morske vode.
dodati prema inspiraciji.

poz

Edited by le petit nicolas, 28 June 2007 - 16:44.


#381 Skipping Girl

Skipping Girl
  • Members
  • 2,724 posts

Posted 28 June 2007 - 17:20

Iju naopako!

Aj sad da uletim klizeci posto nikad u zivotu nisam isla nigdi da si radim pedikir und manikir. Ja to sve sama - i sebi i muzu. Znaci lavorce, 2 seta kamenja za pete, 2 kompleta manikirskog pribora i udri. Sa sve povlacenjem i secenjem zanoktica. I nikad nikakav problem, sterilizacija iskljucivo komovicom.

Da predjem malko vislje na kosu. Sa 25 nakon 10 godina wannabe plavuse (iskljucivo pramenovanje), odlucim naprasno da si vratim svoju boju kose. Jedna moja drugarka imade opasku na to tipa - a izvini, molim te, koja ti je to tvoja boja kose?! Utom shvatim kako su sede krenule da nicu svom silom i odlucim se prvi put u zivotu na houm edishn farbanje. Loreal excellence petica radi posao a muz se iZtrenirao pa mu je od pocetnih sat i 45 minuta farbanja, efikasnost postigla 45 minuta na sve grivu do pola ledja. I ne mashi ni 1 sedu, zlato moje doktorsko. Bar zna da ako mu karijera ode u propas', moz' da unidje u prvi frizerski salon i zaradjuje 'leba farbanjem. Zauzvrat, posto se meni smucilo da baca 30 fundji svakih mesec dana za njegovu paperjastu plavu kosicu, ja pazarim mashinicu za shishanje za £29.95 i prvi put oshisham ljudsko bice savrsheno. Mashinica otplacena, svi srecni i ushi na broju. Cista simbioza od braka!

Nazalost, svaki moj sestomesecni odlazak kod fLizera je povratna karta LDN-BEG plus 10 fundji kod Saleta. Apotekarice, prenes' pozdrave molim te, bog ga poziveo. Shifra: ludaja koja anza po belom svetu.

Sad da se spustim malo nize na ostatak malja po telu. Muz paperjast i plav, ich problema nema, samo brada i dlacice u nosu jake i besne. Bilo problema oko urastanja dlaka i crvenila na vratu kod muza mi, al i to sredismo zenskim pomagalima tipa losionom protiv urastanja dlaka u koji se ja kunem. Ene zena po BG-u kojima je podeljeno 2 litre istog i sve srecne i zadovoljne. Za dlacice u nosu mehanicko resenje - gos'n Remington.

Ja sam blago meni depilirala 2/3 tela (ruke, pazuhe, od struka pa na dole) cirka 16 godina iliti pola svog zivota. Dok ne narucih za rodjendan prosle godine lasersko ubivanje dlaka. Jes da kosta boga oca, al ne da radi nego ja ne mogu da verujem da sam se mucila ovolike godine. Mislim da nesto slicno rade ljudi u Beogradu u Kneza Milosa, mogu da nadjem kako se zove salon ako nekom treba. Em sto je resen problem urastanja, em sto se pore lepo zatvore i koza je toliko glatka da je to neverovatno. Upravo zavrsih cetvrti tretman, navodno je 6 minimum i prezadovoljna sam. Izmedju tretmana nema suncanja ni krema za samopotamnjivanje da se ne bi stvarale fleke na kozi. Naravno, najuspesniji tretmani se obavljaju na svetloj kozi i tamnim dlakama (ta sam), dok su manje uspesniji (citaj treba vise od 6 tretmana=skuplje kosta) na svetloj kozi sa svetlim dlakama i tamnoj kozi sa tamnim drlakama. Najteze je naravno ridjokosama, no evo novih dostignuca u toj oblasti gde se boji koren dlake, pa se onda obavlja laserski tretman.

Toliko od mene u prvom javljanju, tu sam za pitanja u narednih 24h biggrin.gif

#382 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 28 June 2007 - 18:25

skipi, uradila si domaci, svaka cast laugh.gif

nego da priupitam, da li je taj sale pre bio na nbg?

#383 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 28 June 2007 - 18:44

QUOTE(paculla @ 28 Jun 2007, 19:25) <{POST_SNAPBACK}>
skipi, uradila si domaci, svaka cast laugh.gif

nego da priupitam, da li je taj sale pre bio na nbg?


Ako pitas za mog rolleyes.gif Saleta, on je radio kod Voje u Njegosevoj, a sad su njih dvojica vlasnici sopstvenih salona i suvlasnici firme koja distribuira Revlon, Nexxus i jos par brendova.

#384 Skipping Girl

Skipping Girl
  • Members
  • 2,724 posts

Posted 28 June 2007 - 18:54

Taj apotekaricin rolleyes.gif Sale je sve to sto ona kaze, plus pre salona u Bulevaru je drzao salon kod Hrama koji je ostavio u amanet bivsoj zeni a pre toga imao salon u Vishnjickoj Banji, cirka pre 17 godina wink.gif

#385 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 28 June 2007 - 19:08

QUOTE(Skipping Girl @ 28 Jun 2007, 19:54) <{POST_SNAPBACK}>
Taj apotekaricin rolleyes.gif Sale je sve to sto ona kaze, plus pre salona u Bulevaru je drzao salon kod Hrama koji je ostavio u amanet bivsoj zeni a pre toga imao salon u Vishnjickoj Banji, cirka pre 17 godina wink.gif


Taman koliko i odlazim kod njega smile.gif

Aj' sad ozbiljno, dakle, sale rolajz zasigurno je jedan od boljih frizera u gradu

I nije u fazonu Akademika Panjkovica i ostalih estradnih dunstera

#386 paculla

paculla
  • Members
  • 4,099 posts

Posted 28 June 2007 - 19:13

to nije moj sale wink.gif

#387 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 28 June 2007 - 19:18

QUOTE(apotekarica @ 28 Jun 2007, 20:08) <{POST_SNAPBACK}>
I nije u fazonu Akademika Panjkovica i ostalih estradnih dunstera

ne znam na šta misliš pod estradnim dunsterima, ali ako se radi o salonu na 500 kvadrata u kojem frizer vitla nožice po zraku, za to se moraš naručit samo misec dana ranije te ti stoga naplati samo 1/4 prosječne plaće- ne ponovilo se.

nego, imala sam i ja svog saleta- talentiran, brz, pristupačan, al sam se grdno zayebala kad sam mu odbila prošvercat peroralni minoksidilkojim je mislija prevenirat prijeteću alopeciju.

kvragu i integritet, da mi je sad napovrat sad.gif

#388 Isis

Isis
  • Members
  • 513 posts

Posted 28 June 2007 - 19:58

SG, jesi radila tamo i lasersko uklanjanje obrva? vidim da imaju na listi usluga, ali koliko znam u bgd nece da rade obrve jer postoji rizik posto je blizu ociju. mozda ovi englezi imaju neki aparat koji je prilagodjen podrucju oko ociju, pa da isprobam.

#389 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 28 June 2007 - 20:01

QUOTE(apotekarica @ 28 Jun 2007, 20:08) <{POST_SNAPBACK}>
Taman koliko i odlazim kod njega smile.gif

Aj' sad ozbiljno, dakle, sale rolajz zasigurno je jedan od boljih frizera u gradu

I nije u fazonu Akademika Panjkovica i ostalih estradnih dunstera


ima jedinu elektricnu masinicu u gradu koja ne cupa. rolleyes.gif

#390 Skipping Girl

Skipping Girl
  • Members
  • 2,724 posts

Posted 28 June 2007 - 20:12

QUOTE(Isis @ 28 Jun 2007, 19:58) <{POST_SNAPBACK}>
SG, jesi radila tamo i lasersko uklanjanje obrva? vidim da imaju na listi usluga, ali koliko znam u bgd nece da rade obrve jer postoji rizik posto je blizu ociju. mozda ovi englezi imaju neki aparat koji je prilagodjen podrucju oko ociju, pa da isprobam.

Nisam radila obrve Isis, ne prelazi mi se nikako iznad vrata biggrin.gif
Al mogu da pitam pa ti javim.

eve iz jutarnjeg edita - pise u cenovniku da rade obrve. Samo cu da proverim koji laser koriste.

Edited by Skipping Girl, 29 June 2007 - 09:47.