Jump to content


Photo

Muskarci i kozmetika


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
404 replies to this topic

#1 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 16 May 2007 - 09:10

Dragi forumasi, da li i zasto koristite kozmeticka sredstva (osim good ol' vode i sapuna)?
Drage forumasice, kako gledate na to sto vase ruznije polovine (ne) koriste kreme, balsame, meleme...?
Koja je razlika u musko/zenskom stavu prema industriji lepote?

Pocecu od sebe. Dosta dugo su moji prijatelji sapun i dezodorans radili ceo posao, da bih iznenada uhvatio sebe kako koristim bas dosta kozmetickih preparata. Sve je krenulo sa pustanjem kose pre par godina (razni samponi, balzami, regeneratori), ali to je bilo pitanje opstanka -- bez njih ne bih mogao da se ocesljam. Medjutim, onda me je zena navukla na kreme za lice (nocna, dnevna, oci...) i sad se i time redovno malam. Zanimljivo, i dalje osecam odbojnost prema muskim parfemima (dezodorans naravno moram da koristim inace bi bezali od mene na ulici), i ne pada mi na pamet da ih koristim.

Jedno objasnjenje je kriza srednjih godina, ali nisam bas toliko mator. Drugo objasnjenje je da mi tih par minuta ujutro/uvece kada u kupatilu stavljam sva ta sranja na lice pruzaju izvesnu iluziju privatnosti, opustim se, ne mislim o sranjima, ne nerviram se, gledam svoj gadni lik u ogledalu i basta. Taj momenat poredim sa onim kad sednes i popijes jutarnju kafu sam sa sobom i iskljucis se. Nemam utisak da koristim kozmetiku jer mislim da cu izgledati lepse/biti zdraviji. Umesto toga, to mi je prosto postao svakodnevni ritual.

Bem ga, napravih nauku od mazanja kremom.

E sad naravno, tu su i oni stavovi o muskarcima koji koriste kozmetiku, ali mislim da su oni delimicno (ako ne i sasvim) danas prevazidjeni, cak i kod nas. Mozda gresim.

Voleo bih da cujem vasa musko/zenska misljenja i iskustva.

#2 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 16 May 2007 - 09:13

Odavno se nisam ovako nasmejala. Hvala ti brate, hvala, ulepsao si mi dan!

#3 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 16 May 2007 - 09:18

QUOTE(brax @ 16 May 2007, 10:13) <{POST_SNAPBACK}>
Odavno se nisam ovako nasmejala. Hvala ti brate, hvala, ulepsao si mi dan!

Nema na cemu, i drugi put cool.gif
I pored tvog neskrivenog sarkazma, meni je ova tema ipak interesantna. Ako tebi nije, ima mnogo drugih koje mozes odabrati.

#4 brax

brax
  • Members
  • 543 posts

Posted 16 May 2007 - 09:33

Nisam ni najmanje sarkasticna. Svidela tema i uzivala sam citajuci tvoje izlaganje. Nekako me oraspolozila.
Nisam mislila da pisem neki duzi post jer se spremam za drugu smenu pa bi ukratko moje misljenje bilo sledece:

1. U nasoj maloj, patrijarhalnoj Srbiji, uvrezena je predrasuda, posebno kod muskog dela populacije, da se macizam izjednacava sa odsustvom higijene i brige o svom izgledu.

2. Podrzavam svaku akciju koju pojedinac moze primeniti za ocuvanje svog zdravlja i izgleda a tu ukljucujem i koriscenje kozmetickih preparata

3. Briga o sebi je imerativ i ne treba je se stideti

p.s. da ne budem pogresno shvacena, muskarci koji se sminkaju su out. Ali o tome se ovde ne prica.

#5 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 16 May 2007 - 09:49

Tema je dobra. a i ti si super jer (za razliku od vecine ovdasnjih muskaraca) vodis nacuna o sebi. To sto si rekao svrstavam u odlican primer licne higijene. Ne znam sta ce na to reci muski deo foruma, ali zene vole muskarce koji se neguju. Vise puta sam u kozmetickom salonu srela momke (mladji su te predrasude prevazisli) koji rade tretman protiv akni, depiliraju ledja, i pedikiraju stopala. To je super. Ja mom muzu sredjujem obrve jer su cupave, katastrofa.
Pozdrav za burekdziju.

#6 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 16 May 2007 - 10:32

@brax: Onda se ja izvinjavam sto sam te pogresno razumeo.
Pomenula si zdravlje i izgled. To je zanimljivo pitanje, jer ja upotrebu kozmetike dozivljavam iskljucivo kao estetsku stvar (da li cu imati bore ili ne), dok u tu kategoriju ne svrstavam recimo pastu za zube (zdravlje/higijena). Na stranu sto efekat kreme protiv bora mozes videti posle 20++ godina kada ces bore naravno imati, ali ces se tesiti: verovatno bih imao/la mnogo vise da nisam koristio/la kremu, dok nekoriscenje npr. paste za zube rezultira ispadanjem istih.

@jelisaveta: Kozmeticki salon je isto vrlo skakljiva stvar za muskarce. Ja recimo ne bih otisao u kozmeticki salon (za sada, sto ne znaci da jednog dana necu otici), ne zato sto se stidim, vec zato sto ne osecam potrebu, tj doziveo bih to kao recimo bacanje para. Sa jedne strane nemam takvih problema koji bi zahtevali salonske intervencije, a sa druge ipak imam taj otpor prema kozmetickom salonu kao prema "zenskoj stvari" (godine valjda). Na stranu sto imam osecaj da se tamo ne bih mogao opustiti kao pred ogledalom kad sam sam sa sobom. To je upravo ono sto me je navelo na ovaj post: muskarci i kozmetika kao intimna i opustajuca stvar umesto estetske/zdravstvene kategorije.

Al muskarci se ucutali, ili ne koriste ili se boje da priznaju tongue.gif

Edited by burekdzija, 16 May 2007 - 10:34.


#7 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 16 May 2007 - 10:39

e ljudi ovde 'de ja zivim u blizini koventrija, malo mesto - oko 100 000 dusa, nema vise (ragbi, ne koventri!) mislim da jedno 80% muskih smatra da je sredjivanje noktiju 'zenska stvar'. zivota mi! ahahaha
jebem ti, kad vidim nekog ko zaradjuje blizu 2000, sto je za 'vako malo mesto ihaaj ok a seta okolo u prljavim patikama
e bas vala yucky.gif
i posle za nas pricaju ovaki onaki smo, pa bre svi moji drugari i drugarice dodju mu ko viktorije bekam za njih laugh.gif

Edited by Maya Order, 16 May 2007 - 10:42.


#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 16 May 2007 - 10:44

hm, ja nikad nisam bila u kozmetičkom salonu
a nemam ni potrebu

a žensko sam blush.gif

inače nemam baš ništa protiv muškaraca koji se sređuju, bolje da se sređuju nego da idu okolo kao neki divljaci
i mislim da šminkanje nekako ipak ne spada u ovu kategoriju biggrin.gif

btw a šta mislite (i muški i ženski) o muškarcima koji farbaju kosu?
i ima li razlike da li je zbog sedih ili zbog eksperimentisanja?

#9 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 16 May 2007 - 11:12

QUOTE(Amélie @ 16 May 2007, 11:44) <{POST_SNAPBACK}>
hm, ja nikad nisam bila u kozmetičkom salonu
a nemam ni potrebu


a depilacija? blink.gif i to kod kuce?

#10 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 16 May 2007 - 11:23

QUOTE(burekdzija @ 16 May 2007, 10:10) <{POST_SNAPBACK}>
Pocecu od sebe. Dosta dugo su moji prijatelji sapun i dezodorans radili ceo posao, da bih iznenada uhvatio sebe kako koristim bas dosta kozmetickih preparata. Sve je krenulo sa pustanjem kose pre par godina (razni samponi, balzami, regeneratori), ali to je bilo pitanje opstanka -- bez njih ne bih mogao da se ocesljam. Medjutim, onda me je zena navukla na kreme za lice (nocna, dnevna, oci...) i sad se i time redovno malam. Zanimljivo, i dalje osecam odbojnost prema muskim parfemima (dezodorans naravno moram da koristim inace bi bezali od mene na ulici), i ne pada mi na pamet da ih koristim.


kod mene sve suprotno. kreme ako bas mora (puno sunca/vetra/kise pa se koza raspadne), parfeme volim

QUOTE(jelisaveta @ 16 May 2007, 10:49) <{POST_SNAPBACK}>
mladji su te predrasude prevazisli) koji rade tretman protiv akni, depiliraju ledja, i pedikiraju stopala. To je super.


wussies!!!
jesam mladji (relativno) ali ne bih se depilirao nikad.
istina, ledja mi nisu dlakava smile.gif

QUOTE(Maya Order @ 16 May 2007, 11:39) <{POST_SNAPBACK}>
jebem ti, kad vidim nekog ko zaradjuje blizu 2000, sto je za 'vako malo mesto ihaaj ok a seta okolo u prljavim patikama
e bas vala yucky.gif
i posle za nas pricaju ovaki onaki smo, pa bre svi moji drugari i drugarice dodju mu ko viktorije bekam za njih laugh.gif


njih ima vise od jedne?
i jel to treba da bude kompliment ili uvreda za tebe i tvoje drugarice
nesto bih radije isao u strokavim patikama neg izgledao ko ona i muzic joj (o ponasanju da ne pricam)

#11 kastigulja

kastigulja
  • Members
  • 107 posts

Posted 16 May 2007 - 11:27

Cesto ispred solarijuma u komsiluku , vidjam auta sa regstarskim tablicama manjih susednih mesta . Dolaze momci na suncanje redovno. Imaju solarijume i kod njih al' ne bi da se zna.
Suncanje zaboga . Inkognito.

#12 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 16 May 2007 - 11:28

Long live Biotherm Homme (sve redom), Clinique Scruffing lotion 2 1/2 i pripadajuci sapun.

#13 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 16 May 2007 - 11:33

Pa sad, kozmetika nije nuzno stvar za ulepsavanje. I sam si naveo da zbog duge kose moras da stavljas sve i svasta na istu (oh, kako to razumem, mrsko mi al' sta da radim, vucaram kosurinu vise od decenije koja je i ovako sa puno paznje po vrhunskim estetskim kriterijumima ocajna, sta li bi tek bilo kad bi se prema istoj odnosio kao prosecan muskarac prema kratkoj?). Takodje imam dve 'hronicne bubuljice' koje mi izlaze periodicno (na par meseci) na slepoocnicama i kad to ne bih pokusavao da ublazim raznoraznim preparatima imao bih osecaj da ljudi umesto da me gledaju u oci gledaju u crvene `pege` sa strane istih.

Apart from that, nisam neki cosmetic freak, cak naprotiv. Koza mi je srecom solidnog kvaliteta pa zaista nemam potrebu za mackanjem (mada ko zna, jos sam ja mlad da bih imao vidljive defekte na kozi), sminka mi je cak smesna i kod zenskog pola (ajd mogu da razumem malo ulepsavanja, al' u vast majority of cases koje srecem - sminke ima i previse pa lice na greb-greb tiket biggrin.gif), a sapun/gel za tusiranje/zubna pasta/dezedorans/kolonjska voda/parfem/itd. po meni i nisu kozmetika vec osnovni higijenski proizvodi. Jedino sto bi moglo da upadne u 'kozmeticku sferu' je to sto nisam latentni zoofil te ne volim dlake na, khm, `strateskim` mestima, sto kod sebe, to kod drugih. Doduse ja nemam zivaca da skidam dlake sa nogu i sl. a i iste ne dozivljavam nekom prevelikom smetnjom, no mestima koja se intenzivno znoje (pubic area i pazusi) samo jos dlaka fali - o estetskim kriterijumima i da ne govorim. Doduse cak i to bih nazvao higijenskom stvari - sto manje dlaka na tim mestima, to je lakse odrzavati higijenu.

Do krema i preparata za lice, te potrebe za privatnoscu ispred ogledala, jos nisam dosao biggrin.gif

#14 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 16 May 2007 - 11:52

QUOTE(incognito @ 16 May 2007, 12:33) <{POST_SNAPBACK}>
... Do krema i preparata za lice, te potrebe za privatnoscu ispred ogledala, jos nisam dosao biggrin.gif
pa to tako pochinje, u proshlom veku potreba za privatnoshcu, u ovom drushtveni pritisak, u sledecem civilizacijsko dostignuce laugh.gif

dodushe, vama momcima ce trebati manje vekova, te ovo gore beshe figura. al pukli ste sve u svemu wink.gif

Edited by thermal bug, 16 May 2007 - 11:53.


#15 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 16 May 2007 - 12:04

Ma zavera je to, muskarci su zapravo oduvek ceznuli za kozmetikom i ulepsavanjem (svi smo mi po malo anticki Grci biggrin.gif) al' prvo smo hteli da to testiramo na nekome pa su za to posluzile zene. Naravno, bilo je raznih fijaska sa onim puderima na bazi olova i tako toga u davnim vremenima, no sad kad je dokazano da nije stetno po ljude opet mozemo da se ulepsavamo kako smo oduvek ceznuli tongue.gif

This product was not tested on animals, women served the purpose tongue.gif laugh.gif