Jump to content

Photo

Ni tamo ni vamo, ili najbolje iz oba sveta

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
255 replies to this topic

#31 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 29 July 2002 - 15:55

da - neke misli i najtananija osecanja mogu da izrazim samo na srpskom, sa knjigama je ista stvar :smile:

#32 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 29 July 2002 - 22:21

Da, ali sta se desava kad neke misli i osecanja mogu da izrazim samo na engleskom...?

#33 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 30 July 2002 - 09:24

sand:
da - neke misli i najtananija osecanja mogu da izrazim samo na srpskom, sa knjigama je ista stvar :smile:

...ma ne cak ni to...ja uspevam zaista da se potpuno izrazim na italijanskom (zivim u Italiji) pa cak i na engleskom (koga sam ucila od malena pa nemam nikakvih problema)i sad vec uveliko i citam knjige na italijanskom jer obozavam da citam, a sve "srpske" zalihe knjiga sam vec istrosila; ali opet uvek sam bar podsvesno pod presijom da cu napraviti neku gramaticku grsesku zbog cega verovatno nisam potpuno opustena nikad...mislim.

A i u ovome sto kaze skituljac ima neke istine...
Bas je zanimljivo to sa jezicima.
Naravno takve probleme i dileme nemaju ljudi koji su otisli sa familijama te uporedo sa stranim jezicima govore i sopstveni.

[ Izmena poruke: sta dalje na dan 2002-07-30 10:26 ]

#34 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 30 July 2002 - 11:49

najradije bih koristila meni odgovarajuce izraze iz razlicitih jezika ali....da li me razumeju?

moja mama je madjarica, s njom govorim ponekad madjarski, uglavnom govorim nemacki, na poslu engleski, na faksu srpski i nemacki...sa sestrinim klincem italijanski...

kada mi medjusobno komuniciramo u porodici to je cirkus :smile:

#35 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 30 July 2002 - 14:49

Moje je misljenje da to ne mora nuzno da bude losa stvar, ta mulitijezicna komunikacija. Bar ne na mikro-nivou. Izrazavanje osecanja na razlicitim jezicima obogacuje unutrasnje bice.

#36 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 31 July 2002 - 11:11

da, skituljac tako je...ali ipak ponekad
zelim da sam tamo gde sam cula prve zvuke.
malo me uhvatila nostalgija ali uglavnom sam
srecna sto mogu da komuniciram na razlicitim jezicima i na razlicite nacine.

#37 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 31 July 2002 - 11:58

Mogu samo da vam se pridruzim u osecanjima, i da dodam kako je neizrecivo bogatstvo komunicirati na razlicitim jezicima. To itekako zblizava ljude.

I ja kao dete iz mesovitog braka prosto ne primetim kad predjem iz jednog u drugi jezik.

Opeta kada se koristim stranim jezicima to je prava papazjanija, ali je divan osecaj razumevanja.:smile:

U svakom slucaju pozdrav poliglotama, onako Veeeeeeeeeliki!!!!!!!

#38 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 04 August 2002 - 23:31

:smile: e bas tako prava papazjanija

#39 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 07 August 2002 - 14:55

:smile:sand-

Posted Image

#40 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 07 August 2002 - 17:51

Slobodni, otkrij mi tajnu svojih animacija...!

(ja sam begginer sto se toga tice, a jako VOLEM!)

#41 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 07 August 2002 - 18:18

sand:
kada mi medjusobno komuniciramo u porodici to je cirkus :smile:

Moj omiljeni primer iz nase familije je "How many stolicas (i.e. stolica + s, za mnozinu na engleskom) do we need?"

[ Izmena poruke: sonja na dan 2002-08-07 19:19 ]

#42 DraganaS

DraganaS
  • Members
  • 307 posts

Posted 07 August 2002 - 19:32

ma to je prava stvar kad mozes da se sporazumes sa ljudima iz drugih krajeva (pa,makar rukama i nogama:smile:),toliko toga naucis,toliko tabua i predrasuda mozes da srusis i toliko pravih prijatelja da steknes

ja sam se odusevila Portugalcima,svaki od njih govori minimum dva jezika,pored maternjeg,spanski (nisu uopste slicni kako sam mislila ),francuski ili italijanski
ili sam ja mozda imala srecu da bas "naletim" na takve,uglavnom temperament,duhovitost ,otvorenost,srdacnost,bas sve ono sto volim da drugi poseduju u komunikaciji

p.s.skituljac ,ako mognem da pomognem,prvo nadjes neki gif preko googl-a na primer,ubacis recimo animated gif,kad nadjes klikni desnom tastom od misa i tamo na dnu verovatno imas opciju Properties ili tako nesto (sorry,ja sam na nemackom govornom podrucju),klikni na to i dobijes "izvor" gif-a to jest http stranicu,onda ide copy ,pa ukucas ovde npr:
[ img ]http://www.uniquehardware.co.uk/server-smilies/ups/kamikaze/smilie_home.gif [ / img ]
samo bez razmaka

nadam se da nisam suvise iskomplikovala objasnjenje:smile:

a da ,obrati paznju na bajtazu gif-a da ne bi bespotrebno opterecivali stranice,pa onda treba vecnost da je ucitamo,pogotovo recimo dole nasima sa ptt-ovih servera
pozdrav

[ Izmena poruke: DraganaS na dan 2002-08-07 21:14 ]

#43 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 08 August 2002 - 00:00

Hvala mucho, Dragana, odma' cu to da uradim kad se vrnem kuci...

#44 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 08 August 2002 - 04:38

Da nam stranice budu lepe i sarene-

Na sledecem linku, sa desne strane, kada ga otvorite imate razlicite tipove smajlija-moje omiljene. Odaberete grupu i cekate dok se pojave. Pojedine grupe imaju i vise strana pa odaberete na koju cete. Nakon pikiranja kliknete na smajli koji vam se dopada i samo ga prekopirate prema instrukcijama datim na sajtu-gore,

http://www.mysmilies.com

Srecno babes-Posted Image

#45 skituljac

skituljac
  • Members
  • 340 posts

Posted 08 August 2002 - 08:41

DiiivniPosted Image ste!