Jump to content

Photo

Kviz ,,uzmi Ili Ostavi''

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

#61 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 22 May 2007 - 15:08

Kviz je dosadan, Manda je nezanimljiv, a još kada kaže da je "suma osvojena" i "koja je cifra u kutiji" iznerviram se. Ljudi, a ima vas i u ovoj temi koji tako govorite, cifre idu od 0 do 9 u dekadnom sistemu, suma je rezultat sabiranja, znam da vam je dosadno i nije "in" da govorite broj, iznos ili svota, ali je tako pravilno.

#62 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 22 May 2007 - 16:21

QUOTE(madamov @ 22 May 2007, 16:08) <{POST_SNAPBACK}>
Kviz je dosadan, Manda je nezanimljiv, a još kada kaže da je "suma osvojena" i "koja je cifra u kutiji" iznerviram se. Ljudi, a ima vas i u ovoj temi koji tako govorite, cifre idu od 0 do 9 u dekadnom sistemu, suma je rezultat sabiranja, znam da vam je dosadno i nije "in" da govorite broj, iznos ili svota, ali je tako pravilno.

Verovatno si upoznat da se reč cifra upotrebljava u već opšte prihvaćenom žargonu umesto reči iznos. Tako da mislim da primedba jeste dobronamerna i edukativna ali žargon je postao svakodnevnica.

#63 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 22 May 2007 - 19:59

Van teme:

Na teritoriji Novog Sad, ili bar jednom delu Novog Sada, signal B92 je jako loš, sada ga čak i nema!

#64 fam0zni

fam0zni
  • Members
  • 78 posts

Posted 24 May 2007 - 23:04

Pored onolikih polupsovki i polupismenih izjava po TV-u i naslova po novinama tipa "Sindikalci traze povecanje plata, odbor trazi njihovo kresanje" ti si se uhvatio takve trivijalne tehnikalije. Samo dok se on izrazava pristojno i sa uvazavanjem gostiju, sve je u redu. dry.gif

#65 madamov

madamov
  • Members
  • 127 posts

Posted 25 May 2007 - 15:34

QUOTE(localhost @ 25 May 2007, 00:04) <{POST_SNAPBACK}>
Pored onolikih polupsovki i polupismenih izjava po TV-u i naslova po novinama tipa "Sindikalci traze povecanje plata, odbor trazi njihovo kresanje" ti si se uhvatio takve trivijalne tehnikalije. Samo dok se on izrazava pristojno i sa uvazavanjem gostiju, sve je u redu. dry.gif

Nisu beznačajnosti, no ne bih da skrećemo sa teme.

#66 nneki

nneki
  • Members
  • 1,392 posts

Posted 26 May 2007 - 22:12

Ne znam za vas,ali kad vidim ponasanje ucesnika,pogotovu kad olako kazu "ostavljam" po svaki cenu ne razmisljajuci kolike su sanse da prokockaju to ,,,i madnu koji podrzava i kao svaka cast idemo dalje ph34r.gif i onih ludaka koji otvaraju kutije,i mada kaze ajde sad neka poruka za ucesnika,a oni nemaju sta pametno da kazu pa lupe nesto (tipa Sanja "Opustencija).....e pa htedoh da kazem da navijam u svakoj emisiji da uzmu dinar.

Edited by nneki, 26 May 2007 - 22:14.

#67 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 27 May 2007 - 02:06

QUOTE(nneki @ 26 May 2007, 23:12) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam za vas,ali kad vidim ponasanje ucesnika,pogotovu kad olako kazu "ostavljam" po svaki cenu ne razmisljajuci kolike su sanse da prokockaju to ,,,i madnu koji podrzava i kao svaka cast idemo dalje ph34r.gif i onih ludaka koji otvaraju kutije,i mada kaze ajde sad neka poruka za ucesnika,a oni nemaju sta pametno da kazu pa lupe nesto (tipa Sanja "Opustencija).....e pa htedoh da kazem da navijam u svakoj emisiji da uzmu dinar.

Sava je na hazard uzeo 500 hiljada. Bane je prihvatio ponudu od 100 hiljada a ispostavilo se da je imao kod sebe kutiju od 500 hiljada.
E sad više njih je puklo. Činjenica je da je igra maksimalno poštena a svako je kovač svoje sreće.

#68 djoni

djoni
  • Members
  • 434 posts

Posted 27 May 2007 - 03:25

QUOTE(malosoli @ 27 May 2007, 03:06) <{POST_SNAPBACK}>
Sava je na hazard uzeo 500 hiljada. Bane je prihvatio ponudu od 100 hiljada a ispostavilo se da je imao kod sebe kutiju od 500 hiljada.
E sad više njih je puklo. Činjenica je da je igra maksimalno poštena a svako je kovač svoje sreće.

Pa ne bih se složio da je maksimalno poštena, bolji je fazon Američki sistem igre gde ima 24 kutije koje drže neke extra ribe i takmičar sam bira kutiju na početku koja će biti njegova, dalje ne vredi ni komentarisati kako je dobar trip kako se razvija game..... ovaj Manda pola čuke tupi sa bankarom , šta ti to treba jarane .... laugh.gif
Ipak ali ipak najveća glupost je podela dobitka sa nekim gledaocem....auuuu ...Srbijo oče i majko...najlepša bajko.... ohmy.gif

#69 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 27 May 2007 - 09:15

QUOTE(PorociBeograda @ 27 May 2007, 04:25) <{POST_SNAPBACK}>
Pa ne bih se složio da je maksimalno poštena, bolji je fazon Američki sistem igre gde ima 24 kutije koje drže neke extra ribe i takmičar sam bira kutiju na početku koja će biti njegova, dalje ne vredi ni komentarisati kako je dobar trip kako se razvija game..... ovaj Manda pola čuke tupi sa bankarom , šta ti to treba jarane .... laugh.gif
Ipak ali ipak najveća glupost je podela dobitka sa nekim gledaocem....auuuu ...Srbijo oče i majko...najlepša bajko.... ohmy.gif

Koliko sam razumeo i ovde ljudi sami biraju kutiju.

#70 akilone

akilone
  • Members
  • 139 posts

Posted 29 May 2007 - 19:32

QUOTE(malosoli @ 27 May 2007, 10:15) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko sam razumeo i ovde ljudi sami biraju kutiju.

Nisi dobro razumeo!
Ne biraš ti kutiju, već ti je žrebom dodeljenja!

Manda, dosadan li je kanda!
,Uzmi ili ostavi,, kviz vodi
to mome zdravlju škodi
u kom je 1500000 pogodi!

To je zapravo igra na sreću
Tone nehumora je pokreću
Dosade još toliko,
dokle će ovo da traje, još koliko?

Kutija je 24, dosta
učesnika isto toliko prosta,
Da prebacim na nešto drugo vreme je krajnje,
Jer je ovo čisto sr.nje!

#71 anjos

anjos
  • Members
  • 64 posts

Posted 30 May 2007 - 02:00

Ucesnici sami biraju svoju kutiju pre pocetka kviza > lepo rek'o Manda

Negde ranije procitah nesto kao KOMPJUTERSKI RULET > ijaoooo, pa to bre ne postoji, i samim tim je sve ovo glupo i nema smisla, i ko pomisli da u Srbiji nesto nije namesteno - bolje da ga nije

Bankar naravno ZNA koliki je iznos u kutiji onog koji je kao izabran tzv. kompjuterskim ruletom laugh.gif laugh.gif laugh.gif

I da, jos nesto > ovi ljudi sto se sada nalaze na mestu poznatih faca kao sto su Ena, Marko i dr. - to nisu "obicni ljudi" iz naroda, vec su to likovi koji neke veze imaju sa Emotion-om, bilo da su ucestvovali u nekoj od njihovih bljak emisija (Menjam zenu, Sve za ljubav.....ili samo jadni nisu prosli selekciju za VB).

Da, da, tako da sve vam je to jedna velika igrarija zavitlavanja gledalaca u zemlji usnuloj zvanoj Srbija.

dry.gif

#72 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 30 May 2007 - 20:04

QUOTE(anjos @ 30 May 2007, 03:00) <{POST_SNAPBACK}>
Ucesnici sami biraju svoju kutiju pre pocetka kviza > lepo rek'o Manda

Negde ranije procitah nesto kao KOMPJUTERSKI RULET > ijaoooo, pa to bre ne postoji, i samim tim je sve ovo glupo i nema smisla, i ko pomisli da u Srbiji nesto nije namesteno - bolje da ga nije

Bankar naravno ZNA koliki je iznos u kutiji onog koji je kao izabran tzv. kompjuterskim ruletom laugh.gif laugh.gif laugh.gif

I da, jos nesto > ovi ljudi sto se sada nalaze na mestu poznatih faca kao sto su Ena, Marko i dr. - to nisu "obicni ljudi" iz naroda, vec su to likovi koji neke veze imaju sa Emotion-om, bilo da su ucestvovali u nekoj od njihovih bljak emisija (Menjam zenu, Sve za ljubav.....ili samo jadni nisu prosli selekciju za VB).
Da, da, tako da sve vam je to jedna velika igrarija zavitlavanja gledalaca u zemlji usnuloj zvanoj Srbija.

dry.gif

Koliko sam ja čuo učesnici žrebom biraju svoju kutiju.
Razumljivo je što su u početku pozvali učesnike prvog serijala Velikog Brata, zbog gledanosti.
Gledao sam većinu emisija i nisam video da je bilo šta namešteno, čak više neki su uzeli po 1 jedan dinar (Maja i Sanja), a ni ostali se nisu proslavili nekim velikim ciframa, izuzimajući Savu koji je imajući petlju uzeo 500 hiljada dinara.
Iskreno mi smetaju maliciozni komentari ljudi koji ne gledaju emisiju i koji za sve pričaju da je namešteno.
Ko tu koga zavitlava i kako ?
Evo Đankarlo je večeras isključivo na svoju veliku glupost uzeo 25 dinara umesto 250 hiljada dinara, odbivši pritom i ponudu banke od 134 hiljade dinara.

#73 anjos

anjos
  • Members
  • 64 posts

Posted 31 May 2007 - 02:08

QUOTE(malosoli @ 30 May 2007, 21:04) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko sam ja čuo učesnici žrebom biraju svoju kutiju.
Razumljivo je što su u početku pozvali učesnike prvog serijala Velikog Brata, zbog gledanosti.
Gledao sam većinu emisija i nisam video da je bilo šta namešteno, čak više neki su uzeli po 1 jedan dinar (Maja i Sanja), a ni ostali se nisu proslavili nekim velikim ciframa, izuzimajući Savu koji je imajući petlju uzeo 500 hiljada dinara.
Iskreno mi smetaju maliciozni komentari ljudi koji ne gledaju emisiju i koji za sve pričaju da je namešteno.
Ko tu koga zavitlava i kako ?
Evo Đankarlo je večeras isključivo na svoju veliku glupost uzeo 25 dinara umesto 250 hiljada dinara, odbivši pritom i ponudu banke od 134 hiljade dinara.

Maliciozni komentari?
Hm.....imas srece sto me mrzi da pisem...

Eh, samo se raspitaj malo sta je to kompjuterki rulet (kako ga je neko nazvao)....

Sve ce ti se kasti samo ( valjda cool.gif )

#74 djoni

djoni
  • Members
  • 434 posts

Posted 31 May 2007 - 02:55

Kakvo je to biranje kutije žrebom, to nije biranje nego ti dodele neku kutiju, dalje...."žreb" je i ko će da sedne na sto što opet može da bude predmet manipulacije (ne bih rekao da je neko u svojoj kutiji imao veću sumu od 100 dinara, nisam siguran za Savu ali opet, radi popularizacije poznato je da na početku svakog kviza "sevaju" cifre pa je to možda bio slučaj i sa njim) , gde to ima da se novac deli sa gledaocem osim kod nas ?? Kao..ponuda bankara je recimo 40.000 a ustvari je to 20.000 a gledalac je "Mika Petrović" iz "Donjeg zubca" sa numberom 06x/289xxxx (yeaaaaahhhhhhhh right).
Koja je tek poenta dovlačiti ljude iz raznih okruga i da oni borave u hotelu sve dok "žrebom" ne sednu da igraju, al' dobro....mnogo dakle ima tih nevidljivih i "random žrebova" al' zato je tu simpatičan brka koji ne propušta da u svakoj emisiji garantuje regularnost takmičenja (šta god da to znači, a i šta to znači uopšte ??) , voditelj je posebna priča, nezanimljiv, dosadan, kad "priča" (mhm....pauza i ćutanje 2 minuta...aha....ćutanje 3 minuta....dobro... dobro...) sa bankarom možeš da se istuširaš i kad završiš da saznaš ponudu, jednom rečju....."kviz" je smaranje , bolje da ide 2 puta nedeljno ili čak i jednom nedeljno ali sa real nagradama a ne prepolovljenim pa makar i sa ovakvim sistemom "žrebovanja" i voditeljem kakav god da je, ovako bojim se da uzima ionako sve manje i manje dragocenog prostora na B92, mnog drugi kvalitetniji sadržaji trpe zbog raznih "imoušn prodakšn" i sličnih bullshitova......

#75 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 31 May 2007 - 12:51

Ovo je totalni bezobrazluk što se forsiraju likovi koji su bili aktuelni pre 7-8 meseci i što nam se to servira kao vrhunska zabava yucky.gif