Jump to content


Photo

Sta ako budem MORALA (MORAO) da se vratim?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 14 June 2002 - 10:21

zamislimo svi, ma koliko neki bili sigurni da su potpuno stabilni tamo gde su, da iz nekog razloga izgube svoje pozicije i moraju da se, elem,vrate...sta to provocira u vama, kakva osecanja?

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 June 2002 - 10:56

Pitanje je, u stvari, kad je na Zapadu toliko lose da je u SCG bolje? Iz mog iskustva (pre svega NZ/Australija) odgovor je (na zalost) - nikad.

#3 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 14 June 2002 - 11:12

ma ne, nije to pitanje,jer naravno da tako nesto/da na Zapadu bude gore nego u S&M)/ne moze da se desi, bar ne u sledecih 100 godina.
Ali zivot sam po sebi nije siguran. Da preciziram, moze da se desi i desava se(u Evropi posebno, ja sam u Italiji)da recimo u nekom periodu transfera ne uspes da u dogledno vreme nadjes novi posao ili da zadrzis stari. A legalan boravak ti zavisi od toga. Sta onda...? To je samo pretpostavka, nadam se iskreno, ali nekad mozda treba biti psiholoski spreman i na takve stvari/naravno pitanje se verovatno odnosi samo na jos "neucvrscene"/.

#4 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 14 June 2002 - 11:26

Pa da, pretpostavljam da bi problem mogao biti zesci, noge kako... no zaista se ne odnosi na odredjene medju nama - ne zato sto ne mozemo da izgubimo posao, nego zato sto imamo drzavljanstva 'other than FRY' :smile:

Pa dobro, kad sam se vec do'vatio, onda i da malo elaboriram: bio bih ocajan, jakako & dakako & vrlo jako. Mislim da bih sa sve cetri zagrebao da ipak - IPAK ostanem nekako, makar i sprocuzakonito, ako se mora.

U stvari, da budem skroz iskren, ne mogu ni da zamislim da moram da se vratim...

/I NE pitajte me sto sam onda kukao da nas nece - nemam pojma, covek je kontroverzna licnost, a ja jos i vise :grin:/

[ Izmena poruke: Indy na dan 2002-06-14 12:31 ]

#5 sand

sand
  • Members
  • 176 posts

Posted 14 June 2002 - 11:53

ne znam , ne razmisljam inace u tom pravcu valjda zato sto od skoro imam stalni boravak-
(nemacka)ali nemam nista protiv nekog posla (kasnije) u saradnji sa nasima-
volela bih da sam u kontaktu itd. ali da se vratim je nemoguce bar za sada-
idem u avgustu pa me pitajte posle sta mislim o tome!!

#6 sta dalje

sta dalje
  • Members
  • 1,987 posts

Posted 14 June 2002 - 12:44

Ja, dakle, ko sto rekoh, nemam "drzavljanstvo",jos uvek :sad:( ,
ali posto sam pitanje sama i postavila, da na njega i odgovorim...pored toga sto bih naravno sve ucinila i ucinicu da do toga ne dodje, u meni pomisao na povratak izaziva neopisivi STRAH,koji ne znam kako bih opisala niti uporedila sa bilo kojim koji sam u zivotu ikad osetila; nekad toliko jak da NESMEM ni da pomislim!!

Za sand: a ovaj...kako si uspela da dobijes dozvolu stalnog boravka u nemackoj..mogla bi biti korisna info..?

#7 Malecka

Malecka
  • Members
  • 145 posts

Posted 14 June 2002 - 14:34

Nista u zivotu ne dozivljavam kao "moranje", pa ni povratak u Beograd, niti ostanak van istog. Sta to toliko strasno moze da se desi i natera te da se vratis protiv svoje volje? Ako je ilegalan boravak - onda u startu nisi siguran u svoju odluku o "nezivljenju" u Beogradu, ilegalaca ima na sve strane, pa se ljudi snalaze i zive (doduse, tesko, ali zive). Sve je stvar karaktera i resenosti, dakle - izbor je samo nas. :smile: :smile: :smile: