Jump to content


Photo

SPONZORI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 26 April 2007 - 19:43

hajde sad da malo pljujemo po sponzorima.

ne sponzorushama. (njih ne bi bilo da nema sponzora.)

vreme je da sponzorima otvorimo i temu na kojoj moze da se pljuje i na njihov obraz.

#2 El Presidente

El Presidente
  • Members
  • 206 posts

Posted 27 April 2007 - 00:41

QUOTE(mango @ 26 Apr 2007, 20:43)
ne sponzorushama. (njih ne bi bilo da nema sponzora.)


ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

pa ne cini sponzorushu sponzor jbte.

takve su, to su izabrale i gotovo.

sve u svemu nisu dobri nijedni ni drugi, a ponajmanje srecni ... uglavnom.

#3 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 27 April 2007 - 06:13

QUOTE(El Presidente @ 27 Apr 2007, 01:41)
ph34r.gif  ph34r.gif  ph34r.gif  ph34r.gif

pa ne cini sponzorushu sponzor jbte.

takve su, to su izabrale i gotovo.

sve u svemu nisu dobri nijedni ni drugi, a ponajmanje srecni ... uglavnom.


netacno. da nema potraznje ne bi bilo ni ponude. a mizogeno drustvo uvek i sve svaljuje na zenu.

dakle, da se drugovi sponzori ne kurce kolima koje vi pristojni mladici nemate, stanovima, koje vi pristojni maldici ne mozete ni u snu da zaradite, zlatom, koje vi pristojni mladici necete nikada steci, osim ako, poput sponzora, ne ubijete/pokradete itd, dakle da se drugovi spoznori ne kurce svim stvarima do kojih vi, pristojni mladici, nikada necete stici (ili ne na vreme) ....ne bi bilo ni sponzorusha.

dakle, dosta te mizogene price - i neka se malo blebece o nemoralu, neukusu, nedostatku vrednosti u dusi, nedostatku inteligencije u glavi (iako, ovo je diskutabilno jer moral i pamet nisu istovetni pojmovi), te nedostatku svih vrlina i o visku svih materijalnih dobara vasih muskih (ne)prijatelja.

cak i odbiti da se pogleda na taj deo slike govori koliko je mizoginija ukorenjena u srba. jedino, svaka cast adamu, na topiku o sponzorushama, on je naveo da se medalja gleda sa dva lica.

#4 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 27 April 2007 - 09:07

QUOTE(mango @ 27 Apr 2007, 07:13)
netacno. da nema potraznje ne bi bilo ni ponude.

Ja ovo indirekno shvatam kao tvrdnju da u slučaju da potražnja dovoljno naraste, sve će žene biti sponzoruše. ph34r.gif

I ko je tu onda mizogen?

#5 APACH

APACH
  • Members
  • 758 posts

Posted 27 April 2007 - 09:07

QUOTE(mango @ 27 Apr 2007, 07:13)
netacno. da nema potraznje ne bi bilo ni ponude. a mizogeno drustvo uvek i sve svaljuje na zenu.

dakle, da se drugovi sponzori ne kurce kolima koje vi pristojni mladici nemate, stanovima, koje vi pristojni maldici ne mozete ni u snu da zaradite, zlatom, koje vi pristojni mladici necete nikada steci, osim ako, poput sponzora, ne ubijete/pokradete itd, dakle da se drugovi spoznori ne kurce svim stvarima do kojih vi, pristojni mladici, nikada necete stici (ili ne na vreme) ....ne bi bilo ni sponzorusha.

dakle, dosta te mizogene price - i neka se malo blebece o nemoralu, neukusu, nedostatku vrednosti u dusi, nedostatku inteligencije u glavi (iako, ovo je diskutabilno jer moral i pamet nisu istovetni pojmovi), te nedostatku svih vrlina i o visku svih materijalnih dobara vasih muskih (ne)prijatelja.

cak i odbiti da se pogleda na taj deo slike govori koliko je mizoginija ukorenjena u srba. jedino, svaka cast adamu, na topiku o sponzorushama, on je naveo da se medalja gleda sa dva lica.



evo ja sam vrlo pristojan mladic, imam stan a imam i auto. Zlato prezirem. Pri tom nisam nikoga ubio niti pokrao. Nikada se ne qrchim. I imam i gomilu sponzorusa koje me salecu a o udavacama da ne govorim. Kako to objasnjavas?

#6 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 27 April 2007 - 09:42

ama ljudi, sponzori i sponzoruše se pronalaze, to je neka ista talasna dužina i to je to
jedni bez drugih ne mogu da postoje, u oba smera

#7 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 27 April 2007 - 09:51

QUOTE(mango @ 27 Apr 2007, 07:13)
dakle, da se drugovi sponzori ne kurce kolima koje vi pristojni mladici nemate, stanovima, koje vi pristojni maldici ne mozete ni u snu da zaradite, zlatom, koje vi pristojni mladici necete nikada steci, osim ako, poput sponzora, ne ubijete/pokradete itd, dakle da se drugovi spoznori ne kurce svim stvarima do kojih vi, pristojni mladici, nikada necete stici (ili ne na vreme) ....ne bi bilo ni sponzorusha.


Previdela si jednu veliku razliku.
Nijedan od tih muškaraca nije (zakonito ili nezakonito) nagrabio to što jeste sa krajnjim ciljem da postane sponzor. To je uradio da bi stekao uticaj, moć, osećao se (po svojim kriterijumima) boljim sposobijim i većim od svih ostalih muškaraca. To da pride može da kara 20 godina mlađe lepotice (po mogućnosti lepše nego one koje karaju njegovi ortaci) mu lepo dođe onako pride, kao šlag na tortu.
Osim toga, mnogi svoju moć i imovinu vide kao deo sebe, kao što neko vidi svoje lepe oči ili veliku karu, pa nemaju nikakve komplekse ako riba padne na njihove pare. Pa šta, i treba, i te pare su deo njih.


Za razliku od njih, sponzoruše su po zanimanju sponzoruše. Ceo svet im se vrti oko muškar(a)ca i rade na svojoj lepoti da bi našle muškarca koji će da im pruži sve ostalo. U celom svetu ima žena kojima je "On" fokus u životu i glavna tema razgovora. One od toga sebi naprave zanimanje.

Opet, ima više nego dovoljno žena koje, kao i ti, zasuču rukave, školuju se, rade i same sebi zarade i obezbede sve što im treba.

Troll
Pade mi na pamet:
U celoj ovoj diskusiji izgleda zaboravljamo da i takve veze iz sponzorisanja umeju da izrastu u ljubav (a i u dugotrajnu zajednicu). Kada sam sa jednom Kinezu pomenuo njihove dogovorne brakove, on mi je rekao: "vi zapadnjaci radite naopako. Vi se zaljubite i venčatem, pa vam je brak kao lonac vrele vode koji se onda hladi. Za nas je to lonac hladne koji kad se venčaš staviš na šporet..." Zato ne valja generalizovati i petljati se u tuđe sisteme vrednosti.
kraj trolla

#8 El Presidente

El Presidente
  • Members
  • 206 posts

Posted 27 April 2007 - 09:56

QUOTE(mango @ 27 Apr 2007, 07:13)
netacno. da nema potraznje ne bi bilo ni ponude. a mizogeno drustvo uvek i sve svaljuje na zenu.

dakle, da se drugovi sponzori ne kurce kolima koje vi pristojni mladici nemate, stanovima, koje vi pristojni maldici ne mozete ni u snu da zaradite, zlatom, koje vi pristojni mladici necete nikada steci, osim ako, poput sponzora, ne ubijete/pokradete itd, dakle da se drugovi spoznori ne kurce svim stvarima do kojih vi, pristojni mladici, nikada necete stici (ili ne na vreme) ....ne bi bilo ni sponzorusha.

dakle, dosta te mizogene price - i neka se malo blebece o nemoralu, neukusu, nedostatku vrednosti u dusi, nedostatku inteligencije u glavi (iako, ovo je diskutabilno jer moral i pamet nisu istovetni pojmovi), te nedostatku svih vrlina i o visku svih materijalnih dobara vasih muskih (ne)prijatelja.

cak i odbiti da se pogleda na taj deo slike govori koliko je mizoginija ukorenjena u srba. jedino, svaka cast adamu, na topiku o sponzorushama, on je naveo da se medalja gleda sa dva lica.



Pa po tebi svako ko ima dobra kola, stan itd nije pristojan mladic i po defaultu je sponzor?

Sponzorushama nije bitno da li je fin ili stoka, da li je povucen ili se reklamira, bitno je da ima pare.

#9 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 27 April 2007 - 11:20

QUOTE(yossarian @ 27 Apr 2007, 11:51)
Previdela si jednu veliku razliku.
Nijedan od tih muškaraca nije (zakonito ili nezakonito) nagrabio to što jeste sa krajnjim ciljem da postane sponzor. 


uh - ovo je, cini mi se problematicno...

meni se i dalje cini da vazi sponzorusa = bizmismen

ni jedna zena nije postala sponzorusa da bi spavala s tipom koji ima lovu vec da bi kroz krevet stekla lovu. ne libi se seksa zarad profita bas kao sto se tip ne libi kradje zarad profita. i jednom i drugom je cilj brzo bogacenje a najbrzi nacin za zene je krevet a za muskarce kriminal. te cice bi se ladno okrenule kriminalu da je to brzi nacin za obogatiti se ali nije. u podzemlju nema jednakosti polova.

a da su bogatuni vecinom zene muskarci bi bili sponzoruse. mnogi i jesu i sve vise ih je. koliko zvezda seta anonimuse sirokijeh ramena i holivudskog osmeha... da se ne lazemo...

jos jedna jako bitna stvar koja bi se morala uzeti u obzir jer je vec spominjana na sponzorusama je to da zene koje rade na sebi ne bi li se dobro udale nisu neophodno sponzoruse vec samo rastezu moral bas kao i njihov ekvivalent - uspesni biznismeni.

recimo - ako imamo zenu koja se neguje, uci strane jezike, lepo ponasanje, svira koji instrument, kuva, mesi, ima diplomu i sve zarad toga da bi se dooooobro udala daleko je to od sponzoruse koja ide iz kreveta u krevet zarad poklona u vidu kesa, zlata, autica i ostalog...

takva zena je ekvivalent uspesnom biznismenu. uspesan biznismen ce retko prekrsiti zakon ali ce svakako prevariti, zloupotrebiti, zakinuti, eksploatisati... na kraju malo ko je natukao milijarde a da nije rastegao moral u korist profita. bas kao sto i te zene rastezu moral u korist dobre udaje.

dve strane istog novcica rekao bih...

Edited by Adam, 27 April 2007 - 11:21.


#10 Moca

Moca
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 27 April 2007 - 12:00

Blah ne interesuju me sponzori vec samo sponzoruse..

#11 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 27 April 2007 - 15:03

QUOTE(Moca @ 27 Apr 2007, 14:00)
Blah ne interesuju me sponzori vec samo sponzoruse..



pa obogati se, sta cekas...

#12 Miss Moneypenny

Miss Moneypenny
  • Members
  • 344 posts

Posted 27 April 2007 - 16:21

QUOTE(Adam @ 27 Apr 2007, 16:03)
pa obogati se, sta cekas...

Ih, pa gde je onda tu izazov? Mozda je njegova misija na ovom svetu da jednu preobrati? biggrin.gif

#13 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 27 April 2007 - 17:50

QUOTE(Miss Moneypenny @ 27 Apr 2007, 18:21)
Ih, pa gde je onda tu izazov? Mozda je njegova misija na ovom svetu da jednu preobratibiggrin.gif


mislis nije yebac vec pop? ne znam... da pitamo?

gos'n moco - jes' ti pop il' yebac? (@lepota poroka)

#14 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 27 April 2007 - 22:59

QUOTE(yossarian @ 27 Apr 2007, 10:51)
Previdela si jednu veliku razliku.
Nijedan od tih muškaraca nije (zakonito ili nezakonito) nagrabio to što jeste sa krajnjim ciljem da postane sponzor. 


vidi sta ti reche adam. sto da ispisujem vec napisano.

#15 El Presidente

El Presidente
  • Members
  • 206 posts

Posted 28 April 2007 - 02:25

QUOTE(mango @ 27 Apr 2007, 23:59)
vidi sta ti reche adam. sto da ispisujem vec napisano.



mojne trolujesh mango na svoju temu .... dry.gif