Jump to content

Photo

Forum B-92

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#31 amnesiac

amnesiac
  • Members
  • 44 posts

Posted 09 May 2007 - 18:02

QUOTE(jms_uk_2001 @ 9 May 2007, 16:57) <{POST_SNAPBACK}>
mene jos nijednom nije izlogovao od jutros, ali izgleda da sam jedan od onih 10 korisnika na meku koji se raduju novim fontovima biggrin.gif

ok, daj onda neki screenshot za nas sa jeftinijim ulaznicama

#32 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 09 May 2007 - 21:39

#33 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 10 May 2007 - 08:39

QUOTE(Moderator @ 9 May 2007, 14:48) <{POST_SNAPBACK}>
Da li i dalje postoji isti problem?

Verovatno nije u pitanju kratka sesija nego novi security feature IPB-a koji očito ne funkcioniše baš najbolje. Sad je isključen, pa prijavite da li se i dalje dešava.

Nisam imao problema sa Login-om i cini mi se da sve radi mnogo, mnogo brze.

QUOTE(Moderator @ 9 May 2007, 14:48) <{POST_SNAPBACK}>
Da li i dalje postoji isti problem?

Za sada bi se reklo da ćemo zaboraviti na "Too Many Connections" greške, mada je još uvek rano za zaključke ovog tipa.

Videcemo kako ce se ponasati u spic terminima.

#34 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 10 May 2007 - 09:55

Ako dobro vidim, Views topica se vishe ne broje?

#35 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 10 May 2007 - 10:16

QUOTE(Venom @ 10 May 2007, 10:55) <{POST_SNAPBACK}>
Ako dobro vidim, Views topica se vishe ne broje?

Pazi stvarno ne registruje Views blink.gif
Dobro zapazanje Venom. Inace siguran sam da je ovo juce radilo.

#36 Moderator

Moderator

Moderator

• Members
  • 132 posts

Posted 10 May 2007 - 10:27

Forum sada ažurira broj pregleda topika jednom u 6 sati.

#37 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 10 May 2007 - 10:55

U poslednjih pola sata, dva puta me je izlogovalo prilikom prelaska na sledeću stranu teme. Samo sam čitala, nisam pisala - možda zato.

#38 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 10 May 2007 - 13:52

QUOTE(Anduril @ 9 May 2007, 18:51) <{POST_SNAPBACK}>
Ne znam da li je problem sa fontovima, ali ja jos uvek ne mogu da quotujem tekstove na cirilici sa mog meka (tekst se pojavljuje u formi upitnika). Nisam imao ranije taj problem - pojavio se tek poslednjih 2-3 meseca. Jel ima neko resenje za to?

B92 je jedini IPB forum na koji iz Safarija ne podržava ćirilicu, i to me užasno nervira, pošto mi je isti primarni browser. Na početku sam (to se odavno dešava) mislio da je nešto do mene, a onda sam provalio da na svim ostalim forumima radi najnormalnije. Može li to da se sredi?

Btw, kod mene je sada Arial (kao što se može videti gore na shotu), ništa od Lucide i Geneve.

Šta sam još primetio - nema problema sa logovanjem i sesijama kao što drugi pričaju, ali mi se zato na masi tema dešava da strana prsne pri kraju, tj, ostanem kraći za pokoji post. Što se ranije nije dešavalo.

Probaću još malo sa Caminom i FF, da vidimo kako se sa njima slaže.

#39 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 10 May 2007 - 15:17

QUOTE(henrik larsson @ 10 May 2007, 14:52) <{POST_SNAPBACK}>
B92 je jedini IPB forum na koji iz Safarija ne podržava ćirilicu, i to me užasno nervira, pošto mi je isti primarni browser. Na početku sam (to se odavno dešava) mislio da je nešto do mene, a onda sam provalio da na svim ostalim forumima radi najnormalnije. Može li to da se sredi?

Mislim da su to vec objasnjavali - ne drze u bazi postove u Unicode-u, nego starom windows-1250 (sto mozes i videti ako pogledas header foruma - <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250" />), koji zbog toga ume da pravi probleme na raznim sistemima. Prava stvar bi bila konvertovanje baze u Unicode, i ne znam zasto to nisu uradili kad su vec stavljali nov forum sistem i vrsili optimizacije...

#40 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 10 May 2007 - 15:59

QUOTE(Massive_Attack @ 9 May 2007, 10:07) <{POST_SNAPBACK}>
P.S.
Svidja mi se New IP Board style.

aha i meni. u medjuvremenu mi kablovski crko pa se opet javljam iz net kafea.

pozdrav svima!

#41 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 10 May 2007 - 19:01

Šta sam još primetio - nema problema sa logovanjem i sesijama kao što drugi pričaju, ali mi se zato na masi tema dešava da strana prsne pri kraju, tj, ostanem kraći za pokoji post. Što se ranije nije dešavalo.

Same here,i na Operi i na FF. Mada,to mi se uglavnom desava kad ucitavam vise strana odjednom,kad idem po jednu uvek se ucita do kraja...

#42 MiddleClass

MiddleClass
  • Members
  • 2,444 posts

Posted 11 May 2007 - 12:23

Meni se ovo i ranije desavalo.

#43 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 11 May 2007 - 20:05

Meni nema smajlija, nemam izbor fontova, treba li da dodam neku ekstenziju Foksici (vec sam dodala BB code) ili dodatno podesavam?

Takodze, otkinuli mi broj postova skoro za iljadarku....ej!

Zajebunjena.

#44 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 11 May 2007 - 22:23

QUOTE(Merlak @ 11 May 2007, 21:05) <{POST_SNAPBACK}>
Takodze, otkinuli mi broj postova skoro za iljadarku....ej!

To je zato sto je prosli broj postova bio los... Tj. sistem je lose oduzimao kad su se brisali post-ovi/topic-i, pa su cesto ostajali brojevi. Takodje, sad ima pdf-a gde se ne racunaju post count-i... Kako Mod negde rece, kad su ovaj sistem instalirali reindeksirali su bazu pa su svi dobili korektan broj postova. Najvise su izgubili oni koji su pisali po topic-ima predvidjenim za vecna lovista, kao i u 'chit-chat' segmentu foruma wink.gif

Ja mislim da mi se post count smanjio za nekih 10 wink.gif

#45 Venom

Venom
  • Members
  • 3,447 posts

Posted 11 May 2007 - 23:15

^Ovo je tachno. IPB ima opciju "recount posts".

edit: konkretno IPB, ne sumnjam da isto vazi i za vecinu foruma.

Edited by Venom, 11 May 2007 - 23:15.