Jump to content

Photo

Rapidshare premium account

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 01 April 2007 - 13:24

Dakle kako da ga platim iz Srbije?

PayPal ne može.

Wire Transfer? Kako? Odem u neku banku i preko njih platim? Čuo sam da se tako plaćaju dve provizije, jedna banci u kojoj uplaćujem (ovde kod nas), a druga je neka provizija koja uzima strana banka.

Postoje i neki domaći sajtovi (infopano,mojnalog), preko kojih se nude uplate za veoma malu proviziju, ali nisam siguran da li je to neka prevara.

Ako može neki savet. Kolike su te provizije preko Wire transfer-a, u koju ste banku išli, da li je neko uplatio preko ovih domaćih sajtova ili zna nekog ko jest i siguran je da nije prevara?

Neki drugi način?

#2 kovik

kovik
  • Members
  • 313 posts

Posted 01 April 2007 - 13:28

Nadji nekog ko ima paypal. Na benchmark forumu u malim oglasima cak ima ljudi koji prodaju rapid premium accounte...

#3 Massive_Attack

Massive_Attack
  • Members
  • 2,103 posts

Posted 01 April 2007 - 13:53

Postoji li mogucnost da to platis preko kreditne kartice? Ako postoji, otvoris takozvanu virtuon kreditnu karticu. Pisalo se dosta o njoj na ovom forumu.(pored ovog linka imas jos o njoj; use search) Ona se moze koristiti samo preko neta. Mozes je otvoriti u Vojvodjanskoj i Raiffeisen banci. Barem ja tamo imam otvorene kartice. Mozda nude i druge banke.
Za to ti je potrebno samo licna karta i nista vise. Koliko love imas na njoj, toliko mozes i da trosis. Nema nikakvih provizija sem godisnje clanarine za Visa koja je oko 200 dinara.

#4 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 01 April 2007 - 13:58

^^

Jedina dva moguća načina uplate su Wire transfer i PayPal. Ne nude mogućnost uplate karticama.

#5 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 01 April 2007 - 17:46

Uplati lepo news, tj. usenet preko Vize Virtuon i gotovo.

#6 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 01 April 2007 - 21:40

^^
Nisam znao da takvo nesto i postoji. I dalje mi RS deluje primamljivije (cena Vs. kolicina podataka), ali kad si vec upoznat sa ovim mozda mozes i da me razuveris.

Sta se moze naci? Tj. da li se moze naci nesto relativno staro (tj. koliko dugo to oni drze na serverima) i kad se neki sadrzaj (npr.epizoda neke serije) najranije pojavljuje( da li isto kao kod RS i slicnih). Uopste, ako mozes uporedi sa RS(znam da nije isti princip).

Da li se moze account podeliti na vise korisnika?

I dalje me interesuje RS, pa ako neko ima iskustva sa onim nacinima placanja gore neka napise.

#7 filipenko

filipenko
  • Members
  • 5,336 posts

Posted 01 April 2007 - 22:26

QUOTE(deeps @ 1 Apr 2007, 21:40)
^^
Nisam znao da takvo nesto i postoji. I dalje mi RS deluje primamljivije (cena Vs. kolicina podataka), ali kad si vec upoznat sa ovim mozda mozes i da me razuveris.

Sta se moze naci? Tj. da li se moze naci nesto relativno staro (tj. koliko dugo to oni drze na serverima) i kad se neki sadrzaj (npr.epizoda neke serije) najranije pojavljuje( da li isto kao kod RS i slicnih). Uopste, ako mozes uporedi sa RS(znam da nije isti princip).

Da li se moze account podeliti na vise korisnika?

I dalje me interesuje RS, pa ako neko ima iskustva sa onim nacinima placanja gore neka napise.

Cena vs količina podataka? Jedino ako uzimaš nekakve ograničene accounte, tu ne znam kakvo je stanje.
Šta se može naći? Pa, npr. poseti www.newzbin.com ili www.nzbmatrix.com. Tamo možeš pogledati čega sve ima u ovom trenutku po kategorijama. Pored toga, ti sajtovi ne stižu da indeksiraju sve pa možeš pogledati čega sve ima (tj. ako ti treba nešto specijalno) preko online pretraživača www.yabse.com ili www.binsearch.nl.

Na serverima se stvari drže podosta, ali vremenski imaš fore koliko provajder omogućava. Provajderi su Astraweb, Newshosting i Giganews, za ostale ne znam kako rade. (www.news.astraweb.com, www.newshosting.com, www.giganews.com). Postoji kategorija koja se zove retencija - toliko fore imaš da nešto skineš. Na primer, moj provajder Astraweb omogućava 68 dana retencije i toliko dana imam fore da skinem neki sadržaj.
Sve se pojavljuje izuzetn brzo, paralelno sa ostalima (neću se preganjati da li se neka epizoda pojavi 20 minuta pre na torentima ili newsu smile.gif )

Što se tiče accounta i više korisnika - zvanično ne može. Ipak, svaki provajder omogućava određeni broj konekcija (podešava se iz samog programa za skidanje), pa recimo moj provajder omogućava 10 konekcija. To možeš da raspodeliš sa ortacima kako hoćete (5x2, 2x3+1x4, 2x5 i slično). Međutim, nema pravila da li će te uloviti. Nas nekoliko je delilo nalog pa im je trebalo više od godinu dana da nas provale i ukinu, nakon čega je otvoren drugi nalog.

Za skidanje preporučujem fantastičan program Alt.binz (www.altbinz.com), delo našeg čoveka, koji objedinjuje sve što je potrebno.

#8 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 01 April 2007 - 22:42

Hvala za info.

#9 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 02 April 2007 - 10:07

Nije reklama, ali jeste preporuka:
http://www.mojnalog.com/index-2.html
Uplatio sam (na rizik) i dobio posle 3 dana.

Fercera mi već više od mesec dana i zadovoljan sam.

#10 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 02 April 2007 - 10:26

Super, bas sam i ja planirao ovih dana da uplatim preko njih. Koliko vidim OVDE, niko se ne zali (valjda necu da budem prvi)

Sto se News Servera tice, za razliku od Filipenka ja nisam zadovoljan izborom softvera koji moze da se nadje tamo.
Za novije stvari je OK, ali ako na primer juris filmove B produkcije iz 50-tih (kao ja), ne isplati se

Ako zelis da probas preporucujem ti: http://usenet-news.n...ex1.php?url=get
Za 3$ imas neogranicen vremenski rok da skines 5Gb (kod ostalih obicno imas samo mesec dana fore, pa posle treba
ponovo da platis, cak i ako nisi skidao nista), a svidja mi se i sto primaju uplate i preko (meni omiljenog) moneybookers servisa

#11 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 21 April 2007 - 18:36

Evo samo da javim da sam uplatio xxx preko onog sajta u prvom postu(mojnalog). Uplatio sam u petak, rekli su da cu dobiti u sredu i dobio sam u sredu( kasno uvece).
FlashGet i xxx, milina.

#12 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 23 April 2007 - 07:38

Da li ti još uvek radi kako treba?

Mene je tačno na dva meseca (urekao sam ih) , istog dana, rapid od*ebao, kaže "possible fraud preko paypal-a"
Kontaktirao sam ih odmah sledećeg dana, kažu da su im se još neki korisnici reklamirali i da za rešiti par dana.
Ne sekiram se previše.
Znam im sve ID podatke, kao i podatke i fiks.tel. fizičkog lica u čijem stanu/kući su registrovani.
Ukoliko se problem ne reši, uvek se može desiti neka šteta na prozorima ili automobilu u vrednosti 3500 din innocent.gif

Treba biti realan.
Kako oni mogu da obezbede cenu od 3.500 d za godinu dana, a na samom rapidovom sajtu je, koliko, 45-50eur? Imaju popust na količinu? biggrin.gif
Tome u prilog govori što se uplata ne vrši na njihov račun, već na tekući račun privatnog/fizičkog lica.

#13 Titus Pullo

Titus Pullo
  • Members
  • 653 posts

Posted 23 April 2007 - 09:27

Ja imam tek pet dana xxx premium i za sad radi sve kako treba.

Inace u mail-u gde sam sam dobio Login i Password dobio sam i ovu napomenu:
NAPOMENA:
AKO DOBIJETE GRESKU DA JE NOVAC REFUNDIRAN SA PAYPAL-A OBAVEZNO NAM SE OBRATITE KAKO BI IZVRSILI ZAMENU NALOGA I KREIRALI NOVI NALOG.

Ranije sam negde na nekom forum citao da se neki zalio(na forumu) da mu se desilo to sto i tebi, ali mu se ovaj sa mojnaloga javio i rekao da ce srediti i sredio je, i da ko kod ima slican problem da se javi(verovatno neki problem sa placanjem velikog broja naloga sa istog PayPal racuna).

Ni meni nije jasna ta cena za godinu, ali ove ostale su uredu(tj. nesto malo su vece nego kod xxx-a).

Edited by deeps, 23 April 2007 - 09:28.

#14 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 23 April 2007 - 12:41

Da, dobio sam i ja tu napomenu.
Moram da priznam, da su za sada, makar na rečima, korektni.
Nalog mi je "pukao" 18-tog uveče, danas je 5. dan.
Jutros su mi, između ostalog pisali:
Jos uvek nalozi nisu stigli kod nas, stvarno nas je vise sramota prema svim
klijentima i prema Vama. Danas je ponovo poslata lista svih naloga koji su
ugaseni i ocekujem da ce napokon danas to da se resi.

Ipak, istine radi, naveo sam ovaj događaj, a ti obrati pažnju kad ti bude isticao 1. ili 2. mesec.

Neki ljudi mi kažu da su u pitanju hakovani nalozi i da ih rapid tako provali, posle otprilike, mesec ili dva.

Javiću kako sam prošao...

BTW
Ni meni nije jasna ta cena za godinu, ali ove ostale su uredu(tj. nesto malo su vece nego kod xxx-a).

Mislim da su JEFTINIJI nego rapid. To me buni.
Sad nemam pristup rapidovom sajtu (s posla), ali proveriću večeras.

Edited by ion, 23 April 2007 - 12:43.

#15 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 23 April 2007 - 16:13

Jesu veće nego zvanične. A ova poslednja mi nije baš jasna.

Mene buni što nisu na listi zvaničnih preprodavaca, inače bih uplatio bez razmišljanja.