Jump to content


Photo

Pazite kad sklapate kasko osiguranje auta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 Drinski67

Drinski67
  • Members
  • 6 posts

Posted 30 March 2007 - 12:37

Da li znate da kasko osiguranje kod DDOR Novi sad mozete naplatiti u punom iznosu samo 2 puta godisnje, ako nije poznat krivac za stetu?

Prvi put su mi na parkingu sredili zadnja i prednja desna vrata. Ja nisam video ko je to uradio, a u DDOR-u su bili korektni i pokrili kompletnu stetu (50 000 din). Inace polisa je kostala 38 000 din.

Sad su mi deca igrebala haubu (na auto starom 3 meseca). Kod ovlastenog servisa farbanje kosta 13000 din. Odem u DDOR, a tamo kaze procenitelj da mi nije pametno da ispucam 2. stetu za tako mali iznos. Obrazlozenje glasi da za 3. stetu koju bih mogao imati moram da platim ponovo punu cenu kasko osiguranja.

Pogledam pred njim polisu i kazem da tako ne pise na polisi, a procenitelj kaze da to pise na Uslovima za kasko osigranje vozila, koje sam dobio sa polisom.

E tu je problem: Kad sam kupovao i potpisivao polisu - nisu mi dali te uslove, niti su pomenuli ovo ogranicenje od 2 puta godisn je, pa onda za 3. put - ponovo placanje celog osigranja... Znaci, tu su mi malo podvalili....

Kad sam uzimao kasko osiguranje nisam pazljivo citao polisu na kojoj stvarno pise:

"Ovo kasko osiguranje zakljuceno je na osnovu Zakona o obligacionim odnosima i 'Uslova za Kasko osiguranje vozila' koji su uručebi ugovaraču. Osiguravač zadržava pravo ispravke greške u polisi."

E sad sam zovnuo Dunav osiguranje i oni kazu da je kod njih to malo povoljnije:
- vozac ima pravo 8 puta da nadoknadi stetu u slucajevima kada nije poznat krivac
i 2 puta u slsucaju sudara kad je poznat krivac, jer od osiguranja krivca oni naplacuju svoju stetu...

S obzirom da sam u DDOR-u pitao 3 sluzbenika o tim stvarima i dobio svaki put drugaciji odgovor, u Dunav osiguranju - jednog, interesuje me kakva su vasa iskustva sa kasko osiguranjem ovih i drugih osiguravajucih kuca? dry.gif

#2 Anadion

Anadion
  • Members
  • 481 posts

Posted 30 March 2007 - 12:43

Bolje zaobidji domaca osiguranja. Mi smo osigurali auto kod Wiener-a i do sada su isplatili svaku stetu od krupnijih (2 manja sudara) do grebanja haube. Plus, ako tokom godine nemas nikakvih naplata, sledece placas manju ratu.

#3 Burnaby

Burnaby
  • Members
  • 5 posts

Posted 23 April 2007 - 13:41

I naše osiguravajuće kuće primenjuju bonus naredne godine kasko osiguranja ukoliko nema nikakvih naplata.

#4 alekos

alekos
  • Members
  • 76 posts

Posted 14 July 2007 - 16:04

A od cega se to sklapa osiguranje?

#5 Hartmann

Hartmann
  • Members
  • 223 posts

Posted 14 July 2007 - 21:54

Ok, ugovori se zakjučuju, a ne sklapaju, sklapaju se auti, reče ti Anadion zaobiđi DDOR, mislim ljudi sad da dođe Jezda opet bi mu dali lovu, ne huh.gif