Jump to content

Photo

Zlocini i zlocinci

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
31 replies to this topic

#1 Alex Vasilewsky

Alex Vasilewsky
  • Members
  • 2 posts

Posted 08 June 2002 - 19:21

Kao sto znamo, B92 u poslednje vreme forsira temu zlocina i za njih odgovornih. To je u sustini dobro, no, ono sto se cesto moze cuti jeste prebacivanje tezista na srpsku stranu sto je u najmanje ruku cudno (bar sa Srpske strane). Sta vise, akcije "suocavanja sa odgovornoscu" cesto prelaze u monolog kojekakvih kvazi intelektualaca koji na sve nacine indirektno pljuju po Srbima i namecu krivicu putem najjeftinije propagande. Ono sto jos vise cudi, a kad kad i nervira, su domaca verzija pljuvaca tipa Sonja Liht ili Natasa Kandic koje o svom narodu govre gore no sto bi bilo ko od spolja ikada hteo i pomisliti...
Na kraju krajeva ovakvi pokusaji "prosvetljenja" nebi prosli ni u jednoj drugoj Ex-Yu republici. A i kad ih je bilo, zavrsavali su se krajnje nasilno, sto i ne cudi...
U celoj prici najintrigantnija je uloga B92, koji je od opozicione i progresivne kuce prerastao u giganta gde se domaci najmanje pitaju.

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 June 2002 - 11:31

Alex Vasilewsky:
...kojekakvih kvazi intelektualaca...

Sve si sam rekao.

Pozdrav
Kojekakav kvazi-intelektualac, strani placenik, i domaci izdajnik na gigantskom forumu gigantskog B92

#3 Alex Vasilewsky

Alex Vasilewsky
  • Members
  • 2 posts

Posted 09 June 2002 - 11:39

Pozdrav
Kojekakav kvazi-intelektualac, strani placenik, i domaci izdajnik na gigantskom forumu gigantskog B92

Dali ovo treba tretirati kao ironiju?!?!?!

#4 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 12 June 2002 - 16:36

Alex Vasilewsky:

Pozdrav

Dali ovo treba tretirati kao ironiju?!?!?!

Samo tako nastavi,dobar si u monologu.

#5 lenca

lenca
  • Members
  • 32 posts

Posted 23 June 2002 - 22:11

Moje je pitanje a ko ima medju albanskim intelektualcima ko je preuzeo ulogu Natase Kandic ili Sonje Biserko meni se cini niko to sve govori o njihovoj zelji "albanaca" da dodje do pomirenja i oprostaja i na jednoj i na drugoj strani.

#6 Guest_Demo_*

Guest_Demo_*
  • Guests

Posted 26 June 2002 - 03:43

lenca:
Moje je pitanje a ko ima medju albanskim intelektualcima ko je preuzeo ulogu Natase Kandic ili Sonje Biserko meni se cini niko to sve govori o njihovoj zelji "albanaca" da dodje do pomirenja i oprostaja i na jednoj i na drugoj strani.

Pitanje je krajnje jednostavno i ma koliko bilo patriJotsko zavredjuje ozbiljan (a negativan) odgovor... Ja ne znam kako se ti ljudi zovu na albanskom.

#7 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 28 June 2002 - 01:37

Demo:

lenca:

Pitanje je krajnje jednostavno i ma koliko bilo patriJotsko zavredjuje ozbiljan (a negativan) odgovor... Ja ne znam kako se ti ljudi zovu na albanskom.

Koji ljudi??? Sta si hteo da kazes sa ovim postom???

#8 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 28 June 2002 - 22:03

Ako sam dobro razumeo gorenavedeni tekst ovi ljudi hoce da te pitaju Pristinasi
da li na Kosovu postoji neka Albanka/Albanac koji se bave pitanjem nestalih ljudi drugih nacija kao i zlocina koji su Albanci u medjuvremenu ucinili nad pripadnicima istih ? Da li postoji neko ko sa stanovista "zapadnog pogleda" na svet kritikuje vase drustvo ?

I molim te ako hoces i mozes da odgovoris da se ogranicis na postavljena pitanja a da ne spominjes Milosevica, srbocetnike i sl.

PS
To sto postavljam ova pitanja ne znaci da se slazem sa tekstom Alexa Vasilevskog. Naprotiv !

[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-06-28 23:04 ]

#9 Dardania

Dardania
  • Members
  • 47 posts

Posted 29 June 2002 - 10:35

Ova tema se ponavlja, ali nekako se ovaj sajt mora odrzavati.

Kandic i Biserko (cenim njihov rad) se kod vecina srba smatraju kao izdajnici i nemaju neki jak politicki kapital. Kod albanske strane, Surroi je nazvao albanski revansizam kao cist fasizam. Migjen Kelmendi pise (u najnovijem broju: http://www.java-pr.com) kako albanci ne mogu biti slobodni dok to ne vazi i za srbe. Pitajte nekog srbina sa Kosova da vam prevede (oni bi sada trebali trenirati albanski :wink:) Ova dva novinara su veoma uticajne osobe, posebno na albansku omladinu. Da ne pricam o Surroiu, koji "vlada" medju albanskim medijima.

Uhuhu, a vi kao suze lijete nad albanskim zrtvama.
A sto se tice Milosevica(he,he,he) pa nezaobilazan je u ovom kontekstu. Voleli i divili ste mu se (mnogi cak i danas), bogami svi za redom :wink:.

#10 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 29 June 2002 - 11:58

Dardania,
hvala na odgovoru ( koji tvoji sunarodnici iz neznam kog razloga izbegavaju od kada su ovde na forumu ). Od Surroia sam citao nesto i mogu reci da je covek na mestu.

I verovao ti ili ne ja a i 75% (odokativno) redovnih ucesnika na ovom forumu "liju suze" i za Albanskim zrtvama.
I opet verovali vi ili ne postojali su i medju nama oni koji se Milosevicu nikada nisu divili, a o ljubavi da i ne govorimo.
Nadam se da se kod vas nece pojaviti neko slican Milosu(Taci?) jer verujem da bi se slicno ponasali kao i Srbi.:sad:

[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-06-29 14:46 ]

#11 Dardania

Dardania
  • Members
  • 47 posts

Posted 29 June 2002 - 17:44

Dragan:
Dardania,
hvala na odgovoru ( koji tvoji sunarodnici iz neznam kog razloga izbegavaju od kada su ovde na forumu ). Od Surroia sam citao nesto i mogu reci da je covek na mestu.

I verovao ti ili ne ja a i 75% (odokativno) redovnih ucesnika na ovom forumu "liju suze" i za Albanskim zrtvama.
I opet verovali vi ili ne postojali su i medju nama oni koji se Milosevicu nikada nisu divili, a o ljubavi da i ne govorimo.
Nadam se da se kod vas nece pojaviti neko slican Milosu(Taci?) jer verujem da bi se slicno ponasali kao i Srbi.:sad:

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-06-29 14:46 ]</font>

Dragane,

Delimicno se slazem sa tobom. Za podrsku Milosevicu, na zalost, se nisam uverio da ste bili mnogo protiv njega. U svakom slucaju ne kada je izbacivao nastavnike i djake iz skole. U to me ne mozes ubediti, jer sam upucen. Otac mi je profesor, i bio je ni manje ni vise preko 30 puta saslusavan, fizicki maltretiran, pretili su mu. I samo zbog toga, sto nije prihvatio Milosevicu politiku na Kosovu. O tome, i slicnom, nije se zucnulo u Srbiji(mozda malo kasnije, kad se Sloba okomio i na vas :wink:).

A sto se tice Tacija, ne verujem da ce moci dobiti vecu podrsku od albanskog naroda, tj.oko 20%. Licno meni se vise svidja Rugova ali i njega bih voleo da drzim na odstojanju. Ja sam ti Dragane sit politike i za mene je politicar nepoverljiv covek, ma ko da je bio.

#12 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 29 June 2002 - 23:52

Slazem se sa tobom da nije bio dovoljno jak otpor politici SM.
Cak sta vise ja mislim da ga jos uvek, u sustini, vecina podrzava - tj. one stavove i politiku koju je on vodio. Samo su se malo kamuflirali preko DSS, SSJ i slicnih. Nije ceo problem bio samo u jednom coveku.

I opet kazem ti da nas je bilo koji smo od samog pocetka shvatili domete takve politike ali nazalost nismo bili aktivni u pravcu promene stanja. Ja licno jednostavno nisam taj tip koji se bavi politikom - ne privlaci me nikakva partija, ni protesti i sl. To neznaci da nemam svoje misljenje o svemu tome vec jednostavno da cilj i zadatak svog zivota vidim u nekim drugim oblastima zivota. Nemoze se bas stici na sve strane.

#13 Dardania

Dardania
  • Members
  • 47 posts

Posted 30 June 2002 - 08:13

OK Dragane,

Razumem ja sta ti hoces da kazes. U nasim krajevima individualnost se ceni veoma malo, cak se i prezire. Cim neko ima imalo drugacije misljenje od naroda, on se izolise. A narod je uvek u pravu, cak i kad nije u pravu, bas zbog toga sto je mass-mentalitet prisutan.
Sto se tice stanja na celom Balkanu, ili bivse Jugoslavije, trebace vremena i mnogo trpeljivosti da se to sve normalizuje. Nisam siguran da ce ova nasa generacija (prepostavljam da si medju 25 do 35godina star)moci prevazici kolosalne probleme, a za koje, ta ista generacije mozda i ne snosi najvecu odgovornost.
Pa nam zato preostaje da makar "chatujemo" po Internetu. A i nije lose za pocetak :smile:

#14 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 01 July 2002 - 11:42

Potpuno se slazem sa vama gosp.Dardania!!!
Dragane nije tacno da sam izbegavao odgovor na tvoje pitanje,nego razlog je pitanje vremena.Jer nemam suvise slobodnog vremena da pratim sta se sve zbiva na ovom forumu.
I samo da ponovim da gosp.Surroi je moj idol sto se tice politike,zato mozete zamisliti koje politicke stavove imam.
Zato necu da ponovim odgovor na to pitanje,jer mislim da bi bio isti ko gosp.Dardania.

A sto se tice posta navedenog Demo-a ,ja sam ga vrlo dobro razumeo ,ali raspored reci deluje nesto mutavo.

#15 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 01 July 2002 - 15:10

Nijedan narod na prostoru XU nije spreman da se suoči sa sopstvenom odgovornošću! Ljudi kao što su Stojan Cerović, Veton Suroi, Jelena Lovrić i drugi su izuzetak od pravila.

Nataša Kandić i Sonja Biserko su ekstremi čak i u gore navedenom okruženju i nemaju ekvivalenta među ostalim narodima (voleo bih da mi neko dokaže suprotno).

PS Mogli bi reći da je Feral blizu!

[ Izmena poruke: Gandalf na dan 2002-07-01 16:22 ]