Jump to content


Photo

Istina i laz


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
109 replies to this topic

#1 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 28 March 2001 - 20:27

SRJ je clanica UN i kao takova priznala je prioritet
suda za ratne zlocine u Haagu nad svim domacim
zakonima. Onaj tko tvrdi da ja za izrucenje bilo kog
jugoslovenskog drzavljana potrebno menjati domace
zakone , ne govori istinu.Za onog koji ne govori istinu,
kaze se da LAZE , dakle je LAZOV !! Ajde,pogodite na koga mislim !!!:

#2 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 28 March 2001 - 20:33

Ja nisam pravnik pa ne mogu da kazem da li je to tacno ili nije. Jedino mogu da verujem ili ne verujem onima koji to treba dobro da znaju.
Ergo, Alijase, ako pravnici u ovoj zemlji kazu da se po postojecim zakonima to ne moze uciniti na osnovu cega ti tvrdis da moze (argument da je to laz i da su oni koji to tvrde lazovi nije mi ubedljiva).

#3 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 28 March 2001 - 22:14

Zakon kaze da se nasi drzavljani ne mogu isporucivati stranim drzavama.
Imajuci u vidu da Medjunarodni sud u Hagu jos nije postao drzava, prica o pisanju novog zakona je dosta providna i vise sracunata na dobitak u vremenu.
Covek bi pomislio da znaju sta ce sa dobijenim vremenom.

Lun

#4 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 29 March 2001 - 01:33

Narode, meni se sve cini (ili sam nepopravljivi optimista) da je u pitanju cenjkanje. Ne mogu da poverujem da Kostunica ima i jedan pod Bogom razlog da cuva i sacuva onog smrada. Svi argumenti o legalizmu, nedostatku dokaza, sudjenju citavom narodu, uspostavljanju presedana po kojem (svaki sledeci?) predsednik te cudne zemlje ide pravo u aps... ma nista od toga ne pije vodu.

'Ajde vi sto ste blizi dosovskim gibanjima: je li moguce da je sve ovo samo igra dobrog policajca/ loseg policajca - dobro poznata metoda za izvlacenje maksimalne dobiti? Kao, Kostunica vice "necu, nema sile", Batic kaze "nema brines, gotova stvar, tek sto nije", veseli St. Protic obecava i ono sto niko ne trazi, Djindjic folira kako je "sve pod kontrolom", Korac se bajagi strasno nervira... U tom smislu jos jedno pitanje: koji je to "maksimum" u pitanju? Sta DOS ocekuje od MZ za uzvrat? Drugim recima, posto Sloba? (dodje mi da licno izvadim pare iz dzepa)

#5 trajkovic momcilo

trajkovic momcilo
  • Members
  • 184 posts

Posted 29 March 2001 - 04:19

[ Izmena poruke: trajkovic momcilo na dan 2001-05-04 04:12 ]

#6 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 March 2001 - 08:26

Tvrde pravnici (a ja nemam razloga da im ne verujem) da je nadnacionalno zakonodavstvo iznad nacionalnog, a sud u Hagu nastao je odlukom Saveta bezbednosti UN, znaci da je nadnacionalan.
Za dva dana vec cemo znati koliko kosta ovo cenjkanje hocu-necu, a da vec kosta mnogo, to je jasno.
O primatu razorenog nacionalnog sudskog sistema nad sudom u Hagu ne moze biti ni govora, jer nacionalni sistem tek treba ponovo uspostaviti da pocne da lici na sudstvo.
Ponavljaju se postupci prethodnog sistema; pogadjanjima se gubi relativno povoljnija opcija, a dobija najgora moguca i nista uz to (ili, po nekad, bombe).

#7 dram

dram
  • Members
  • 13 posts

Posted 29 March 2001 - 10:20

Alias je napisao/la:
SRJ je clanica UN  i kao takova priznala je prioritet
suda za ratne zlocine u Haagu nad svim domacim
zakonima.  Onaj tko tvrdi da ja za izrucenje bilo kog
jugoslovenskog drzavljana potrebno menjati domace
zakone , ne govori istinu.Za onog koji ne govori istinu,
kaze se da LAZE  ,  dakle je  LAZOV   !!   Ajde,pogodite na koga mislim !!!:

Na koga mislis kazi brate!

#8 tanja

tanja
  • Members
  • 42 posts

Posted 29 March 2001 - 12:09

problem je, u to sam sve vise sigurna, sto politicari u vladajucoj koaliciji - ne smeju da procesuiraju milosevica za ratne zlocine (u beogradu ili u hagu, svejedno) jer: 1. boje ga se, njega i njegove mafije - paramilicije, sdb-ovaca, operativaca raznih sluzbi koji su za milosevica do sada ubijali ljude, jednom recju dos ne kontrolise sve centre moci (narocito militarne) u srbiji , i pod 2. boje se da onaj ko milosevica izruci hagu - taj ga je politicki ugasio na sceni u srbiji.
ovo pod 1. vazi za sve u dos-u, ovo pod 2. najvise se odnosi na kostunicu. cini mi se da kostunicu ne zanima nista osim njegovog politickog rejtinga, sto znaci - neko drugi ce morati da pojede g* - a on ce ostati cist, na braniku 'nacionalnog ponosa'. i onda ce traziti nove izbore na kojima ce mu to biti glavni adut. to je toliko sramno, da ja nemam reci.
licno, ne mislim da se narodu ne moze objasniti zbog cega je upravo u nasem NI ('nacionalnom interesu') da se zlocincima sudi za ratne zlocine. imaju sve medije sada - neka pokazu kako su izgledali 'oslobodilacki' ratovi na prostorima bivse yu, sta je radila jna, a sta paravojne formacije.
ali, najmanje sto mozemo da ocekujemo od ljudi na vlasti je da izadju u javnost i kazu u cemu je stvar. ako se igraju macke i misa u odnosima sa mz, svom biracima barem toliko duguju da ih ne lazu i prave budalama.

#9 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 29 March 2001 - 13:36

U potpunosti se slazem s Tanjinim misljenjem.
Zato i ponavljam neprekidno da je Srbiji nuzno potrebna defasizacija javnog mnjenja; uostalom, drugim recima i Tanja govori slicno, navodeci neke od nuznih konkretnih radnji (npr. otvaranje medija za pisanje o zlocinima koje su ucinili Srbi i u ime srpstva).

#10 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 29 March 2001 - 15:41

Tanja,
molim te da u sledecim postovima, gde god se to ukaze zgodnim, supstituiras rec koju si mislila da uporebis recju "defasizacija". Nemoj dozvoliti da Vladan tu rec mora zubarskim klestima da cupa iz tebe. Covek nije zubar, pa zato.

#11 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 29 March 2001 - 17:17

Smatram da je krajnje vreme da se prestane sa budalastinama tipa "nemamo zakon", donecemo zakon", "necemo da saradjujemo", "hocemo da saradjujemo", jer Haski tribunal je realnost. Nema potrebe da sa nasim cuvenim praznim pricama mislimo da cemo nekoga da prevarimo, nasankamo, izmajumunisemo, jer to jednostavno nije moguce. Nije svet lud. Ili ce SMrad i ostala bagra da zavrse u Hagu (ili barem za pocetak da u Beogradu budu uhapseni) ili ostajemo na dnu, cekajuci da na sledecim izborima, koje Kostunjavi i njegova autisticna klika vec predvidjaju za jesen, pobedi takozvani "patriotski blok" (uzasno zvuci, zar ne?). Meni se sve cini, da se ova cekalica, nece dobro zavrsiti za nasu zemlju i sve nas.

#12 trajkovic momcilo

trajkovic momcilo
  • Members
  • 184 posts

Posted 29 March 2001 - 18:17

[ Izmena poruke: trajkovic momcilo na dan 2001-05-04 04:10 ]

#13 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 30 March 2001 - 09:31

U neko staro doba,neki drugi ljudi,bi se u ovakvoj situaciji pitali:"Zar smo se za to borili?" Jesu li oni prebijani,informativno ispitivani,suzavcem davljeni,svi oni koji proslih godina behu moralno i fizicki maltretirani,od bivseg kabadahijskog rezima, jesu li oni sve to podnosili ze ovo sta je usledilo? Ovo se neka grupa ljudi ponovo sprda sa celim narodom.Moje skromno misljenje jeste,da ova srpska stvarnost nalici travestiji,ruglu i sprdacini.

#14 intruder

intruder
  • Members
  • 334 posts

Posted 30 March 2001 - 09:54

Sloba je stavio svoj postpis na Daytonski sporazum.Haški sud postoji i on sudi barabama na sve tri umešane strane.Tačka.

To što Tuširani mlati okolo, to će samo probleme da nam stvori.Daće Bog da ode CG, pa će ostati Tuširani bez posla, a i njegov najbolji drug Žiža Vinjak ("Dok sam ja savezni premijer, SM ne ide u Hag!"...Trt...)

Opet da pušimo sankcije zbog Slobe? Ma ne dolazi u obzir...I kao moramo da usaglasimo zakone? Pričam ti priču...Pa ko još u ovoj zemlji poštuje Zakone? I baš su se sad setili da ih poštuju? Mr'š...

#15 tanja

tanja
  • Members
  • 42 posts

Posted 30 March 2001 - 16:52

procitajte, molim vas, na sajtu vremena
(www.vreme.com)
biografiju izvesne individue pod imenom:
Franko Simatović – Frenki.

ljudi, kako smo mogli ziveti u tolikom mraku i sa tolikim ubicama medju nama, volela bih da mi neko objasni, ako moze.