Jump to content


Photo

Rusenje kucice za pse


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
609 replies to this topic

#31 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 27 March 2007 - 23:28

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
Recycle Bin, koliko vidim tebi se zivot u tom gradu sveo na citanje ovog foruma i preganjanje sa ljudima koji hiljadama km od tebe zive svoj zivot.


Ali, izvini, sta tebe briga gde sam ja??
Prvo, ja sam napisao da zivim u LA a mozda lazem, drugo, mozda dolazim cesto u Beograd, trece, ja sam i dalje drzavljanin Srbije, cetvrto, mozda planiram da se vratim u Beograd... peto, izuzetno me zanima i direktno me se tice sta se desava sa MOJIM gradom - Boegradom.
Ali na kraju krajeva - STA se to tebe tice gde se ja nalazim??

Znaci ako ti zivis u Sremcici, i dodjes kod mene u centar, da li to znaci da nemas pravo da kazes kako ti se ne svidja sto u centru postoje tezge na kojima se prodaju gace?


QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
Koliko vidim ti spadas u one sto budu par god preko pa dodju ovde i u drustvu kazu "joj kako se ovde kod vas kaze Koka Kola" ....


Ne vidis...


QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
Znas, uvek mi se gadio  takav tip ljudi kao ti, a svaki napusten pas u mom Beogradu mi je miliji nego ti istimareni industrijski "kucni ljubimci" kojima se kupuju naocare za sunce i radi im se pedikir. Lep si primer nasao...i nasao si sa kime ces da nas poredis.


Ja ne znam kakav sam ja to tip ljudi, ali znam kakav si ti tip ljudi. A ti si covek koji uletis djonom ovde i pocnes MENE da vredjas jer se ne slazem sa tim da je normalno da se u gradu na SRED ulice prave kucice za pse, i da se oni tamo "cuvaju" od "dobrih komsija" i hrane.
Ako se ne slazes sa mnom, ti napisi to, a nemoj jeftino vredjati MENE samo zato sto se ne slazes sa mnom.


QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
Dakle sedi tu gde si i cuti,


Necu.

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
jos bolje kupi sebi ljubimca pa probaj da zavolis zivotinju,


Imam vec.

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
nadji sebi devojku, zenu


laugh.gif
Kakava jeftina srednjoskolska fora...

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
i ispuni sebi zivot necim drugim, a ne preganjanjem po  forumu.


biggrin.gif

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 15:11)
Ili ako se vec preganjas idi na neki USA forum...  yucky.gif


Sve boje od boljeg... rolleyes.gif

#32 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 27 March 2007 - 23:30

QUOTE(morgana @ 27 Mar 2007, 14:40)
a da se nadje neki dobrodusni vlasnik kuce i baste u blizini mjesta gdje je kucica sada postavljena i zamoli da udomi kuce, ili kuce i kucicu?

kucica je na javnoj povrsini, uopste ne ulazim u to da li je njena gradnja veci prekrsaj nego nepropisno odlaganje smeca, ali je fakat da joj tu gdje je nije mjesto




Bravo. Apsolutno tacno.

#33 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 27 March 2007 - 23:51

QUOTE(Recycle Bin @ 28 Mar 2007, 00:01)
I sad, neko ko dodje prvi put ovde i procita ovo tvoje obojeno u crveno, zakljucice da sam ja zaista to i rekao. A nisam i to je laz najperfidnija.
Ali to samo govori o tebi.


Ne, nisi ti to sve rekao, samo si rekao da bi pozvao šintere, a onda bi ih zatekla sudbina koju sam navela. To je činjenica i nesrećan kraj za 90% pasa lutalica uhvaćenih od strane šintera u Srbiji. Vidiš, ja ću uvek biti za ljude koji će te pse voleti i pomagati im da prežive, nego za one koji će ih poslati u smrt da bi im ulice bile lepše. Meni životinja ne može da naruži ulicu, može samo bačeno smeće, napuštene olupine automobila, izgažena trava, polomljeno drveće...

Ne znam koliko si ti star i ne zanima me, ali uličnih pasa i maca je u beogradskim naseljima bilo od kako znam za sebe. Sa ostalom decom sam rasla sa tim psima u kraju, hranili smo ih i voleli. Nije u pitanju nikakva prigradska opština, a beše pre tridesetak godina.

#34 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 28 March 2007 - 00:49

QUOTE(Persephone @ 27 Mar 2007, 15:51)
Ne, nisi ti to sve rekao, samo si rekao da bi pozvao šintere, a onda bi ih zatekla sudbina koju sam navela. To je činjenica i nesrećan kraj za 90% pasa lutalica uhvaćenih od strane šintera u Srbiji.


Pa naravno da bih zvao sintere. Koga da zovem? Njihova je odgovornost da sklanjaju pse lutalice (zivotinje) sa ulica gradova. Nije moja.
Ti pretpostavljam da pozoves policiju ako te neko napadne ili ukrade nesto, i ne zanima te sta ce da bude sa tim covekom, da li ce da ide u zatvor, ili ce da ga biju tamo, ili ubiju...
Ili ne? Mozda pre nego sto pozoves policiju, ti razmislis o sudbini tog coveka?
A uostalom, to je odvojena tema.


Koga covek da zove ako ide ulicom i napadne ga copor pasa? Ili kad u pola noci pocnu da laju 20-30 pasa i probude te a ti treba da ides na posao ujutru? Ili kad vozis bicikl ili motor (pa cak i kola) a oni se zalete i pocnu da te jure...


QUOTE(Persephone @ 27 Mar 2007, 15:51)
Vidiš, ja ću uvek biti za ljude koji će te pse voleti i pomagati im da prežive, nego za one koji će ih poslati u smrt da bi im ulice bile lepše. Meni životinja ne može da naruži ulicu, može samo bačeno smeće, napuštene olupine automobila, izgažena trava, polomljeno drveće...



Srecom da te niko ne slusa i srecom da ce se grad cistiti (i cisti se) od pasa lutalica. Jer to jednostavno nije normalno.
Kao sto nije normalno da imas konje i krave po ulicama, tako nije normalno da imas i pse po ulicama.
Pitao bih te da li recimo svinja ispred tvoje zgrade koju bi neko hipoteticki stavio, moze da ti naruzi ulicu. Smece, napustene olupine automobila i polomljeno drvece takodje ruze grad, ali to nije tama. Treba od neceg poceti i ne stajati.

Na kraju, imaj zivotinje - ali svojoj kuci.


QUOTE(Persephone @ 27 Mar 2007, 15:51)
Ne znam koliko si ti star i ne zanima me, ali uličnih pasa i maca je u beogradskim naseljima bilo od kako znam za sebe. Sa ostalom decom sam rasla sa tim psima u kraju, hranili smo ih i voleli. Nije u pitanju nikakva prigradska opština, a beše pre tridesetak godina.


Nije nikada bilo kao sada, ovih godina.
I ranije je bilo, ali daleeeeeeeeeko manje nego sad.

#35 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 28 March 2007 - 01:27

Što neko reče, fakat jeste da je kućica "nepropisno sagrađena". Problem je u tome što se kod nas sa primenom zakona uvek počinje od sitne buranije, a tu se, nažalost i završava.

Da je kućicu postavio badža obrijane glave koji vozi hamer ili majbah, a čija je kuća od milion kvadrata takođe bespravno sagrađena usred parka, prijavu niko ne bi ni podneo. Da i ne pominjemo izlazak inspektora na lice mesta.

Kako je krenulo, sledeći su na redu verovatno puževi sa kućicama i ptičja gnezda.

Psi lutalice jesu jedna od bolnih tačaka ovog grada. Na sreću, postoje još uvek ljudi kojima je humanost ispred estetike. Rođeni u saksiji, sveta videli nisu, ali im je, uprkos tome (ili možda baš zato, ko zna) srce ostalo na mestu. I kao takvi, mnogo mi se više sviđaju od onih hladnih, sterilnih, mračnih stanovnika hladnih, sterilnih i mračnih gradova.

Nijednoj životinji nije mesto na ulici u gradu, ali im nije mesto ni u kavezima. Svako ko može bez problema da gleda u te tužne okice iza rešetaka, ili da ih svesno pošalje u sigurnu smrt samo radi ostvarivanja svoje zamisli o sterilnim gradovima i zato što misli da ima tapiju na istinu i pravdu, definitivno je negde izgubio vezu sa osnovnim vrlinama ljudske vrste.

Edited by Teta, 28 March 2007 - 02:09.


#36 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 28 March 2007 - 02:24

Sreca te u Bg-u a i sire jos postoje humani ljudi koji imaju probudjenu svest da nesto treba uraditi.I sto ih je sve vise i vise.bez obzira sta neko mislio i da li je nekome vazna jedna bedna kucica jos jednog od hiljada ulicnih pasa,ovu malu borbu nameravam da dobijem sluzeci se civilizovanim i legalnim merama.Hvala svima onima koji imaju srca a ti Recycle stvarno mnogo kenjas i definitivno ovoga puta ides na ignore pa pisi gluposti koliko hoces ja to vise necu citati.Ostalima preporucujem da urade isto.Lakse se dise.

#37 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 28 March 2007 - 02:42

QUOTE(Cica83 @ 27 Mar 2007, 18:24)
Sreca te u Bg-u a i sire jos postoje humani ljudi koji imaju probudjenu svest da nesto treba uraditi.I sto ih je sve vise i vise.bez obzira sta neko mislio i da li je nekome vazna jedna bedna kucica jos jednog od hiljada ulicnih pasa,ovu malu borbu nameravam da dobijem sluzeci se civilizovanim i legalnim merama.



A to naravno znaci da su oni koji su protiv pasa i kucica po ulicama nehumani, jel?
Ovu "borbu" (ne znam samo protiv koga se to boris) ne mozes da dobijes, jer nisi u pravu a ni zakon nije na tvojoj strani.
Ali sto da ne... idi "bori" se... ali nemoj da se zaustavis na psima, zahtevaj da se omoguci slobodno prebivaliste svim zivotinjama u gradu...


QUOTE(Cica83 @ 27 Mar 2007, 18:24)
Hvala svima onima koji imaju srca


I oni koji su protiv pasa lutalica na ulicama i protiv kucica po ulicama isto tako imaju srca, a tvoje proglasavanje nas za ljude bez srca je bedno, jadno i jeftino. A to se odnosi na sve koji povezuju nas koji smo pritiv kucica za pse ispred zgrada, protiv pasa lutalica, protiv ljudi koji hrane pse po ulicama sa ljudima koji nemaju srce.



QUOTE(Cica83 @ 27 Mar 2007, 18:24)
a ti Recycle stvarno mnogo kenjas


yucky.gif


QUOTE(Cica83 @ 27 Mar 2007, 18:24)
i definitivno ovoga puta ides na ignore pa pisi gluposti koliko hoces ja to vise necu citati.Ostalima preporucujem da urade isto.Lakse se dise.



Samo napred. Samo sto te niko nije pitao sta ces da uradis i da li ces ikoga citati. Nije ovo tvoj dnevnik pa da nas obavestavas sta radis i sta ne radis svakog trenutka.

#38 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 28 March 2007 - 02:57

QUOTE(Teta @ 27 Mar 2007, 17:27)
Što neko reče, fakat jeste da je kućica "nepropisno sagrađena". Problem je u tome što se kod nas sa primenom zakona uvek počinje od sitne buranije, a tu se, nažalost i završava.


Od neceg mora da se pocne.


QUOTE(Teta @ 27 Mar 2007, 17:27)
Da je kućicu postavio badža obrijane glave koji vozi hamer ili majbah, a čija je kuća od milion kvadrata takođe bespravno sagrađena usred  parka, prijavu niko ne bi ni podneo. Da i ne pominjemo izlazak inspektora na lice mesta.


Da, da, da...
Sad smetaju i inspektori...
Kad ne izlaze, onda je lose sto ne izlaze, a kad izadju, onda je problem to sto su poceli "BAS od mene, a Pera je uradio to i to, jos gore od mene. Zasto ne jure Peru?"


QUOTE(Teta @ 27 Mar 2007, 17:27)
Kako je krenulo, sledeći su na redu verovatno puževi sa kućicama i ptičja gnezda.


Ne, nego obrnuto. Kako je krenulo, ocekujemo da se samoprozvani branioci zivotinja skupe i protestuju zato sto se ne dozvoljava konjima, kravama i (pravim) svinjama da slobodno zive po gradovima.


QUOTE(Teta @ 27 Mar 2007, 17:27)
Psi lutalice jesu jedna od bolnih tačaka ovog grada. Na sreću, postoje još uvek ljudi kojima je humanost ispred estetike. Rođeni u saksiji, sveta videli nisu, ali im je, uprkos tome (ili možda baš zato, ko zna) srce ostalo na mestu.


A imati srce je kad si za to da suprotno propisima, psi imaju kucice ispred stambenih zgrada u jednog gradu, koji pretenduje da bude metropola, u SRED Evrope.


QUOTE(Teta @ 27 Mar 2007, 17:27)
I kao takvi, mnogo mi se više sviđaju od onih hladnih, sterilnih, mračnih stanovnika hladnih, sterilnih i mračnih gradova.


Da, klasika...
Nemamo nista, bosi smo i goli, prljavi i ruzni, ali zato imamo veliko srce, a svi ostali nemaju srce.



QUOTE(Teta @ 27 Mar 2007, 17:27)
Nijednoj životinji nije mesto na ulici u gradu, ali im nije mesto ni u kavezima.


A gde im je onda mesto?


QUOTE(Teta @ 27 Mar 2007, 17:27)
Svako ko može bez problema da gleda u te tužne okice iza rešetaka, ili da ih svesno pošalje u sigurnu smrt samo radi ostvarivanja svoje zamisli o sterilnim gradovima i zato što misli da ima tapiju na istinu i pravdu, definitivno je negde izgubio vezu sa osnovnim vrlinama ljudske vrste.



Ne ocekujes valja ozbiljno da se zivotinje setaju ulicama grada same i da ih jos neki hrane i prave im kucice a da to bude normalno?

Prvo, nije samo u pitanju estetika, nego i zdravlje ljudi.
Dalje, neki ljudi, tvoji sugradjani se plase pasa. Tebe ocigledno ne zanimaju tvoji sugradjani, sa kojima zivis u gradu... Postoje ljudi kojima psi po ulicama smetaju.

Osnovni logicki kompromis je da se ljudi nadju na sredini...
Ako ti mozes bez pasa na ulicama (a mozes), a Mika ne moze, onda izadji u sustret Miki, i odnesi psa kuci, pa tamo uzivaj sa njim. I svi srecni, i ti, i pas, i Mika.

Sto se tice gubljenja osnovnih vrlina ljudske vrste, ko bi to bio? Covek koji vise voli zivotinje od svojih sugradjana ili covek koji vise voli ljude?

#39 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 28 March 2007 - 08:55

pf, opet se ponavlja topik o psima lutalicama.
apsolutno se slazem sa binom da lutalicama nije mesto na ulici.
apsolutno se ne slazem sa njegovim resenjem tog problema.

uostalom, kao i mnogi drugi sitniji i krupniji problemi, to je jedan od onih koji se ne mogu resiti preko noci.

plan kojim bi se broj lutalica smanjio: postojece lutalice sterilisati, sve postojece ljubimce registrovati i svakog gazdu koji se predomisli oko ljubavi prema svom ljubimcu yucky.gif strogo kazniti.

tada nece biti onih koji svaki rodjendan uzmu ljubimca detetu, pa shvate da im je smor da ga neguju, pa ga izbace na ulicu dry.gif

a za tetu, cicu, praktija i slicne imam samo reci hvale. ne samo sto imaju svoje ljubimce nego pomazu i tim napustenima i vise nego sto mogu.

al mnogo mi je yucky.gif , sto mnogi kao argument uzimaju binovo mesto boravka. kakve to veze ima?! blink.gif

trolic:
iako mi nije bas uvek prijatno da vidim copor pasa sa podvijenim repom na ulici, to se sve redje desava, a ni do sad nisam imala problema sa njima. ono sto mi je bas gadno su golubovi, koji seru gde stignu i prenose time raznorazne bolestine.
al tolerisem ih...

Edited by nickie, 28 March 2007 - 15:53.


#40 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 28 March 2007 - 09:33

QUOTE(nickie @ 28 Mar 2007, 09:55)
ono sto mi je bas gadno su golubovi, koji seru gde stignu i prenose time raznorazne bolestine.
al tolerisem ih...


Ma drvece i cvece je jos gore. Stalno nesto pada sa grana i pravi djubre, gde je trava tu je i blato a i svaki treci covek nije kompatibilan sa polenom. Najbolje bi bilo betonirati a kome je do zelenisa neka ide na Kosutnjak. innocent.gif

#41 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 28 March 2007 - 09:36

QUOTE(Hawk @ 28 Mar 2007, 10:33)
Ma drvece i cvece je jos gore...


haha, tipican primer izvrtanja tudjih misli...

edit:
aj i da nacrtam za svaki slucaj, na ovom topiku treba biti oprezan unsure.gif

prvo, mislim da se treba raspravljati (tj. kaznjavati ih) s onima koji ljubimce izbacuju na ulicu, a ne sa onima koji se brinu za njih iako nisu njihovi.

drugo, sto se golubova tice, htedoh reci da uvek mozes da nadjes nesto sto ti smeta, sto ti se ne svidja, pa ne moras oma da ulazis u rat protiv toga.

trece, ovde nema lutalica (ni pasa ni macaka) al se mogu videti pacovi i misevi na otvorenom (dakle, nista nije savrseno)

... ko me uopste terao da se opet petljam u ovaj topik... huh.gif

Edited by nickie, 28 March 2007 - 09:44.


#42 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 28 March 2007 - 09:48

QUOTE(Recycle Bin @ 28 Mar 2007, 03:57)
Od neceg mora da se pocne.

Da, da, da...
Sad smetaju i inspektori...
Kad ne izlaze, onda je lose sto ne izlaze, a kad izadju, onda je problem to sto su poceli "BAS od mene, a Pera je uradio to i to, jos gore od mene. Zasto ne jure Peru?"



Kako bese ide ona Djindjiceva sa zabama? Ako moras da gutas zabe onda pocni od najvece. smile.gif Daklem, kada pocnu sa umivanjem Beograda i rusenjem svega sto je nelegalno i divlje izgradjeno neka pocnu od Dedinja pa preko centra grada i svih nelegalnih nadgradnja, dogradnja, adaptacija i sl. u delu BG-a do koga voze dvocifreni autobusi GSP-a. Za kraj neka ostave Altine, Padine i Miljakovce 3. Pa kada sve dodje na svoje mesto onda neka ruse i psecu divlju gradnju. Kapiras i sam da ovo nije nikakav pocetak nicega nego cisto izdrkavanje. Posto ocigledno imaju nekakvu mesecnu normu onda je mnogo lakse porusiti psecu kucicu nego bilo kakvu divlju gradjevinu u kojoj zive ljudi. To kuce nece da digne dzevu i nece da kuka po televiziji i novinama kako ga je muka naterala da gradi kucu il' rostilj na mestu gde je predvidjeno decje igraliste il' nekakva oranica.

Inace sto se same teme tice tu se slazem...psima svakako nije mesto na ulicama.

#43 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 28 March 2007 - 09:50

QUOTE(nickie @ 28 Mar 2007, 10:36)
haha, tipican primer izvrtanja tudjih misli...


Lepo se namestilo... wink.gif

#44 alternativa

alternativa
  • Members
  • 542 posts

Posted 28 March 2007 - 10:02

QUOTE(morgana @ 28 Mar 2007, 00:40)
a da se nadje neki dobrodusni vlasnik kuce i baste u blizini mjesta gdje je kucica sada postavljena i zamoli da udomi kuce, ili kuce i kucicu?

kucica je na javnoj povrsini, uopste ne ulazim u to da li je njena gradnja veci prekrsaj nego nepropisno odlaganje smeca, ali je fakat da joj tu gdje je nije mjesto



Napokon glas razuma.

Elem, pitanje pasa lutalica nije reseno, i to je veliki problem za sve gradove u Srbiji.
Zao mi je svih napustenih zivotinja i protiv sam njihovog ubijanja, ali nesto definitivno mora da se promeni. Mozda vise boljih i vecih prihvatilista.

#45 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 28 March 2007 - 10:03

QUOTE(Recycle Bin @ 27 Mar 2007, 23:54)
Super...
Niko te nije pitao gde si ziveo ni sta si radio, ali to je vec stara boljka forumasa... sa teme o kucicama za pse koji su neki seljaci postavili u urbanoj srdini se prelazi prvo na su-forumasa (mene), pa onda se nastavlja sa vredjanjem...
Sta da se kaze, sem - jaaaadno.


slazem se u potpunosti. samo da te podsetim - ti si prvi poceo da nas saljes da vidimo sveta i lepote, poredio beograd s kandaharom a one koji vole zivotinje nazivao seljacima (na stranu sto koristis seljak u pogrdnom znacenju sto mi posebno ide na nerve)...

QUOTE
Izvini, ali gde si ti to video i zakljucio da ja podrzavam "konacno resenje"?
Jesi to naucio na sastancima SRS, da tako jeftino etiketiras ljude?
yucky.gif


pa na osnovu onoga - pokupis, odvedes u "centar", uspavas. samo jadnim zivotinjama ne moraju da objasnjavaju da ce ici na tusiranje, sve ostalo je isto.

inace izivljavanje i teranje zakona nad bespomocnima (i ignorisanje istog za one sa malo vise $$$) je sustina srs metodologije (vidi svoje odgovore - vila u parku se ne rusi - "e jebiga sta da se radi" al jedna kucica za psa je problem "ako ako rusi. legalizam rula!")

QUOTE
Pa nije, ali cinjenica da u nekoj zemlji nema (ili ima u najmanjoj mogucoj meri) pasa lutalica, a sa druge strane ima procentualno najvise kucnih ljubimaca na svetu ti barem nesto govori.


sto je super. veruj mi, voleo bih da u beogradu nema lutalica. ali ne tako sto ce ih neko istrebiti sa ulica, vec zastitom pasa/macaka od kretena vlasnika ("jao vidi kolki je porastao a meni stan mali, ajd na ulicu"), i sterilizacijom lutalica tako da im se broj znacajno smanji. zivotni vek lutalice na ulici je prilicno kratak, ako im se smanji razmnozavanje, prirodna smrtnost ce regulisati ostalo vrlo brzo