Jump to content


Photo

Rusenje kucice za pse


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
609 replies to this topic

#1 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 27 March 2007 - 01:26

Pre nekoliko dana na krovu kucice izgradjene za kucu iz mog parka je osvanulo resenje gradjevinske inspekcije o rusenju bespravno izgradjenog objekta.kako kucica u kraju ima vise postavlja se pitanje kome je za oko zapala bas ova.Inace kucica je napravljena za jednu divnu,umiljatu zenkciu o kojoj se svi brinu a koja je pri tom uredno vakcinisana,sterilisana i cipovana.kako to da ljudima ne smeta djubre svuda oko njih ali im ovo smeta? Planiramo da poduzmemo adekvatne korake.Prvi je da se obratimo Info centru a drugi direktno medijima jer ovo anti-zivotinjsko ludilo mora da prestane.
Attached File  Resenje.JPG   89.37KB   199 downloads
Resenje je bilo pricvrsceno daskom za krov :bespravnog izgradjenog objekta"
Attached File  Kucica_resenje.JPG   96.84KB   115 downloads
Inace doticni bespravno izgradjeni objekat je strateski sagradjen od strane jedne divne gospodje i njene cerke (koje su pored svog psa usvojile i jednog ogromnog sa ulice) tako da ne upada u oko i ne smeta nikome.
Attached File  Kucica.JPG   81.77KB   118 downloads

Edited by Cica83, 27 March 2007 - 01:27.


#2 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 27 March 2007 - 01:41

Jadno i bedno, ali se u ovakvom društvu ništa bolje i ne može očekivati. Mislim da inspektor izlazi po prijavi građana, što znači da je neko od komšija bio "savestan".

Za početak kućicu premestite na drugu obližnju lokaciju (kujica će se brzo navići), pa neka gospodin inspektor ponovo izađe ako ga pozovu. Bar nema kome da naplati kaznu.

#3 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 27 March 2007 - 03:32

QUOTE(Cica83 @ 26 Mar 2007, 17:26)
... postavlja se pitanje kome je za oko zapala bas ova.Inace kucica je napravljena za jednu divnu,umiljatu zenkciu o kojoj se svi brinu a koja je pri tom uredno vakcinisana,sterilisana i cipovana.kako to da ljudima ne smeta djubre svuda oko njih ali im ovo smeta? Planiramo da poduzmemo adekvatne korake.Prvi je da se obratimo Info centru a drugi direktno medijima jer ovo anti-zivotinjsko ludilo mora da prestane.



"Anti-zivotinjsko ludilo" mora da prestane! - uskliknu mlada 'braniteljka zivotinja' po ulicama, i umisli da je pravo na njenoj strani.
Ne ocekujes valjda da te iko podrzi u zahtevu da od grada napravis selo?


QUOTE(Cica83 @ 26 Mar 2007, 17:26)
Inace doticni bespravno izgradjeni objekat je strateski sagradjen od strane jedne divne gospodje i njene cerke (koje su pored svog psa usvojile i jednog ogromnog sa ulice) tako da ne upada u oko i ne smeta nikome.


Ono sto je tebi "divna gospodja" je drugima "gradjanka"*
Ako je ta gospoDZa divna, onda neka odnese kuce kod sebe kuci, a ne na ulicu, jer tamo nije mesto zivotinjama. Razumes? Posto ne razumes, onda ce se polako cistiti grad od ovih pojava i to BAS ovako.

_______________
* - ljudi koji su samo fizicki u gradu, ali mentalno u selu.



QUOTE(Persephone @ 26 Mar 2007, 17:41)
Jadno i bedno, ali se u ovakvom društvu ništa bolje i ne može očekivati. Mislim da inspektor izlazi po prijavi građana, što znači da je neko od komšija bio "savestan".


Pa bas zato sto je to drustvo takvo kakvo je, postoje ljudi kojima je normalno da neko pravi kucice za pse na ulicama grada (!).
U "nenormalnim" drustvima (nenormalnim od vaseg, "normalnog") je to nemoguce.
Zivotinja ima vlasnika i o njemu vlasnik brine. Nemoguce je da neko pravi kucice za pse, konje, krave, svinje ili druge zivotinje po ulicama, jer to nije normalno ni civilizovano.


QUOTE(Persephone @ 26 Mar 2007, 17:41)
Za početak kućicu premestite na drugu obližnju lokaciju (kujica će se brzo navići), pa neka gospodin inspektor ponovo izađe ako ga pozovu. Bar nema kome da naplati kaznu.



Tako, sprecavaj da se uredi grad kako treba da bude. Sapleci inspektore. Ne postuj zakon.

I onda se pozivas na kako se "od ovakvog društva ništa bolje i ne može očekivati."
Pa naravno, kad ti i takvi cinite takvo drustvo.

Pogledaj sta ste uradili od gradova Srbije. Lice na prasnjave orjentalne palanke sa psima koji slobodno idu gradovima, laju nocu, grizu prolaznike... sa kucicama za pse kojima seljaci bacaju hranu sa svojih terasa, ispred kojih se razvlace koske, pored kojih psi s_ru i pi_aju...

#4 Lancelot_Bgd

Lancelot_Bgd
  • Members
  • 303 posts

Posted 27 March 2007 - 08:04

A zasto ti i tebi slicni uopste morate da se pojavljujete, po lokaciji vidim da si daleko od Bg i da se tebe uopste ne tice doticna problematika. Ovo je moj grad i ne daj Boze da te vidim ovde uzivo kako se bunis, rusis kucicu, prijavljujes ili sikaniras i sutiras pse.
Jer ljudi kao sto si ti su duboko isfustrirani ko zna kakvim komplexima iz detinjstva, da su ti roditelji bili normalni ljudi, bolji od tebe naucili bi te i vaspitali jos od detinjstva i malih nogu da postujes i pomazes zivotinjama. Ne bi mislio da ovaj svet postoji samo radi tebe i pripadnika tvoje vrste da po njemu za svojih bednih 60-70 godina postojanja s....e, p....t, unistavate ....

Zato te molim da se drzis svoje kucice tamo gde si je odneo i gde si pobegao iz ove zemlje, a o moj grad ostavi nama koji smo rodjeni u njemu, meni je lepsi sa sve kucicama za pse, psima koji se setaju ulicom i dobrim ljudima koji o njima brinu i nikada ga ne bih menjao za bilo sta.

#5 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 27 March 2007 - 09:18

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 00:04)
A zasto ti i tebi slicni uopste morate da se pojavljujete, po lokaciji vidim da si daleko od Bg i da se tebe uopste ne tice doticna problematika.


Zato sto sam tako u mogucnosti.
Sta tebe bre uopste zanima gde se ja nalazim trenutno? blink.gif
Koja ti je to glupa logika. Znaci ako vidim da nesto ne valja u Kini, ne smem da kazem nista, jer sam daleko od Kine. Cibe bre.

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 00:04)
Ovo je moj grad i ne daj Boze da te vidim ovde uzivo kako se bunis, rusis kucicu, prijavljujes ili sikaniras i sutiras pse.


Uh, mojne tako ostro, ukakio sam se. Smesan da smesniji ne mozes biti.

Beograd je i moj grad, jasno? I ne samo da cu da se bunim, nego kad odem u Beogram, i tamo cu da se bunim, i prijavljujem seljake vlastima.
Jasno?
Ja nikad nisam sikanirao niti sutirao pse i tvoje nebulozno povezivanje mene sa ljudima koji sikaniraju pse je blago receno maloumno.
Ono sto ja kazem je da ne samo da kucica za pse ne treba da bude na ulicama, nego ni pasa koji se slobodno setaju ne treba da bude na ulicama.


QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 00:04)
Jer ljudi kao sto si ti su duboko isfustrirani ko zna kakvim komplexima iz detinjstva, da su ti roditelji bili normalni ljudi, bolji od tebe naucili bi te i vaspitali jos od detinjstva i malih nogu da postujes i pomazes zivotinjama. Ne bi mislio da ovaj svet postoji samo radi tebe i pripadnika tvoje vrste da po njemu za svojih bednih 60-70 godina postojanja s....e, p....t, unistavate ....



Ah, klasika... laugh.gif
Nisi mogao nista pametnije da smislis?
Mogao si da napises da sam kao mali bio zlostavljan, da su me tukli, itd...



QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 00:04)
Zato te molim da se drzis svoje kucice tamo gde si je odneo i gde si pobegao iz ove zemlje, a o moj grad ostavi nama koji smo rodjeni u njemu, meni je lepsi sa sve kucicama za pse, psima koji se setaju ulicom i dobrim ljudima koji o njima brinu i nikada ga ne bih menjao za bilo sta.


Ah, ne, ne, ne...
Ja sam prijatelju rodjen u Beogradu, i pre nego sto su se doselili seljaci, u njemu nisu postojali psi, kucice, govanca, koske, i prljavstina sa svakom koraku.
Pse su ljudi vodili KUCI i o njima brinuli KUCI, hranili ih tamo, itd. Nisu ih ostavljali na sred ulice da prljaju i ruze grad. Ako ti volis pse, zapitaj se da li neko od tvojih sugradjana mozda ne voli pse. Zasto ti njemu da nameces svoj izbor, a uz to stvaras nehigijenske uslove i ruzis grad?

Meni vidis Beograd nije lepsi sa kucicama za pse na ulicama, kao sto nijednom normalnom coveku ne moze da bude grad lepsi sa psima koji se slobodno setaju ulicama.
To samo moze da bude normalno u Avganistanu ili slicnoj banana zemlji.

Dobri ljudi su i oni koji odnesu pse KUCI, a ne ostavljaju ih na ulici, jer ne vole svi zivotinje koje se slobodno setaju ulicama grada. Kao sto (protpostavljam) tebi ne bi bilo svejedno da ides ulicom na sred Bulevara ugledas 10 krava a u lokalnom parku stalu sa konjima koju su "dobri ljudi" napravili, jer vole konje, tako nije normalno da se u gradu drze kucice za pse.

#6 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 27 March 2007 - 09:24

Na Crvenom Krstu u u poznatom Crvenom parku neki ph34r.gif su zapalili kucicu za pse.
Deca su bila veoma prijateljska sa tim psom, ali neki pametnjakovic je smislio sta ce.

I u parku preko puta, piroman je ponovio isto, zapalio je duseke i kartone na kojem su spavali psi, pri tom debelo zagaravio i zapalio komsinicinu terasu.

Ti psi nisu lutalice, vec su napusteni od strane ljudi.

#7 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 27 March 2007 - 09:31

QUOTE(ljtruba @ 27 Mar 2007, 01:24)
Na Crvenom Krstu u u poznatom Crvenom parku neki  ph34r.gif  su zapalili kucicu za pse.
Deca su bila veoma prijateljska sa tim psom, ali neki pametnjakovic je smislio sta ce.

I u parku preko puta, piroman je ponovio isto, zapalio je duseke i kartone na kojem su spavali psi, pri tom debelo zagaravio i zapalio komsinicinu terasu.


To sto je neko zapalio tu kucicu je kretenski i za osudu je. I opasno je...
Postoji zakon i zakon kaze da kucice ne mogu da bude na ulici. A ni psi u njima.
Neka komunalni inspektori i sinteri rade svoj posao, i polako ciste grad od pasa lutalica i kucica, kojima nije mesto u gradu.


QUOTE(ljtruba @ 27 Mar 2007, 01:24)
Ti psi nisu lutalice, vec su napusteni od strane ljudi.


Ako pas nema vlasnika, on je lutalica... Ako imaju vlasnika, onda se ocekuje da vlasnik vodi racuna o njima, ali kod svoje kuce.
Psi jednostacno ne mogu da budu sami na ulici, i da imaju nekakve kucice gde ce da zive.

Mislim mogu, ali ne u jednom gradu u sred Evrope... mozda eventualno u Kandaharu.

#8 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 27 March 2007 - 10:47

U jednoj prethodnoj temi zaklela sam se sebi da cu da te ignorisem jer si zaista paine in the ass Bin.No imam za tebe jedno pitanje i ocekujem logican suvisao odgovor.
Posto je protivno zeljama i stavovima vas "duboko urbanih branitelja gradskog nacina zivota" grad Beograd ipak odobrio masovnu sterilizaciju i vracanje vecine pasa na ulicu po gradskoj strategiji resavanja problema pasa lutalica koja se sprovodi na taj nacin sto se vecina uhvacenih pasa sterilise,vakcinise i cipuje od strane Veterinarske stanice Beograd a potom vrati na prvobitno staniste,i posto je sad legalno da pas lutalica (ili ispravno receno napusten pas) bude na ulici ,gde da ti psi spavaju?U ulazima je zabranjeno zakonom.Gde onda?Na betonu mozda?Ti to nazivas civilizacijom?
Cudno je kako ljudi pored gomila djubreta prolaze kao da je to najnormalnija stvar i pri tom jos sami daju prilog nagomilavanju istog.Kako im ne smetaju dokoni alkosi koji po ceo dan na ulicama i u parkovima ispijaju svoja hiljadita piva za taj dan,urnirajuci na svakom koraku i ometajuci gradjane.kako je najnormalnija pojava pljuvanja po ulici,bacanja smeca sa 13 sprata ljudima na glavu,odjekivanje grand produkcije u sitne sate tako da komsije ne dobiju trunku sna,maltretiranje zena i dece od strane najblizeg komsije,bacanje beba u kontejner.... a svima smetaju bas pri,macke,pacovi,bubamare i ostali zivi svet?Da li je to gradski i urbano?

#9 Persephone

Persephone
  • Members
  • 526 posts

Posted 27 March 2007 - 11:04

QUOTE(Recycle Bin @ 27 Mar 2007, 10:31)
sveštojevećstoputadosadanapisao


Cica me je pretekla svojim odgovorom, upravo sam isto to htela da napišem.

Zakonom je dozvoljeno da sterilisani, vakcinisani, mikročipovani i dobroćudni psi žive u naseljima gde ih stanari hrane i brinu se o njima. Ako je to dozvoljeno, onda mora biti dozvoljeno i obezbediti im adekvatno mesto za boravak i zaštitu od atmosferskih nepogoda.

Što se tebi ovo ne dopada, to je druga stvar, a pošto si o tome već opširno diskutovao na drugoj temi, nema potrebe da se ovde ponavljaš. Ja u svakom slučaju diskusiju sa tobom ne nastavljam, jer ti je Teta već sve lepo objasnila, ali ti izgleda neke stvari ne možeš ili ne želiš da shvatiš.

Još jedna stvar, ljudi se ne dele na seljake i (beo)građane, već na građane i malograđane. Smešan si sa svojim teorijama da ljudi koji su došli sa sela žele pse na ulicama Beograda, kada je istina upravo suprotna.

#10 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 27 March 2007 - 11:55

QUOTE(Lancelot_Bgd @ 27 Mar 2007, 09:04)
A zasto ti i tebi slicni uopste morate da se pojavljujete, po lokaciji vidim da si daleko od Bg i da se tebe uopste ne tice doticna problematika. Ovo je moj grad i ne daj Boze da te vidim ovde uzivo kako se bunis, rusis kucicu, prijavljujes ili sikaniras i sutiras pse.Jer ljudi kao sto si ti su duboko isfustrirani ko zna kakvim komplexima iz detinjstva, da su ti roditelji bili normalni ljudi, bolji od tebe naucili bi te i vaspitali jos od detinjstva i malih nogu da postujes i pomazes zivotinjama. Ne bi mislio da ovaj svet postoji samo radi tebe i pripadnika tvoje vrste da po njemu za svojih bednih 60-70 godina postojanja s....e, p....t, unistavate ....

Zato te molim da se drzis svoje kucice tamo gde si je odneo i gde si pobegao iz ove zemlje, a o moj grad ostavi nama koji smo rodjeni u njemu, meni je lepsi sa sve kucicama za pse, psima koji se setaju ulicom i dobrim ljudima koji o njima brinu i nikada ga ne bih menjao za bilo sta.



I mene bi jako zanimalo zasto se predmetni lik javlja i upucuje nas da smo
seljaci,palancani, da su nam gradovi kasabe , a sve samo iz razloga sto
se neki psi vidjaju na ulicama.. Ne bih se upustala u kvalifikaciju njegovih
roditelja.. Zla i opaka deca se radjaju svuda..

Lep pozdrav
Teja

#11 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 27 March 2007 - 12:23

QUOTE(Recycle Bin @ 27 Mar 2007, 10:31)
ser ser ser...


dragi Gradjanine sela Majura, drago mi je sto nas tako lepo savetujes kako da uskladimo nas grad da bude u skladu sa normama divnoga LA te da ni u kom slucaju vise ne lici na selendre i kasabe.

u potpunosti podrzavam tvoj predlog, i nadam se da ce se nakon rusenja svih bespravno izgradjenih kucica za pse preci na eliminaciju isto tako bespravno sagradjenih kucica za pticice. po parkovima a i van njih. pa ne moz to tako, ne sme covek nocu da prodje kroz park a da mu se ptica ne posere na glavu!

samo bih te upitao jedno: da li u forumima divnoga grada LA isto savetujes da se resavaju problemi lutalica (ovog puta ljudi) od kojih se nocu ne moz/ ne sme proci ulicama, te da ih treba komunalno regulisati (konacanim resenjem po mogucstvu)

ps. hvala ti sto si me uputio da je jedna brizit bardo seljancura da joj ravne nema. da ne bi tebe, umro bih u neznanju.

Edited by Zverilla, 27 March 2007 - 12:29.


#12 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 27 March 2007 - 14:25

QUOTE(Recycle Bin @ 27 Mar 2007, 04:32)
"Anti-zivotinjsko ludilo" mora da prestane! - uskliknu mlada 'braniteljka zivotinja' po ulicama, i umisli da je pravo na njenoj strani.
Ne ocekujes valjda da te iko podrzi u zahtevu da od grada napravis selo?
ser.. ser.. kenj .. kenj .. itd


Grad je ziv organizam. Meni smeta bagra koja pljuje po ulicama, parkira po ulazima i trotoarima i baca smece kroz prozor zgrade (da se ne ponavljam vise sa drugog topika) - kucica za napustenu kujicu u gradu je sasvim ok. Ako cemo pravo, tu ima vise topline nego u sredjenim basticama i urednim parkovima. E, sad, sto ti toplinu vezujes samo za selo, to je vec do tvoje istorije - ne mogu da ulazim u to jer te ne poznajem licno pa ne znam odakle frustracija i zloba (zloba prema selu, zloba prema zivotinjama).

Sta raditi sa kucetom koje vidis na ulici a nemas uslova da ga cuvas? Po redu - nahraniti, ocistiti, pregledati, vakcinisati, ako je moguce i obeleziti. Ispod nase zgrade ima nekoliko takvih pasa, ljudi ih redovno hrane, neki drugi, urbaniji, redovno ih shutiraju i zlostavljaju u nadi da ce psi otici. Sta da ti kazem - beda ljudska.

QUOTE(Persephone @ 27 Mar 2007, 12:04)
...Smešan si sa svojim teorijama da ljudi koji su došli sa sela žele pse na ulicama Beograda, kada je istina upravo suprotna.


Ovo je uglavnom tacno. Mnogi doseljenici shvataju pojam "urbano" bas kao i recycle bin - nesto dijametralno suprotno prirodi i prirodnom.
Istina je da je svako dobro organizovano selo urbanije od lose organizovane metropole. Urbano nije u kolicini asfalta i nedostatku drveca i zivotinja, naprotiv, urbano znaci sredjeno, prilagodjeno zivotu coveka.

Edited by CowBoy, 27 March 2007 - 14:37.


#13 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 27 March 2007 - 15:26

bine, već si rekao šta si imao na ovu temu. nema potrebe da se ponavljaš.
nego, kada si već rođeni beograđanin, navedi tri najveće sramote za ovaj grad i kako bi to rešio. ne računajući pse, tu znamo sve.

sve najbolje

ps: baš me briga ako i ispadne trol.

#14 InExcelsis

InExcelsis
  • Banned
  • 127 posts

Posted 27 March 2007 - 15:33

Evo ja cu, ja cu:

- Psi, macke, golubovi, rakuni, kojoti i ostali monstumi koji u nas lepi grad donose atmosferu sela
- Preveliki broj travnatih povrsina na kojima lepo mogu da se izgrade trzni centri
- Cinjenica da je Ratno ostrvo zasticena ekoloska zona, te na njemu jos uvek nema kockarnica

#15 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 27 March 2007 - 15:55

QUOTE(Cica83 @ 27 Mar 2007, 02:26)
Pre nekoliko dana na krovu kucice izgradjene za kucu iz mog parka je osvanulo resenje gradjevinske inspekcije o rusenju bespravno izgradjenog objekta.kako kucica u kraju ima vise postavlja se pitanje kome je za oko zapala bas ova.Inace kucica je napravljena za jednu divnu,umiljatu zenkciu o kojoj se svi brinu a koja je pri tom uredno vakcinisana,sterilisana i cipovana.kako to da ljudima ne smeta djubre svuda oko njih ali im ovo smeta? Planiramo da poduzmemo adekvatne korake.Prvi je da se obratimo Info centru a drugi direktno medijima jer ovo anti-zivotinjsko ludilo mora da prestane.

Resenje je bilo pricvrsceno daskom za krov :bespravnog izgradjenog objekta"

Inace doticni bespravno izgradjeni objekat je strateski sagradjen od strane jedne divne gospodje i njene cerke (koje su pored svog psa usvojile i jednog ogromnog sa ulice) tako da ne upada u oko i ne smeta nikome.




a meni je trebalo 3 (tri) godine da izdejstvujem sprovodjenje reshenja o rushenju bespravno podignute automehanicharske radnje, bukvalno ispod prozora spavace sobe (mining, udisanje mimirisa i otrova usled farbanja kola, i slushanja sechenja lima u bilo koje doba a i noci bogami), a na 10 metara od obdanishta i to tek nakon pozara, koji srecom se nije pretvorio u exploziju (usled prisustva boca za varenje)*.
i nakon odlaska kod nachelnika opstine i objashnjenje da je jasno da neko od njegovih podredjenih prima mito, chim se na izvrshenje reshenje cheka 3 fakin godine ph34r.gif . napominjem da se radi o starom gradu, dakle centar.


*(o mogucnostima ozlede dece u dvorishtu usled moguce explozije, ne bih ph34r.gif)


a oni reaguju na kucicu za pse, ne mogu da verujem yucky.gif

Edited by pcelica, 27 March 2007 - 16:02.