Jump to content

Photo

Eurovision Song Contest 2007.

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
354 replies to this topic

#16 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 25 March 2007 - 22:38

QUOTE(InExcelsis @ 25 Mar 2007, 17:20)
Urose, veruj mi: trecina nase populacije ne zna ni da lezbijke postoje, evo moja pokojna tetka iz Beckereka je tek u pedesetoj godini zivota saznala sa televizora da ima zena koje vole zene, i zvala ih je "bezbejke".
Romkinja? Nisam znao da je Romkinja. Zasto se ti uopste bavis time kojoj naciji ona pripada?  laugh.gif

...salu na stranu, nas narod ce uvek podrzati Cigu koji peva. Ali nece otrpeti Cigu lekara ili ucitelja.

Znaci, ne budi naivan.

Hajde procitaj moj post jos jednom, mozda ce ti biti jasnije.
Dakle, zabole mene i sto je lezbejka i sto je Romkinja, samo kazem da je civilizacijski pomak sto je Srbija izabrala jednu predstavnicu manjinske populacije u svakom smislu za predstavnicu na Eurosongu.
Rest my case ako nemas sta pametno da mi kazes!

#17 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 March 2007 - 00:22

QUOTE(uros_s78 @ 25 Mar 2007, 22:38)
... samo kazem da je civilizacijski pomak  sto je Srbija izabrala jednu predstavnicu manjinske populacije u svakom smislu za predstavnicu na Eurosongu.

Znam da su ti dobre namere ali se ne slazem s pristupom problemu.
Treba da stvorimo drustvo jednakih sansi pa onda ne bi ni bilo bitno ko i kakav je pobedio/ pobedila u bilo cemu.

#18 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 March 2007 - 00:40

QUOTE(melankolic @ 26 Mar 2007, 01:22)
Znam da su ti dobre namere ali se ne slazem s pristupom problemu.
Treba da stvorimo drustvo jednakih sansi pa onda ne bi ni bilo bitno ko i kakav je pobedio/ pobedila u bilo cemu.

Znam, za to se i ja zalazem, ali kazem da je ovakvo drustvo, kao sto je danas srpsko, napravilo civilizacijski pomak.

#19 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 March 2007 - 01:05

QUOTE(uros_s78 @ 26 Mar 2007, 00:40)
Znam, za to se i ja zalazem, ali kazem da je ovakvo drustvo, kao sto je danas srpsko, napravilo civilizacijski pomak.

Ma nije "ovakvo" drustvo izabralo tu devojku zbog toga o cemu ti pricas vec zbog Molitve koja je sada in. Kukanje ovde ima najbolju prodju.

#20 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 March 2007 - 01:56

QUOTE(melankolic @ 26 Mar 2007, 02:05)
Ma nije "ovakvo" drustvo izabralo tu devojku zbog toga o cemu ti pricas vec zbog Molitve koja je sada in. Kukanje ovde ima najbolju prodju.

Jebote Melankolic, prekini da mi pricas nesto sto vec znam.
A drugo, nije poenta u kukanju, vec u nesvesnom izboru te devojke za predstavnicu Srbije.
Trece, ne vidim da ona kuka, ona peva, nije ona Vesna Zmija ili neka druga Grand zvezda. rolleyes.gif

#21 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 26 March 2007 - 03:12

Bože, zar se neko čudi što je tema ,,Eurosong'' završila na deponiji tako brzo?
(Da li bi završila da je realizuje B92 ?)

Ona je morala završiti na deponiji jer manifestacija kao takva nije deo URBANOG identiteta.

Samo ću preneti moj post, kojim sam kritikovao jedan blog.

NUŽNOST URBANOG HEJTERSTVA

Uslovno receno, postoje dve Srbije.
PRVA SRBIJA je ona retrogradna, patrijarhalna, nacionalisticka i totalitaristicka, mizogina i homofobicna Srbija. Protiv takve Srbije borim se oduvek (Imam 29 godina). Od 1997 sam clan GSS-a. Sad sam clan LDP-a.

Oduvek sam znao da ne pripadam toj prvoj - radikalsko-slobinoj-Koštunjavaoj Srbiji. Medjutim moje razocarenje je usledilo kad sam ukapirao da ne mogu potpuno da pripadam ni DRUGOJ SRBIJI. Bicu neskroman, ali shvatio sam da sam mnogo humaniji i mnogo širih shvatanja i od tipicnih pripadnika tzv. 2.SRBIJE.

Mnogi, koji sebe ubrajaju u gorepomenute ,,DRUGOSRBE'' takodje MRZE i to je ono što me boli.
Razlika je samo u tome što tipičan ,,DRUGOSRB - URBANOID'' ne mrzi nacionalne manjine i Rome. Ne osudjuje nonfomanke, a navikao se i na lezbejke i gejeve.
Njegova ciljna hejt grupa su RURALNI ljudi. Uz njih idu i oni, koji ne umeju da ispoštuju FORMU u smislu pravopisa, dijalekta, spoljnjeg mirisa, (ne bilo kog parfema), diplome, statusa... (firmirana garderoba itd)

Tako dolazimo do novog fenomena URBANOIDNE POKONDIRANOSTI, koji se javlja nažalost uglavnom kod naših - drugosrba.

Iako ruralni ljudi nisu krivi sto su rodjeni tamo gde jesu , iako proizvode hleb, mleko i hranu za nas, koji živimo u gradu. Iako i medju njima ima protivnika Slobe i Šešelja, nama se stalno od strane drugih urbanoida sugeriše da treba da imh mrzimo i mrzimo i mrzimo. I da preziremo sve što podseća na njih.
URBANOID ce diskriminisati nekoga zbog spoljnih manira pri tom nece primetiti da baš onaj, ko ne zna sve padeže ili ko ne koristi parfeme može biti iskonski mnogo bolji i razumniji covek i obratno. Onaj, ko ima doktorsku disertaciju može biti veliko djubre i gnjida.

Ako želimo da smo URBANOIDI (ovaj termin je zvanično priznat samo u okviru slovenačkog jezika) moramo da se dokažemo medju svojima tako što cemo mrzeti etno. Prezirati Bilju Krstic, Bijelo dugme (jer su kombinovali taj ,,divni'' rok, sa ,,ogavnim'' balkanskim tehnom), Guču i Evroviziju jer one, nisu deo našeg urbanog identiteta.

Tako dolazimo do jaruge, u koju upadamo mi ,,drugosrbi'' . Nova uskogrudnost.
Ko sa nama nije, zna se, HEJT!
I time pokazujemo da nismo ništa bolji od njih.

Nabrojimo šta je to danas urban muzicki žanr: Rok, metal, rep sa hip hopom, aReNBi, britiš pop i elektronska muzika.
Šta zapažamo?
Da su svi žanrovi, priznati kao urbani nastali u anglosaksonkim zemljama. Elektronskoj muzici domovina je Nemačka, (polazim od Kraftwerka). Ostalima su majke USA ili UK.
Dakle URBANODINOST = ANGLOCENTRIZAM.

ANGLOCENTRIZAM je stanovište, po kome se kultura (film i muzika uglavnom) anglosaksonskih naroda (Ameri, Britanci, Kanađani, Australci, Irci, Novozelanđani...)
definiše kao nešto iznad ostalih.
Po ANGLOCENTRIZMU, anglosaksonski narodi imaju za cilj da svoju kulturu nametnu, a svi ostali narodi da tu kulturu upiju.

Ne daj bože da iko u Čikagu i Liverpulu iskoristi priliku da jednom godišnje posluše na nekoj Evroviziji malo rumunskog etna, grčkog melosa ili ruskog šlagera.
Dlaka bi mu s glave pala.

URBANOIDNOST = MUZIČKA GLOBALIZACIJA

I kad se pojavi jedan demokratski festival kao što je Evrovizija, na kome se pored anglourbanih žanrova da šansa i tom rumunskom etnu, kanconi, francuskoj šansoni, ruskom šlageru, pesmama u orijentalnom aranžmanu itd. onda se naravno nalaze URBANOIDI (svih zemalja), koji se pobogu mnogo gnušaju same te ideje jer pobogu zašto bi smo podržali tu različitost evropskih muzičkih stilova iz raznih krajeva kad postoji MUZIČKI GLOBALIZAM, koji tačno propisuje koji su žanrovi i instrumenti podobni, a koji ne?
Pa mislim, stvarno.

Čemu muzička demokratija? Čemu šansa za tamo neke grupe i izvođače iz Moldavije, Jermenije, Grčke ili Makedonije?
Ugroziće pobogu sirotu malu Ameriku i Britaniju, koje jadne nigde nemaju prostora za svoju kukturu.

Edited by Blondivoje, 26 March 2007 - 03:25.

#22 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 26 March 2007 - 07:49

U jeeee...

Ono beše nick Blondivoje koristi više lica... wink.gif

Jeste li sigurni da isti nick po potrebi, ne iznajmljujete Analizi? innocent.gif

PS. Šala... OK je analizica rolleyes.gif

#23 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 March 2007 - 10:57

QUOTE(uros_s78 @ 26 Mar 2007, 01:56)
Jebote Melankolic, prekini da mi pricas nesto sto vec znam.
A drugo, nije poenta u kukanju, vec u nesvesnom izboru te devojke za predstavnicu Srbije.
Trece, ne vidim da ona kuka, ona peva, nije ona Vesna Zmija ili neka druga Grand zvezda. rolleyes.gif

Ne mogu a da ti ne "nacrtam" na sta sam mislio.
Ne radi se o kukanju u bukvalnom smislu (glasovnom) vec o tome da ovde ljudi, u najvecem broju, sebe dozivljavaju kao zrtve (necega, bilo cega). Tako i ovo treba shvatiti i ne treba previse mistifikovati.
O tome kakav nam je mentalitet (sto nema apsolutno nikakve veze sa izborom "pripadnice manjinskog naroda" da nas predstavlja na Evro...) dovoljno govori i cinjenica ko je sve bio u vrhu na toj "manifestaciji"- nekakvi natapirani chobani i mambo jambo serbiano.

#24 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 March 2007 - 10:59

QUOTE(melankolic @ 26 Mar 2007, 11:57)
nekakvi natapirani chobani i mambo jambo serbiano.

Ali nisu izabrani za predstavnike.

#25 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 March 2007 - 11:01

QUOTE(uros_s78 @ 26 Mar 2007, 10:59)
Ali nisu izabrani za predstavnike.

Kakve to veze ima kad nemas nijednog normalnog na toj svetkovini a uz to su chobani svih fela u vrhu?

#26 InExcelsis

InExcelsis
  • Banned
  • 127 posts

Posted 26 March 2007 - 12:57

QUOTE(uros_s78 @ 25 Mar 2007, 23:38)
Hajde procitaj moj post jos jednom, mozda ce ti biti jasnije.
Dakle, zabole mene i sto je lezbejka i sto je Romkinja, samo kazem da je civilizacijski pomak  sto je Srbija izabrala jednu predstavnicu manjinske populacije u svakom smislu za predstavnicu na Eurosongu.

Urose, Srbija je izabrala jednu bezvrednu i sujetnu osobu koja je svoju pobedu na tom idiotskom skupu dozivela kao pobedu nad svojim izmastanim neprijateljima, i toliko se zanela da su morali da joj otimaju mikrofon iz ruke.
Uporedi ovo takmicenje sa onima od pre 20-25 godina i shvatices da je napravljen civilizacijski pomak - ali ka ponoru.

Blondivoje promasio si temu. Ima, znas li, mnogo ljudi koji preziru Evroviziju zato sto je, ovakva kakva je, jadna i bedna od kada su se u nju ukljucile apsurdne i pateticne drzavice kao sto jsu Slovenija, Moldavija, Srbija i slicne, i od tog takmicenja napravile neku vrstu rata drugim sredstvima. Nekada je to takmicenje, iako je festivalska muzika daleko od svega sto volim u muzici, imalo dignitet. Sada je neprijatno gledati ga - a narocito posle njega slusati retardirane komentare u stilu "Ti slusas metal, znaci sigurno volis one sataniste iz grupe 'Lordi' "...

P. S. U nacelu, kada je u pitanju odnos pokondirenih gradjana prema opancima iz kojih su pobegli, u pravu si u svakoj reci.

#27 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 26 March 2007 - 13:16

QUOTE(InExcelsis @ 26 Mar 2007, 13:57)
Urose, Srbija je izabrala jednu bezvrednu i sujetnu osobu koja je svoju pobedu na tom idiotskom skupu dozivela kao pobedu nad svojim izmastanim neprijateljima, i toliko se zanela da su morali da joj otimaju mikrofon iz ruke.
Uporedi ovo takmicenje sa onima od pre 20-25 godina i shvatices da je napravljen civilizacijski pomak - ali ka ponoru.

Ja ti ne pricam o Srbiji u odnosu na ex YU, jer u odnosu na nju jesmo u ponoru u svakom smilu.
Pricam ti o Srbiji sada u odnosu na devedesete, gde jeste vidljiv civilizacijski pomak.

#28 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 26 March 2007 - 15:32

QUOTE(InExcelsis @ 26 Mar 2007, 13:57)
Blondivoje promasio si temu. Ima, znas li, mnogo ljudi koji preziru Evroviziju zato sto je, ovakva kakva je, jadna i bedna od kada su se u nju ukljucile apsurdne i pateticne drzavice kao sto jsu Slovenija, Moldavija, Srbija i slicne, i od tog takmicenja napravile neku vrstu rata drugim sredstvima. Nekada je to takmicenje, iako je festivalska muzika daleko od svega sto volim u muzici, imalo  dignitet. Sada je neprijatno gledati ga - a narocito posle njega slusati retardirane komentare u stilu "Ti slusas metal, znaci sigurno volis one sataniste iz grupe 'Lordi' "...

P. S. U nacelu, kada je u pitanju odnos pokondirenih gradjana prema opancima iz kojih su pobegli, u pravu si u svakoj reci.

I u tvom postu ja takodje vidim RURALOFOBIJU.
I kod Milankolića takodje vidim RURALOFOBIJU.

Pa čak i kad svi zapažemo pokondiranost, vi opet polazite od toga da su ti ,,neopokondirani urbanoidi'' verovatno i sami pobegli od opanaka (došli sa sela)

Aman, ja uopšte ne vidim problem u tome što je neko došao sa sela ili što ima potrebu da neguje kulturu, u kojoj dominiraju frulice ili opisi seoske idile i ljubavi na senu.

Queeria je osnovao organizaciju za borbu protiv homofobije,
a vidim da ću i ja izgleda morati da osnusjem organizaciju protiv ruralofobije.

ŽIVETI NA SELU JE OK.
NEGOVATI SEOSKU KULTURU JE OK.

U suprotnom si kultur-fašista.

SRBIJA je država i urbanih i ruralnih.
Nacionalne frekfencije (RTS, PINK, FOX, KOŠAVA, B92 i AVALA) su televizije svih.

Jedino, ovi što su dobili frekfenciju samo za teritorije grada Beograda (Enter, Studio B, Metropolis, Art, SOS i Plus) su isključivo beogradske televizije.
Ti jedino imaš moralo pravo da kritikuješ njih, ako one forsiraju seoske serije (Selo gori, a baba se češlja), ili seosku muziku i folklor.
SAMO NJIH.

Nacionalne televizije su koliko tvoje, toliko i pripadaju seljanima.

2) Kakva je to teza molim te da su: Slovenija, Moldavija i Srbija patetične državice?
To neki zavitl?

Srbija i Moldavija đene đene, al' po čemu je Slovenija patetična?
Meni Slovenija stvara asocijaciju na vrlo praktičnu i funkcionalnu državu.

I ne razumem šta su trebale Britanija, Irska ili Francuska da urade kad se Slovenija prvi put prijavila na Evroviziju?
Da im kažu: - E ne možete. Vi ste jedna mala i patetična država.

Kakve su to predrasude da ima niživih i viših naroda ( u kulturnom pogledu)
Čak iako praksa pokazuje da su neke nacije kulturno dale mnogo više nego druge, to ne znači da će i u budućnosti biti tako i da, i tim drugima ne treba dati šansu da pokažu šta imaju.

Edited by Blondivoje, 26 March 2007 - 15:37.

#29 InExcelsis

InExcelsis
  • Banned
  • 127 posts

Posted 26 March 2007 - 19:00

Slovenija je zemlja koja svakih 6 meseci priredjuje mini ratove sa Hrvatskom zbog 5-6 brancina i zubataca, ciji predsednik strajkuje i zivi u kolibi i pri tome nema garantovanu bezbednost, i koja podstice seoske ustanke protiv Roma i pali kuce svojih gradjana. Pateticna mala drzava ciji nacionalizam, kao i kod nas, bazdi na XIX vek.

Blondivoje, pliz ne svadjaj se sa mnom. Nemam nista protiv pridoslica sa sela ili malih varosi, cak ne ulazim u to odakle je ko pri upoznavanju. Simpaticniji mi je lik sa Pestera koji ostavlja cipele u hodniku nego neko ko je u Beogradu, kako sa kukavnim ponosoim istice, 9 generacija (sta, ziveo si celih 9 generacija? Alo, Ginis!!!) Kada kazem "pokondireni gradjani" mislim na sve gradjane koji se stide cinjenice da su i sami, kao i izbeglice koje mahom mrze, proizvod migracija selo-grad.

Kakve su to predrasude da ima niživih i viših naroda ( u kulturnom pogledu)

Nikakve. Ja govorim o drzavama, ne o narodima ciji identitet ionako konstruisu fantazmi "elite", tj. sekularno-sakralne oligarhije.

ŽIVETI NA SELU JE OK.
NEGOVATI SEOSKU KULTURU JE OK.

U suprotnom si kultur-fašista.

Nego sta nego je OK.

Sada mi je zao sto iza sebe nemam oko 2.900 postova, kao sto su imali neki bivsi clanovi, pa da ti kazem da pogledas sta sam ranije pisao na ovu temu...

#30 Blondivoje

Blondivoje
  • Members
  • 443 posts

Posted 26 March 2007 - 19:47

OK. Izvinjavam ti se.
Upravo sam se setio nekog TV priloga, u kome su građani nekog slovenačkog malog grada protestovali jer je država u njihov komšiluk naselila, navodno previše Roma.

Ipak, nadam se da slovenačka država nije imala nikakve veze s tim.

Za ruralofobiju ne osuđujem tebe.
Njene žrtve smo svi mi u manjoj ili većoj meri.
Na žalost puno je takvih i na ovom forumu.

A da se vratimo Evroviziji.

Ako hoćete da vidite spot vrlo lepih i zgodnih predstavnica Rusije, čija pesma podseća na stil ,,Sugerbabies'', kliknete...

Pesma je dostojna emitovanja na svakom mediju, a eto na Evroviziji je.
A i devojke su lepe.