Jump to content


Photo

Jeste li nekada bili debeli? A sad?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#1 olgazu

olgazu
  • Members
  • 53 posts

Posted 23 March 2007 - 13:34

Da li neko poznaje one što su smršali (sa reklame za Turbo šlang)? Jesu li ti ljudi zaista uspeli sa tim ili jednostavno nisu jeli?
Mislim, da li je iko ikada stvarno toliko smršao (kao Monika) i nikada više se nije ugojio? blink.gif Pri tome ne mislim na ljude koji su se razboleli i tako oslabili.

#2 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 23 March 2007 - 13:36

a zar se te reklame ne snimaju tako sto se prvo slikaju mrsavi, pa se nakljukaju da se ugoje?
(naravno, raspored sllika na reklami je hronoloski obrnut...)

#3 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 25 March 2007 - 00:37

QUOTE(olgazu @ 23 Mar 2007, 13:34)
Da li neko poznaje one što su smršali (sa reklame za Turbo šlang)? Jesu li ti ljudi zaista uspeli sa tim ili jednostavno nisu jeli?
Mislim, da li je iko ikada stvarno toliko smršao (kao Monika) i nikada više se nije ugojio? blink.gif  Pri tome ne mislim na ljude koji su se razboleli i tako oslabili.

Ma u tim reklamama plate da poziraš. Veruj mi,znam pouzdano... biggrin.gif

#4 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 26 March 2007 - 09:45

XA XA pa ovo su sve same prevare..
Onaj biomed 5 (ili vec koji broj bese za mrsavljenje) nista nije pomogao jednoj devojci.. cak se i ugojila od toga ph34r.gif
Onda imas i one tablete iz bozen kozmetike.. popijes posle jela i opa.. odose kilogrami.. aha.. vaaaziii...

#5 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 26 March 2007 - 09:52

sapun za mrsavljenje provereno radi

al samo ako se jede (-:

#6 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 26 March 2007 - 10:29

Wow, kakva tema.

Ja za sebe mogu da kazem da sam do pre 4-5 godina bila debeljuskasta. Naime, imala sam 15 kg vise nego sad, dakle citavih 80 ohmy.gif

Pa opet, nisam izgledala u pravom smislu debelo, jer se, kao ni vecina ljudi, ne gojim svuda ravnomerno, vec, znate - kukovi i pupkovi. I butkice tongue.gif Pride imam usko lice, a to je ono sto ljudi prvo primecuju. I 174 cm visine.

Elem, smrsala sam tako sto sam prestala da jedem iza 7 uvece, i uz to izbacila pravu veceru, prestala da jedem cokoladu potpuno, i svaki dan radila vezbe (korektivne za kicmu plus aerobik) po sat vremena. Skidala sam u proseku kilo mesecno.

Danas, 4 godine kasnije, stojim na istoj kilazi, iako ponovo, tu i tamo, jedem cokoladu (ali u znatno manjim kolicinama); zatim - desava mi se sve cesce da jedem tek oko 8 uvece, jer radim do 6, ali to i dalje nije vecera u pravom smislu reci, a kamoli u svedskom smislu reci (njima je vecera kao u Srbiji rucak!). A sa gimnastikom sam prestala - nemam vremena, i vec se dovoljno umorim na poslu, na koji inace idem peske. Mozda bi mi trebalo neko fino zatezanje, samo da nekako nadjem vremena.

Inace, imam drugaricu koja je skinula 21kg za nekoliko meseci, onom dijetom, kako bese, svaki dan drugi tip hrane, pa se ima saharidni dan, pa proteinski, pa vitaminski... I evo, nakon 4 godine, opet se ugojila. Ljudi, zaobidjite dijete iz novina i preparate - samo sport i odricanje od cokoladnih zala!

#7 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 26 March 2007 - 10:36

Bas tako. Cujem, mnogi smrsali pomocu one 'mesne' dijete, kao krkaju samo slaninu, cvarke itd. Zdravo, nema sta
Za mrsavljenje ne znam, al' ako ima neko ko nekim ludim slucajem zeli da se podgoji, nista nije bolje no deciji sirup Vidalin za imunitet, po kasicicu posle jela i da vidis kako te uradi, 13 puta dnevno budes gladan.

#8 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 26 March 2007 - 11:01

Evo moj slucaj od danas idem (opet) na dva meseca skidanja kilograma+ nabacivanja forme smile.gif
pre 3 godine (pisala sam vec, ali kad je vec tema tu, a ja sva ponosna na rezultate) omrsala sam 10 kilograma za 3 meseca ali je to, kad sad pogledam, bilo nebitno. Ono sto je bilo najvaznije sto smo redovno isli na trkalicu i na masine za misice + sat vremena nekog tipa abdo killer/fac (fessiers/abdo/cuisses = dupe/stomak/butine) kursa...
Naravno uz to ide odlicna dijeta, pripremljena od strane dijeteticarke a za svakoga razlicito u zavisnosti od zivotnih navika, kilograma koje bi trebalo skinuti...
Dijeta postuje "piramidu" i pojednostavljena je tako sto su "porcije " elementa vec izmerene, lako se u uce i pamte (zna se odmah da je jedna porcija ugljenih hidrata = 30gr hleba, 15 grama pirinca, 100 gr kuvanog krompira ili da je jedna porcija proteina = 60gr nemasnog mesa, 80gr ribe ili 100gr pasulja pa ti kombinuj kako hoces i pazi na dozvoljene porcije - eto u mom slucaju 6 porcija ugljenih hidrata, 3 porcije proteina, 4 porcije voca i minimalno 2 porcije povrca...
uz skolu zdrave hrane idu i seanse sa psihologom, moguce je to sve raditi od kuce, pa ici samo na sport ili ostati tri nedelje u banji pa nastaviti kod kuce...

ovo zvuci kao reklama ph34r.gif moram traziti pare za ovakvu promociju laugh.gif

Edited by msmodesty, 26 March 2007 - 11:02.


#9 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 March 2007 - 11:14

27 za četiri meseca, mislim kad se već hvalimo. Nutricionista. Bez merenja namirnica na grame, koncipirana tako da se svakom individualno odredjuje koja grupa namirnica mu ne odgovara, tj. sa kojom grupom ostaje na istoj težini, sa kojom gubi kilograme a koja ga goji.

Savršeno. wub.gif


Sva sranja tipa turbošlankova i ostalih budalaština izmislili su trgovci. Zgrću kintu na tudjoj nemoći i nesreći. Ne postoji čarobni štapić. Žao mi je, ali je tako. I da ne zaboravim, ne drži se dijeta - menjaju se navike. I tako do kraja života. biggrin.gif


Btw, i VMA ima izvrsne dijetologe. Meni lično kod njih ne odgovara merenje na grame i striktno pridržavanje vremena jer nemam uslova za takav način ishrane.

#10 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 26 March 2007 - 11:21

QUOTE(Vesna @ 26 Mar 2007, 12:14)
27 za četiri meseca, mislim kad se već hvalimo.

cestitamo! svaka cast!

QUOTE
Nutricionista. Bez merenja namirnica na grame,

merenje na grame ima smisla samo u pocetku, da pokaze koliko nam zapravo MALO treba sad.gif posle toga je stvar navike, uzmes mali hlepcic sa stola, znas tacno da ti ne treba drugi i slicno...

meni je bio super zanimljiv fazon kad su nam rekli pre pocetka da jedemo sasvim normalno i da pisemo sta jedemo. Samo prvih par dana... i sokiras se koliko grickas i zderes a da ne primecujes...

QUOTE
I da ne zaboravim, ne drži se dijeta - menjaju se navike. I tako do kraja života. biggrin.gif

i to je sva istina!

#11 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 26 March 2007 - 12:22

Ja sam se bas bucnula pre dve godine, ali otkad sam presla na laganu mediteransku ishranu, em sam skinula sav steceni visak, em lagodno odrzavam svoju normalnu tezinu (58 kg)

Jedem iskljucivo integralne testenine (including hleb), pilece belo meso na zaru, ribu, integralni pirinac, sveze salate, koristim maslinovo ulje, ne pijem nikakve sokove sem prirodne limunade, nalivam se vodom, izbacila sam alkohol (sto mi i nije mnogo tesko palo, jerbo nisam neki ljubitelj casice) i gazirano, gustiram jednu kafu dnevno, umesto secera stavljam fruktozu ili zasladjivac, izbegavam ugljene hidrate i voce posle 18h, za uzinu grickam bademe ili mladi sir, pijem jogurte sa niskim procentom masti, jednom nedeljno jedem sta hocu, kad przim jaja trudim se da stavim dva belanca na jedno zumance, kad me uhvati zelja za slatkisima uzmem crnu cokoladu i topim je na jeziku (tako nema sanse da se pojede vise od cetiri kockice), ponekad grickam suvo voce i trudim se da pesacim makar pola sata dnevno. Kad nemam vremena da spremam sebi rucak za posao, ponesem integralnu kiflu i jogurt ili narucujem kinesko povrce u soja sosu. Zvuci dosadno, ali sam se navikla, uz napomenu da nikad nisam ni bila neki gurman. Kad tokom dijete zgresim, ne kaznjavam se izgladnjivanjem, vec samo nastavim sa predvidjenim rezimom ishrane.

Idem na kardio vezbe (sad mnogo redje nego kad sam se bucnula) i trudim se da intenzivno vezbam najmanje sat (traka + steper) a ako mi pretekne vremena onda izubijam vrecu za boks.

#12 Mildred

Mildred
  • Members
  • 873 posts

Posted 26 March 2007 - 12:36

QUOTE
27 za četiri meseca, mislim kad se već hvalimo.


(Moram da prokomentarisem, jace je od mene:) prebrzo i previse.

Nadam se da taj nutricionista zna sta radi. Obavestavaj o napretku.

#13 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 26 March 2007 - 13:14

QUOTE(Mildred @ 26 Mar 2007, 13:36)
(Moram da prokomentarisem, jace je od mene:) prebrzo i previse.

Nadam se da taj nutricionista zna sta radi. Obavestavaj o napretku.


Nemoj da komentarišeš. dry.gif

Za četiri meseca pauze, vraćen 1 (slovima: jedan) kg. Sve je individualno, tj. zavisi od organizma.

Nemam pojma da li ona zna šta radi, ali znam da ja znam. A to je nulti princip svake promene. Sve ostalo je kozmetika.

I da, jako ću se pohvaliti kad dodje vreme. happy.gif

edit: bold

Edited by Vesna, 26 March 2007 - 13:16.


#14 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 26 March 2007 - 15:44

QUOTE(Vesna @ 26 Mar 2007, 14:14)
Nemoj da komentarišeš.  dry.gif

ne, stvarno. ako si npr. dugi niz godina imala toliki vishak, pa smrshala relativno brzo (a 4 meseca za skoro 30 kilograma jeste brzo), organizam chesto ne moze da se adaptira na takvu fluktuaciju. moja poznanica (inache sigurno ima 85kg il vishe) je uspela da skine nekih dvajes kilograma za kratak period i nakon toga razvila srchane probleme. za organizam je vishak kilograma manji problem nego kad tezina jako oscilira.

moj drugar za nekih 10 meseci skinuo 17 kilograma iskljuchivo na foru nejedenja posle 6 popodne (dobro, on rano leze tako da bi udarni termin za apetit; oko ponoci, redovno prespavao) i odreko se slatkisha u smislu da je pocheo da ih jede samo kao dezert.

#15 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 26 March 2007 - 16:02

cirka 10 za cirka 3, i onda sam morao da stanem, poceo sam da se plasim sebe.