Jump to content


Photo

BROJEVI


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
44 replies to this topic

#1 Boza_zvani_Pub

Boza_zvani_Pub
  • Members
  • 2,544 posts

Posted 15 March 2007 - 10:36

meni se sviđa, možda je malo preterano ali sve u svemu nije loše

#2 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 15 March 2007 - 22:30

Početak obećava smile.gif

#3 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 15 March 2007 - 22:42

Серија је ОК
мада прилично детињаста али ајде
Имам цео први серијал али никад нисам погледао више од 3-4 епизоде.
Можда их сад погледам, кад се пуштају на ТВу biggrin.gif

#4 stajkowski

stajkowski
  • Members
  • 124 posts

Posted 16 March 2007 - 14:57

B92,

pošto reprizirate pretposlednju seyonu Will and Grace i to u dva puta dnevno zar nije bolje da NUMB3ERS emitujete u 23:30h ili još bolje minijature-bravure ( Draga Mama, Pozovi M, Yellow Cab itd) stavite u neki termin koji takve emisije zasluzuju i oslobodite 22h koji je u normalnim zemljama udarni termin!?
Ako neko ovo iz redakcije čita neka odgovori pa makar i negativno. smile.gif

#5 pachule

pachule
  • Members
  • 104 posts

Posted 17 March 2007 - 11:45

Vizuelno mi serija super izgleda, a prica u prvoj epizodi mi je bila malo dosadna. Nakako mi fali neke napetosti ili neznamveccega. Kao da je nekako kilavo mogu da zaspim na pola, dok sam Medijum mogla da gledam celu noc i onda celo jutro i onda......... tongue.gif

#6 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 17 March 2007 - 13:34

QUOTE(pachule @ 17 Mar 2007, 11:45)
Vizuelno mi serija super izgleda, a prica u prvoj epizodi mi je bila malo dosadna. Nakako mi fali neke napetosti ili neznamveccega. Kao da je nekako kilavo mogu da zaspim na pola, dok sam Medijum mogla da gledam celu noc i onda celo jutro i onda......... tongue.gif


U "Medijumu" je radnja potpuno neočekivana i otkačena, bazira se na nekim intuitivnim zaključcima, dok u "Brojevima" pokušavaju da budu matematički precizni i da sve logički dokažu, što može delovati dosadno, iako su policijske akcije vrlo realistične i žestoke. Meni je "Medijum" super zbog te nepredvidljivosti, lucidnih i duhovitih dijaloga, ali i "Brojevi" su interesantni i ima i tu pomalo humora (pojavljuju se Džad Hirš iz serije "Dragi Džon" i Piter Meknikol iz "Ali Mekbil").

Preporučio bih da pronađete knjigu Sajmona Singa "The Last Fermat's theorem" u kojoj je predstavljen svet genijalnih matematičara i opisano kako su generacije matematičara preko 300 godina rešavale čuveni Fermin problem. Knjiga je jako zanimljiva za čitanje i dovoljno je da posedujete obično srednjoškolsko poznavanje matematike.

Edited by Quizmaster, 17 March 2007 - 15:37.


#7 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 17 March 2007 - 14:03

Ja sam poceo jesenas da gledam trecu sezonu koja je isla u Ameriki i nisam bas bio odusevljen. Prvi problem je bio to sto stvarno nekada dave sa matematikom. Npr. treba da odrede kojim je putem kamion otisao i ispisu oni punu tablu grafika, funkcija, jednacina, itd. da bi zakljucak bio "otisli su tim putem jer je nadvoznjak jedino tu dovoljno visok da kamion moze da prodje". Mis'im rolleyes.gif Koji ce ti djavo toliko piskaranje za takav zakljucak. Druga stvar zbog koje sam definitivno odustao od daljeg gledanja su, barem meni, neverovatno dosadni likovi i odnosi medju njima. Kada jedan tip pocne da prica sa caletom ili sa njegovom devojkom yucky.gif Shoot me now! Dosadniju stvar u zivotu nisam video.

#8 kobra1987

kobra1987
  • Members
  • 7 posts

Posted 17 March 2007 - 17:31

Serija je OK, ali nije nesto narocito.

Nego primetio sam da B92 ima najbolje titlove medju TV stanicama. Primetio sam da su gotovo 95% tacno preveli, bez menjanja znacenja recenice ili izbacivanja pojedinih reci.

Primetio sam da recimo HRT kad prevodi serije, seriju i recenice koje izgovaraju likovi te serije samo preprica i ponekad izbaci ceo monolog.

Sve pohvale za titlove na B92

Edited by kobra1987, 17 March 2007 - 17:33.


#9 requiem

requiem
  • Members
  • 230 posts

Posted 17 March 2007 - 18:52

Serija je solidna, ništa specijalno, ali svakako nije gubljenje vremena.
U svakom slučaju pohvalno je za B92 što su dali (stranu) kvalitetnu seriju novijeg datuma.

#10 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 17 March 2007 - 19:10

Što jes jes... Malo je naduvana priča, ali je postavka sasvim OK i da se uklopiti u zanimljiv kriminalni FBI koncept. innocent.gif

Medijum mi je bio zanimljiviji, ako ništa drugo ono zbog porodične ludnice koja me podseća na odrastanja mojih devojaka... I naravno tužnog supruga inžinjera sa beskonačnim strpljenjem i razumevanjem (krenula me identifikacija wink.gif ).

Elem, imao sam u srednjoj školi kratak izlet u svet mladih matematičara. Ko velim, uvek brz, dobar računač, kombinatorika OK, dobar cuger šahista... Te ko velim odoh ja u mlade matematičare...

Kad ono ćorak! sad.gif

Kako ono kaže Svetislav Pešić: -Uvek ima neko jači! Pa da je samo tako bilo, još bi bilo podnošljivo... Bio je za moje samopouzdanje veoma težak udarac kada sam shvatio da sam jedan od najglupljih od 20-30 mahom dečaka (bilo je samo par devojčica, tek toliko da konstatujem innocent.gif )

Elem, vrlo gadan udarac za moje samopuzdanje kad shvatiš ograničenost svojih kapaciteta i činjenicu da si dostigao najviši level svojih mogućnosti i da ne možeš dalje. dry.gif
A zato drugi tipovi klikeraši , autsajderi u nekim drugim pričama, delju sve u šesnaest, rade zadatke trista na sat i još ispravljaju profesore pride... O šahu da ne govorim... Ubiše me ko zeca... unsure.gif

Shvatih onda da sam magarac i da mi tu nije mesto, te se vratih u svet "normalnih momaka i devojaka".

Ali čudo je jedno kakvih mladih umova ima i sa kakvim kompjuterima u glavi ti momci šetaju ulicama... dry.gif

Tako da teorijska postavka priče i te kako može da pije vodu... rolleyes.gif

#11 Cosmogroove

Cosmogroove
  • Members
  • 265 posts

Posted 17 March 2007 - 19:17

QUOTE(dare... @ 17 Mar 2007, 19:10)
.. Te ko velim odoh ja u mlade matematičare...

biggrin.gif
arhimedes?

#12 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 18 March 2007 - 07:12

Kad smo već kod matematike, brojeva i preterivanja... I činjenice da nikad ne znaš kakvi geniji šetaju ulicama i voze se autobusima pored tebe...

Prenosim sa topika o Disksvetu na Literaturi... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


QUOTE(Wenger @ 4 Sep 2006, 20:25)
Iz Piramida:

"Nije bez razloga sto se visa matematika obicno otkriva u toplim zemljama. To je zbog morficke rezonance svih kamila, koje imaju prezrive izraze lica i cuvene uvijene usne kao prirodnu posledicu sposobnosti za resavanje kvadratnih jednacina.

Ljudi ne shvataju da kamile imaju prirodan dar za visu matematiku, narocito u delu koji se odnosi na balistiku. Ovo je evoluiralo kao osobina za opstanak na isti nacin kao ljudska koordinacija ruke i oka, kameleonska kamuflaza i cuvena sposobnost delfina da spasavaju davljenike ako bi bilo ikakvih izgleda da bi to sto bi ih pregrizli na pola povuklo negativne kritike drugih ljudi.

Cinjenica je da su kamile daleko inteligentnije od delfina (nikad ne veruj vrsti koja se sve vreme osmehuje. Sigurno smislja nesto), one su toliko pametnije da su ubrzo shvatile da je najrazumnija stvar koju neka zivotinja moze da uradi, ukoliko ne zeli da joj potomci provedu mnogo vremena na plocama sa elektrodama prikacenim na mozak, ili da postavljaju mine ispod brodova, ili da budu pod ostrim nadzorom zoologa, jeste da se postara da ljudi nikada ne saznaju za to. Zato su se odavno prilagodile zivotnom stilu koji je, u zamenu za odredjenu kolicinu tegljenja i bockanja stapom, pruzao dovoljnu kolicinu hrane i timarenja i priliku da mogu da pljunu coveku u oko i da im to prodje.

A ova kamila, koja je bila rezultat miliona godina selektivne evolucije kako bi se proizvela zivotinja sposobna da prebroji zrna peska po kojima hoda, da zatvori nozdrve po zelji i da prezivi pod suncem koje przi bez vode, zvala se Djubre Jedno.


I bila je zapravo najveci matematicar na svetu."


Apsolutno najsmesniji Pracet do sada, a izdubio sam ih 15-ak. Sigurno jedna od duhovitijih knjiga koje sam ikada procitao. Tako dobro iskombinovana parodija istorije, filozofije, matematike i religije. A sve do poslednjeg slova tacno.  smile.gif

Tepik i Djubre Jedno  Hail.gif

Brilijantno.


Ovo malo ljudi zna te čuvajte tajnu... Odsada ćete drugim očima gledati kamile u Zoo-vrtu... innocent.gif

Ali o ovome slobodno pitajte Vuka Bojovića... Garant će vam u poverenju reći isto... tongue.gif

QUOTE(Cosmogroove @ 17 Mar 2007, 19:17)


Tako nešto... Bilo pre 25 i kusur godina... Posle toga sam pokušao u modelarima i raketašima da nađem sebe, ali sam i tu vrlo brzo odustao kad me je jedna raketa jurila oko drveta na Adi Ciganliji i mal me nije koknula...

A toliko sam želeo da budem mali genijalac... rolleyes.gif A kapaciteti ograničeni... dry.gif

Edited by dare..., 19 March 2007 - 06:11.


#13 Cosmogroove

Cosmogroove
  • Members
  • 265 posts

Posted 18 March 2007 - 09:48

QUOTE(dare... @ 18 Mar 2007, 07:12)
Tako nešto... Bilo pre 25 i kusur godina... Posle toga sam pokušao u modelarima i raketašima da nađem sebe.....

Pa ti si zeleo da budes Mimi biggrin.gif
Attached File  Miodrag_Mi_i__Mimi.jpg   4.2KB   73 downloads

sad si me vratio skoro 20 god unazad, u moju gresnu mladost kad sam imala tu cast da budem jednom nedeljno u istoj ucionici sa Miodragom Mićićem Mimijem biggrin.gif
on je sad u Majamiju - pilotira, bogatiji za par doktorata i par divljih macaka....

#14 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 18 March 2007 - 11:54

B R O J 3 V I
N U M B 3 R S


biggrin.gif

#15 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 26 March 2007 - 16:22

Koji blam u prošloj epizodi... FBI juri nekog emigranta, bosanskog Srbina Marka Andrika (Andrića, naravno), za koga su ustanovili da je zapravo bio poručnik srpske vojske po imenu RAMUŠ ZELIJADA!!! roflmao.gif

Na kraju ga, premda se godinama vešto skrivao, uhvate zato što su ukapirali da je ljubitelj - opere! twak.gif

Edited by Quizmaster, 26 March 2007 - 16:26.