Jump to content

Photo

masakr vukova u aljasci!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#16 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 15 March 2007 - 04:46

A sto bi se brinuli za vukove na Aljasci kad ih na Balkanu, gdje je za razliku od ostatka Evrope vuk jos uvijek nastanjen, tamane kako stignu i umiju? Tu ce proci vjekovi da se svijest o vuku, "stetocini koja kolje ovce", bar malo promijeni.

Za Aljasku i kanadski Sjever se ne brinem. Ima ih ohohoho i ova glupava i okrutna, ali s dobrim namjerama, dakle tipicno americka, "akcija" kokanja iz vazduha, sto za cilj ima da populaciju vukova smanji a jelena, irvasa i ostale divljaci u padu poveca, nista nece promijeniti.

#17 sai_mino

sai_mino
  • Members
  • 34 posts

Posted 15 March 2007 - 20:53

Slazem se i ako ima neki pokret za spasavanje vukova u Srbiji ili Balkanu, i'm in!
Vmechanin, thumbup.gif Hail.gif Hail.gif thumbsup.gif

#18 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 15 March 2007 - 22:20

smile.gif Pozdrav @Sai mino,
postoji u Srbiji i to, ali ne moze da se oglasi nigde, zbog veoma jakog lovackog
lobija, koji je zastupljen svuda, u svim strukturama vlasti i medija.....
Ta trula tvorevina, Lovacki savez, nije nikakve promene pretrpeo i nikakve edukacije clanstva organizovao jos od doba Broza....
Sve je isto, cak se ni glavni likovi ne menjaju.

Dobrodosla biggrin.gif

Steta sto nema @pobednika da nas malo "obrazuje" i da bar neko pojasnjenje.

#19 Cica83

Cica83
  • Members
  • 242 posts

Posted 16 March 2007 - 01:11

Potpisala sam peticiju a svim lovcima tj.takozvanim "ljubiteljima prirode" preporucujem da kad vec imaju takvu neopisivu zelju za ubijanjem odrade to onaki muski i fer.Tj. jedan na jedan.U prevodu dajte i zivotinjama puske ili goloruki idite u lov pa da onda vidimo koliko ste jaki.Pogotovo kada opasni , krvolocni zec iskoci iz zbuna i prepadne vas na smrt ili se srna usudi da protrci pored vas (iz zasede).Ako toliko volite prirodu lepo svi u ciscenje suma.Druga varijanta za vase ozdravljenje je duga i teska psihoterapija na kojoj cete uz pomoc strucnih lica otkriti frustacije iz detinjstva koje su dovele do vase neodoljive zelje da ubijate.

#20 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 16 March 2007 - 15:45

@vmechanin
Vidim da si cesto u prirodi i to je ok. Samo malo si preterao sa tvojim opisima... Ai hajde redom:
Ko kaze da ne postoje akcije za ciscenje divljih deponija?
Da li uopste znas koliko je puta spreceno nastajanje divljih deponija u okolini Vrsca, Deiblatske pescare ili recimo Sente?

Ukoliko drustvo gazduje odredjenim prostorom, ukoliko ono na toj teritoriji stiti divljac od lovokradica(u pravu si da su mnogi od njih clanovi nekih drustava, ali zasto ne pogledas koliko je njih ostalo bez pusaka i sa krivicnim prijavama prosle godine. svugde ma kukolja), ukoliko hrani zivotinje i pomaze im(bilo putem fazanerija ili putem sprecavaja izlova) da se razmnoze, zasto smatras da ne treba da tim gazdovanjem bude ukljucen i lov. Zar misli da je sve besplatno. Zar mislis da ti ljudi koji stite lovista ne treba da budu placeni, zar mislis da ne kosta nista hrana?
I gde to hrana zavrsava u domacinstvima? Jel ti uopste znas na koji se nacin hrane zivotinje? Ako imas neke dokaze bilo bi dobro da ih dostavis MUP-u...

Dalje, ceke se postavljaju visoko iznad zemlje da vas zivotinje ne bi osetile, da bi imali bolji uvid u teren koji vas okruzuje. Hrana se postavlja u blizini ceka samo u sezoni lova iz bveoma jasnog razloga...

Uostalom, sva ova pitanja su totalno glupa. Zasto se uopse ubijaju zivotinje u klanicama. Zasto uostalom ti, kao zastitnik pripode ne spalis neku od tsala i staja gde ljudi gaje recimo svinje, a svinje pustis da pobegnu? Zasto uopste jedes meso?

Ako treba da biram sta je humanije, da zivotinju vezes, lupis je maljem po glavi i zakoljes, ili da joj das sansu da zivi u prirodnom okruzenju i da joj das sansu da prezivi mnoge godine i mnoge lovce, mislim da je ova druga opcija mnogo bolja...

Srndac se ubija ato sto je dozvolio lovcu da mu se priblizi, zato sto je seznona lova, zato sto.... Postavi isto pitanje za tele ili svinju pa mi daj odgovor.

I jos na kraju, postavite pitanje zasto ste licemerni svii koji pljujete po lovu i lovcima?

Zasto jedete meso od izmucenih zivotinja ubijenih po najsurovijim metodama, a sa druge strane glumite zastitnike prirode i zgrazavate se sto se na jedan tradicionalan nacin iz lovista(cita staja) love(citaj kolju) zivotinnje.
Ne smetaju vam kalnice i njihovi proizvodi ali vam zato smetaju lovci i njihovo delovanje...

Uzgred, mnogo puta sam bio u prilici da u prirodi gledam borbu jelenova za koje kazes da ih nema, mnogo sam puta u zivotu bio u prilici da posmatram kosute, da vidim zeceve, i jos mnogo mnogo puta sam bio u prilici da imam pusku i da ne pucam na zivotiinje... Jer cilj lovaca nije samoubijanje , ali o tome nekom drugom prilikom...

#21 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 March 2007 - 20:01

QUOTE(pobednik @ 16 Mar 2007, 15:45)
I jos na kraju, postavite pitanje zasto ste licemerni svii koji pljujete po lovu i lovcima?

Zasto jedete meso od izmucenih zivotinja ubijenih po najsurovijim metodama, a sa druge strane glumite zastitnike prirode i zgrazavate se sto se na jedan tradicionalan nacin iz lovista(cita staja) love(citaj kolju) zivotinnje.

osh da kazesh da ti lovish da bi se prehranio?
nije nego. lovish da bi se razonodio i zadovoljio lovachki atavizam u sebi.

svi lovci vole da daju na znachaju toj najgoroj od svih delatnosti, govoreci da se time regulishe populacija ovih il onih. bullcrap!
populacija vukova bi se i sama redukovala kad ne bi bilo dovoljno plena, kao shto bi se i plen abnormalno namnozio da nema svog predatora i posle par meseci ushao u oshtru kompeticiju za hranu, te bi opet i medj plenom doshlo do redukcije u broju.

ali ne, lov je jedna chasna disciplina, i svi vi koji jedete meso zivotinja koje su iz opshteg lanca ishrane izdvojene, treba da cutite jer ste licemeri, vamo jedete ubijeno, a necete da mi ubijamo divljach.
divljach gde je svaka jedinka deo lanca ishrane i daleko bitnija od npr. jedne uzgojene svinje.

#22 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 17 March 2007 - 20:38

QUOTE(Dunadan @ 17 Mar 2007, 20:01)
osh da kazesh da ti lovish da bi se prehranio?
nije nego. lovish da bi se razonodio i zadovoljio lovachki atavizam u sebi.

svi lovci vole da daju na znachaju toj najgoroj od svih delatnosti, govoreci da se time regulishe populacija ovih il onih. bullcrap!
populacija vukova bi se i sama redukovala kad ne bi bilo dovoljno plena, kao shto bi se i plen abnormalno namnozio da nema svog predatora i posle par meseci ushao u oshtru kompeticiju za hranu, te bi opet i medj plenom doshlo do redukcije u broju.

ali ne, lov je jedna chasna disciplina, i svi vi koji jedete meso zivotinja koje su iz opshteg lanca ishrane izdvojene, treba da cutite jer ste licemeri, vamo jedete ubijeno, a necete da mi ubijamo divljach.
divljach gde je svaka jedinka deo lanca ishrane i daleko bitnija od npr. jedne uzgojene svinje.

boldovano:

pogresno, ili barem naivno. gistro, vukovi ce da "samoredukuju broj" tako sto ce skapati od gladi i nikom nista....kad nema dovoljno plena, vukovi zalaze po selima i to je vec opasno po zivote svih (ljudi, domacih zivotinja, pasa, kao i samih vukova). ovo se najcesce dogadja u zimu. kad je gladan, on ne bira - ovca, pas, dete....

#23 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 1,455 posts

Posted 17 March 2007 - 21:57

QUOTE(pobednik @ 16 Mar 2007, 16:45)
Dalje, ceke se postavljaju visoko iznad zemlje da vas zivotinje ne bi osetile, da bi imali bolji uvid u teren koji vas okruzuje. Hrana se postavlja u blizini ceka samo u sezoni lova iz veoma jasnog razloga...

Srndac se ubija ato sto je dozvolio lovcu da mu se priblizi, zato sto je seznona lova, zato sto....

lov spada u delatnosti koje su u vrhu moje top-liste omraženih. da je do mene bio bi zabranjen.

dakle postaviš čeku visoko da te srndać ne oseti, ostaviš mu tu blizu mamac u vidu hrane pa kad on dođe da jede ti mu zvekneš metak uz "ko te jebe kd ti je njuh slab". ostaje pitanje: zašto si ga ubio?

gledao sam na tv neku reportažu iz sibira. lovac upucava losa iz snajperske puške. taj rogati nije imao šansu ni da oseti skota.

PS: u vezi boldovanog. ja sam mislio da se hrana ostavlja u vreme lovostaja i zime da bi se divljač prihranila.

#24 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 18 March 2007 - 05:02

U konkretnom slucaju, na koji je odgovarao @pobednik,
radilo se o ubijanju srndaca sa 300m. sa optikom za koju treba stalak... blink.gif

Mladi lepotan je lezao u travi i odmarao, kad tras, s ledja, metak u glavu. Na istom snimku, vidi se i kako zivotinje ostaju povredjene, kako se i koliko promasuje, pa tako srna ostane bez dela noge. Super.
E kad ja takvu srnu vidim u sumi, sa takvom povredom, ljudi moji, kakva je to patnja i muka... mad.gif

Cela emisija (RTS) bila je posvecena "uspesnom privredniku iz Sremcice" koji sa besnim dzipom jurca po poljima i ubija, onako bez veze, iz cista mira i razonode.

Uzgred, da lovci "ne vode racuna o brojnosti zivotinja", vuk i svi drugi karnivori imali bi dovoljno hrane u svom ambijentu i ne bi prilazili ni selima ni torovima.

A ceke se i postavljaju zato, kao hrane zivotinje, malo sutra....
Kosta hrana???? pa normalno da kosta, i to sto im malo pomognu da prezive zimu, misle da sticu pravo da im uzmu zivot.... mad.gif

Edited by vmechanin, 18 March 2007 - 05:25.

#25 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 18 March 2007 - 05:16

@pobednik,
vidim da si polovinu svog posta upotrebio za pitome zivotinje, o kojima nije rec.

Stala, tor, obor itd, nisu u prirodi i potpuno je pogresno sto ides u tom pravcu.
To nikako i nikako nije isto. Ali ja znam da vi lovci prvo opletete po tome, sto se ubijaju svinje krave itd....To ljudi uzgajaju i hrane i cuvaju i sve sto mozemo u tom pravcu je da se izborimo za bolji i humaniji zivot tih zivotinja, humanu smrt, ako tako nesto uopste postoji, za zemlju Srbiju to je jos misaona imenica.....

To sto na moja pitanja nemas ili ne znas odgovor, ne znaci da su glupa, samo ti ne umes da odgovoris na njih.

Konkretno za Deliblatsku pescaru imam fotografije divljih deponija....
I ne znam kako je kod tebe, ako si iz tog kraja....Ali mozemo pricati i o tome.

Znam da ima jelena na par mesta u Vojvodini, i veoma rado bih sa tobom, u posmatranje, al nema a pucas. Idemo da gledamo.
Mozda i naucimo ponesto usput.....

Pitanje: Kako ste prebrojali vukove u Srbiji i dalje me jako zanima???? ohmy.gif ...
Ako ne znas, reci i sve je OK..

P.S. znam i za krivicne, imam i licnog udela u tome...al mnogo je kukolja, a malo zita. Transformacija i edukacija clanstva LSS, vam je potrebnija nego lebac, ove godine ste domacini velikog skupa...
Za hranu koja zavrsava u kucama, to jos uvek nikoga ne zanima, cisto da znas.

Edited by vmechanin, 18 March 2007 - 05:28.

#26 U prolazu

U prolazu
  • Members
  • 2,098 posts

Posted 18 March 2007 - 05:31

QUOTE(Undead @ 17 Mar 2007, 19:38)
pogresno, ili barem naivno. gistro, vukovi ce da "samoredukuju broj" tako sto ce skapati od gladi i nikom nista....kad nema dovoljno plena, vukovi zalaze po selima i to je vec opasno po zivote svih (ljudi, domacih zivotinja, pasa, kao i samih vukova). ovo se najcesce dogadja u zimu. kad je gladan, on ne bira - ovca, pas, dete....

Kao i skoro sve divlje zivotinje, i vuk, naravno, moze biti opasan. Medjutim, ta opasnost je izuzetno mala i vise proizilazi iz mita, nego li iz stvarnih i dokumentovanih slucajeva.

U Sjevernoj Americi, oblasti u kojoj zivi gotovo pola vucije populacije u svijetu, od 1969. do 2002. godine zabiljezeno je 18 napada na ljude, od kojih nijedan nije bio fatalan.
Koliko i ako se ikada ijedan slucaj napada na ljude desio u Srbiji ili na Balkanu sa sigurnoscu se ne moze reci jer je tesko izvuci istinu iz seoskih prica o vucijim napadima, nastalih u dugim zimskim nocima, kao plod bujne maste i domace rakije.

U svakom slucaju, siguran sam da je 100 puta vise ljudi stradalo od pcela, pasa, konja, bikova, jaraca, zmija...

P.S. Jedne godine, bjese to u mom sirem "zavicaju", srndac sedmicama, dok ga nisu ukokali, redom napad'o. Neku seljanku gotovo do smrti izbo. Djeca ga na cuclu othranila kad je bio mali. Zvali ga Jelenko. smile.gif

#27 Quizmaster

Quizmaster
  • Members
  • 1,129 posts

Posted 18 March 2007 - 13:48

QUOTE(U prolazu @ 18 Mar 2007, 05:31)
Kao i skoro sve divlje zivotinje, i vuk, naravno, moze biti opasan. Medjutim, ta opasnost je izuzetno mala i vise proizilazi iz mita, nego li iz stvarnih i dokumentovanih slucajeva.

U Sjevernoj Americi, oblasti u kojoj zivi gotovo pola vucije populacije u svijetu, od 1969. do 2002. godine zabiljezeno je 18 napada na ljude, od kojih nijedan nije bio fatalan.
Koliko i ako se ikada ijedan slucaj napada na ljude desio u Srbiji ili na Balkanu sa sigurnoscu se ne moze reci jer je tesko izvuci istinu iz seoskih prica o vucijim napadima, nastalih u dugim zimskim nocima, kao plod bujne maste i domace rakije.

U svakom slucaju,  siguran sam da je 100 puta vise ljudi stradalo od pcela, pasa, konja, bikova, jaraca, zmija...

Tačno tako. Vukovi beže od čoveka i samo ako se osete ugroženim napadaju ga. Naravno, u prirodi treba biti oprezan, ali sve te priče o opasnosti od vukova su prenaduvane. Ja bih čak zabranio da se organizuju hajke i ako se dogodi da zbog velike gladi vukovi zimi siđu do sela i zakolju neku domaću životinju. Nek država isplati tim seljacima štetu, a vukove ostavite na miru.

Bila je na TV emisija u kojoj je prikazano kako se neki ludi naučnik sprijateljio s vukovima imitirajući njihovo urlikanje. Vremenom im se približio i čak ušao među čopor i nisu ga napali. Toliko o toj krvoločnoj zveri (govorim o vuku, za homo sapiensa je dokazano da je jedina vrsta koja ubija iz zabave i sporta).

Edited by Quizmaster, 18 March 2007 - 18:25.

#28 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 19 March 2007 - 09:03

@pobednik, citat:
[B]@Srndac se ubija ato sto je dozvolio lovcu da mu se priblizi, zato sto je seznona lova, zato sto.... /B]

izvini al' moram da komentarisem ovo sto si napisao, covek treba da bude stvarno operisan od svega, da ovako nesto napise....da ne kazem nesto jos gore.

Kakav je greh divlje zivotinje ako dozvoli coveku da mu se priblizi, da mora da se ubije odmah???

Znas li da postoje nac. parkovi u svetu u kojima po 100 godina unazad metak nije ispaljen? Te divlje zivotinje se uopste ne plase ljudi i ne napadaju nikoga.
Normalno prilaze posetiocima parka, cak i pojedu po nesto ako im se svidja i niko ih ne dira niti ubija zbog toga...

I to su odlicni primeri da svi stanovnici planete mogu da zive bez straha jedni od drugih.
Te divlje zivotinje se redovno hrane preko zime, a novac se zaradjuje tako sto posetioci dolaze da posmatraju i vide zivotinje, ne ubijaju se zbog zarade.

U Srbiji se divlje zivotinje jako plase ljudi i to je strashno....i ptice i psi...svi se plase, pitam se zasto????

A gledao sam i tu emisiju o "ludom naucniku" koji se pridruzio coporu vukova i nista mu se nije desilo....super.
Polako padaju sve nase zablude i legende dry.gif

#29 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 20 March 2007 - 10:18

QUOTE(vmechanin @ 18 Mar 2007, 05:16)
@pobednik,
vidim da si polovinu svog posta upotrebio za pitome zivotinje, o kojima nije rec.

To ljudi uzgajaju i hrane i cuvaju i sve sto mozemo u tom pravcu je da se izborimo za bolji i humaniji zivot tih zivotinja, humanu smrt, ako tako nesto uopste postoji, za zemlju Srbiju to je jos misaona imenica.....

Vidim da kao i uve kima cistunaca koji uvek nadju nacin i razlog da nekoga mrze...

Ali da odgovorim na neke od teza, prvo sve ovo sto si rekao je tacno kada su u pitanju "domace" zivotinje.
Ajde sad stavi to u kontekst uzornih(a ne onih o koje stalno potenciras- lovokradice) lovackih udruzenja. I oni i cuvaju i hrane i uzgajaju zivotinje. Rekao sam ti vec za fazane, kod dvljeg zeca se radi kupovina a ne uzgajanje(kupuju se zecevi koji se uhvate u lovistima koja ih imaju u velikom broju) pa se onda cuvanjem omogucava da se razmnoze i u krajevima gde ih iz razno-raznih razloga nema(a to mogu da budu i bolesti, i pesticidi i klimatsk uslovi i naravno lovokradice). Dakle i uzgajaju se, i hrane se icuvaju i na kraju ipak ubiju.

Dalje, shvatite da se u lovistima koja se cuvaju, upravo najlepsi primerci zivotinja ubijaju jer i udruzenje i loviste od necega mora da nabavi i hranu, i da ima lovocuvara koji mora da bude u najmanju ruku istotako opremljen kao ilovokradie(i dzipovi, i nocni dvogledi, i radio stanice, i ...)

Tacno je da se u lov ne ide da bi se nabavila hrana(mada i to rade neki).
U lov se cak i ne ide samo da bi se ubijalo. Kao sto sam vec napisao...

Neke od zivotnja mogu da budu izuzetno opasne po coveka. Ne govorim samo o vukovima. Mnogo su veci problem recimo lisice koje veoma cesto mogu da budu nosioci besnila. Recimo divlje svinje nanose ubedljivo najvece stete na poljima Vojvodine. Pitajte vlasnike zemlje sta im ostane od recimo kukuruza posle samo jedne "posete" copora divljih svinja...

Ima mnogo kukolja u lovistima. Ima mnogo lopova(kao uostalom i u celoj Srbiji), ali se po lopovima ne moze meriti i ne mogu se davati ocene...

I jos nesto prihatam da te odvedem da gledas jelene(normalno bez pucanja) jer ih nazalost nema previse. A i taj broj koji se nalazi u Srbiji, najvecim delom se nalazi tu jer lovacka udruzenja ipak rade svoj posao. Znam da ima deponija u Deliblatskoj pescari, ali posto sam i tamo(kao i jos na tri mesta) clan lovackog udruzenja, moram da ti kazem da je samo u toku 2004. i 2005. godine uklonjeno po 8 mini deponija sa tog podrucja. I zamisli sve platili clanovi lovackog udruzenja. Pa ne mislis valjda da lovci i lovacka udruzenja prave deponije?

i za kraj - prebrojavanje vukova nije moguce u smislu kako se to radi sa recimo zecvima. Ali se na osnovu razno raznih proracuna i onoga sto se u lovistu vidi(tragovi...) moze doci do relativno tacnih podataka...

Edited by pobednik, 20 March 2007 - 10:26.

#30 sai_mino

sai_mino
  • Members
  • 34 posts

Posted 22 March 2007 - 23:41

Dalje, shvatite da se u lovistima koja se cuvaju, upravo najlepsi primerci zivotinja ubijaju jer i udruzenje i loviste od necega mora da nabavi i hranu, i da ima lovocuvara koji mora da bude u najmanju ruku istotako opremljen kao ilovokradie(i dzipovi, i nocni dvogledi, i radio stanice, i ...)

um... mora da nabavi hranu od najlepsih primeraka?

Neke od zivotnja mogu da budu izuzetno opasne po coveka. Ne govorim samo o vukovima. Mnogo su veci problem recimo lisice koje veoma cesto mogu da budu nosioci besnila. Recimo divlje svinje nanose ubedljivo najvece stete na poljima Vojvodine. Pitajte vlasnike zemlje sta  im ostane od recimo kukuruza posle samo jedne "posete" copora divljih svinja...

Bilo bi lepo kada bi zivotinje pobile ljude jer ugrozavaju.. Samo ljudi da se sacuvaju (nema ih ni slucajno previse), a oni su najveca propast koja je mogla da zadesi ovu jadnu planetu i njene ne-ljudske zitelje! Sto se ne bi neko setio da poubija ljude sto su se MOZDA prenamnozili?!!

Upravo pokusavam da se nateram da do kraja procitam tekst iz "Zova" - Tri vuka odstreljena, jedan uhvacen - nisam mogla da procitam do kraja furious.gif ne'do bog lovcu da ikada naidjem na njega!!!

"Prvog vuka u hajci odstrelio je Ljubisa Mladenovic iz Nisa kod sela Kosmaca.
-Vuk je trcao sa strane, na 200m oborio sam ga tek trecim metkom iz karabina "Zastava 8h57". Kad sam ga pogodio, odskocio je metar i po u vis i pao. (...)"
"Vucicu je odmah zatim kod sela Krcmare odstrelio i lovac sa prezimenom slicnom ovog krvoloka - Mladenko Vucetic iz Kursumlije. Treceg vuka je ranio je Milos Radomirovic i uginulog ga pronasao tek pred sumrak (!!!) (...)"

Zatim opisuju kako su vuka, koji se priblizio stadu od oko 70 ovaca, izubijali na smrt drvenom cakljom i motikama (posle tuce psa i vuka).. i jedna slika ponosnih lovaca kako nose vuka onako obesenog o neku motku! furious.gif ranting.gif furious.gif

a i nasla sam prilicno uzasnih snimaka tih "dobrih" lovaca..