Jump to content


Photo

Art Now()


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 12 March 2007 - 15:10

QUOTE(pussy galore @ 12 Mar 2007, 14:38)
i ja ga volim,  koja ekstravagancija, parodija na sve zivo, cuvene ' big tits', vrlo stylish, sve mi se svidja.
ovde vrlo popularan , nikog ne ostavlja ravnodusnim i svi se u jednom slazu da je sve bolji i bolji.



Da blesav je [vidi se sa fotke] smile.gif I stvarno je sve bolji i bolji u zadnjih nekoliko godina.
Ima ga svugde!


Plavuse ohmy.gif rolleyes.gif



ova je dobra 2

#17 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 13 March 2007 - 03:42

QUOTE(Hefestus @ 12 Mar 2007, 04:55)
Ron Mueck. Aussie btw.

Boy sa Venecijanskog bienala 2001. Ovo sam video, neverovatno! Hiperrealizam u skulpturi? Znas li jos nekog?

Pricao ja ovde.


I njene radove si mogao da vidis na Bijenalu u Veneciji:







Share & Enjoy

#18 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 13 March 2007 - 05:00

QUOTE(Gojko & Stojko @ 13 Mar 2007, 03:42)
Pricao ja ovde.
I njene radove si mogao da vidis na Bijenalu u Veneciji:


Video, 2003 u AU paviljonu na biennalu, ali mi se ona ne svidja toliko. Ne svidja mi se ni Ron bas toliko iako moram da priznam da je 'boy' stvarno ostavlja utisak. Na kraju meni je tesko ide to; volim/ne volim ... drugacie to gledam. Dobro si se setio Patricije ona je intresantna uz Rona kao ilustracija za povratak figuracije pa i kroz hipp. skulpturu.

Kada smo kod figuracije da pomenem Marlene Dumas (1953), afrikanse zivi u A'damu. Prisutna je vec 20 godina pri samom vrhu globalne art scene. Evo neke rene slike;


1993

1985'


2004

Marlenina tehnika je polaroid & metafizicka imaginacija. Jednostavno ocisnjeno ali ne samo u vizuelnom. Polaroid je 'tehnoloski materijal' nije zivi model, dakle nemas pred sobom kao model 'personu' a rezultat je ipak slika kaja ima jungovsku animu. Jako dobro, video mnogo puta, well zivi ovde. Malo je otisla u neku cudnu morbidnost, bas ovo najnovije.



Marlene smile.gif heart.gif



2000 -
uff ovo je dobro mnogo dobro. Ko bi rekao da ovo jos moze da prodje u XXI veku posle onoga so su 80tih radili Salome, Fetting, Middendorf .... tada sam mislio zadnjih slikara uglavnom okupljenih oko Moritzplatz Gal. Elvire Bach recimo ma vecine Neue Wilde. Seronje, razocarali me! Gde su sada -profesori sad.gif

mislim ne mislim 5 am idem da izvedem perfomance brojanja ovcia reverse i da ....

ps.slova ne izpravljam edit: ipak ispravljam

Edited by Hefestus, 13 March 2007 - 05:12.


#19 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 13 March 2007 - 13:24

QUOTE(Hefestus @ 13 Mar 2007, 05:00)


smile.gif kakva lujka wub.gif

QUOTE(Gojko & Stojko @ 13 Mar 2007, 03:42)


Artikulacija je sve. A artikulacije bez vestine nema.

#20 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 13 March 2007 - 20:52

QUOTE(jamie @ 11 Mar 2007, 23:02)
radi me ponekad i vanessa: vanessabeecroft.com


Heh, i mene 'ponekada' ovo novo mi nesto i nije bas, ali:

[attachment=34347:attachment]
V52?

Huh ovo sam morao da skeniram[skratio sam malo guzu dry.gif ] . Mnogo jako pogotovu ova crvena varijanta. Leo di Caprio je za ovo[??] rekao; "This is dope!!!". Well, zna covek nije veverica. Nisam se udubljivao u Vanessino poreklo rodjena je u Italiji a i da nije ovo je zabarski 100%. Pazi, ima ona tu neku pricu. Mrzi me sada.... u kontinuitetu gledano ok. Ma ipak "pricam ti pricu." Ono sto kod nje volim, to je sto mi daje ovakav starting point za departure, huh right. Vrhunski zenski [féminin] 'bezobraluk' u ovo se bre gleda sa portiklicom za bebe i dve mame koje brisu sline! Snimi poziciju plavusa! Razbilla je. [Stop ili pada mod cenzura]

Sto se Santiaga tice, well kovertiracu misljenje, za neko vreme. Mozda se u medjuvremenu odluci dali je artist ili activist! Ali u svakom slucaju je figura koja se provlaci zadnjih 5 godina, sto ovaj topik treba da opise.

Malo smo zapustili istok intresantan je taj preklop. Kina, Vijetnam ex com. Kasnije.
Japan naravno. Na zalost, ne dolazi bas mnogo toga na stari kontinet, pa ni u USA.
Pade mi na pamet Odani Motohiko:



Hatsuhibin moemorijal.


Mariko Mori


later.

edit:sta je sa ovim slovima mad.gif

Edited by Hefestus, 13 March 2007 - 21:23.


#21 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 15 March 2007 - 01:29

QUOTE(CowBoy @ 13 Mar 2007, 23:24)
Artikulacija je sve. A artikulacije bez vestine nema.

Slazem se, ali to je tall order za ovaj topik.

SaE

#22 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 16 March 2007 - 15:59

QUOTE(Hefestus @ 11 Mar 2007, 17:55)



edit: Ima neka buba koja mi jede i premesta slova u svakom postu  mad.gif


kostunica?

Edited by Billy B, 16 March 2007 - 16:00.


#23 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 09 April 2007 - 22:57

Well ima nas 2 much ljubitelja modern arta, pa da ozivim malo topik dok se mnogobrojnim ljubiteljime ne izgubi iz fokusa.. Ustvari slusam Carlu Bruni [ex super model] hm, glas samo takav. [nisam je nesto voleo- nije plavusa] but now [kada je ne gledam] :wububub:.

Oh, yes [art now()]. Danas sam na biku prosao kroz jedno selo ovde, i zastao pored kuce; Total cat shrine! Tapete sa mackama, keramicke figurice, plishane mace ... mace na sve strane. Pa sam se setio:

[attachment=35465:attachment]

Martin Edler. Evo; figuracija & stafelaj nije bash mrtav. Edler koristi standardne elemente kicha i kombinuje ih u sliku. Uz dramatican kolorit, dream like reality ... uspeva.

[attachment=35466:attachment]

little white wabbit [bez alise & grace silk (omg)]

[attachment=35467:attachment]

Masturbating Woman Surrounded by Bad Towels biggrin.gif
[bad bad towels mad.gif ]

#24 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 11 April 2007 - 00:43

Ovaj nije striktno iz XXI veka posto se predozirao 1999., ali svejedno - Howard Arkley:







Share & Enjoy

#25 odmor

odmor
  • Members
  • 543 posts

Posted 19 April 2007 - 07:47

Howard Arkley - vrlo interesantno.

Podrzavam temu i zahvaljujem svima koji postuju radove. Na kojim sajtovima
nalazite slike?

#26 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 20 April 2007 - 03:17

Mr. Takashi Murakami je vrlo intresantan lik [ok artist in general je intresantan po dif] but ovde ima jos nesto. Takasi je svoj art pretvorio u komercijalni enterpise [Kaikai Kiki Co., Ltd]. Nejemu je [uspelo ??] da razbije gap izmedju 'high culture' & 'low culture'. Svoje tzv. 'superflat' slike, inspirisane anime & manga crtezima je uspeo da komercijalizuje samo tako. Kao i svoje plasticne figure cuveno Mr. Dob [mutant Mickey Missa]

[attachment=35895:attachment]

just 98$ [large]

Ta njegova korporacija [preko 100 ljudi kazzu] i nije tako losa. Pored toga sto je tu da pravi pare, ona okuplja mlade artiste, i odatle je vec izaslo [don't teach monkey to climb] nekoliko znacajnih [ili u najavi] znacajnih artista za XXI vek; Chiho Aoshima, Aya Takano ...



Intresantan je ovaj njegov pop-art. Za razliku od svojih predecessora Warhola, Lichtensteina Takashi san ima postovanja za low culture odakle mu se i lepo vraca. Njegova korporacija proizvodi [njet stranca mad.gif ] sve i svasta; slike, sculptures, videos, maice, priveske za kljuceve, mouse pads, mob phone caddies. Doduse malo je radio i za Louis Vuitton za malo vece parice.


5somica recimo.

Low art, zato nisam ni prepoznao ovu:



da je njegova. Senegalci [ulicni prodavci] po italiji prodaju ovu za 30e.

Svasta naravno moze da se pazari i on-line [art is global & affordable ]:

http://www.takashimurakami.com/






Well Oldenburg je imao slicnu ideju [ u svojoj radnji prodavao low art] ali je bio grandoman u formatu, a jelte to ne staje bas u svaku sobu.

Da nije bas sve za dz kada je Takashi san u pitanju - vidi ovo:

[attachment=35896:attachment]

"Hiropon," a 88-inch-high statue by Takashi Murakami

Christie's (May 15, 2002) art auction sold for $427,500!

The front and back covers of this sale's catalogue are illustrated with front and rear views of Lot 316, "Hiropon," a 88-inch-high statue by Takashi Murakami (b. 1962) of a woman with pink hair and a bikini top who is holding her nipples and squirting milk that forms a loop, like a jump-rope, around her. The woman, who is wearing pigtails tied with yellow pigtails, has very large breasts and is standing/prancing on one leg and has a joyful expression and enormous eyes. The work was executed in 1997 and is from an edition of three, each version having a different hair color and bikini top.

The lot has a conservative estimate of $80,000 to $120,000 and has been widely exhibited. It sold for $427,500!

ceo text ovde

Eto tako inace me cerka davi sa njim [jap freek] svaki dan.

#27 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 20 April 2007 - 09:33

QUOTE(Hefestus @ 20 Apr 2007, 04:17)
Mr. Takashi Murakami je vrlo intresantan lik [ok artist in general je intresantan po dif] but ovde ima jos nesto. Takasi je svoj art pretvorio u komercijalni enterpise [Kaikai Kiki Co., Ltd]. Nejemu je [uspelo ??] da razbije gap izmedju 'high culture' & 'low culture'. Svoje tzv. 'superflat' slike, inspirisane anime & manga crtezima je uspeo da komercijalizuje samo tako. Kao i svoje plasticne figure cuveno Mr. Dob [mutant Mickey Missa]


Ne razumem zasto kazes "uspeo da komercijalizuje" - sve sto je u radio je u rangu primenjene grafike i industrijskog dizajna. Dakle, radjeno kao komercijalno. Ili, mozda tu ima neki kech? Ja ga ne vidim ma koliko se trudio.

QUOTE(Hefestus @ 20 Apr 2007, 04:17)
Eto tako inace me cerka davi sa njim [jap freek] svaki dan.


smile.gif moj prijatelj otkida na i-phone smile.gif

#28 dontcare

dontcare
  • Members
  • 254 posts

Posted 22 April 2007 - 21:15

QUOTE(odmor @ 19 Apr 2007, 08:47)
Podrzavam temu i zahvaljujem svima koji postuju radove.



potpisujem smile.gif

Edited by dontcare, 22 April 2007 - 21:17.


#29 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 23 April 2007 - 09:47

Peter Greenaway i Tulse Luper Suitcase

Tulse Luper Suitcases Webler

#30 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 24 April 2007 - 09:26

Prosto neverovatno koliko podseca sam na sebe sa filmske (ili video) trake - mada, ako se neko igrao filmskom formom i formom uopste, to je Grinavej. Odlicno iskoristen medijum, hvala za link smile.gif