Jump to content


Photo

Art Now()


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 09 March 2007 - 03:31

Ovo nije topik my favorites tj. I admire, adore, appreciate, approve ... ili I avoid, condemn, disapprove, disfavor. Dakle sta je? As usual ubijanje dosade i relaxacija posle posla.

Pa da pocnem iz Hollandije.

Rineke Dijkstra




Edited by Hefestus, 09 March 2007 - 03:33.


#2 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 09 March 2007 - 03:32




Olivier Silva, The Foreign Legion, 2000 - 2002, ongoing project

Serija Low Countries, 1900 AD -present

Kolobrzeg, Poland, 1992.

"For me is essential to understand that everyone is alone. Not in the sense of loneliness, but rather in the sense that no one can completely understand someone else ...' @Rineke Dijkstra

Odlicna izlozba u:

Stedelijk Museum CS, Amsterdam
November 4, 2005 – February 6, 2006

Edited by Hefestus, 09 March 2007 - 03:34.


#3 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 09 March 2007 - 03:48

Glenn Brown

Spada u grupu YBAs (Young British Artists). Figuracija se vraca u zadnje 3-4 godine na art scenu.
Glenovo glavno oruzje je misinterpretacija. Sve je to cool dok se nisu javili living artist da ga jure za copyright. Tunerova nagrada 2000 i cela afera oko toga.

"Looking dead but still being alive, being of ambigous sex" @Glenn










Edited by Hefestus, 09 March 2007 - 03:51.


#4 MarlaSinger

MarlaSinger
  • Members
  • 108 posts

Posted 09 March 2007 - 16:26

Sve je umetnost stoje izazvano umetnoscu...

Meni je oko zapalo za Bredu Plavec i Mariju Randjelovic. Rodjene u Beogradu, studirale u Parizu. Projekat Before I wasn't alone isto dotice motiv usamljenosti, ali one klasicne,koja se javlja u velikim gradovima "a postala je veca od grada samog". Divan kadar i kompozicija, a o emociji da ne govorim.

Izlozba se mogla videti u Muzeju fakulteta primenjenih umetnosti u Parizu, l'Ensad.

Nazalost nisam nigde na netu mogla da nadjem fotke. Ako vas zanima malo se pomucite. (ja sam videla nekoliko u YCu)

#5 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 09 March 2007 - 17:42

QUOTE(MarlaSinger @ 9 Mar 2007, 16:26)
Izlozba se mogla videti u Muzeju fakulteta primenjenih umetnosti u Parizu, l'Ensad.


Neke Marijine forke sam video gde ?? Bredine ne. Izlobaje bila negde pred novu godinu u ENSADu zar ne?

#6 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 09 March 2007 - 21:23

Jake & Dino Chapman
Jake 1966, Dino 1962 London UK.

YBAs (Young British Artists) Jake & Dino dobili globalni fokus sa izlozbom 'Sensation'(Saatchi collection)u Brooklyn Muzeju 1999-2000.
Nominovani za Turner prize 2003, radili kao asisteniti kod Gilbert and George...




"Token Pole" 1997, Fibreglass, resin and paint




Exquisite Corpse I


Insult to Injury, 2003 iz Gojinog "Disasters of War"
Oko ovoga je nastala frka samo takva jer su braca alterovali originalne Gojine ecove i akvatinte, kao slikovnicu smile.gif

Kontrsaverzni, skadalozni braca su i dalje u samom vrhu globalne art scene. Pre neki dan je zatvorena velika izlozba u Tate-Livepole koja je kazu izuzetno prosla.

#7 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

Posted 10 March 2007 - 23:54

QUOTE(Hefestus @ 9 Mar 2007, 03:31)
Pa da pocnem iz Hollandije.

Rineke Dijkstra



jel to neki rodjak wilenda hercfilda

zezam se, setih se one njegove 'shetnje' berlinskim ulicama u uniformi prljavoj..
tj, daj neki kopipejst bar

edit
da budem malo informativna, mislila sam na njegovo nosenjeu prljve uniforme i posle rata i nebrijanje jednog obraza ybog, tobozz, kozzne bolesti

Edited by juliana, 11 March 2007 - 00:06.


#8 MarlaSinger

MarlaSinger
  • Members
  • 108 posts

Posted 11 March 2007 - 00:05

QUOTE(Hefestus @ 9 Mar 2007, 17:42)
Neke Marijine forke sam video gde ?? Bredine ne. Izlobaje bila negde pred novu godinu u ENSADu zar ne?



Mislim da jeste, nisam sigurna, navodno ce do kraja ove godine imati jos jedan zajednicki projekat u Beogradu, hope so.

P.S. Najcesce su najbolje stvari one oko kojih "nastane frka samo takva"

#9 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 11 March 2007 - 18:55

QUOTE(juliana @ 10 Mar 2007, 23:54)
da budem malo informativna, mislila sam na njegovo nosenjeu prljve uniforme i posle rata i nebrijanje jednog obraza ybog,  tobozz, kozzne bolesti



Vidis ovde je malo drugacija situacija. Rineki je photo medijum samo alatka za koncept. Dakle nista klasicna fotografija koja je sama za sebe end product. Ovaj legionar Silva je njen outgoing projekt ('odrastanja'). Ja sam uspeo da najem slikice u rasponu od 2 godine ... Ne mogu da nadjem druge slike a mrzi me da skeniram. [Kolobrzeg, Poland, 1992.] voli Bottichellia smile.gif

vidi ovo:

Hyperrealism, ili 'reality by proxy' po pokojnom Baudrillardu je nesto sto mua ne ljubi mnogo kada je semiotika vis. arta u pitanju. Koliko god da je to u filozofiji postmnodernizmna intresantan view (Eco recimo) kada je art u pitanju ... Well. But, rekoh vidi ovo:

Ron Mueck. Aussie btw.


Boy sa Venecijanskog bienala 2001. Ovo sam video, neverovatno! Hiperrealizam u skulpturi? Znas li jos nekog?
Anyway Ron je postao 'faca' u globalnom art svetu sa skulpturom svog mrtvog oca.


Intresantno kosa upotrebljena za skulpturu je Ronova [originalna] (prvi i zadnji put valjda)


Pregnant woman 2002
Collection: National Gallery of Australia
kupljena za 800k AU$


proporcije

jos malo



Imace Aussie Ron je radio props za filmove, ima svoju firmu u USA. Ime Charlesa Saatchia je i vezano i za Rona, svaka cast Charlie!

Cowboy u like it?

edit: Ima neka buba koja mi jede i premesta slova u svakom postu mad.gif

Edited by Hefestus, 11 March 2007 - 23:51.


#10 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 11 March 2007 - 19:11

QUOTE(Hefestus @ 9 Mar 2007, 21:23)
Jake & Dino Chapman
Jake 1966, Dino 1962 London UK.

YBAs (Young British Artists) Jake & Dino dobili globalni fokus sa izlozbom 'Sensation'(Saatchi collection)u Brooklyn Muzeju 1999-2000.
Nominovani za Turner prize 2003, radili kao asisteniti kod Gilbert and George...
(snip-slike)
Insult to Injury, 2003 iz Gojinog "Disasters of War"
Oko ovoga je nastala frka samo takva jer su braca alterovali originalne Gojine ecove i akvatinte, kao slikovnicu smile.gif

Kontrsaverzni, skadalozni braca su i dalje u samom vrhu globalne art scene. Pre neki dan je zatvorena velika izlozba u Tate-Livepole koja je kazu izuzetno prosla.
izlozba u Liverpulu je bila odlicna, bila sam tri puta i svaki put bih primetila nesto novo ili na drugi nacin razmisljala o onome sto vidim. Medjutim, koliko ja cujem, za samu galeriju to je bio prilicno velik neuspeh, jer nastavnicima je bilo zabranjeno da vode decu, tako da su ostvarili prilican gubitak.

Edited by BraveMargot, 11 March 2007 - 19:12.


#11 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 11 March 2007 - 19:24

QUOTE(BraveMargot @ 11 Mar 2007, 19:11)
izlozba u Liverpulu je bila odlicna, bila sam tri puta i svaki put bih primetila nesto novo ili na drugi nacin razmisljala o onome sto vidim. Medjutim, koliko ja cujem, za samu galeriju to je bio prilicno velik neuspeh, jer nastavnicima je bilo zabranjeno da vode decu, tako da su ostvarili prilican gubitak.


E ... blago tebi, bas mi nesto pade napamet da ima neko sa foruma u Liverpulu po secanju, cool.
Pa verujem da nije uspesna za galeriju u $$$ bar sto se trenutng income tice. Na duge staze mislim da je to za dobro za Tate. Inace mislio sam na odjeke u art svetu.
Da burazeri su neverovatni vrlo komplexan izvor 'raznih' dozivljaja. smile.gif

Kada sam vec ovde da dopunim malo za Rineke ...



sasvim to drugacije izgleda u prostoru nego ovde okaceno.

#12 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 11 March 2007 - 21:14

QUOTE(Hefestus @ 11 Mar 2007, 18:55)
Cowboy u like it?


O, ovo da. Izmedju ostalog i zbog ovog baje mi je bilo jako zao sto nisam video to bienale.
Mada, ne obara bas s nogu, pre svega zato sto je efekt predimenzioniranosti suvise sracunat i ziheraski, kao i hiperrealisticnost materijalizacije (he he, gotovo pa spada u polje dosetki). Mada, kazem, kada bih to video u realnosti, verovatno bih bio pod jakim utiskom.

Edited by CowBoy, 11 March 2007 - 21:21.


#13 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 11 March 2007 - 23:02

bio pre neku godinu meni zanimljiv video: mondoveneziano.net



radi me ponekad i vanessa: vanessabeecroft.com



a najvise me raduje santiago: santiago-sierra.com



ne, u stvari, santiago rules:



ph34r.gif ph34r.gif

#14 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 12 March 2007 - 14:23

QUOTE(CowBoy @ 11 Mar 2007, 21:14)
O, ovo da. Izmedju ostalog i zbog ovog baje mi je bilo jako zao sto nisam video to bienale.
Mada, ne obara bas s nogu, pre svega zato sto je efekt predimenzioniranosti suvise sracunat i ziheraski, kao i hiperrealisticnost materijalizacije (he he, gotovo pa spada u polje dosetki). Mada, kazem, kada bih to video u realnosti, verovatno bih bio pod jakim utiskom.



Ko sto rekoh ne ljubim bas reality by proxy i te munje, ali Ron ostavlja utisak moram da priznam.

Figuracija se vraca na scenu unazad tri cetri godine. Evo ovaj je intresantan. John Currin, amer voli da se ruga americkoj srednjohj klasi, tom moralu. Jel mu uspeva? wink.gif Vargas, pinups, mid class, burger chill outs ....






[attachment=34313:attachment]
Uma Thurman and the Girl-Next-Door? laugh.gif


Park City Grill- Ova je dobra me like it!



Evo ga razmnozio se, koja fotka!

#15 pussy galore

pussy galore
  • Members
  • 367 posts

Posted 12 March 2007 - 14:38

i ja ga volim, koja ekstravagancija, parodija na sve zivo, cuvene ' big tits', vrlo stylish, sve mi se svidja.
ovde vrlo popularan , nikog ne ostavlja ravnodusnim i svi se u jednom slazu da je sve bolji i bolji.