Jump to content


Photo

Vadjenje pasosa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 Gibli

Gibli
  • Members
  • 40 posts

Posted 06 March 2007 - 21:07

Da li je neko skoro vadio pasos a da nije sluzio vojni rok? Da li ste imali problema pri vadjenju ili pri ulasku/izlasku iz zemlje?

#2 meric

meric
  • Members
  • 60 posts

Posted 06 March 2007 - 21:31

QUOTE(Gibli @ 6 Mar 2007, 21:07)
Da li je neko skoro vadio pasos a da nije sluzio vojni rok? Da li ste imali problema pri vadjenju ili pri ulasku/izlasku iz zemlje?

Vadjenje pasosa vec nekoliko godina nema nikakve veze sa vojnim rokom - jedino je pravilo da ako nisi napunio 27 godina, dobices pasos na 5 godina ako nisi bio u vojsci (10 ako jesi), a na rodjendan se ta cifra povecava na 10, regardless na to da li si odsluzio vojni rok. Cudno, ali ne i neobicno.

Sto se tice izlaska/ulaska iz zemlje, problem moze postojati samo ako je za nekim raspisana poternica. Sama cinjenica da nisi sluzio vojni rok nigde se ne belezi, niti je policiju za to briga. Dakle, jedino ako je vojska pocela da "juri" tog nosioca pasosa, postoji razlog za zabrinutost...

#3 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 07 March 2007 - 16:57

QUOTE(meric @ 6 Mar 2007, 21:31)
Vadjenje pasosa vec nekoliko godina nema nikakve veze sa vojnim rokom - jedino je pravilo da ako nisi napunio 27 godina, dobices pasos na 5 godina ako nisi bio u vojsci (10 ako jesi), a na rodjendan se ta cifra povecava na 10, regardless na to da li si odsluzio vojni rok. Cudno, ali ne i neobicno.

Sto se tice izlaska/ulaska iz zemlje, problem moze postojati samo ako je za nekim raspisana poternica. Sama cinjenica da nisi sluzio vojni rok nigde se ne belezi, niti je policiju za to briga. Dakle, jedino ako je vojska pocela da "juri" tog nosioca pasosa, postoji razlog za zabrinutost...

Koliko znam, prilikom vadjenja pasoša, vojni obveznici (svi muškarci mladji od 35 godina) su u obavezi da podnesu vojnu knjižicu na uvid MUP-u.

#4 meric

meric
  • Members
  • 60 posts

Posted 07 March 2007 - 17:35

QUOTE(gotivac @ 7 Mar 2007, 16:57)
Koliko znam, prilikom vadjenja pasoša, vojni obveznici (svi muškarci mladji od 35 godina) su u obavezi da podnesu vojnu knjižicu na uvid MUP-u.

Bilo do kraja 2002, od tada ne treba.

Vojnu knjizicu nose samo mladji od 27 a stariji od 16 ako su odsluzili vojsku, da bi dobili pasos na 10 godina, umesto na 5. I to - samo ako zele.

#5 Gibli

Gibli
  • Members
  • 40 posts

Posted 07 March 2007 - 23:03

@meric
Hvala na brzom i korisnom odgovoru.

#6 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 08 March 2007 - 15:30

Gibli, nisi spomenuo gde vadis pasos. Ukoliko je u konzulatu van zemlje, ako nisi sluzio vojsku, traze ti odobrenje od VO o boravku van zemlje.

#7 Saiya

Saiya
  • Members
  • 303 posts

Posted 13 March 2007 - 20:22

posto kada sam pre 8 godina dobio strano drzavljansvo, nisam vise vadio nas pasos, kada mi je bio iztekao. a nisam ni hteo zbog zezanja sa vojskom.

a i posto punim u aprilu 27, onda nebi trebalo da bude neki problem. treba da izvadim i licnu kartu i pasos. pa sam hteo da pitam dali izasao nov pasos od srbije a ne vise scg? a cuo sam da ce i kod nas da izadje licna karta u formatu kreditne karitice. da li zna i neko kada ce to biti?

pa da vidim da sve to letos sredim, da se nadje ako zatreba. ako se do tada sve to novo izadje. ovo zezanje sa menjanjem imena drzave svake godine bas bio uzas. imas pasos a drzave vise nema dry.gif

#8 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 13 March 2007 - 22:11

QUOTE(Saiya @ 13 Mar 2007, 19:22)
ako se do tada sve to novo izadje. ovo zezanje sa menjanjem imena drzave svake godine bas bio uzas. imas pasos a drzave vise nema  dry.gif

ma polako, nemoj da zuris.

[jos uvek vazeci] SRJ pasosi su se poceli izdavati 1996/1997, tek nepunih 4-5 godina po nastanku istoimene drzave. Po tom tempu SCG pasosi ce se pojaviti negde za godinu dana, a srpski tek tamo neke 2011.

Sto se LK tice, o tome je bilo ovde, ali samo cu ti reci da ja imam [jos godinu dana] vazecu licnu kartu SFRJ. ne menjaju ime drzave bas svake godine [pogotovo po dokumentima] biggrin.gif