Jump to content

Photo

Commodore C64

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#31 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 29 March 2007 - 00:43

QUOTE(zcurcic @ 28 Mar 2007, 06:30)
cekao sam da se javis da si zainteresovan i nisam mislio da cemo ovako javno raspravljati o ceni. nisam ni mislio da si toliko spreman da platis. pristajem. samo da se dogovorimo kako cemo to izvesti.

Pa dobro, moze li onda 2,000? biggrin.gif

#32 zcurcic

zcurcic
  • Members
  • 617 posts

Posted 29 March 2007 - 10:31

QUOTE(dragance @ 29 Mar 2007, 01:43)
Pa dobro, moze li onda 2,000? biggrin.gif

moze da se nađemo na sredini, 3.000 dinara. nije problem. samo dođi da ga pokupis, igram se na njemu vec par dana, a mogao bi nesto pametnije raditi.

#33 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 24 August 2007 - 21:21

Jel se seca neko stelovanja glave? biggrin.gif

#34 faba

faba
  • Members
  • 102 posts

Posted 26 August 2007 - 17:48

Kako beše štelovanje?
Slušaš dok ne dodje do jasnog zvuka, ili bio neki program, pa pratis linije?

#35 tiger

tiger
  • Members
  • 402 posts

Posted 26 August 2007 - 18:20

QUOTE(faba @ 26 Aug 2007, 18:48) <{POST_SNAPBACK}>
Kako beše štelovanje?

Ja mislim da su postojala oba nacina, s tim sto je preko zvuka moglo samo donekle precizno da se (na)steluje, a za preciznije si morao da pratis linije. E sad neki su tvrdili da su bolje najtanje paralelne linije, a neki deblje?!

#36 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 27 August 2007 - 11:25

QUOTE(tiger @ 26 Aug 2007, 19:20) <{POST_SNAPBACK}>
Ja mislim da su postojala oba nacina, s tim sto je preko zvuka moglo samo donekle precizno da se (na)steluje, a za preciznije si morao da pratis linije. E sad neki su tvrdili da su bolje najtanje paralelne linije, a neki deblje?!

To je valjda zavisilo od vrste kasete na kojoj je snimano... ne secam se bas najbolje...

#37 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 28 August 2007 - 01:13

Cuj stelovajne glave ... imao sam ZX48 (KB !!!!!!!) , i komsija sa sprata iznad je u spaniji kupio 5 knjiga za ZX sa igricama u njima !!!!!! Da pojasnim, sa igricama u njima znaci da je cela igra bila odstampana na jedno 50 strana u basic-u (da li je basic ?!), pa smo onda umeli zimi da provedemo po 2 dana naizmenicno kucajuci silne redove i komande, da bi na kraju lupili enter i imali free igru biggrin.gif. Sve je to naravno trajalo do narednog reseta laugh.gif (naravno par puta se desilo i da lupimo enter i dobijemo neki error posto smo negde pogresili u prekucavanju mad.gif )

#38 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 28 August 2007 - 07:53

Postoji i software za stelovanje glave... Nalazio se na vecini kaseta sa igricama koje su prodavali domaci "izdavaci", odmah posle Turba, a ucitavanje je trajalo tri obrtaja... smile.gif

#39 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 28 August 2007 - 09:29

QUOTE(faba @ 26 Aug 2007, 18:48) <{POST_SNAPBACK}>
Kako beše štelovanje?

linije, sto su uze, veca je sansa da se ucita igra.

#40 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 28 August 2007 - 09:41

Stelovanje glave, pa Turbo 250... ah

Pa Green Beret sa joystickom koji ima autofire: ko to nije doziveo, nije ni ziveo biggrin.gif

#41 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 28 August 2007 - 09:55

nikad nisam voleo klokodor...
trebo vam program za stelovanje glavi, mi pravi spektrumovci smo to na sluh (i to apsolutni tongue.gif )

#42 burekdzija

burekdzija
  • Members
  • 530 posts

Posted 28 August 2007 - 09:57

QUOTE(Zverilla @ 28 Aug 2007, 10:55) <{POST_SNAPBACK}>
nikad nisam voleo klokodor...
trebo vam program za stelovanje glavi, mi pravi spektrumovci smo to na sluh (i to apsolutni tongue.gif )

Gumicaru, povuci rec ili cu te naterati da pojedes ceo prvi red tastature (vase)!
Edit: pomenes li sad nas basic, jedes i drugi red!!!

Edited by burekdzija, 28 August 2007 - 09:57.

#43 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 28 August 2007 - 10:03

a bre, nisam ja kriv, bilo u novinama da taj klokodor nije dobar za mlade narastaje:

QUOTE(Zabrinuta mama)
Drugarice Saveta,

pišem vam, iako se ni najmanje ne razumem u te kompjutere i ostala èuda. Èula sam da ima najzad neka normalna ženska osoba koju mogu da pitam za stvari koje me muèe.

Moja Nadica je nabavila to èudo od kompjutera i kažem ja njoj: "Nadice, dete moje, šta æe ti to? Eto, ja samo znam gde se televizor ukljuèuje, pa šta mi to smeta da budem prava majka?" Kaže: "Mama, to je sad taj Klokodor i svi ga imaju i šta ja sad da ga nemam i šta æu ja onda?" Kažem ja Miletu i on izbroji milione i Nadica kupi to èudo. To sam nekako podnela. I podnela sam kad je mali Miæa iz njenog razreda dolazio svake veèeri i ostajao do duboko u noæi i objašnjavao joj kako da sa tim radi.

Ali neæu da podnesem ono šta je sad kupila. Molim vas lepo, ja sam fino vaspitana i to u moju kuæu neæe. Kaže Nadica da se to zove Džojastika i da to služi za igranje, a ja da vam ne kažem na šta to meni lièi i neka mi samo još jednom pomene da æe sa tim da se igra. Svi navalili na mene kako sam smešna i staromodna, ali to može samo preko mene mrtve.

Zato vam i pišem, jer ste vi em žensko em psiholog i to školovani, em se valjda razumete u te kompjutere. Kako da ja mojoj Nadici objasnim da nije to za nju, a da ne preplašim dete, šta ona ima samo devetnaest godina. I kažite mi jel' ima još kakvih sliènih stvari u tim kompjuterima kao što je taj Džojastika?

Eto, toliko, i puno vam hvala unapred i ako možete baš da mi ne objavite broj kuæe, ubiæe me Nadica ako sazna.

(Peek & Poke show, Raèunari, sredina '80-ih)

#44 mathematician

mathematician
  • Members
  • 555 posts

Posted 28 August 2007 - 10:09

Koliko sam ja vremena proveo igrajuci ovo:

FIFA nije ni blizu ovoj igri... wink.gif

#45 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 28 August 2007 - 12:40

meni to liči na onaj world cup '90 ?

i ja sam ga suludo cepao na c-128, al čim je amiga ušla u kuću i sensible se pojavio....auuu smile.gif