Jump to content

Photo
- - - - -

Auto novosti - objedinjena tema

• Please log in to reply
563 replies to this topic

#556 mrd

mrd
  • Members
  • 17,970 posts

Posted 04 October 2018 - 16:26

Ma nisam rekao da sam pao na dupe, samo da su ga utegli.

Danas jedino Subaru odmah prepoznash, ruzan je za sve pare. :P

Ma ni to vise nije tacno. Eno ga Legacy ista Camry. Nema vise specificnog automobila koji bi mogao da prepoznas i kazes, ovaj je bas jedinstven. Neki strah se uvukao u automobilske proizvodjace, kao da se plase da budu jedinstveni. :)

Da ne pominjem kako su podigli cenu automobila u nebo.

• 0

#557 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,363 posts

Posted 04 October 2018 - 17:45

Meni se ovaj G20 bas svidja.

Svako auto moze da se pokvari. Razlika je da svi ostali po kvalitetu ne mogu ni da pridju Njemackoj trojci. Ne samo sto se zavrsne obrade tice i materijala koriscenog za interijer nego i samih agregata i prenosnih sistema. O sistemima za asistenciju vozaca i da ne govorimo.

Posto je tema auto novosti i niko ovdje nista ne piskara ja sam postavio ovog jer 3ka je benchmark za BMW i njihov najprodavaniji model. Tako ce i ovaj da nastavi tradiciju kao i predhodnici mu.

Inace odrzavanje u NL nije nista skuplje od nekih drugih brendova, a kvarovi sa automatom su skupi bez obzira na brend auta. Ista stvar je sa turbom.
  • 0

#558 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,168 posts

Posted 05 October 2018 - 07:58

Meni se ovaj G20 bas svidja.
Svako auto moze da se pokvari. Razlika je da svi ostali po kvalitetu ne mogu ni da pridju Njemackoj trojci. Ne samo sto se zavrsne obrade tice i materijala koriscenog za interijer nego i samih agregata i prenosnih sistema. O sistemima za asistenciju vozaca i da ne govorimo.
Posto je tema auto novosti i niko ovdje nista ne piskara ja sam postavio ovog jer 3ka je benchmark za BMW i njihov najprodavaniji model. Tako ce i ovaj da nastavi tradiciju kao i predhodnici mu.
Inace odrzavanje u NL nije nista skuplje od nekih drugih brendova, a kvarovi sa automatom su skupi bez obzira na brend auta. Ista stvar je sa turbom.

Slažem se.
Ja vozim već dvadesetak godina službeni auto i menjam ih često, iskreno, ne znam pošto je i litar ulja ili sat mehaničara u servisu, ali ako postoji mogućnost menjati auto na nekih 100000 km max, održavanje nije stavka.
  • 0

#559 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,791 posts

Posted 05 October 2018 - 08:25

A koji G20, ne razumem? Infinity/Nissan? To je stari model.

• 0

#560 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,363 posts

Posted 05 October 2018 - 08:51

A koji G20, ne razumem? Infinity/Nissan? To je stari model.

To je naziv za novi model BMW 3 serije. Prosli je bio F30. 

• 0

#561 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 8,791 posts

Posted 05 October 2018 - 09:08

Nisam znao za te oznake. To je neshto kao ona legendarna Mechka …. W124 chini mi se. 

Okay, dobra je ta nova bembura, ovde im je prodaja skroz stala, a X3 i X5 otkidaju. Zato shto je trojka zastareo model, a toliko ih ima da me podseca na situaciju sa Yugom u SFRJ. Shto je najgore prodaju se samo u crnoj ili sivoj boji  :lol+: .

Sada sa ovim novim modelom ima da pokidaju, bice, osecam, lista chekanja.

• 1

#562 Kinik

Kinik
  • Members
  • 41,559 posts

Posted 06 October 2018 - 21:29

...

>> ... Najgori vozači su vlasnici BMW automobila
Britanski sajt za poređenje osiguravajućih kuća sproveo je istraživanje o tome koji su najgori vozači na njihovim putevima.
PETAK, 5.10.2018.

Lista 13 tipova vozila za koje Britanci smatraju da su najgori vozači na putevima:
1. BMW 24 odsto
2. Ford Transit 21,8%
3. Taksi (Black cab) 14,1%
4. Audi 9%
5. Ferrari 6,3%
6. Porsche 5,7%
7. Subaru 4,2%
8. Mercedes 4,1%
9. VW Golf 2,9%
10. Opel / Vauxhall Astra 2,5%
11. Toyota Prius 2,1%
12. Ford Focus 1,9%
13. Lexus 1,5%

U anketi je učestvovalo 2.000 ljudi od kojih je 24% kao najgore izdvojilo vozače BMW automobila. Posebno ih ne vole u Severnoj Irskoj gde je taj procenat čak 35%. 
    Drugi na listi su vozači komercijalnog vozila Ford Transit, uprkos nedavnom istraživanju da su vozači kombija najbezbedniji u Velikoj Britaniji. 
    Na svakih 160.000 pređenih kilometara, oni učestvuju u 3,8 puta manje nesreća koje rezultuju povredama od ostalih automobila. 
    Štaviše, čak 32,8% vozača kombija je uperilo prst u vlasnike BMW-a kao užasne vozače, kao i većina biciklista i motociklista. 
    Zanimljiva je i statistika starosne strukture. Tako vozači starosti 45-64 godine misle da su vozači Transita najgori na putevima, a mlađi od 44 ne podnose vozače bavarskog proizvođača, a drugi na njihovoj "crnoj" listi su vozači Audija. 
    Među mlađim vozačima izgleda polako izumire stereotip da su vozači kombija i komercijalnih vozila najgori na putevima. Tek svaki deseti vozač starosti 18-24 godina ima takvo mišljenje, dok to misle trojica od desetorice starosti 55-64. 
    Kad je već reč o stereotipima, često se u Britaniji vozači Peugeota smatraju lošim, a njih čak ni nema na listi ovog istraživanja. 
    Treći najgori su taksisti, koje većina smatra gorima od vozača Audija, Ferrarija, Porschea, Subarua i Mercedesa i VW Golfa, čiji su vlasnici deveti na listi. ... <<

...

• 0

#563 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,363 posts

Posted 08 October 2018 - 10:06

Ja nisam divljao dok sam vozio Alfu, Renault, Hondu, Seata, Opela. Ne divljam ni sad, ali nekad mi dodje da stisnem gas i sve ih preteknem. (malo preuradjen komentar sa B92 na ovu vijest). 

Ima li kakava nauka za SRB ili mozemo sve da svedemo na taxiste i sluzbene Skode Superb? 

edit: Jesu vozaci BMW-a bahatiji od ostalih. Jedini koji su im blizu su vozaci Audija. Nema dana da ne prodje da neko sa tim autima ne pokusava da se utrkuje samnom dok sam na motoru. Valjda je to ultimate pobjeda, ako budes brzi od motora. To zadovoljstvo im ne dopustam. 

Edited by Doorn, 08 October 2018 - 10:18.

• 1

#564 mrd

mrd
  • Members
  • 17,970 posts

Posted 08 October 2018 - 15:19

Ja nisam divljao dok sam vozio Alfu, Renault, Hondu, Seata, Opela. Ne divljam ni sad, ali nekad mi dodje da stisnem gas i sve ih preteknem. (malo preuradjen komentar sa B92 na ovu vijest). 

Ima li kakava nauka za SRB ili mozemo sve da svedemo na taxiste i sluzbene Skode Superb? 

edit: Jesu vozaci BMW-a bahatiji od ostalih. Jedini koji su im blizu su vozaci Audija. Nema dana da ne prodje da neko sa tim autima ne pokusava da se utrkuje samnom dok sam na motoru. Valjda je to ultimate pobjeda, ako budes brzi od motora. To zadovoljstvo im ne dopustam. 

Ubismo i ovu. Kod mene su po najgori vozaci truckova, nema dana da kad vozim neki od ovih malih sportskih da naka budala u trucku/SUVu ne odluci da se trka sa mnom. To je ko da si im dao pilulu, kad sam u Outbacku, onda me ne diraju. Valjda im je muskost ugrozena ako je mali auto brzi od njih, li ispred njih. :)

• 0