Jump to content


Photo

Kulturni zivot


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#16 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 23 February 2007 - 10:02

QUOTE(Maya586 @ 22 Feb 2007, 13:18)
Na izlozbe idem sve koje su za dz  tongue.gif
Poslednja je bila izlozba 3d slika u Birmingemu, zaboravih ime artista, te u znak izvinjenja prilazem fotke 2 (dve)

u kojoj je ovo galeriji [bilo]?

#17 Maya Order

Maya Order
  • Members
  • 518 posts

Posted 23 February 2007 - 11:32

QUOTE(jms_uk_2001 @ 23 Feb 2007, 09:02)
u kojoj je ovo galeriji [bilo]?


Museum & Art Gallery.
[bilo do 18. feb *ebi ga]

#18 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 23 February 2007 - 11:51

Mi smo u Luxembourg-u povlasceni da po drugi put budemo gradjani Kulturne Prestonice Evrope
Cak i da neces - moras da ucestvujes u kulturnom zivotu laugh.gif jer ceo grad galerija - ima najveci broj umetnickih dela na otvorenom po kvadratnom metru/kilometru.
Koncerti, izlozbe, (Turner je proveo neko vreme u Luxembourg-u i ostavio prilicnu kolekciju svojih slika) ...(pozoriste je mali problem, ali London je blizu.... osim ako ne zakasnis na predstavu dry.gif
Okolina je jako intersantna takodje, na primer Maginot-ova linija sa sve bunkerima iz I svetskog rata prolazi tik pored granice. Fortifikacijski objekti su jednostavno impresivni. Nateraju te da razmisljas o dansnjici...
tek da ne zaboravin nase jelene - zastitne znake Luxembourg2007 - kulturna prestonica:


#19 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 23 February 2007 - 21:08

QUOTE(msmodesty @ 23 Feb 2007, 11:51)
Mi smo u Luxembourg-u povlasceni da po drugi put budemo gradjani Kulturne Prestonice Evrope
Cak i da neces - moras da ucestvujes u kulturnom zivotu  laugh.gif  jer ceo grad galerija - ima najveci broj umetnickih dela na otvorenom po kvadratnom metru/kilometru.
Koncerti, izlozbe, (Turner je proveo neko vreme u Luxembourg-u i ostavio prilicnu kolekciju svojih slika) ...(pozoriste je mali problem, ali London je blizu.... osim ako ne zakasnis na predstavu  dry.gif
Okolina je jako intersantna takodje, na primer Maginot-ova linija sa sve bunkerima iz I svetskog rata prolazi tik pored granice. Fortifikacijski objekti su jednostavno impresivni. Nateraju te da razmisljas o dansnjici...
tek da ne zaboravin nase jelene - zastitne znake Luxembourg2007 - kulturna prestonica:

moram da odgovorim na ovu bezocnu reklamu tzv kulture u tzv luksemburgu, metodom utuk na utuk wink.gif


nego, impresivno je to za najveci broj umetnickih dela na otvorenom, bila sam ubedjena da u tome prednjaci Kasel. A kad smo vec kod toga, jel ide neko na dokumenta ove godine, ja se nesto premisljam da odem posto cu ionako biti u Nemackoj u julu, mada me pomalo strah da ne bude bezidejno i pc ko prosli put.

#20 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 25 February 2007 - 11:40

QUOTE(cyberwor/L/d @ 18 Feb 2007, 13:37)
Da li ste zadovoljni svojim kulturnim zivotom u inostranstvu?

Da li citate i kupujete knjige, odlazite na koncerte, pozorisne predstave, pratite kulturne debate i sve sto uz to ide?

U Svedskoj svakog februara velika rasprodaja knjiga. Postoje li takve rasprodaje i u vasim zemljama?


pa, trudio sam se da ga napravim da budem zadovoljan.
iznajmio sam stan u blizini 2 super koncertna prostora (sledeci na redu su juliette & the licks i bob dylan) i jednog bioskopa sa nesto drugacijim filmovima.
imam prijatelje (nemce), novinare i koji, izmedju ostalog, biraju filmove za lokalni festival.
knjige kupujem na tone, ne stignem sve odmah da procitam. poslednje sto sam procitao (i to po drugi put- znaci cisto zadovoljstvo) je odlicna - die kunst des stilvollen verarmens od alexandra von schönburga.
ono sto mi se ne svidja je izvesna sterilnost izlozbenih hala u kome je sve perfektno opremljeno, nema opustenosti, pusenja i pijenja piva ili vina na mestima na kojima to nije predvidjeno...
takodje, zbog poslovnih i porodicnih obaveza ne stigne se sve uvek videti i posetiti.

#21 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 25 February 2007 - 13:30

QUOTE(BraveMargot @ 23 Feb 2007, 21:08)
moram da odgovorim na ovu bezocnu reklamu tzv kulture u tzv luksemburgu, metodom utuk na utuk wink.gif


nego, impresivno je to za najveci broj umetnickih dela na otvorenom,  bila sam ubedjena da u tome prednjaci Kasel. A kad smo vec kod toga, jel ide neko na dokumenta ove godine, ja se nesto premisljam da odem posto cu ionako biti u Nemackoj u julu, mada me pomalo strah da ne bude bezidejno i pc ko prosli put.

Ma to je ta glupa filozofija cuvanje bankarskih tajni, poteze i cuvanje i ostalih tajni. Reklama za lokalno pivo je bas sa tim sloganom "najbolje cuvana tajna luxembourg-a" i onda - PIVO! bez veze, ali takva im je politika...
poslednjih 5 godina SAGRADJENA su 2 muzeja: istorije umetnosti - pozdrav Miralemu laugh.gif i moderne umetnosti, zgrada Filharmonije (projektovana tako da ima najbolju akustiku missim... dalo se para samo da bude najbolje biggrin.gif ...
za ovako malu zemlju stvarno je impresivan izbor umetnika koji dolaze da nastupaju
da, zaboravih - poslednji koncert na kom sam bila - Morrissey (opet u tek sagradenoj hali SAMO za rock koncerte (opet projektovana specijalno da bi odgovarala akustici rock koncerata dry.gif

E, sad, sve to jako lepo zvuci, ali kada narodu koji godinama nije bio u kulturnom vrhu EU das odjednom toliko toga oni ne znaju sta sa tim da rade. Zato profitira lokalna emigrantska populacija biggrin.gif.
Set back - atmosfera na desavanjima zna da bude malo... cudna ... da ne kazem - ne bas uobicajena i malo ustogljena
Moja sestra se sokirala sto se pre pocetka Morrissey koncerta sluzilo lux penusavo vino biggrin.gif

Edited by msmodesty, 25 February 2007 - 13:33.


#22 Vakula

Vakula
  • Members
  • 334 posts

Posted 25 February 2007 - 14:14

Moj gradic je bio i postao jos vise igrackica u rukama politike, posebno od dolaska cdu-a na vlast, tj. naseg divnog zubatog gradonacelnika Joahima Erwina. Sta znaci igrackica? Mislim, to je jedna univerzalna kategorija; ruralna sloboda po tom pitanju je individualno dohvatljiva u politicko-ekonomskom preduzecu zvanom savremeni grad.Gde god da se covek ovde okrene, nesto se rusi ili gradi; interesantne su statistike neupotrebjenog novoizgradjenog radnog prostora--> preko 2 miliona m/q. Firme se sele u okolne gradice poput Krefelda ili Mettmanna jer su iznajmljivana upola jeftinija.Ali se dalje gradi i gradi.Dobri su to ugovori, dobra je to politika, koja mene i mene slicne ogranicava u mogucnostima.Da kratko pojasnim; pre 7 godina smo osnovali moji ortaci sa faksa i ja tkz. kuturni centar Solaris; otvoren za izlozbe, koncerte, poetry-slam, flmske veceri, dj-happeninge, improvizacije raznih vrsta...dobro nam je krenulo...za 1 godinu smo uspeli da vratimo dugove, koji su bili potrebni za osnivanje i izgradnju.Mala nesreca wink.gif
nismo stacionirani u zlatnoj tromedji izmedju Altstadta, Hafena i Oberkassela, gde se vrti lova; stil, ako se moze pricati o njemu, je alternativan i boemski, sto je privlacilo vrstu publike, jednom recju politicki nekorektnu.Trn u oku ekonomsko-politicke nomenklature koja se plasila jedog novog vala u dragom cistom gradu, poput punka 70-tih, koji je u Nemackoj upravo poceo u Rathinger strasse, Rattinger hof-u, koji je danas jeftini club tipa mtv rock.Radno vreme nam je trenutno od 20 h do 22 h, ako 1 minut zakasnimo a zatvaranjem, imamo Ordnungsamt za vratom ; jenu vrstu policije, zaduzenu za red u gradu; tj isterivanje klosara iz uzeg centra grada pod napustene mostove i slicne humane radnje.Uskraceni smo u svim oblicima, pravno nismo mogli da drzimo ritam sa gradom...da ne duzim; slicnan klub , hoffnungshütte, je otvoren pre 2 godine i gotovo ista sudbina, samo sto su ih u roku jednog dana zatvorili; objasnjenje : osiguranje...uvek ista prica.Kultura ovde je jedna kultura stalne borbe protiv establismenta.
I ne pada mi na pamet da idem na neke manifestacije tipa opera i teatar (osim u Müllheim, gde mi je ortak reziser i gde je publika donekle normalna), da moram da susrecem upravo one face, koje nam unistavaju nasu underground kulturu sa svim sredstvima.Ali mi je drago videti i svakodnevno dobijati informacije od ortaka, koji se nisu predali.Imamo nove ponude od jedne stare hipi-majke, koja je u posedu 3 zgrade, za iznajmljivanje istih; ovih dana idemo da pregledamo "teren".Demokratija mase je demokratija loseg ukusa, sto tv svakodnevno dokazuje.
Za knjige se pojavilo jedno resenje u obliku prodavnice "2001", gde su cene stvarno ok, izbor velik a ima i sekcija sa cd-ovima (blues, klasika, ethno, jazz i rock iskljucivo smile.gif

#23 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 25 February 2007 - 14:16

Kulturni zivot mi se odrzava na aparatima... Istina, citam knjige non stop. Odlazim povremeno na izlozbe, po koji koncert se takodje provuce. Fale mi pozorisne predstave... bas mi fale. Jebes ga, takva tura dosla. Prioriteti. Sad sam mama...

Ne radi se o nepostojecem (tacnije predalekom) baka servisu (bebisiterke su bar uvek phone call away) nego je to jednostavno tako. Sad su na redu decije predstave i rodjendani, veranje po zidovima, carting, pucanja svih boja i velicina itd itd da ne pomenem one Star Wars svetlece stapove i gledanje svih 6 epizoda u cugu po 100ti put. Ono u cemu ne mozemo zajedno da ucestvujemo obicno i ne biramo da u tome ucestvujemo. Sem kad dete ode na sleep over, a onda obicno pozorisna predstava bude na drugom mestu... tongue.gif

#24 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 08 March 2007 - 17:07

Citam knjige, ne posedujem TV, idem u bioskop. Ucim jezik, nedostaje mi pozoriste.

Slusam rokenrol. Uzivam u lokalnom fazonu i u nacionalnom pivu. smile.gif

#25 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 12 March 2007 - 04:15

QUOTE(baklavica @ 9 Mar 2007, 03:07)
...ne posedujem TV...

Blago tebi. I ja sam tako prvih par godina. Posle sam puk'o...



Inace, ovo je bilo super - k'o za ove sto se raspituju o kulturnom zivotu - blizu, dzabe a tako kulturno... smile.gif


QUOTE
Organized by the Parramatta Park Trust for families and their friends, it brings together two outstanding cultural institutions, each of which will be celebrating an important milestone in their histories. In 2007, the Sydney Symphony marks its 75th anniversary and Parramatta Park turns 150.

Free concert of classical favourites
WAGNER Tanhäuser Overture               
DE FALLA The Three-Cornered Hat Suite No.1               
BRITTEN The Young Person’s Guide to the OrchestraA
VAUGHAN WILLIAMS The Lark Ascending   
SIBELIUS Finlandia                       
BIZET L’Arlesienne Suite No.2                   

Paul Kildea conductor
Michael Dauth violin

Sunday 11 March 5.30pm at the Crescent Amphitheatre.


#26 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 19 March 2007 - 17:11

ne znam kako vi, ali mi u rasijanju mnogo volimo da spajamo stolove i bacamo pjesmu u zrak.

#27 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 20 March 2007 - 18:40

laugh.gif

da nisi bila u gentu u petak? cula sam svakakve strasne price... smile.gif

#28 Pikoleta

Pikoleta
  • Members
  • 1,012 posts

Posted 21 March 2007 - 18:29

ohmy.gif mora da jesam

#29 dontcare

dontcare
  • Members
  • 254 posts

Posted 23 March 2007 - 18:07

sta to za Gent tongue.gif (mozda roma in bolywood party?)

mene zaredjalo sa tietrom...

...inace tek upoznajem Gent, koji je cini se bogat kulturnim desavanjima!

Ono sto sam cuo od drugih je da je prilicno'alternativan' kulturni zivot!

#30 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 30 March 2007 - 13:48

'oce li neko na Dylana sledeceg meseca?
Nemacka turneja:

BOB DYLAN HAMBURG Mi., 04.04.2007 19:30


BOB DYLAN MÜNSTER Do., 05.04.2007 19:30


BOB DYLAN DÜSSELDORF Do., 19.04.2007 19:30


BOB DYLAN STUTTGART Fr., 20.04.2007 19:30


BOB DYLAN FRANKFURT Sa., 21.04.2007 19:30


BOB DYLAN MANNHEIM Mo., 30.04.2007 19:30


BOB DYLAN LEIPZIG Mi., 02.05.2007 19:30


BOB DYLAN BERLIN Do., 03.05.2007 19:30