Jump to content


Photo

Drustvene igre


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#1 Limma

Limma
  • Members
  • 1,109 posts

Posted 13 February 2007 - 22:00

Ajde da ovde nabrajamo sta volimo da igramo - za one koje nisu opste poznate dajte i objasnjenje.

#2 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 13 February 2007 - 22:44

cnljs dry.gif

#3 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 13 February 2007 - 22:50

RISK

toliko volim tu igru, da vise niko ne zeli da igra sa mnom.. unsure.gif

#4 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 February 2007 - 22:57

uh, Riziko mi lezi ko so rani.

1. Monopol obozavam iako redovno bankrotiram.

2. Choveche, ne ljuti se. al pravi, ne ovaj virtuelni crap.

3. karte. kanasta heart.gif i remi ako nema zainteresiranih za kanastu. pokushala da uchim preferans al spektakularno podbacila. pasijans volem da slazem, al dobro, to ne spada pod definiciju drushtvenih igara. igrala i belu davnih dana, al nakon tog letovanja nisam naishla ni na jednu osobu koja zna da je igra.

4. gledanje u sholju. nema drushtvenije igre od te, em dobijash undivided attention od slushaoca (tachnije slushateljke) em vezbash mashtu.

5. pogadjanje zagonetnih lichnosti, ono kad ti na chelu sedi prilepljena Jovanka Broz, a ti se ubijesh dok ne pogodish. Drugarici smo jednom prilepili Kvazimoda. Uvredila se nakon shto je pogodila.

#5 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 13 February 2007 - 23:09

prave drustvene>
asocijacije - igra zaista bogata biserima*
mafija - igra zaista bogata biserima (mojim)*

sa pomagalima>
treseta i briskula, posto se najvise kartam u dalmaciji; slede preferans, kanasta, lorum
imam i yamb kuglice

na frp me nisu navukli, a pokusavali su vise puta. nisam probala kludeo. sah kad sam raspolozena da razmisljam.

*o kojima ce biti reci nesto kasnije

Edited by kingmaker, 13 February 2007 - 23:39.


#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 February 2007 - 23:13

QUOTE(kingmaker @ 13 Feb 2007, 23:09)
nisam probala kludeo.

U, Kluedo je savrshen biggrin.gif zaboravih na tu igru kojom sam se animirala u dugim prolecnim vecherima '99.

inache, je l se medj drushtvene igre rachunaju izmedju dve vatre, lastish i dzamije il to spada pod sport? biggrin.gif

#7 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 13 February 2007 - 23:17

QUOTE(Dunadan @ 13 Feb 2007, 23:13)

biggrin.gif
sta je dzamije?

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 February 2007 - 23:21

QUOTE(ToniAdams @ 13 Feb 2007, 23:17)
biggrin.gif
sta je dzamije?

vec sam negde opisala tu igru ljubavi i prijateljstva. digne se 'dzamija', veliki kamen kao baza, na njemu dva manja kockasta (preostalo od nekog gradilishta pa ih zato koristili) i na vrhu kamichak. podelite se u dve ekipe. jedna gadja dzamiju, kad je pogodi i srushi mora opet da je izgradi (neshto a la POW kad ponovo dizu most koji su srushili), a druga ekipa ih gadja loptom, koga pogode (bez da je ovaj uspeo da uhvati loptu i zafrljachi je bogu iza nogu) taj ispada.

i da, igrala i ja Lorum, tokom celog osmog i veceg dela srednje shkole. ogadio mi se do jaja. nema gluplje igre od te.
btw, lastish bih i danas igrala, al se omatorilo pa su mi drugarice il trudne, il frishko porodjene il imaju vertebralnih problema.

#9 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

Posted 13 February 2007 - 23:22

ja ne podnosim te 'drustvene igre' meni to sve suvise preskriptivno i dosadno. jedva sam monopl izgurlala par partija
ove ostale nisam ni igrala
mozze kosarka?..ne znam..

#10 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 13 February 2007 - 23:22

Jamb smile.gif

Od kartaroških igara - remi

A naravno i monopol, čnljs, itd.

#11 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 February 2007 - 23:26

pantomima - pogadjanje filmova.
igrala jednom sa drugarom koji je redovno predlagao filmove koje je nemoguce pogoditi, npr. Neprilagodjena.

#12 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 13 February 2007 - 23:30

QUOTE(Dunadan @ 13 Feb 2007, 22:57)
5. pogadjanje zagonetnih lichnosti, ono kad ti na chelu sedi prilepljena Jovanka Broz, a ti se ubijesh dok ne pogodish. Drugarici smo jednom prilepili Kvazimoda. Uvredila se nakon shto je pogodila.



ja OBOZAVAM tu igru wub.gif

Inace najduze mi je trebalo da jednom pogodim kao "poznatu" licnost jednog komsiju aka smrada yucky.gif

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 February 2007 - 23:34

ja se jednom ubila pogadjajuci Supermena koji mi visio na chelu.

#14 palchica

palchica
  • Members
  • 1,120 posts

Posted 13 February 2007 - 23:52

drustvene igre rulaju. najbolji nacin da ne razgovaras sa prijateljima/poznanicima i, shodno, nikad se ne nadjes u situaciji da se sa njima posvadjas oko, stajaznam, politike na primer.


omiljene DI:

asocijacije ili papirici, neiscrpan izvor zabave. najbolje je kad jedna devojka koja ne prati sport objasnjava drugaru jon arne risea kao ovo je neki nemampojmako, ima 2 imena, a prezime mu je izlazak sunca na engleskom a ovaj ne moze da pogodi, jer mu nije receno da je u pitanju fudbaler... + bonus zabava: papirici na engleskom

tabla - na tabli treba nacrtati zadati pojam u roku od 2 minuta. objasnjavaju se filmovi, kao i zanimanja, nazivi pesama, romana, bendova... ume da bude dosta zabavno, narocito ako neko ne ume da crta, pa mu recimo svaka zivotinja izgleda kao pas.

pantomime - obozavam da ih igram sa histericnim zenama biggrin.gif

pogadjanje pesama na radiju - kao sto samo ime kaze, sheta se po skali radio-aparata i ko prvi pogodi izvodjaca, dobija poen. ovako napisano ne zvuci preterano zabavno, ali jeste. plus, spoznas da recimo znas sve one hit wonders izvodjace iz osamdesetih blush.gif

preferans i poker - narocito sa decacima koji ne vole da gube. jamb, ako nema sta drugo. monopol prezirem, ali ga igram ponekad. riziko mi je sjajan, igrali ga besomucno za vreme bombardovanja.

trenutno smo u fazi nabavljanja pictionary, videcemo da li ce se to zapatiti u drustvu.

ne volim shah (kakva je to drustvena igra u dvoje?), nachelne igre tj. papirici na chelu su mi dosadni (narocito otkad smo otkrili asocijacije), a cnljs na netu mi zvuci kao opako gubljenje vremena.

#15 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 14 February 2007 - 00:16

QUOTE(palchica @ 13 Feb 2007, 23:52)
asocijacije ili papirici, neiscrpan izvor zabave. najbolje je kad jedna devojka koja ne prati sport objasnjava drugaru jon arne risea kao ovo je neki nemampojmako, ima 2 imena, a prezime mu je izlazak sunca na engleskom a ovaj ne moze da pogodi, jer mu nije receno da je u pitanju fudbaler... + bonus zabava: papirici na engleskom



Ih, pih ... sad sam htela ovo da dodam dry.gif
Al nema veze olaksa mi posao sa objasnjavanjem o cemu se radi biggrin.gif
Kod mene ova igra poznata jedino kao papirići !!

U mom drustvu je bila najpopularnija u doba srednje skole tj. u periodu odsustvovanja iz iste. Al najveci zajeb je bio sto su ovi štreberi (koji su UVEK učili sve predmete iz dana u dan) redovno davali nekog lika iz istorije il nekog drugog predmeta za koje naravno nikad nisi cuo , jer bože moj, jos nije vreme za zakljucivanje ocena ( also known as ucenje)

Tu nije bilo sanse da pogodis bez poduzeg objasnjavanja tipa -Prvo slovo imena je kao zadnje slovo naziva glavnog grada X zemlje, a drugo slovo kao trece slovo njegovog nadimka... and so on.
Neprepričljivo ! laugh.gif

Sjajna igra!!

Edited by lostfanforever, 14 February 2007 - 00:18.