Jump to content

Photo

Radio B92

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 13 February 2007 - 20:21

Zivim u bloku 62 i prosto je neverovatno da ne mogu da uhvatim radio B92... Problemi su poceli sa sprovodjenjem u delo nacionalnog plana u vezi sa frekvencijama.

Evo trenutno (vec par dana) nemam nikakav prijem. Ni na kompjuteru (na tjuneru) ni na radiju. Ponekad dodje, ali kvalitet je generalno losiji nego ranije.

Hoce li se ovo normalizovati? Prosto mi je neverovatno da samo par kilometara od stanice nemam nikakav prijem.

#2 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 14 February 2007 - 11:33

Evo danas se opet vratio prijem, ali je uzasan. Nije slusljivo.

Edited by giger, 14 February 2007 - 11:33.

#3 Heizei

Heizei
  • Members
  • 195 posts

Posted 14 February 2007 - 14:05

I meni na mp3 plejeru uglavnom šušti, iako ranije nije bilo tako.

#4 Spirit

Spirit
  • Members
  • 951 posts

Posted 15 February 2007 - 10:48

Slaba vajda od zalbi. ja sam skroz odustao od prijema radija preko etra. Zato apelujem na web tim da konacno puste 128kbps stream sa sve stereo signalom. 64kbps je prevazidjen, čak i u Srbiji

#5 dahija

dahija
  • Members
  • 618 posts

Posted 16 February 2007 - 00:30

QUOTE(Spirit @ 15 Feb 2007, 10:48)
Zato apelujem na web tim da konacno puste 128kbps stream sa sve stereo signalom. 64kbps je prevazidjen, čak i u Srbiji

Nije prevazidjeno, ne dirajte 64kbps! Mogu da ga cuclam iz kancelarije a da to ostali ne osete kao usporenje, 128kbps bi se primetilo.

#6 giger

giger
  • Members
  • 514 posts

Posted 25 February 2007 - 01:12

Nesto stvarno nije u redu sa prijemom... Evo nekoliko dana je bio dobar, da bi veceras opet poceo da se kvari... Prosto sam zaboravio kako izgleda prijem bez sustanja... Sad sam se prebacio na web...

Btw. mislim da je web timu B92 veci problem kolicina protoka koja se njima belezi i naplacuje, nego to kakav internet imaju korisnici u Srbiji. Radio na webu je verovatno i onako uglavnom za Srbe po svetu... Ali ima i tu resenja. Mogli da uvedu AAC+ stream koji bi u 64k dao MNOGO bolji kvalitet zvuka i to jos u stereo varijanti.

Nadam se da citaju ovo.

#7 Crepajac

Crepajac
  • Members
  • 132 posts

Posted 13 June 2007 - 14:52

Pre nekih godinu dana u "Dizanju" gostovao je neki stručnjak za proučavanje prostiranja radio-talasa (svih vrsta) i objasnio da u momentu kada sunce dođe u određen položaj u odnosu na Zemljinu atmosferu, a to se događa ujutru i uveče, nastaje (paz' sad): PROPAGACIJA!

Pominjani su tu i neki "slobodni radikali" (Aleksandar Vučić? Toma Nikolić?), oblaci, godišnja doba, ali uglavom sva krivica za loš prijem pada na sunčeve zrake!

Sad još da nam objasni da li sunce sluša "Peščanik" pa baš u to vreme počne sa propaga(nda)cijama ili je to samo "teorija zavere"...!?

Elem, velika prednost življenja 40-tak km severoistočno od Beograda je, pored jeftinoće, da antenu treba samo usmeriti ka glavnom nam gradu i sve TV i radio stanice se 'fataju' bez problema. Bilo propagacije ili ne.

Čudno, zar ne?

#8 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 12 July 2007 - 12:53

Širi centar NS, prijem na radiju (to još postoji) katastrofa. frekvencija između Radio Marije, i nekih narodnjaka. Baš interesantno, oni nikad nemaju problem sa emitovanjem, iako nemaju nacionalnu frekvenciju. Pa, mogao bi i Veran koju kintu od ovih pink emisija koje emituje na tv da uloži u emisionu tehniku, pa da možemo lepo da slušamo Peščanik i ostalo što još nije "porozilo".