Jump to content


Photo

Dokumentarne i naucne emisije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#16 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 10 February 2007 - 21:07

nije ocelot, ocelot lici na prave macke: tigra, leoparda, i slicno. ovo vise lici na lisicu, duguljasto je i malo. cek, sad cu da nadjem jos neku sliku...





lici mi pomalo na hijenu huh.gif

i da, u pravu je demon da lici na lasicu. zna li neko latinski naziv za lasicu?

Edited by nickie, 10 February 2007 - 21:13.


#17 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 10 February 2007 - 21:18

Mustela nivalis

A da stavimo ovu zivuljku na pitanja za sampiona?

#18 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 10 February 2007 - 21:25

hm, pa nije ni lasica, znaci.
latinsko ime: genetta (genetta)
engl. genet
nem. ginsterkatze
srpsko ?

#19 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 10 February 2007 - 22:13

Cibetka!

U Wiki - odrednica: CIVET ima onaj crtez koji si ti okacila, tako da bi moj konacan odgovor bio cibetka, a ispod stoji da su ovi geneti jedna od vrsta cibetki ( huh.gif bolje od ovoga ja stvarno ne znam)

Edited by Mancunian, 10 February 2007 - 22:17.


#20 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 10 February 2007 - 22:43

jeeeeste! smile.gif
evo i ovde

hvala i bravo! smile.gif

#21 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 10 February 2007 - 22:45

jur velkam smile.gif

#22 Kudravi Gaucos

Kudravi Gaucos
  • Members
  • 270 posts

Posted 11 February 2007 - 03:01

smile.gif
Svi se razguglase k`o da coveku ovisi zivot o toj macketini
smile.gif


Mislim da je malo tih emisija na SBB kablu koje propustim i mogu vam reci da sam mnogo srecniji i opusteniji covek od kad su mi zamenili ponudu nasih televizija. Posle ovoga si nekako srecan sto si to video i osecas se ... kako da kazem... pametniji smile.gif

Jedino su mi se krokodili vec popeli na onu stvar. Ne mogu ocima da ih vidim - cini mi se da ni o jednoj temi nije snimljeno toliko dokumentaraca kao o krokodilima (mada im se zmije priblizavaju).

#23 Sumo22

Sumo22
  • Members
  • 1,208 posts

Posted 11 February 2007 - 06:28

http://video.google......playable:true

#24 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 11 February 2007 - 09:45

QUOTE(Kudravi Gaucos @ 11 Feb 2007, 03:01)
Svi se razguglase k`o da coveku ovisi zivot o toj macketini


Ama ne,ne,ne:ta informacija je jos od detinjstva negde u mom mozgu, gugl je samo potvrdio. Ura za stare dobre decje enciklopedije!

#25 nickie

nickie
  • Members
  • 6,347 posts

Posted 17 February 2007 - 20:05

evo na rtl-u ide neki dokumentarac o sibiru.
kupaju se na -11° u vodi od 0° ohmy.gif
ubacili i bebu (bukvalno)
veruju da je to zdravo i da se deca tako manje razboljevaju, brrrrrrrr

Edited by nickie, 17 February 2007 - 20:06.


#26 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 22 February 2007 - 05:17

I ja volim da gledam How it's made na Discovery kanalu.
Od skoro na TVO ide serija dokumentaraca 100 greatest discoveries sa Bill Nye-m kao voditeljem. Ovog tipa sam zagotivila jos dok sam sa decom gledala Bill Nye The Science Guy.

I definitivno jedna od nezaboravnih sa BBC-ja Tribe Show sa Bruce Parry -jem kao voditeljem. Mislim da ovo moze da se nadje i na netu , stvarno je vredno da se pogleda http://www.bbc.co.uk/tribe. Tip sve vreme zivi sa plemenom i pokusava da dozivi njihov nacin zivota, postujuci sve obicaje i tradiciju, sto cesto izgleda ili smesno, ili shokantno ili fascinantno. U jednoj od serija , kad je posetio pleme Suri je resio da kao i ostali mladici iz plemena preskoci go preko deset krava da bi dokazao svoju muskost. Sjajan show.

#27 MarlaSinger

MarlaSinger
  • Members
  • 108 posts

Posted 22 February 2007 - 20:15

Nadam se da je neko na HRT-u zapazio emisiju GENIJALCI.

Naime, gledaoci u redakciju salju manje poznate, retko koriscene ili arhaicne izraze, a sest-sedam stalnih gostiju na osnovu reci treba da zakljuce sta ona znaci. Neverovatno je da 90% pojmova pogode, a ono sto mi se najvise svidja je koncept *bulaznjenja*, jedan od mojih omiljenih vidova humora.

Zamislite samo ovu emisiju kod nas sa postavom : Rambo Amadeus, The Books Of Knjige, Sky Vicluh...sjajno

#28 memento

memento
  • Members
  • 954 posts

Posted 22 February 2007 - 20:33

QUOTE(MarlaSinger @ 22 Feb 2007, 21:15)
Nadam se da je neko na HRT-u zapazio emisiju GENIJALCI.

Naime, gledaoci u redakciju salju manje poznate, retko koriscene ili arhaicne izraze, a sest-sedam stalnih gostiju na osnovu reci treba da zakljuce sta ona znaci. Neverovatno je da 90% pojmova pogode, a ono sto mi se najvise svidja je koncept *bulaznjenja*, jedan od mojih omiljenih vidova humora.

Zamislite samo ovu emisiju kod nas sa postavom : Rambo Amadeus, The Books Of Knjige, Sky Vicluh...sjajno


Ispunice ti se zelja, doduse ne za postavu.

„Genijalci“ na B92
Pravo osveženje za one koji uživaju u dobroj zabavi kraj malih ekrana biće šou „Genijalci“. Ovaj licencni kviz u kome učestvuju gledaoci i takmičari i u kome se ceni količina „nepotrebnog znanja i viška podataka“, već se emituje u Hrvatskoj od prošle godine, a kod nas će sa emitovanjem krenuti u martu na B92. Još uvek nije poznato ime voditelja i učesnika emisije, a u najužem izboru su Uroš Đurić, Srđan Miletić, Dragan Ilić, Dragan Bjelogrlić, Nikola Kojo, Boris Komnenić, Inspektor Blaža...

odlomak je odavde

#29 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 22 February 2007 - 20:49

QUOTE(memento @ 22 Feb 2007, 21:33)
Ipoznato ime voditelja i učesnika emisije, a u najužem izboru su Uroš Đurić, Srđan Miletić, Dragan Ilić, Dragan Bjelogrlić, Nikola Kojo, Boris Komnenić, Inspektor Blaža...


Dragan Ilic thumbup.gif Pravi covek za to laugh.gif

#30 MarlaSinger

MarlaSinger
  • Members
  • 108 posts

Posted 22 February 2007 - 21:03

Genijalno! biggrin.gif

A bas sam htela da kazem kako bi 92ka bila savrseno mesto za to. Super. Sad cu da sirim srecnu vest