Jump to content


Photo

Iskustva -NAOČARI - bifokalna, multifokalna stakla


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#16 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 09 February 2007 - 22:07

QUOTE(John Finn's Wife @ 8 Feb 2007, 02:34)
Добро, вероватно је и то индвидуално шта коме више одговара.
Обичава се да пластика иде у пластични оквир а права стакла у метални. Тако да и од тога зависи.
Мени лично прелагане наочаре лете са носа, не знам, нелогично, али више волим да имам осећај да стоје укотвљене и не спадају. А што се тиче тежине, има и прилично лаких оквира од разних легурица , рецимо они где имаш само спој међу стаклима и дршке. А ја носила и титан стакла, пази ја мислим да сад не коштају више од 2000 динара по комаду, и нису ми представљала тежину, иако је висока диоптрија а и варијанта била најмање стањена --> најдебља титанова.
Мада као што рекох, како коме шта одговара.


Ja nosim naocare vec deset ili nesto malo vise godina, pa cenim da sam kompetentan tongue.gif Razlika izmedju stakla i plastike prakticno ne postoji u smislu poboljsanja kvaliteta vida, pitanje je samo u tezini. Staklo je ok za neke manje dioptrije, ali pocev od +-2, vec cete imati nelagodnosti ako ih nosite stalno.

Ljudi sa plusom su u nesto boljoj poziciji od nas koji brojimo slonove pred spavanje, nekad mogu i da ih skinu.

Dok nisam presao na plastiku imao sam bas puno nelagodnosti i primetio sam da mi se na nosnoj kosti formirao mali izrastaj koji ima neki oblik siljka, pa me zulja kako god da namestim okvir. rolleyes.gif

#17 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 10 February 2007 - 01:28

QUOTE(Celt @ 9 Feb 2007, 22:07)

Целтик,
имаш двапут да погађаш која је моја диоптрија tongue.gif
(сад као срамота ме, ал зар је дефект срамота unsure.gif

Ево ти мало упутство: blink.gif

А стаж...






....факин 22 године. Ау, 'еботе ... huh.gif sad.gif Па то је више него што имам укупно unsure.gif

#18 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 10 February 2007 - 04:55

QUOTE(djenka @ 8 Feb 2007, 01:21)
(...) A gotovo sva bolja imaju te antirefleks slojeve (koji su preporučljivi pogotovu za ljude koji često vise pred monitorom (...)


...kao i za vozače, kad padne mrak, a i za one koji se rado slikaju (na fotografiji se vide oči a ne odraz okoline wink.gif )

#19 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 10 February 2007 - 11:12

QUOTE(John Finn's Wife @ 10 Feb 2007, 02:28)
Целтик,
имаш двапут да погађаш која је моја диоптрија  tongue.gif
(сад као срамота ме, ал зар је дефект срамота  unsure.gif


nemam toliko perca na krilima, a ne umem da brojim drugacije tongue.gif

Sociva su uvek resenje... kada nemate fuckin' cilindar pride... dry.gif

#20 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 10 February 2007 - 14:49

he, coravci!

vidim da niko nije pomenuo po meni najbitniju prednost plastike, to da u slucaju udara pri kom bi staklo stradalo, plastika ostaje citava.
zahvaljujuci tome sam par puta ostao nepovredjen.
a, sto se tice grebanja, sadasnje cvike samo sto smirglom ne brisem, zastitni sloj dobro obavlja posao...

#21 pridoslica

pridoslica
  • Members
  • 157 posts

Posted 10 February 2007 - 20:20

QUOTE(Celt @ 10 Feb 2007, 12:12)
nemam toliko perca na krilima, a ne umem da brojim drugacije tongue.gif

Sociva su uvek resenje... kada nemate fuckin' cilindar pride... dry.gif


O, kako ovo zvuci poznato... smile.gif
I tako ja svaki put pitam oftamologa da li ja mogu da nosim meka sociva( probala sa onim tvrdim, neje islo) i on mi skorije kaze MOZE ali nemate istu dioptriju na oba oka pa kad narucujemo sociva moramo umesto jednog para da narucimo dva pa ce vas to kostati... I tako ja zakljucim da ce me to zadovoljstvo kostati na godisnjem nivou kao jedan par naocara! Mozda bi i pala u iskusenje da ne zivim u zemlji Srbiji gde lagano mozes da kupis sredstvo za ciscenje sociva koje se ne koristi nigde u Evropi jer na duze staze moze da izazove slepilo. blink.gif
I tako....

#22 djenka

djenka
  • Members
  • 1,227 posts

Posted 11 February 2007 - 04:20

QUOTE(ToniAdams @ 10 Feb 2007, 14:49)
he, coravci!


Mua cool.gif no! Nego me poslao plastikaoverstaklo lobi da pričam o manama stakla.

A i mogli bi i ovi iz Zeiss-a da daju neki dinar za reklamu.