Jump to content


Photo
- - - - -

Sta ste jutros doruckovali?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
482 replies to this topic

#16 msmodesty

msmodesty
  • Banned
  • 1,348 posts

Posted 07 February 2007 - 17:53

QUOTE(wegga @ 7 Feb 2007, 17:15)
Cesi jako rano doruckuju (i obavezno doruckuju) tako da sam i dalje kao exponat u zooloskom vrtu - "Boze, kako mozes da ne doruckujes kod kuce pre posla i kako to da rucas tako kasno (15h)?"
Ne mogu bre da se naviknem na rucak u pola jedan, navikla sam na Beogradski ritam smile.gif

Trol - ruchak tachno u 12:00. Tacno vidis kako horde hrle i zauzimaju mesta u restoranima. Ja u pochetku mislila da ce da umru ako ne jedu u podne. A sad sam naucila da trchim brze od svih pa zauzmem mesto ranije smile.gif
Danas bese lotte sa rizotom i distanim povrcem, aaaaaaaa divote!

#17 guimaraes

guimaraes
  • Members
  • 592 posts

Posted 07 February 2007 - 18:22

Kad ne bih doruckovao cim otvorim oci, mislim da bih taj ceo dan bio kao prebijena kucka. Kafa na prazan stomak yucky.gif
Obicno doruckujem neke zitarice, voce, povrce, jogurt i tome slicno.

#18 guimaraes

guimaraes
  • Members
  • 592 posts

Posted 07 February 2007 - 18:23

QUOTE(msmodesty @ 7 Feb 2007, 17:53)
Trol - ruchak tachno u 12:00. Tacno vidis kako horde hrle i zauzimaju mesta u restoranima. Ja u pochetku mislila da ce da umru ako ne jedu u podne. A sad sam naucila da trchim brze od svih pa zauzmem mesto ranije smile.gif
Danas bese lotte sa rizotom i distanim povrcem, aaaaaaaa divote!


Ja do 12 jedem vec 3. put smile.gif

#19 ljtruba

ljtruba
  • Members
  • 104 posts

Posted 08 February 2007 - 00:24

Ja sam se nadao nekim novim idejama i predlozima a vi ljudi jedete kafu i cigare izgleda blink.gif

#20 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 08 February 2007 - 01:41

rado bih doprinela temi al ujutro nemam apetit ni lososa. kako iko moze da ima apetit s rana jutra? huh.gif

#21 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 February 2007 - 03:31

QUOTE(amelija @ 8 Feb 2007, 01:38)
a inače mi je doručak najmanje bitan obrok, mogu da ne jedem ništa sve do 15-16h

Pa, normalno, treba ti bar 10-tak sati da popijes onih tvojih 6L vode tongue.gif

#22 marianne

marianne
  • Members
  • 779 posts

Posted 08 February 2007 - 08:14

nikad ne preskacem dorucak.

#23 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 February 2007 - 10:54

QUOTE(Dunadan @ 8 Feb 2007, 01:41)
kako iko moze da ima apetit s rana jutra? huh.gif

e to se i ja pitam...

QUOTE(Indy @ 8 Feb 2007, 03:31)
Pa, normalno, treba ti bar 10-tak sati da popijes onih tvojih 6L vode tongue.gif

tongue.gif

treba meni par sati nakon buđenja da popijem 6L kafe, a H2O ide preko celog dana wink.gif

#24 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 08 February 2007 - 11:16

QUOTE(Dunadan @ 8 Feb 2007, 01:41)
rado bih doprinela temi al ujutro nemam apetit ni lososa. kako iko moze da ima apetit s rana jutra? huh.gif


Evo ja rolleyes.gif .
Kad god jedem uvece i kada god se probudim ujutro ja gladna. Cak i kada, recimo negde putujem pa moram da ustanem na primer u 4h ujutro, ja prvo jedem pa onda sve ostalo.

A inace jedem obicno hleb i nesto na hleb. To mi nekako najbrze. Obicno su to neki slani namaze. Redje jedem slatko. Kada jedem slatko nekako sam ranije gladna. A obavezno zavrsim dorucak sa soljom mleka u koje je rastvorena kasicica nes kafe

#25 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 08 February 2007 - 11:19

E pa evo jedan recept od jutros:

...pola kroasana (bio je velik), malu kasiku dzema od narandze,
ugurala u sredinu od te polovine kroasana i bela kafa,

a pre toga iscedila dve narandze i popila djus.
Eto. sleep.gif


A vi tatejeli?

#26 dig_chohano

dig_chohano
  • Banned
  • 617 posts

Posted 08 February 2007 - 11:26

QUOTE(guimaraes @ 7 Feb 2007, 18:22)
Kad ne bih doruckovao cim otvorim oci, mislim da bih taj ceo dan bio kao prebijena kucka.


Znači, zato se ja već godinama osećam kao prebivena džukela!?! huh.gif

Jedino sam doručkovao u NS u vojsci, ali tad sam bio spreman da glođem vodnikovu potkolenicu i to bez senfa, toliko su nas dobro hranili. Da nije bilo nekog fast fooda u Futoškoj koji nam je na poziv donosio bečke šnicle veličine šatorskog krila, sigurno bi pocrkali...

Sad kilo kafe, dva Snickersa i nekoliko cigara i dan može da počne...

#27 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 08 February 2007 - 11:31

QUOTE(Dunadan @ 8 Feb 2007, 01:41)
rado bih doprinela temi al ujutro nemam apetit ni lososa. kako iko moze da ima apetit s rana jutra? huh.gif

Pazi, nije u pitanju apetit, niti bilo ko od nas jede kolenicu sa renom u 8 ujutro, vec se radi o navici da se uradi nesto sto je u principu jako zdravo, a to je da se pripremi teren u organizmu da se kafa ne vari na prazan stomak.

Obzirom da vecina nas ovde prisutnih na jutarnju kafu gleda kao na "insert coin to start dailly activities", zaista se plasim da se ne navucem na ogromne kolicine kafe, i, sto je mozda jos gore, los zivotni ritam u smislu tempiranja ishrane.

Ja pojedem uz jutarnju kafu s mlekom pola onog integralnog O'cakea, ili dve bonzite. I to pre svega zato sto ne moram nista tu da spremam, vec samo otvorim i pojedem.

Neki put mi dobro dodje burek, ali od kako sam se odselio i Andjelko mi nije blizu, to je otpalo.....

#28 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 08 February 2007 - 11:31

e da, a spomenuti čudni ručak u 12 meni taman dođe kao "pravi" doručak, i eto smile.gif

#29 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 08 February 2007 - 11:41

QUOTE(Dunadan @ 8 Feb 2007, 01:41)
kako iko moze da ima apetit s rana jutra? huh.gif



Na dorucak prioni ko na neki posao, ne treba apetit. Samo zamisli kako zeludac prezvakava samog sebe jer je prazan i stavi nesto u usta, makar med ili slatko, dok ti to ne postane navika.

Nisam nutricionista, nego gledala na rialitiju na sta lici stomak koji doruckuje kafu i cigare ohmy.gif ...i bolje da cutim, jer je to jedan uzas.



Edit: napisala nutris cionista blink.gif

Edited by Mama_mia, 08 February 2007 - 11:44.


#30 guimaraes

guimaraes
  • Members
  • 592 posts

Posted 08 February 2007 - 16:35

QUOTE(dig_chohano @ 8 Feb 2007, 11:26)
Sad kilo kafe, dva Snickersa i nekoliko cigara i dan može da počne...


Ako ovo radis bar godinu dana, ozbiljno se zapitaj u kakvom je stanju tvoj organizam.