Jump to content


Photo

Karticne igre (VtES,EVE,MtG,Munchkn,Illuminati)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 ResurrectioN

ResurrectioN
  • Members
  • 0 posts

Posted 31 January 2007 - 20:19

Koje karticne sta igrali i utisci?

Od igara CCG/TCG tipa sam igrao Vampire: the Eternal Strugle i EVE ccg (pravljen po istoimenom MMORPG-u) a od ostalih Munchkin, Chez GOTH, Lunch money i Illuminati itd.

My 2 cents:
VtES- Omiljena mi igra. Kompleksna i zahtevna. Pored uobicajenih vestina koje ovakav tip igara zahteva (memorija, kalkulisanje itd) vrlo su korisne socijalne vestine jer se igra sa 4 igraca (5 je optimum) pa laganje/pregovaranje/intimidacija/backstabing/ucene i ostale vestine politicara biggrin.gif dobro dodju. Igra se po sistemu predator-prey tj. vas cilj je da izbacite igraca sa leve strane a igracu sa vase desne je cilj da izbaci vas jer se tako dobijaju poeni.
Posebna zanimljivost su tzv. Political Action gde igrac bukvalno pozove referendum (pomocu karte) za koji vec efekat pa se glasa (neki vampiri imaju titule koje im daju glasove) za ili protiv referenduma i tu se najvise vidi kolicina interakcije medju igracima.
Ako nekog bude interesovalo pisacu jos biggrin.gif

EVE - Igrao sam par puta. Generalno zabavno je vozikati brodice i skupljati minerale i s ledja upasti na tudj posed poubijati mu brodice i ukrasti minerale biggrin.gif ali deo koji mi se ne svidja je sto je pobednki onaj koji poslednji ostane a kad se igra sa jo 3-4 saigraca nastaje haos jer je dozvoljeno napadanje baze bilo kojeg igraca pa se desava ona situacija da neko iz senke pobedi jer su se ostali istorsili u medjusobnim okrsajima.

Edited by ResurrectioN, 31 January 2007 - 20:20.