Jump to content


Photo

poslednji koncert na kom ste bili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#46 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 22 February 2007 - 05:05

evo ja se upravo vratio sa tuxedomoon-a, po treci put smile.gif bilo je zaista lepo.
repertoar - promocija novog bardot hotel soundtrack - a sto se starih stvari tice slicno kao u prethodna 2 puta. sa koncerta iz 2000.te mislim da mi nedostaje jedino `no tears` ...

#47 peteespe

peteespe
  • Members
  • 65 posts

Posted 26 February 2007 - 13:10

24.03 Mini Teatar, Osijek

Sumski + Welcomin' committee in flames
http://www.sumski.net/
http://www.myspace.com/wcinflames

dosao oko 20 otisao u 04, puno vina, piva, polupijanih, izvrsne glazbe.....
poceli Wcif, pravi sou, izvrstan trash garage/punk, gitara (Goran iz Babies), bubanj ( timpan + sner + cinela) i japanka - vokal (djevojka studira hrvatski i ruski)
uletanje u publiku sa gitarom i bubnjevima, svi u crnom, vizuelno efektni .......
onda Sumski, nakon par godina ponovo uzivo, ovaj put zesci nego inace, originalan zvuk, space/prog/post/crtici-noise, balkanpop, spagethi rock, discocore...... sta sve ne
poslje koncerta luda slusaona - punk77, garage, turbonegro, motorhead i sve tako ....
kad oko 2 sata prestaje glazba i WCIF usred kluba pocinju opet svirku za nas preostale, japanka ovaj put luduje , valja se po podu , na stolovima , bubnjar skace na bubnjeve, sutanje bubnjeva , gitara struze o stol, mikrofon sve pretvara u karaoke...
pivo leti na sve strane......... ludilo !!!!!!
biggrin.gif

#48 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 February 2007 - 13:51

QUOTE(peteespe @ 26 Feb 2007, 13:10)
24.03 Mini Teatar, Osijek

Sumski + Welcomin' committee in flames
http://www.sumski.net/
http://www.myspace.com/wcinflames

dosao oko 20 otisao  u 04, puno vina, piva, polupijanih, izvrsne glazbe.....
poceli Wcif, pravi sou, izvrstan trash garage/punk, gitara (Goran iz Babies), bubanj ( timpan + sner + cinela) i  japanka - vokal (djevojka studira hrvatski i ruski)
uletanje u publiku sa gitarom i bubnjevima, svi u crnom, vizuelno efektni .......
onda Sumski, nakon par godina ponovo uzivo, ovaj put zesci nego inace, originalan zvuk, space/prog/post/crtici-noise, balkanpop, spagethi rock, discocore...... sta sve ne
poslje koncerta luda slusaona - punk77, garage, turbonegro, motorhead i sve tako ....
kad oko 2 sata prestaje glazba i WCIF usred kluba pocinju opet svirku za nas preostale, japanka ovaj put luduje , valja se po podu , na stolovima , bubnjar skace na bubnjeve, sutanje bubnjeva , gitara struze o stol, mikrofon  sve pretvara u karaoke...
pivo leti na sve strane......... ludilo !!!!!!
biggrin.gif

jeeee kakvo ludilo wcif!! moram da cimnem gorana da naidju i u ove krajeve, ako ne pre leta, onda makar u septembru.

#49 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 26 February 2007 - 14:08



Godilo je iznad svih očekivanja, ne samo zato što sam koncertno bio zagorio preko svake razumne mjere. Vuneny su na sceni bili vrlo skromni u svom eklektičnom tripovanju, moderni u tehnološkom ekspresonizmu, ali tradicionalni u uobličavanju muzičkih ideja. Većina je uspjela da se "uključi" u uživanje u setu od numera sa njihova dva albuma, pa je publika reagovala aplauzima i interesantnim plesnim improvizacijama. (Bilo je dosta lokalne podrške za predgrupu, pa je barem četvrtina kluba otišla prije kraja Vunenyh. Vjerovatno nisu baš svi žurili na posljednji noćni prevoz.)

Iznenadili su me postavkom, pošto su tročlani bend na bini od cirka desetak kvadrata činile dvije gitare i ridam-dam mašina, a ne bubnjevi, kako amaterski očekivah da će biti. Funkcionisali su besprijekornim tajminzima u sviranju, pjevanju i aktivaciji programiranih matrica. Drugi album je objavljen tek prije par mjeseci, ali čini mi se da su neke numere već malo dorađene za živu izvedbu i to karakteristično građenje tenzije prije no što tema eksplodira u nekom ubojitom rifu i ritmu. smile.gif

Nemam običaj da gnjavim muzičare poslije svirki, ali sam pri izlasku iz kluba naletio na gitaristu/pjevača i primijetio da je možda primijetio da sam na šanku kupio CD, pa sam pružio ruku i čestitao (pri čemu sam ipak odustao od prigovora da je trebalo da ponesu i prvi album (: ).

! Preporuka Novosađanima za večerašnji izlazak u Route 66. !

Edited by autsajder, 26 February 2007 - 15:20.


#50 peteespe

peteespe
  • Members
  • 65 posts

Posted 26 February 2007 - 14:40

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 26 Feb 2007, 13:51)
jeeee kakvo ludilo wcif!! moram da cimnem gorana da naidju i u ove krajeve, ako ne pre leta, onda makar u septembru.


da, svakako ih dovuci ......
idealni su za predgrupu nekom koncertu bandova koje radis .......
wink.gif

#51 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 February 2007 - 14:50

trebalo je da proslog aprila nastupe pre babies i bambi molesters, ali se gabi, tadasnja pevacica, razbolela, pa su otkazali. cenim da je sada jos bolje nego pre, kolumbo je sigurno naucio da cuka po tima kantama do sada wink.gif

#52 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 26 February 2007 - 17:40

QUOTE(autsajder @ 26 Feb 2007, 14:08)


Godilo je iznad svih očekivanja, ne samo zato što sam koncertno bio zagorio preko svake razumne mjere. Vuneny su na sceni bili vrlo skromni u svom eklektičnom tripovanju, moderni u tehnološkom ekspresonizmu, ali tradicionalni u uobličavanju  muzičkih ideja. Većina je uspjela da se "uključi" u uživanje u setu od numera sa njihova dva albuma, pa je publika reagovala aplauzima i interesantnim plesnim improvizacijama. (Bilo je dosta lokalne podrške za predgrupu, pa je barem četvrtina kluba otišla prije kraja Vunenyh. Vjerovatno nisu baš svi žurili na posljednji noćni prevoz.)

Iznenadili su me postavkom, pošto su tročlani bend na bini od cirka desetak kvadrata činile dvije gitare i ridam-dam mašina, a ne bubnjevi, kako amaterski očekivah da će biti. Funkcionisali su besprijekornim tajminzima u sviranju, pjevanju i aktivaciji programiranih matrica. Drugi album je objavljen tek prije par mjeseci, ali čini mi se da su neke numere već malo dorađene za živu izvedbu i to karakteristično građenje tenzije prije no što tema eksplodira u nekom ubojitom rifu i ritmu.  smile.gif

Nemam običaj da gnjavim muzičare poslije svirki, ali sam pri izlasku iz kluba naletio na gitaristu/pjevača i primijetio da je možda primijetio da sam na šanku kupio CD, pa sam pružio ruku i čestitao (pri čemu sam ipak odustao od prigovora da je trebalo da ponesu i prvi album  (:  ).

! Preporuka Novosađanima za večerašnji izlazak u Route 66. !



odlican je koncert bio, mi smo se skroz nauzivali :]

#53 peteespe

peteespe
  • Members
  • 65 posts

Posted 26 February 2007 - 19:27

QUOTE(Bad Music For Bad People @ 26 Feb 2007, 14:50)
trebalo je da proslog aprila nastupe pre babies i bambi molesters, ali se gabi, tadasnja pevacica, razbolela, pa su otkazali. cenim da je sada jos bolje nego pre, kolumbo je sigurno naucio da cuka po tima kantama do sada wink.gif



pa da, kolko treba tolko lupa ........ wink.gif
odlican je i kao Dj, izbor glazbe za 5
svi zajedno su o.k. pojava i odradjuju bas kako treba ......
biggrin.gif

#54 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 26 February 2007 - 20:51

nisam znao da je kolumbo bio i dj tu. ja bio u spunk-u nekoliko puta kad je on radio i izbor je bio :yeah!: . petak vece u spunk-u je veciti zicer za dobru zabavu u zagrebu, ako nema neki koncert.
wcif ce da sviraju ovde sto pre, samo da vidim kakvi su im planovi. ako se jos sklepa da nalete u isto vreme kad i jay reatard, a mozda i black lips - moze da se napravi mini festival, pa ko ostane ziv.

#55 peteespe

peteespe
  • Members
  • 65 posts

Posted 26 February 2007 - 22:56

mislim da su i u zagrebu sa black lips, koliko se sjecam price .........??!!

#56 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 27 February 2007 - 13:01

QUOTE(I'm with the pilots @ 26 Feb 2007, 17:40)
odlican je koncert bio, mi smo se skroz nauzivali :]

Ma bravo! smile.gif

Još samo kaži da si ti bila plesačica iz dua koji je tokom svirke izvodio performans na platou iznad stepenica.. Umalo joj nisam poklonio Vuneny CD. rolleyes.gif

#57 Hobbit slayer

Hobbit slayer
  • Members
  • 98 posts

Posted 27 February 2007 - 13:10

Hmmm, zadnji cert je u stvari bio festival "Good Vibrations"
-Lokacija: Centennial Park, Sydney
-Vreme: ubitacno toplo
-Muzika: od svega po malo
-Link:
http://www.jammusic....tival/main.html
-Highlights: Beastie Boys ss.gif

#58 I'm with the pilots

I'm with the pilots
  • Members
  • 1,349 posts

Posted 27 February 2007 - 13:23

QUOTE(autsajder @ 27 Feb 2007, 13:01)
Ma bravo!  smile.gif

Još samo kaži da si ti bila plesačica iz dua koji je tokom svirke izvodio performans na platou iznad stepenica.. Umalo joj nisam poklonio Vuneny CD. rolleyes.gif



ih bre, pa ne drogiram se jbte laugh.gif

mare i ja smo onako gleali u nju kad bi prestala muziak ili se stisala a ona nastavila tapsati na svakih par sekundi u ne znam, nekom njenom ritmu...

nisam imala parica tad za cedej, jer smo stigli tamo jos u 10h i pelinkovcem i domacom kruskom proslavili neki moj ispit laugh.gif pa nisam imala vise, al ima po prodavnicama tako da uskoro idem u shoping
osvezio me koncert jako

imam link za album ako nekom zatreba

#59 Cobra Dragec

Cobra Dragec
  • Members
  • 1,274 posts

Posted 01 March 2007 - 01:25

upravo se vratih sa svirke Richmond Fontaine. fino je bilo, sviđa mi se frontmenov naglasak i omaž gitsima i dead moonu smile.gif mada, da sam na njihovom mjestu, tražio bih novog bubnjara...

edit: ali nisam na njihovom mjestu, tako da... whatever laugh.gif

Edited by Cobra Dragec, 01 March 2007 - 01:29.


#60 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 03 March 2007 - 03:34

Camera Obscura sinoc, prelepo.
Bell Rays veceras!
Japanther u utorak, svrs-svrs...