Jump to content


Photo

poslednji koncert na kom ste bili


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#31 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 11 February 2007 - 21:58

zabicu, zar nemas to?!?!?! kratko: fenomenalno! snimci su skroz OK, zivi su malo bolji od snimaka sa probe. snimci sa probe su aranzmanski dosta slicni verzijama sa prvog albuma, valjda su se snimali da bi bubnjr koji je uleteo u studio umesto Cavketa naucio kako da svira stvari. super sto nisu brisali pickaranja izmedju pesama, odlicna, drugacija vrzija "Leptir". okacicu neki dan...

#32 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 12 February 2007 - 01:03

QUOTE(peteespe @ 11 Feb 2007, 20:58)
pise vec na Kombinatu u 320 Kbps  biggrin.gif  wink.gif


ma nemam vise kredita na kombinatu, ne znam ni sta da im dam vise...

#33 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 12 February 2007 - 02:30

the shins...
congress theater, chicago, IL
do jaja....

#34 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 12 February 2007 - 12:40

QUOTE(gotivac @ 11 Feb 2007, 18:22)
Jebi ga, šta da ti kažem što ti već sinoć na svirci nisam rekao


Ma znam sve, sad.gif nego, prosli put je izbor bio puno bolji smile.gif

#35 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 12 February 2007 - 15:33

TNT nisam čuo uživo, ali na snimcima to zvuči (blago rečeno) fantastično. Bilo bi lepo da urade svoje stvari pa da onda ne bude više rasprave oko repertoara.

#36 johnnioza

johnnioza
  • Members
  • 1,480 posts

Posted 12 February 2007 - 16:59

Pa, imao je Gotivac taj autorski bend, Bong, otprilike sredinom devedesetih, behu mi jedna od retkih koncertnih radosti u to vreme wink.gif

#37 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 12 February 2007 - 17:58

QUOTE(johnnioza @ 12 Feb 2007, 16:59)
Pa, imao je Gotivac taj autorski bend, Bong, otprilike sredinom devedesetih, behu mi jedna od retkih koncertnih radosti u to vreme  wink.gif


Voleo bih to čuti, ali gde?

#38 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 12 February 2007 - 22:29

QUOTE(johnnioza @ 12 Feb 2007, 16:59)
Pa, imao je Gotivac taj autorski bend, Bong, otprilike sredinom devedesetih, behu mi jedna od retkih koncertnih radosti u to vreme  wink.gif

ohmy.gif

Znamo li se? smile.gif

QUOTE(dobar_znak)
Voleo bih to čuti, ali gde?

Verovatno nigde. Jedini DAT sa snimcima izgubljen. dry.gif

#39 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 12 February 2007 - 22:31

QUOTE(Atreid @ 12 Feb 2007, 12:40)
Ma znam sve,  sad.gif  nego, prosli put je izbor bio puno bolji  smile.gif

Čekaj, na koji prošli put misliš? U onom podrumčetu (London klub ili tako nešto?) ili na Gradilištu?

#40 johnnioza

johnnioza
  • Members
  • 1,480 posts

Posted 12 February 2007 - 23:26

QUOTE(gotivac @ 12 Feb 2007, 21:29)
ohmy.gif

Znamo li se?  smile.gif





Hehe...pa nisu samo prijatelji benda dolazili na vashe koncerte, bilo je i nekih klinaca (tad sam imao 15-ak godina) koji su stasavali uz vashu muziku biggrin.gif

Imao sam u to vreme chak i neku kasetu, ali sam je u medjuvremenu izgubio.

#41 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 13 February 2007 - 01:26

QUOTE(dobar_znak @ 12 Feb 2007, 14:33)
TNT nisam čuo uživo, ali na snimcima to zvuči (blago rečeno) fantastično. Bilo bi lepo da urade svoje stvari pa da onda ne bude više rasprave oko repertoara.

Ma, super TNT zvuci uzivo smile.gif i mogli bi stvarno uraditi par svojih stvari wink.gif

QUOTE(gotivac @ 12 Feb 2007, 21:31)
Čekaj, na koji prošli put misliš? U onom podrumčetu (London klub ili tako nešto?) ili na Gradilištu?


Pa, da, ono ispod Londona je bio super izbor, a u Pipingu je bila samo Blondie (ako se nevaram?), sto se tice samog sviranja tu nemam sta reci smile.gif

Edited by Atreid, 13 February 2007 - 01:54.


#42 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 13 February 2007 - 13:09

QUOTE(Atreid @ 13 Feb 2007, 01:26)
Ma, super TNT zvuci uzivo smile.gif

cool.gif
Samo kad nemamo problema sa ton majstorom. Onaj u Route66 je imao sreće što niko od nas nije neki agresivan lik, znam par bendova koji bi ga svakako naterali da proguta bar jedan mikrofon, još na tonskoj probi.

QUOTE
i mogli bi stvarno uraditi par svojih stvari  wink.gif

Ne bi.

QUOTE
Pa, da, ono ispod Londona je bio super izbor, a u Pipingu je bila samo Blondie (ako se nevaram?), sto se tice samog sviranja tu nemam sta reci  smile.gif

Ono ispod Londona je ako se ja dobro sećam bio višestruki tribute - Cult, Blondie, Madness, Clash. A možda se i ne sećam dobro, ali znam da je Cult bio sigurno, a da li je bilo sve ovo ostalo, ne bih mogao sa sigurnošću da tvrdim.
U Pippingu je prvi put (kada si ti gledao) bio Tribute to Blondie, drugi put (kada nisi) je bio Madness.

Edited by gotivac, 13 February 2007 - 13:11.


#43 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 13 February 2007 - 16:36

QUOTE(gotivac @ 13 Feb 2007, 13:09)


Ajde uradimo ti i ja jednu zajedno, makar iz zezanja.

#44 Loza

Loza
  • Members
  • 244 posts

Posted 13 February 2007 - 17:01

war
lead singer malo jache uradjen pa je gusio o njegovim stavovima. solaze u vecnost na ivici nervonog sloma.

funkadelic je pukao ako ovako misle da zabavljaju narod nasushni.

#45 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 19 February 2007 - 02:54

Bio sam prije par dana na koncertu Tarbox Ramblersa. Trio iz Cambridgea, Massachusettsa. Oni sviraju taj amplificirani blues koji smo inace navikli da dolazi iz Memphisa ili Detroita, ili pak Ohia (citaj Black Keys), ali njihov pristup ima i neceg drugog, neceg dekadentno intelektualnog sto je ipak karakteristicno za kraj Amerike iz kojeg dolaze. U tome podsjecaju na Treat Her Right, odnosno Morphine. I nakon svih ovih uporedbi, treba reci da su Tarboxi bolji od bilo kojih od navedenih bandova. Vec se duze vrijeme odusevljavam njihovim sedam godina starim prvim albumom koji je vise vukao na cajun ili bluegrass, a album iz 2004, "Fix Back East" je jedna od najboljih ploca u ovom mileniju (dosada barem), pri snimanju koje su im pomogli i Paul Q. Kolderie (producent Morphine) i legendarni Jim Dickinson, a tek sad sam ih imao priliku vidjeti uzivo. Ovoga puta oni su trio, Michael Tarbox na gitari, dugokosi bubnjar, te jos jedan tip koji je vec duze vrijeme u bandu na osiromasenom setu bubnjeva, kontrabasu, drugoj gitaru i cemu sve ne. Koncert je bio potpuno ludilo, momci su bili izuzetno raspolozeni. Posto je gro pjesama bio sa buduceg albuma koji treba izaci ove godine, sva trojica su bili zagrijani da predstave stvari u sto boljem svjetlu. Kompletan snimak koncerta nudim na uvid uz zelju da ih vidite u Beogradu ili nekom drugom gradu jednog dana.

http://www.mediafire.com/?32mjzngjxzw

Attached Files


Edited by zabic, 19 February 2007 - 02:55.