Jump to content


Photo

Simboli osamdesetih


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
652 replies to this topic

#16 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 26 December 2006 - 01:32

QUOTE(Larko @ 26 Dec 2006, 01:25)
e da, a 'zivotinjsko carstvo'? i bio je jedna sa tomom i dzerijem...

Životinjsko carstvo je još uvek živo i zdravo, ali to je čokolada - mada su bili popularni "sendviči" od Petit Beure keksa i Životinjskog Carstva smile.gif Te sa Tomom i Džerijem su bile iz serije šećernih tabli... brrr....
QUOTE
od crtanih filmova za vas imam samo dve reci: "nu pagadi"!

OMG! OMG! OMFG! Zaboravih na taj biser iako smo sve negde do '92. vikali "Zajec, nu pogadi!"

http://video.google....319319442865484

A šta kažeš na ovo - SPORT BILI! biggrin.gif

QUOTE(juliana @ 26 Dec 2006, 01:26)
kolumbo je bila krasova veryija toblerone, isti oblik, isto sa medom i lesnikom, crveni karton,ja imala nalepnicu kad je nasa skola pobedila u muz.toboganu i isla u zg na ekskuryiju

Da, u pravu si - čak Kolumbo još uvek ima da se kupi, i to jeste čokolada a ne šećerna tabla. Bile su neke šećerne table koje su se slično zvale, pa sam verovatno permutovala ime.

Edited by Skadi, 26 December 2006 - 01:40.


#17 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 26 December 2006 - 03:17

flavor aid sokovi, kao i oni u vecem pakovanju (tang?) koje smo lizali posle shkole.
vuchko, pa potom zagi ne.
agrokomerc, i reklame sa lutkama za komed medenjake (krecu sa rifom iz walk this way i deshavaju se u letecem tanjiru).
stane dolanc, smrt vladimira bakarica (titove se vec jako slabo secam), te slovenachki crtani bojan koji je uvek ishao u danima zalosti.
zimski bioskop tokom zimskog raspusta.
strip tom i dzeri minijaturnog formata.
hit meseca.
presnimavanje kaseta sistemom kasetofon pored kasetofona.
jumping jack i manic miner.
uradi sam rachunar galaksija.
zbogom shumo reko vodo, idem tragom ptice dodo....

#18 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 26 December 2006 - 03:41

QUOTE(kingmaker @ 26 Dec 2006, 08:04)
kreativnije doprinose ocekujem od nesto starijih forumasa

Ma ne, bas je zanimljivije iz decijeg young & impressionable ugla. Kao kad bih ja krenuo o simbolima 60-tih. Eto cak i one zvake nisam znao, a i one su valjda bile neki simbol.


Al' ajde (samo prva polovina 80-tih, u drugoj sam se vec suocio sa surovostima zaradjivanja hleba nasusnoga, te nisam imao vremena ni volje za simbole... all work, no play).

- Hebeni mimohod koji sam 'mimohodio' u sirokom krugu (imali smo slobodan dan u skoli za to, pa sam ga iskoristio da malo obidjem Novi Sad). Krivina iz maj midl nejm.
- 80/81 sam bio u JNA/JRM tako da se secam frke oko demonstracija na Kosovu.
- Koja Sarlo/Disciplina (mada je to jos iz 70-tih, posto smo isli u istu skolu, cak je jednom drndao moju gitaru - my claim to fame). Afro frizura naseg Hendriksa.
- Bebi Dol, koju sam stalkovao po gradskim ulicama... pomalo s_d.gif Imala je noge k'o slavuj, sto rek'o neki rock kriticar.
- Ne znam da li se jos neko seca jedne lude zenske koja je onda redovno setala centrom grada i dobacivala razne "predloge" nama mladjem mushkinju? Mislim da je imala kracu crvenkastu kosu, mozda je bila blizu 30 godina onda? Whatever happened to her...
- Da zavrsim na highpoint: Koncert Talking Headsa 1982. ...hail hail hail

(Originalna fotka sa bas tog koncerta)

#19 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 26 December 2006 - 04:39

QUOTE(Indy @ 25 Dec 2006, 21:41)

(Originalna fotka sa bas tog koncerta)


na tom koncertu su izgleda bili svi ljudi koje znam kako iz ovog tako iz onog univerzuma. ako imas i tonski zapis mislim da se moraju cuti neki od mojih tarzanoidnih urlika pri cemu urlici prilikom nastupa predgrupe, Tom Tom Cluba, /sa Tinom u minicu i cokoladicama/ nose u sebi jasnu seksualnu poruku tigra koji je upravo pojeo 3-4 bambija i namirisao tigricu u teranju.

#20 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 26 December 2006 - 04:44

Šećerna tabla "Vigvam"! Eto, na to sam mislila i sada mi se upalila sijalica wink.gif

Izvinite na upadu u sred reminiscencija ja TH koncert, eto - nisam bila, ne volim TH ama baš nikako (osim Road to Nowhere).

- Video Diskomer nedeljom pre podne u malom klubu SKC-a

#21 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 26 December 2006 - 04:52

*pomenuo neko rockenroller i tucka i bucka i njihove bele spotove?
*vezano sa rockenrollerom, emisija 'petkom u 22', Bobicka sa Kalajicem pravi priloge o bajkerima na uscu i ostalim urbanim fenomenima
*Bicky Srbljanovic, sveze privedeno televizirano piche, radi sa Djukelicem Hroniku FEST-a


2 Indy:
Bebi Dol je imala opasno veliko dupe, non stop sam u akademiji zurio u taj rajski simbol

Edited by 3opge, 26 December 2006 - 05:03.


#22 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 26 December 2006 - 04:59

Prvo pomislim na Bezistan. Na Soko štarkovu radnju i Kozaru.

Na puni i mnogo veći od mene Odeon. Na sivu toplinu nenašminkanih Terazija. Luna park na Kališu. Na ono slepo crevo Zmaja od noćaja kojim sam odlazio na njega i kojim nikad više tako ne idem zato što prostor i vreme nisu isto.

Najviše mislim na ono malo ostrvsko mesto na severu Hrvatske, gde smo provodili leta. Sve manje sa setom a više sa žudnjom za tim nagoveštajem života koje je vreme obećavalo.

Na pogled sa terase na mnoge grebene koji su se nizali morem sve do najisturenijeg, do kraja. Na mahom puste plaže između tih grebenova. Na "vrećice", "vrhnje"; na "mali, jebo te vrag", na Ledo kocke... Na mesto u kome je policija bila događaj, a gotovo nijedna glupost nije bila događaj za policiju.

Dovoljno je bilo navući peraje i crvenu masku i prodreti pod vodu kao da si Supermen. Nijedna maska mi više nije odgovarala kao ta: zatrpana u toj prodatoj kući nekom Indusu iz Engleske u zemlji za koju više ne smem ni da pomislim da je bila i moja.

Mislim na članak iz "Politike" o ustaškim parolama koje su iz zezanja ispisivali moji brat i sestra od tetke skupa sa BBB-ima.

Mislim na zeleni ragastol vrata na vrhu stepenica kuće tog novinara, koga smo zvali po sroku i voleli.

Mislim na one trenove kada smo "gazili planktone" i skačući na talasima bure pevali "Nemoj da ideš mojom ulicom!"

Kada sam bratu najzad priznao da i ja klinac volim "Zabranjeno pušenje".

Mislim na ono kada sam se u poseti rodbini u Karlovcu, idući po Kordunu, naždrao najlepših domaćih kobasica koje sam ikada probao.

Mislim na "FESF" i kada sam izostao iz škole da bih bio na tom jedinstvenom festivalu SF-a. Kada smo mama i ja izašli sa Alfafila zato što nas je smorio.

Kada sam prvi put video Amarkord i oduševio se, a posle filma su u vestima javili o tragediji spejs-šatla.

Naravno, crvenih plastičnih kioska PKB-a sa viršlama i kobasicama u zemički. Za mene su to bili oni na Dušanovcu, Terazijama i Crvenom krstu.

Sećam se kako smo se skupa smejali Istvudovom filmu tadašnji drug i ja - a on je uzjahao talase ovog grada i postao faca, a ja završio u Frenkijevoj teretani suludih podela.

Izlazili smo iz jadnog razdrndanog bioskopa koji je posle postao dvorana za bilijar. U kojoj je smarao onaj Zagrepčanin za koga sam nakon petnaest godina saznao da je bio Srbin... Kao da je to uopšte bitno!

Sećam se da me je brat slagao da je u tom bioskopu gledao film u kome je Nostradamus prorekao da će biti smak sveta 1986. I, ja sam šćućuren u krevetu tih noći osluškivao kucanje sata. Drhtalo bi mi u to malo grudi što sam imao: celo to leto hiljadu devetsto osamdeset četvrte. Onda sam sve ređe pomišljao na to. Rastao sam naivno nesvestan da je Nostradamus promašio za svega nekoliko godina.

Taj jadni ljudski razdrndani svet osamdesetih, kojim se civilizacija mogla uzdignuti ponosne glave i reći: "To je bilo vreme!"

#23 цијепам_дрва

цијепам_дрва
  • Members
  • 50 posts

Posted 26 December 2006 - 09:48

Uz rizik da neke stvari ponovim:
- Kinder Lada
- paltneni kajish sa znakom svetskog prvenstva u Spaniji (Naranjito)
- Nedeljni zabavnik (Zijah i Vajta,i danas pamtim njihovo trik pitanje kako na kampovanje poneti ulje i sirce u istoj bochici)
- ZX Spectrum
- video klub Fontana (i brda stupidnih filmova poput "Bionichkog nindze")
- buvare (fliperi&igrice tipa Space Invaders)
- Adidas Universal
- sirene 4. maja
- Kviki kokice sa chokoladom, karamelom...
- mastersi
- slichice Tarzan
- crtaci nedeljom u 7
- Casucci, Lee Cooper i ostala garderoba iz Trsta
- leta u Dubrovniku i prvo ronjenje sa ujakom koji je snabdevao tamoshnje restorane morskim plodovima
- Bazoka zvake
- listanje Vruceg Kaja na odmorima u skoli
- lenji i zimski bioskop na RTB radnim danom u 10 ujutru
- kupovina plocha i kaseta u PGP-u
- stone wash farmerke
- tragichne frizure
- Crime story, stara Galaktika
- fajerka

#24 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 26 December 2006 - 09:59

Biserstrip, Superstrip, Stripoteka, Rafaela Kara, Dinastija, Galaksija, Politikin zabavnik, dvopek u crvenoj kutiji, Kras cokolada od 300 grama s ljesnjacima, spica vijesti Studija B

#25 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 26 December 2006 - 10:06

rolleyes.gif wink.gif

#26 apotekarica

apotekarica
  • Members
  • 977 posts

Posted 26 December 2006 - 10:23

Trolejbus 11 (sada 22) i grafit “Margita je dečak”

#27 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 26 December 2006 - 11:30

vatrometi za dan mladosti koje sam posmatrao sa balkona mog tadasnjeg doma.
dejvid belami i opstanak, crtani u sedam i petnajs', 'sejn' u zimskom bioskopu.
ono genijalno 2 koje se pojavljivalo u gornjem desnom uglu TV ekrana kada bi nesto bitno pocinjalo na tom programu, a mi gledamo prvi.
albumi sa 'lajbama', tapke...
dzombe, malceri, porculanci, staklenci, djidanje...
opasne istrazivacke misije na 'pescaru' (prostor na kome je sada bankarska cetvrt na nbgd-u)...
vratolomije na zutom BMX-u po kojima sam bio poznat diljem 21, 22, i 30. bloka
prve starke, boje peska, duboke, koje mi je mama donela iz grcke...
svakodnevno rentiranje filmova iz video-kluba, unistavanje ocinjeg vida neumornim gledanjem losih kopija...
sreca, sreca, radost kad sam prvi put, kod ortaka cuo 'kles' i 'ramonse'
dve, u stvari tri devojcice u koje sam bio nesrecno i jedna ali vredna u koju sam bio srecno zaljubljen...
miting na uscu...

#28 Nicol

Nicol
  • Members
  • 751 posts

Posted 26 December 2006 - 11:41

QUOTE(Mancunian @ 25 Dec 2006, 21:55)
- Jimmy Logan na Evroviziji (valjda se covek tako zvase)


- Johnny Logan-...call me now, don't cry...
- od eurovizijskih Doris Dragović i njena Željo moja, koju sam naučila pjevat unatrag- '' oljež ajom ogut ajom, šoj mas ajovt, šoj is jom.."
- Pekabela sladoledi- Rumenko, Crvenko (kako se već zva?), onaj žuti dupli...
- prve mirisne gumice i fluorescentni flomasteri
- sportska marka YASSA
- stariji (adolescenti) koji su tada peglali rivu

#29 ToniAdams

ToniAdams
  • Members
  • 1,311 posts

Posted 26 December 2006 - 11:44

QUOTE(Nicol @ 26 Dec 2006, 11:41)
- Pekabela sladoledi- Rumenko, Crvenko (kako se već zva?), onaj žuti dupli...


tvini, logicno... smile.gif
edit:i bio je zeleno-zuti!

Edited by ToniAdams, 26 December 2006 - 11:45.


#30 Mancunian

Mancunian
  • Members
  • 1,537 posts

Posted 26 December 2006 - 11:44

-Bomboncici
-Lolek i Bolek
-paketici za Novu Godinu
-vojnici koji su nam dolazili u posetu u skolu, obicno za Dan JNA(22.decembar) i pitanje "Ima li Jugoslavija atomsku bombu?", koje je neko iz razreda redovno postavljao svake godine i odgovor "To je vojna tajna"

edit:
-Zvecevo cokolade - videla pre dva dana njihov bilbord sa "braco" i "seka" cokoladama wub.gif
- Ciciban i Jutranjka

Edited by Mancunian, 26 December 2006 - 11:46.