Jump to content


Photo

Farbanje obrva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 19 December 2006 - 14:42

Znam da se ne može farbom za kosu i znam da postoje specijalne radnje sa specijalnim farbicama, ali ključno pitanje je: da li se zaista može postići neka fina boja?
I šta ako se zezneš, jel mož da se prefarbaš, kao kosu?

Mene konkretno nervira što sam našla super boju kose ali su mi obrve jako tamne, pa bi bilo super kad bi mogle da postanu svetlije a da ne deluje neprirodno i/ili manijački.

#2 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 19 December 2006 - 14:53

QUOTE(amelija @ 19 Dec 2006, 14:42)
Znam da se ne može farbom za kosu i znam da postoje specijalne radnje sa specijalnim farbicama, ali ključno pitanje je: da li se zaista može postići neka fina boja?
I šta ako se zezneš, jel mož da se prefarbaš, kao kosu?

Ne znam gde ima da se kupe, meni su ofarbali obrve kod frizera - da se slažu sa cinober crvenom kosom. Boja nije bila onako skroz drečava kao na glavi, i brže je izbledela. Za prefarbavanje cenim da je isto kao sa kosom.

#3 ricciola

ricciola
  • Members
  • 197 posts

Posted 19 December 2006 - 14:59

kod frizera,stavlja se neshto kao preliv za kosu-razblazena farba..
nikako u kucnoj radinosti

#4 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 19 December 2006 - 15:47

dzizs zeno pa koja si ti avanturistkinja? ohmy.gif

a da ipak vratish kosu u obrve? ja bi tako, a i lakshe je unsure.gif

ili da furash madona-80-na-90-te luk? ja ne bi tako laugh.gif

mislim, ako su te obrve takav faktor stabilnosti, ja se ne bi zezala s njima wink.gif

Edited by thermal bug, 19 December 2006 - 15:48.


#5 pachule

pachule
  • Members
  • 104 posts

Posted 19 December 2006 - 16:37

Po cenu da i ja dobijem jedno "dzizs zeno" tongue.gif dajem sledecu izjavu: jedna moja drugarica farbala kosu, prstom nanela malu kolicinu farbe (preostale od kose) na obrve, drzala par minutica i prosla super. (prezivela i posvetlila obrve)
Pa ko voli, nek' izvoli wink.gif

#6 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 19 December 2006 - 16:42

Kakava frka glede farbanja obrva?! Moje ludo dete ih farbalo crvenom bojom za kosu celih godinu-dve /ono.. jednu ofarba, a druga ostane "u originalu"/.
Isteralo zelju, pa prestalo.
U svakom slucaju, bez posledica. Samo napred! biggrin.gif

#7 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 19 December 2006 - 16:44

QUOTE(vinska musica @ 19 Dec 2006, 16:42)
Kakava frka glede farbanja obrva?! Moje ludo dete ih farbalo crvenom bojom za kosu celih godinu-dve /ono.. jednu ofarba, a druga ostane "u originalu"/.
Isteralo zelju, pa prestalo.
U svakom slucaju, bez posledica. Samo napred!    biggrin.gif

Mama? huh.gif

#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 19 December 2006 - 16:49

>> Kakava frka glede farbanja obrva?!

Uh, pa ne znam, na svim tim farbuljicama za kosu uvek i svuda piše striktno "ne farbati obrve ni trepavice!!!" unsure.gif
E sad za trepavice mi je i jasno, ali za obrve baš i ne...

E onda nadjoh i neke specijalne radnje sa raznoraznim takim nekim sredstvima, izmedju ostalog i specijalne boje za obrve, al se na kraju ne usudih da probam pošto nemam baš ništa pojma o tome, pa reko prvo da se malo raspitam...

A što se tiče avanturizma, pa i nije neki, mnogo je veći ovo što sam radila s kosom biggrin.gif
A povratka na staro bome nema - em što je ovo novo baš lepo a ono staro je mnogo dobro samo malo više dosadno, em što je mnogo zgodnije iz praktičnih razloga.

#9 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 19 December 2006 - 23:44

QUOTE Skadi
>>>Mama? <<<

Sta "mama"? Dete matoro, 23 godine.. Ko da ga spreci da ucini sto naumi?!

#10 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 20 December 2006 - 00:29

QUOTE(vinska musica @ 19 Dec 2006, 23:44)
Sta "mama"? Dete matoro, 23 godine.. Ko da ga spreci da ucini sto naumi?!

Niko, nego sam se bavila istim aktivnostima kao tvoje dete - pa da proverim da mi nije mamman na forumu wink.gif

#11 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 20 December 2006 - 02:17

Ha, ha, ha! Nisi moja cera, nema frke. Moja ne forumashi. biggrin.gif

#12 BeatrisDal

BeatrisDal
  • Banned
  • 5,317 posts

Posted 21 December 2006 - 11:23

QUOTE(amelija @ 19 Dec 2006, 14:42)
Znam da se ne može farbom za kosu i znam da postoje specijalne radnje sa specijalnim farbicama, ali ključno pitanje je: da li se zaista može postići neka fina boja?
I šta ako se zezneš, jel mož da se prefarbaš, kao kosu?

Mene konkretno nervira što sam našla super boju kose ali su mi obrve jako tamne, pa bi bilo super kad bi mogle da postanu svetlije a da ne deluje neprirodno i/ili manijački.


nisam citala ostale odgovore pa ne znam da li je ovo neko vec rekao...
a sto ih ne ofarbas istom farbom kao za kosu? meni kod frizera uvek tako urade i nikad mi se nista nije dogodilo....samo sto se farba na obrvama drzi mnogo krace, desetak-petnaest minuta.

#13 kastigulja

kastigulja
  • Members
  • 107 posts

Posted 13 January 2007 - 21:33

Da zapisem mozda nekome koristi informacija . Farbam obrve destak godina .( prirodna plavusa - obre svetlo plave izgledam kao albino bez farbe )

Marka farbe je "Pialan" Austrija.Hidrogen je specialan za oci Combinal 10% eau oxygenee.
Proces farbanja kao za kosu - malo farbe ( kao zrno graska ) i par kapi hidrogena razmuti se malom cetkicom i nanese na obrve i trepavice , drzi se destak minuta i ispere vodom. Meni boja bude super oko dvadeset dana.

#14 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 15 January 2007 - 15:00

QUOTE(kastigulja @ 13 Jan 2007, 21:33)
Meni boja bude super  oko  dvadeset dana.

Hm, samo tako kratko?
Mada možda zato što je tamnija.

Šta znam, razmišljala sam i razmišljala i smislila da ću da probam malo malecko sa istom farbom kao i za kosu, pa šta bude biće.

A u svakom slučaju puno hvala svima smile.gif

#15 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 15 January 2007 - 15:10

ja ih nisam nikad farbala ali sam ih u crvenoj fazi bojila olovkom za usne u istoj nijansi, naneses samo malo i razmazes...
mada po meni ta razlika izmedji obrva i kose uopste nije neki issue, kako Madonna npr ?