Jump to content


Photo

The Rolling Stones


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 14 May 2002 - 21:23

Slepa ljubav i odanost me nagone da pomenem ovu nerealnu ideju.
Ima li netko ideju kako da dovucemo Stones-e u Beograd ?
Da li ih neko poznaje ?
Da li neko zna njihove menadzere ?
Tetke, striceve ili komsije ?
Ima li smisla peticija ?
Zatrpavanje Stones site-a ?

Srbi su crnci Evrope i kao takvi zasluzili su nagradu.

Moze li ova tema da se razradi ?

#2 Dino

Dino
  • Members
  • 648 posts

Posted 15 May 2002 - 06:53

Lepe zene?
Mozda padnu na to.

Ili ih mozda Divac zna? Ili Djani Curcic? Dan Tana?

Neko ih valjda zna, samo treba otkriti ko :wink:.

#3 Nenad M.

Nenad M.
  • Members
  • 333 posts

Posted 15 May 2002 - 09:25

Slepa ljubav i odanost ...

:smile: Bas tako. Do jednog trenutka kada shvatite koliko evolucija cini praznog hoda. Vise mi se dopada ideja o evropskim crncima. :wink:

#4 Kajzer

Kajzer
  • Members
  • 535 posts

Posted 15 May 2002 - 10:09

Bas sam juce pricao sa kolegom o turneji Stones-a, i on mi je rekao da ce oni doci u Evropu tek za jedno godinu, godinu i po dana.

#5 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 15 May 2002 - 15:10

Pa, to bi bilo svrsishodno.
No, odvec sam mlad za neka opazanja, ne cini li ti se da im dobosar kani skviknuti svaki cas?
Ili je mladic pak samo upao u taj trip starosti?
Kazu da kad su svirali u Peshti pre par godina, da je bilo totalno nadrealno. Dovukli su celi voz opreme, neko cudo vagona, i onda su to danima instalirali. Bila je neka fora sa igrom ogledala i sunceve svetlosti, ali je na dan certa pocela da pada kisa, i Mick je popizdea, i hteo rasklapati sve i cerati voz ciku. Ali je ipak ispalo Oket na kraju.
Cao, Troca +

#6 Vlada92

Vlada92
  • Members
  • 891 posts

Posted 15 May 2002 - 15:20

Lun:
Slepa ljubav i odanost me nagone da pomenem ovu nerealnu ideju.
Ima li netko ideju kako da dovucemo Stones-e u Beograd ?
Da li ih neko poznaje ?
Da li neko zna njihove menadzere ?
Tetke, striceve ili komsije ?
Ima li smisla peticija ?
Zatrpavanje Stones site-a ?

Srbi su crnci Evrope i kao takvi zasluzili su nagradu.

Moze li ova tema da se razradi ?


Bojim se da su potrebni koraci mnogo prozaičniji:

a) naći sponzora spremnog da pljune bar pola miliona eura unapred
B) porušiti nadvožnjake na autoputu zbog kojih kamioni sa opremom benda ne bi mogli da stignu do Beograda
c) obezbediti jedno 100.000 ljudi koji će platiti kartu od bar 30eura kako sponzori ne bi bili na gubitku većem od sto hiljada eura

Druga alternativa je oteti ih i pod pretnjom smrću dovući u Beograd da sviraju za džabe :wink:

#7 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 15 May 2002 - 18:39

Ljudi, ostadoh bez karata, ovde je histerija. Uspeli su da prodaju Madison Sq. Garden sa nekih 30 000 mesta i manji prostor, teatarskog tipa koji me je posebno zanimao u roku od pola sata. Karte su bile izmedju 50 i 100 baka.
Vidim da cu morati da 'perform some illegal operations' i pazarim kod tapkarosa.

Samo da dodam na temu da Mikicu nije nemoguce ni videti ni sa njim popricati, ali posto su preduzece :wink: , verujem da je o svemu vec striktno odluceno (na radnickom savetu).

Znam da bi Lun Stonse u Beogradu, al' kad dodju u Evropu, vredi otici i u susjedstvo.
Gizdavi Mikica odradi svaki cent. Totalne bahanalije!

P.S. Cool Fighter povuci rec za Charlyja

:smile:

#8 Kajzer

Kajzer
  • Members
  • 535 posts

Posted 16 May 2002 - 08:51

aenima, ajde, leba ti, da mi posaljes jedan kacket sa jezikom. Oduvek sam voleo da imam bas taj, a sad nemam strpljenja da dodju pa da ga tek onda kupim (nigde drugde ne mogu da ga nadjem, hebiga ovde u Minhenu ima samo Bajernovi kacketi, nema od Stones-a). Poslace ti cika Kajzer lovu. Ako, 'oces, javni mi se na PP.

#9 Kajzer

Kajzer
  • Members
  • 535 posts

Posted 16 May 2002 - 09:01

Ajde kad sam vec ovde, da vidim da li znate nekoga ko ima celokupnu diskografiju Rolling Stonesa, a nikada nije bio na njihovom koncertu? Ne znate? E, sada znate.

#10 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 16 May 2002 - 15:54

Yo, Kajzer,

Vazi! Da izmeris glavu prvo! :smile:

#11 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 16 May 2002 - 16:09

Ja sam za tu varijantu otmice, sta kao, nismo mi tebra svajcarci ili kazablancani pa da imamo toliko para.
A moze kao i klasicna srpska akcija, da im se obecaju denge prvo, da dodju, odrade cert, i posle im se obeca:"e-e, tu su denge odma', tu mislim, iza ugla.."; i onda jednostavno organizatori zapale...

E da, secam se kad je bio cert Cave-a u Skc pre x godina, i onda je kulminiralo, i Seedsi su poceli svirati "pappa won't leave you Henry", i masa je pocela skakati i bacati se na nesrecnog Nikolu, i on se zbunio, i rekao da nikad nije svirao, mislim, pred takvom publikom. To je bio poslednji put da su svirali u belgradu. Zatim, imali su svirku u Peshti, u teatru, i kad je doslo do "pappa/Henry" nepoznata masa je strcala iz gornjih loza, i poceli bacati stolice na stage. Posle se razsjasnilo da su to bili Serbs, medjedja ljubav, sto li.
No koncertu Pixiesa u Skc se zapalila zavesa. Ili je to pak bila Laurie A? Hm-m, stari se.

[ Izmena poruke: The-Rebirth-Of-Cool Fighter na dan 2002-05-16 17:18 ]

#12 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 16 May 2002 - 16:37

...a na koncertu Nico, publika je bila deeper-gloomyer-heroin-chiq-er vise i od nje same :wink:

Dopuna za Stonese:

Koncept im je da ponude svirku "na tri mesta u gradu" ; stadion, arena, teatarski prostor; tako da je u njujorskoj oblasti pored gradske zone (Madison Sqare Garden i Roseland) rasprodat i stadion Giant sa nekih 100 000 mesta (prigradska zona, zapravo susedna drzava "Djerzi":wink:.

#13 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 16 May 2002 - 19:24

Imam karte za Roseland (ko kaze da u Americi nema veza i vezica :smile:). Bice mi to drugi Stones koncert. Gledala sam ih kao klinka 1989 u Parizu - Urban Jungle Tour.

Ali za one koje nece gledati preporucujem snimak koncerta u Hyde Park-u iz 1969 godine posto bolji koncert Stones-a nisam videla. Izvodjenje Symphaty for the devil, nastelovane gitare u otvorenom d-stimu koje prosto paraju, africki vrac i shamani koji izvode svoj ritual. Neponovljivo i savrseno, nikakav NY Giants stadion i Roseland to nece pruziti. Tada su svirali za publiku sada je to ipak veliko i uspesno preduzece.

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2002-05-16 20:27 ]

#14 nautilus

nautilus
  • Members
  • 877 posts

Posted 29 May 2002 - 16:57

e mozemo mi sanjati vlazne snove o stonsima na adi ili marakani . realnost je da ce vjerovatno najposjeceniji koncert ove godine biti cecin exhibicionizam u junu.
tuuuzno tuuuuuzno tuuuuuuuzno mi je sve
neeeeeema moje gitareeeeee

#15 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 27 September 2002 - 00:28

Veceras Madison Square Garden.
Ponedeljak, ljupka sala Roselanda.

Pre neki dan su objavili da zbog velikog interesovanja dodaju jos 3 koncerta americkoj turneji za januar 2003. 17 i 18, NYC; 21. Chicago.

A onda...pravac Bgd. :wink:
Svaki put mislim: "Mozda je ovo poslednji koncert".