Jump to content


Photo

TV PREPLATA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
107 replies to this topic

Poll: Plaate li TV preptlatu? (149 member(s) have cast votes)

Plaate li TV preptlatu?

  1. DA (53 votes [40.15%])

    Percentage of vote: 40.15%

  2. NE (79 votes [59.85%])

    Percentage of vote: 59.85%

Vote Guests cannot vote

#1 Zaje

Zaje
  • Members
  • 97 posts

Posted 08 December 2006 - 12:50

Ovih dana je na RTS krenula kampanja u fazonu - dragi, poštovani, obožavani i prelepi naši sugrađani, ODRAĆEMO VAS ako do sada izbegavanu preplatu konačno ne platite.

Čitao sam da oko dva miliona domaćinstava u Srbiji ne plaća pretplatu, pa da je skoro fizički nemoguće pokrenuti i obraditi toliko broj postupaka zbog neplaćanja. Sud koji se bavi prinudnom naplatom u Beogradu, kaže da bi samo zbog toga morao da zaposli još dvadeset ljudi.

Inače, moji prijatelji pravnici kažu, da ni sa pravne tačke gledišta, preplata ne može prinudno da se naplati, jer je odluka o njenom uvođenju protivzakonita.

Šta mislite o tome?

#2 zoricag

zoricag
  • Members
  • 443 posts

Posted 08 December 2006 - 13:14

Da. Placam predplatu, i besna sam i ljuta i ocajna iako necu osiromasiti od 300 dinara mesecno. Placam samo zbog toga sto u zemlji gde ti mogu suditi za sve i svasta, i abolirati te za teske zlocine, sve u zavisnosti "kome pripadas" ,a bez prava da nikome ne pripadas, necu da me maltretiraju zastrasivanjem po medijima, plavim kovertima na radost komsiluka.

Stvar je u tome, da protiv onih koji su taj harac uveli bez odgovornosti da stvarno i naprave javni servis, koji mi se tako bezobrazno smeju u lice, od mene dobijaju pljuvku uvek, svuda gde god mi se pruzi prilika da kazem: A. Toliko ja mogu, a deo tog mog A popice i na izborima, kako ovim tako i svim narednim. Dozivotno, pa taman i kad bi sad u predizbornoj kampanji nekim cudom ukinuli predplatu.

Nije poenta u pretplati, poenta je u odgovornosti za funkcionisanje javnog servisa, u odgovornosti i sankcijama za laz jer dobijaju novac za javni servis, a javni servis nemamo. Nisam protiv placanja javnog servisa, ali kao kod svakog proizvoda on mora biti prvo napravljen, iznesen na trziste da bi ja odlucila da li da kupim. S tim sto bih prihvatila da placam cak i kad bi licno bila nezadovoljna, ako bi vecina gradjana sa tim se saglasila ali ne preko parlamentarne vecine dokle god je trgovina odlukama u parlamentu prisutna i jedino merilo.

Svaku inisijativu za ukidanje pretplate za OVAKAV javni seris podrzavam preko institucija, a i preko paradajiza i jaja takodje.

#3 pajapatak

pajapatak
  • Members
  • 822 posts

Posted 08 December 2006 - 13:58

QUOTE(Zaje @ 8 Dec 2006, 12:50)
Inače, moji prijatelji pravnici kažu, da ni sa pravne tačke gledišta, preplata ne može prinudno da se naplati, jer je odluka o njenom uvođenju protivzakonita.

Šta mislite o tome?



da placam preplatu. placam je zato sto sam konzument drzavne televizije. posto srbija nije pravna drzava, ne iznenadjuje me da nije moguce naplatiti svoju uslugu. u pravnoj drzavi u kojoj ja zivim i te kako je moguce. nadam se da ce i srbija jednom postati pravna drzava pa ce i u njoj biti moguce prinudno naplacivanje.

#4 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 08 December 2006 - 14:02

Ja isto k'o zoricaq.

Uopste ne gledam RTS, ali placam da bih izbegao probleme. Prvom prilikom cu se potruditi da bar deo od drzave naplatim. Na ovaj ili onaj nacin. wicked.gif

#5 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 08 December 2006 - 14:07

QUOTE(gotivac @ 8 Dec 2006, 14:02)
Ja isto k'o zoricaq.

Uopste ne gledam RTS, ali placam da bih izbegao probleme. Prvom prilikom cu se potruditi da bar deo od drzave naplatim. Na ovaj ili onaj nacin. wicked.gif


Hoces li u tu racunicu "Gotivac" - "Drzava" ubaciti i vlastito skolovanje i troskove koje si napravio zdravstvu?

#6 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 08 December 2006 - 14:11

QUOTE(Zaje @ 8 Dec 2006, 12:50)
Ovih dana je na RTS krenula kampanja u fazonu - dragi, poštovani, obožavani i prelepi naši sugrađani, ODRAĆEMO VAS ako do sada izbegavanu preplatu konačno ne platite.

Čitao sam da oko dva miliona domaćinstava u Srbiji ne plaća pretplatu, pa da je skoro fizički nemoguće pokrenuti i obraditi toliko broj postupaka zbog neplaćanja. Sud koji se bavi prinudnom naplatom u Beogradu, kaže da bi samo zbog toga morao da zaposli još dvadeset ljudi.

Inače, moji prijatelji pravnici kažu, da ni sa pravne tačke gledišta, preplata ne može prinudno da se naplati, jer je odluka o njenom uvođenju protivzakonita.

Šta mislite o tome?

To što su ti rekli ti prijatelji "pravnici" nemoj mnogo da uzimaš kao tačno. Pretplata je uvedena na zakonit način, tako da.............

Medjutim, pretplatu neće moći da naplaćuju prinudno iz drugih razloga. Naime, ne vidim kako će moći da dokažu da ti imaš TV prijemnik i da uopšte gledaš televiziju, bilo koju a ne RTS. A to je neophodno da bi mogli da dobiju parnicu protiv tebe. A tek kad se parnica pravosnažno okonča, mogu da traže prinudno izvršenje. Naravno, ako sud presudi u njihovu korist.

Zato sva ta preteća pisma, po principu koga navatamo, navatamo. Kad bi stvarno pravno mogli da ti nešto urade, ne bi pisali takva pisma.

E, kad se sete(kao recimo u Italiji što su se setili), pa prodavnice gde se prodaju televizori počnu da cinkare Javnom servisu da si kupio TV, onda će situacija malo da se zakomplikuje. Do tada............

#7 CowBoy

CowBoy
  • Members
  • 4,206 posts

Posted 08 December 2006 - 14:12

Placam da ne bih imao probleme.

Inace, juce slucajno okrenem RTS1 i vidim Tijanica kako urucuje neko priznanje onom scenaristi Pavicu (Bolji Zivot, Srecni Ljudi, Porodicno Blago i koznastasvejos je taj ispovracao po serijskom programu TV beograd i RTS-a) uz reci "dajem Vam ovo kao prvom srpskom piscu porodicne televizijske drame (tako je nesto rekao)" itd itd.

Meni se samo stegao zeludac pri pomisli da ovi Srecni Ljudi Bolje Zive zahvaljujuci budalama poput mene. Mojim posteno zaradjenim novcem oni du na poslovne ruckove, piju, zderu, oblace se, kupuju kola i stanove.

#8 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 1,041 posts

Posted 08 December 2006 - 14:15

Mi prečani se više uopće ne zamajavamo s eventualnom nelegitimnošću pretplate..

Plaćamo i trpimo.

Ja sam izdržal 13 mjeseci u ilegali biggrin.gif . Onda me je pronašlo.. ph34r.gif

#9 between 3 and 32

between 3 and 32
  • Members
  • 317 posts

Posted 08 December 2006 - 14:17

Ne placam i boli me qrac za Tijanica i njegov harac!

#10 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 08 December 2006 - 14:17

QUOTE(Rosbacher @ 8 Dec 2006, 14:07)
Hoces li u tu racunicu "Gotivac" - "Drzava" ubaciti i vlastito skolovanje i troskove koje si napravio zdravstvu?

Ne lupetaj gluposti da ti se ne smeju ljudi. Sve su to platili njegovi, tvoji, moji blablabla roditelji kroz odbijanje od plate odredjenog procenta za skolstvo, zdravstvo itd. Prema tome, ponekad si pametniji kad cutis.

Uz to, ja sam glas'o "ne" zato sto ne placam i nemam ni nameru da placam, a oni neka tuze, bas me briga, taj koga ce da tuze je i tako odavno na groblju. A ako nesto i izmuvaju, ja isto ko i gotivac, vraticu to sebi i to sa kamatom. Hebe mi se za njihov javni servis, eno im od telekoma 600 miliona sto su imali visak pa neka se izdrzavaju. Ekstra sto ja to (RTS) i ne gledam, a i ako nekad gledam, gledam samo serije i filmove.

#11 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 08 December 2006 - 14:20

QUOTE(Henry Chinaski @ 8 Dec 2006, 14:17)
Ne lupetaj gluposti da ti se ne smeju ljudi. Sve su to platili njegovi, tvoji, moji blablabla roditelji kroz odbijanje od plate odredjenog procenta za skolstvo, zdravstvo itd. Prema tome, ponekad si pametniji kad cutis.


Mislis da su tvoji platili sve sto si dobio od drzave? Malo morgen. rolleyes.gif

#12 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 08 December 2006 - 14:30

Sta sam ja to dobio od ove drzave koja mi trazi tu pretplatu da bi pomocu nje sirila svoju fasisticku propagandu, osim 20 godina onemogucavanja da normalno zivim i maltretiranja, samo zato sto sam se slucajno ovde rodio? Necemo sad u to da ulazimo, jer takav dug se samo krvlju i glavama placa.

U vezi one prethodne drzave o kojoj si pisao, jeste, sve su to sto sam dobio a sto ti pominjes, znaci tzv besplatno skolovanje i zdravstvenu zastitu, platili moji roditelji tako sto su im odbijali od plate odredjeni procenat za zajednicku kasu iz koje se sve to placalo. Imas nesto protiv? Zali se upravi vodovoda. Ali ovde ne lazi, jer nije lepo, iako je laz vid vaseg patriotizma itd.

Edited by Henry Chinaski, 08 December 2006 - 14:31.


#13 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 08 December 2006 - 14:31

QUOTE(Rosbacher @ 8 Dec 2006, 15:07)
Hoces li u tu racunicu "Gotivac" - "Drzava" ubaciti i vlastito skolovanje i troskove koje si napravio zdravstvu?

Nikakve on troškove RTS-u nije napravio pošto taj program ne gleda. Možda ti misliš, da će se čovek razboleti ako ne gleda RTS?
Stavljanje u istu ravan javnog servisa, zajedno sa zdravstvom i školstvom je u najmanju ruku besmisleno. Takva se ideja još uvek nije rodila ni u glavurdi Tijanića ali nije isključeno da neće pogotovu ako bude više ovakvih ljubitelja RTS-a kao što je ovaj citirani.

#14 sakilikiki

sakilikiki
  • Members
  • 239 posts

Posted 08 December 2006 - 14:31

Mi , inače , ne plaćamo TV ptretplatu , ali oni to , na žalost, kasnije sami uzmu . Plaćanje struje baš i ne ide po njihovom panu i programu , tako da kada platimo struju oni samo pokupe šta je njihovo . Sve najgore o pretplati , jer za to što "plaćamo" ni u kom slučaju ne dobijamo ono što hoćemo . Ali mi možemo da se žalimo ...

#15 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 08 December 2006 - 14:32

QUOTE(gagast @ 8 Dec 2006, 14:31)
Nikakve on troškove RTS-u nije napravio pošto taj program ne gleda. Možda ti misliš, da će se čovek razboleti ako ne gleda RTS?
Stavljanje u istu ravan javnog servisa, zajedno sa zdravstvom i školstvom je u najmanju ruku besmisleno. Takva se ideja još uvek nije rodila ni u glavurdi Tijanića ali nije isključeno da neće pogotovu ako bude više ovakvih ljubitelja RTS-a kao što je ovaj citirani.


Sve si to fino napisao, ali ima mali problem. Gotivac je fino napisao da ce on to od drzave naplatiti, ne od RTS-a.