Jump to content


Photo

Sex I.D.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#46 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 December 2006 - 04:24

jos je gore kad uzmes u obzir da po pravilima igre - nema negativnih bodova - nasumicno kliktanje daje rezultat 6.

u pravu si uglavnom za zene, ali nesto je drugacije za muskarce, makar bih se ja kladio - i tu je brdovito.

ono sto nije ocigledno je da je standardna devijacija u slucajnom kliktanju samo 1.4, tako da je dosta tesko dobiti manje od 5 cak i u pojedinacnim pokusajevima (osim namerno), ako zanemarimo one koji sa velikom preciznoscu vide pogresno (sto mi je tesko da zamislim da je cesta pojava, za to moras zapravo da budes pametan ali da imas neku specificnu vrstu disleksije). i naravno isto tako se na srecu retko dobija vise od 7.

prosek mnogo njih koji "nasumicno" klikcu (mada toga mozda nisu svesni) je 6 sa zanemarljivim odstupanjem. (odstupanje je 1.4 podeljeno sa korenom broja testiranih, znaci za 100 nasumicnih kliktaca se dobije 6 +/- 0.14)

e sad ako je muski prosek samo 8, iako trecina ima 12, prosek svih ostalih (2/3) mora biti 6, i.e. savrseno je konzistentan sa potpuno nasumicnim kliktanjem.
(2/3 * 6 + 1/3* 12 = 8)

prosek nije bio tacno 8, i samo "skoro" trecina je dobila 12, tako da ima naravno i nekih rasutih tacaka izmedju, kao sto i znamo, ali i kod muskaraca mora biti veeeelika rupa oko 8,9.
kao sto je betty i pretpostavljala, imamo zapravo skoro binarnu podelu na one koji vide i one koji ne vide.

kod zena je slicno situacija (cak su malo ravnomernije raspodeljene), samo ima manje ovih blizu 12.
0.9*6 + 0.1*12 = 6.6, a prosek je nesto malo veci, mozda 7 koma nesto sitno.

sve u svemu, to first approximation, ako oduzmemo one koji rese skoro sve, u oba slucaja ostatak populacije mozda jedan stvarno vidi, a sve ostalo su mogli i nasumicno da lupaju.

tako da je i tu betty u pravu, donji deo raspodele je zapravo u oba slucaja verovatno prakticno jedna tacka, ogromna koncentracija oko 6.
a razlika u proseku (8 prema 7) dolazi upravo samo iz toga sto ima 3 outa vise muskaraca koji stvarno vide.

sve je ovo malo aproksimirano, uprosceno i zaokruzeno, ali je frapantno u kojoj meri reprodukuje rezultate.

#47 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 December 2006 - 04:31

QUOTE(Indy @ 8 Dec 2006, 03:43)
(EDIT, da ne pomisli qrdi da sam ovo stvarno iscackao iz pupka, generisao sam dummy data i izfabrikovao ih tako da proseci budu kako kaze BBC, 8,2 za muske, 7,1 za zenske, plus da imamo 30% 12-ica u muskih i 10% 12-ica u zenskadi).


ok, pa to je onda realnije od mojih aproksimacija, kod muskaraca moze da bude velika razlika da li je 8.2 ili 8, i 33 ili 30%, jer za svaku 12 koju odbijes mozes da dodas dve 9 devetke u rupu.

mada mi nije bas jasno kako si generisao dummy data? mislim pod kojim ogranicenjima? ovo mi je bas zanimljivo, ja ne bih znao kako da generisem.

edit:

zapravo sa ovim tacnijim brojevima mozemo da lako da kazemo da je ako oduzmemo 12-ice:
prosek ostalih muskaraca je (8.2 - 0.3*12)/0.7 = 6.57
a prosek ostalih zena je (7.1 - 0.1*12)/0.9 = 6.56

iliti potpuno isti (bravo betty!), pri cemu je taj prosek ipak za tih nekih 0.5 veci od proseka potpuno random kliktanja, sto sam ja prethodno dobio u svojim aproksimacijama.

Edited by kurdi, 08 December 2006 - 04:44.


#48 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 December 2006 - 04:37

Ma, nalupetao set brojeva. Fancy metodologija biggrin.gif
(Btw u pokusaju da dobijem output sa BBC web sajta sa informacijama o 3D testu, a posto me mrzelo da ga ponovo radim stvarno, ja sam samo ultrabrzo naslepo kliktao, i zaista dobio 5 - dakle, tvoja procena je verovatno tacna).

#49 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 December 2006 - 04:47

QUOTE(Indy @ 8 Dec 2006, 04:37)
Ma, nalupetao set brojeva. Fancy metodologija biggrin.gif
(Btw u pokusaju da dobijem output sa BBC web sajta sa informacijama o 3D testu, a posto me mrzelo da ga ponovo radim stvarno, ja sam samo ultrabrzo naslepo kliktao, i zaista dobio 5 - dakle, tvoja procena je verovatno tacna).


e, pa ne mozes skroz random, jer je tesko dobiti jako malo - jako mnogo mozes na znanje, ali tesko je biti gluplji od random kliktaca (no to je samo moja teza).

onda ipak ostajem pri svojoj hipotezi o rupi u obe raspodele (bilo mi je cudno da imas dosta zena sa 4), s tim da sam sa tvojim brojevima malo korigovao zaokruzivanja.

#50 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 December 2006 - 04:58

QUOTE(kurdi @ 8 Dec 2006, 14:47)
e, pa ne mozes skroz random, jer je tesko dobiti jako malo...

Da, zaboravio sam na to - no u oba slucaja jesam dobio veliku rupcagu u histogramu...

#51 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 08 December 2006 - 18:53

QUOTE(kurdi @ 8 Dec 2006, 04:24)
kao sto je betty i pretpostavljala, imamo zapravo skoro binarnu podelu na one koji vide i one koji ne vide.

QUOTE
tako da je i tu betty u pravu

QUOTE
prosek ostalih muskaraca je (8.2 - 0.3*12)/0.7 = 6.57
a prosek ostalih zena je (7.1 - 0.1*12)/0.9 = 6.56
iliti potpuno isti (bravo betty!)


:beams:

(ispade ovo stvarno nekakva nauka, majku mu...)

#52 Ajant23

Ajant23
  • Members
  • 634 posts

Posted 09 December 2006 - 07:59

Malo sam se pogubio u testu zbog mozile i opere, ali na kraju sam ga uspešno uradio. Mada mi je rezultat: Gde si bio nigde, šta si radio ništa:



Redom po testovima:

Angles

Your score: 16 out of 20

Spot the difference


Your score: 50%

Hands

Left thumb on top: This suggests the right half of your brain is dominant. Some studies theorise that as a right brain dominant person, you may excel in visual, spatial and intuitive processes.

Empathising

Your empathy score is: 11 out of 20

Systemising

Your systemising score is: 14 out of 20

Eyes

Your score: 8 out of 10

Fingers

Right Hand: 0.93
Left Hand: 0.93

Faces

Your choices suggest you prefer more feminine faces.

3D shapes

Your score: 6 out of 12
(Biće da sam fall-no pod arts background)

Words

Your score: you associated 7 word(s) with grey and you named 4 word(s) that mean happy. We are assuming that all the words you entered are correct.
(Da je test bio na srpskom, odoh ja na žensku stranu.)

Ultimatum

If you had to split £50 with someone, you said you would demand £50.
(Nisam ni mogao da shvatim situaciju u kojoj me cimaju da budem zamorče u testu za manje od 50 ičega. Pa, sam uvrteo u glavu da je suma veća, i otišao razočarano na dno combo-a. Nešto sumnjam da ovo ima veze sa testosteronima, pre sa njihovom škrtošću. Da su ponudili da se deli milionče ili ništa, verovatno bih ispao žena 100%.)


Mnogo ne volim testove, a ja se ponadao oni će davati slike različitih riba (po parovima), pa ono već pomislio vidi zanimljiv test smile.gif . Kad oni udarili da matematički menjaju iste ribe. sad.gif Dobro da nisu pitali da biram između krugova i duži. Ono da li vaš više privlači elipsa ili pravougaonik?

Ne znam šta da mislim, ispade da mi je mozak hermafrodit. A, lepo ja osećam da mi stalno jedna hemisfera jebe drugu.

#53 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 06 June 2007 - 09:37

30% sam muško! Malo li je...

Ali sam pobedio u većini testova i muških i ženskih... rolleyes.gif Odrao sam ih. Red sam bio 150% muško, Red 150% žensko... tongue.gif

Jedino sam zbog lošeg znanja Engleskog na poslednjem testu ispao 100% muškarac. innocent.gif

Edit: Našao ovaj test, lutajući po profilima i gledajući ko je šta postavio... 5* za Boleka. wink.gif

Edited by dare..., 06 June 2007 - 09:40.


#54 007

007
  • Members
  • 547 posts

Posted 07 June 2007 - 16:04

....
zbog ovog testa zatrokiro mi komp mad.gif
Inace sam hermafrodit

Edited by 7, 07 June 2007 - 16:40.


#55 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 08 June 2007 - 09:20

'bes ti ovo...u 26god skontam da sam vise zensko nego musko...kome da se zalim?

a i nece da izbaci strelicu...inace je na jedno 25 % female...AAAAAAAA!!!!

Attached Files


Edited by scepa, 08 June 2007 - 09:23.


#56 aksi

aksi
  • Members
  • 0 posts

Posted 08 June 2007 - 14:31

Ja imam 50% mushki!

Attached Files



#57 aksi

aksi
  • Members
  • 0 posts

Posted 08 June 2007 - 14:32

Shto nece da mi izbaci strelicu?

#58 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 17 June 2007 - 02:27

QUOTE(amelija @ 27 Nov 2006, 20:45) <{POST_SNAPBACK}>
i dodatak:

a lepo rekoh ovde šta sve te statistike i testovi pokazuju
a detalji:
uglovi: 15 od 20
detalji na slici: 7% blush.gif
empatija: 6 od 20
sistematičnost: 10 od 20
izrazi lica tj očiju: 4 od 10
3D-predmeti: 10 od 12
reči: 4 komada
pare: tražila 26 funtica innocent.gif

a ono za prste baš i ne kontam ali nema ni veze



QUOTE(nickie @ 27 Nov 2006, 21:18) <{POST_SNAPBACK}>
ja sam na nulici
sta mu to znaci? nisam nista? laugh.gif

ono sa lenjirima sam odokativno, posto nemam lenjir u okolini biggrin.gif



QUOTE(kingmaker @ 28 Nov 2006, 14:04) <{POST_SNAPBACK}>
bas super zanimljiv testic.
50% male. pa sta ako imam velike šake? dry.gif


pa to sa prstima je i najvaznije.gledao sam neku emisiju i bas je bitno...a vi to onako^^

#59 Tihajeza

Tihajeza
  • Members
  • 98 posts

Posted 17 June 2007 - 22:27

I ja ispadoh 25% musko. Mada u testu sa muskim licima izabrah face-muzjake, pa je valjda ok...



Angles
Your score: 18 out of 20
Average score for men: 15.1 out of 20
Average score for women: 13.3 out of 20

Spot the difference
Your score: 86%
Average score for men: 39%
Average score for women: 46%

Empathising

Your empathy score is: 10 out of 20
Average score for men: 7.9 out of 20
Average score for women: 10.6 out of 20

Systemising

Your systemising score is: 14 out of 20
Average score for men: 12.5 out of 20
Average score for women: 8.0 out of 20

Eyes

Your score: 10 out of 10
Average score for men: 6.6 out of 10
Average score for women: 6.6 out of 10

#60 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 18 June 2007 - 00:57


25% male

Angles
Your score: 17 out of 20
( ovde nisam shvatio koliko imam vremena, pa sam brzao )
Spot the difference
Your score: 79%
Hands
You said your left thumb was on top when you clasped your hands together.
( mada sam gledao pola sata )
Emotions and Systems
Your empathy score is: 9 out of 20
Your systemising score is: 16 out of 20
Eyes
Your score: 8 out of 10
Fingers
Right Hand: 1
Left Hand: 0.98
Faces
Your choices suggest you prefer more feminine faces.
3D shapes
Your score: 12 out of 12
( jebiga.. arhitekta )
Words
Your score: you associated 4 word(s) with grey and you named 5 word(s) that mean happy. We are assuming that all the words you entered are correct.
( hehe.. kad bi znali )
Ultimatum
If you had to split £50 with someone, you said you would demand £25
( ovo mi bash deluje glupo.. podelio bih po pola zato sto sam posten, a ne zato sto ne bih da rizikujem.. )

et.