Jump to content


Photo

Renault Laguna 1.9 dci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#16 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 12 December 2006 - 09:59

QUOTE(Borris_ @ 11 Dec 2006, 13:35)
Samo da napomenem nesto u vezi Renault-a posto mi su se pokvarila jutros na autoputu (+ padala kisa)

Dizel pumpa se kvari ako je dizel loseg kvaliteta (samo ne znam gdje sam u fr nasuo dizel loseg kvaliteta  ranting.gif ). Kola su se jednostavno ugasila i na kompjuteru mi je pisalo da je elektricni problem.



da nisi sipao običan dizel umesto evrodizela ? cool.gif

#17 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 13 December 2006 - 03:15

QUOTE(Borris_ @ 11 Dec 2006, 13:35)
Samo da napomenem nesto u vezi Renault-a posto mi su se pokvarila jutros na autoputu (+ padala kisa)

Dizel pumpa se kvari ako je dizel loseg kvaliteta (samo ne znam gdje sam u fr nasuo dizel loseg kvaliteta  ranting.gif ). Kola su se jednostavno ugasila i na kompjuteru mi je pisalo da je elektricni problem.

A kakve veze ima dizel sa električnim problemom?

#18 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 13 December 2006 - 16:58

QUOTE(Tresko @ 13 Dec 2006, 04:15)
A kakve veze ima dizel sa električnim problemom?


Pa vidis to sam se i ja pitao ali u garazi (renault garaza gdje redovno odrzavamo kola) su mi rekli (i vise njih potvrdili koji su imali isti problem) da je problem sa dizel pumpom iako pise "elektricni problem" na kompjuteru.

#19 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 14 December 2006 - 11:08

QUOTE(Borris_ @ 13 Dec 2006, 16:58)
Pa vidis to sam se i ja pitao ali u garazi (renault garaza gdje redovno odrzavamo kola) su mi rekli (i vise njih potvrdili koji su imali isti problem) da je problem sa dizel pumpom iako pise "elektricni problem" na kompjuteru.

Pa to im je onda baš bez veze.
Meni se desio drugačiji "incident". Naime, greškom je sipan benzin u novog Clia 1.5 dCi, i to u količini da je bilo više benzina nego dizela. Na sreću, auto nije ni "štucnuo", osim što sam svakih 100-nak kilometara dodavao dizel. smile.gif

#20 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 15 December 2006 - 14:59

QUOTE(Tresko @ 14 Dec 2006, 11:08)
Pa to im je onda baš bez veze.
Meni se desio drugačiji "incident". Naime, greškom je sipan benzin u novog Clia 1.5 dCi, i to u količini da je bilo više benzina nego dizela. Na sreću, auto nije ni "štucnuo", osim što sam svakih 100-nak kilometara dodavao dizel. smile.gif



dobro je auto nekako i išao!

što se tiče electrical problema, kompjuter verovatno pročita vrednost senzora koja je "van opsega" i kaže za tu vrednost "out of range" ph34r.gif

e sad ja ne znam kako funkcionišu pumpe da bi znao zašto je to electrical a ne neki drugi problem unsure.gif

#21 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 22 December 2006 - 09:47

Čini mi se da sam baš na ovom sajtu pročitao, da je neko imao problem sa drugim displejom (od klime) na laguni, gde je valjda kontakt bio u pitanju, pa su mu u nekom i nekom servisu to samo namestili....

ima li neko informaciju koji je taj neki i neki servis, tj. gde mogu da rešim taj problem ? Drugi displej svetli samo ujutru sad po hladnoći na -1, 0 C, ali čim se auto zagreje (prođe 10tak minuta rada auta), on se ugasi.