Jump to content


Photo

Renault Laguna 1.9 dci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 27 November 2006 - 14:10

Prelistah celi forum automobili i nisam našao nigde nikakve utiske o automobilu koji sam pre neki priuštio sebi. Celog života vozim Opel (kadett, astra f, vectra cool.gif i sada na nagovor kupih renault...

Prvo što me privuklo jeste udobnost, komfor i lakoća upravljanja autom. A onda i sva ta "glamurozna" elektronika, elastičnost motora od 120 KS i pogodnost 6 brzinskog menjača, itd.

Obzirom da ne znam apsolutno ništa o renault-u, treba mi neko mišljenje, savet, šta je možda boljka auta, gde da ga servisiram, na šta da pazim, i sl.

hvala unapred!

#2 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 27 November 2006 - 15:02

Pa ovo si valjda trebao da pitas pre kupovine. Ono cega se secam to je da je Lagunama najslabiji dao upravo elektronika. Bar su ljudi imali najvise problema sa njom. Pogledaj po domacim forumima, ima dosta o bas 1.9 dci.

#3 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 November 2006 - 16:40

Renault, sampion F1 u zadnje dvije sezone.

#4 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 27 November 2006 - 20:18

QUOTE
Renault, sampion F1 u zadnje dvije sezone.


Miami Heat - Sampion NBA lige u sezoni 2005-2006!!!
I kakve veze i jedno i drugo imaju sa kvalitetom Lagune stare 4-5 godina?

#5 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 27 November 2006 - 20:39

QUOTE(nbg4ever @ 27 Nov 2006, 20:18)
Miami Heat - Sampion NBA lige u sezoni 2005-2006!!!
I kakve veze i jedno i drugo imaju sa kvalitetom Lagune stare 4-5 godina?
Nikakve. Oba su RENAULT.

Edited by Trn, 27 November 2006 - 20:51.


#6 junior

junior
  • Members
  • 116 posts

Posted 27 November 2006 - 23:06

QUOTE(bojan33 @ 27 Nov 2006, 14:10)
Prelistah celi forum automobili i nisam našao nigde nikakve utiske o automobilu koji sam pre neki priuštio sebi. Celog života vozim Opel (kadett, astra f, vectra cool.gif i sada na nagovor kupih renault...

Prvo što me privuklo jeste udobnost, komfor i lakoća upravljanja autom. A onda i sva ta "glamurozna" elektronika, elastičnost motora od 120 KS i pogodnost 6 brzinskog menjača, itd.

Obzirom da ne znam apsolutno ništa o renault-u, treba mi neko mišljenje, savet, šta je možda boljka auta, gde da ga servisiram, na šta da pazim, i sl.

hvala unapred!

Ja ne znam nista o renolu ali posto vidim da si ti vozio Opele daj TI meni neki savet za Vektru 1,7TD ima topic tamo sam naceo! Samo jedan dobar savet sam dobio od ponudjenih 17 cini mi se!
Pozd.

#7 Hotstepper

Hotstepper
  • Members
  • 298 posts

Posted 27 November 2006 - 23:56

Posto vozim Renoa (ali mnogo starijeg! Reno 5 1991) mogu ti reci da ti zavidim biggrin.gif
Ne verujem da ces se razocarati.
Znam da ces se verovatno suociti sa mnogo kritika od raznih "strucnjaka", navodno su mu delovi "jako!" skupi (i jesu u poredjenju sa WV dry.gif ) ali i te kako vredi, naravno mora da se odrzava! Mada kod nas "ako nije svaba unsure.gif " dry.gif
Kunst sa Renoom je da nadjes dobrog majstora u kojeg imas poverenja, pedantnog i da vodis racuna koje delove kupujes, ili ti ugradjuju jer ih ima razlicitog kvaliteta i proizvodjaca.
Nikad te nece izneveriti, a moze puno, puno da predje a udobno ces te km provozati...

Edited by Hotstepper, 27 November 2006 - 23:58.


#8 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 28 November 2006 - 10:25

hvala na tolikom broju komentara (bez obzira što pola njih nema veze sa temom biggrin.gif), a postavio sam i temu ovde, jer između ostalog nisam video da je iko spominjao lagunu na forumu, a koga god sam pitao za utisak (od vlasnika) svi su manje više pričali istu priču: ulje i filteri na 15.000 km, španeri i kaiševi na 60.000-70.000 km, pregledati i srediti turbinu ako se zamasti na 170.000 km i to je to.

Niko mi od beogradskih vozača nije spominjao elektroniku - valjda kako se kome zalomi.

Upravo zato sam hteo da čujem i utiske vas ostalih.

#9 nbg4ever

nbg4ever
  • Members
  • 1,058 posts

Posted 28 November 2006 - 10:45

Evo imas ovde o Laguni clanak i 50-ak komentara.

#10 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 28 November 2006 - 10:50

QUOTE(bojan33 @ 28 Nov 2006, 10:25)
hvala na tolikom broju komentara (bez obzira što pola njih nema veze sa temom biggrin.gif), a postavio sam i temu ovde, jer između ostalog nisam video da je iko spominjao lagunu na forumu, a koga god sam pitao za utisak (od vlasnika) svi su manje više pričali istu priču: ulje i filteri na 15.000 km, španeri i kaiševi na 60.000-70.000 km, pregledati i srediti turbinu ako se zamasti na 170.000 km i to je to.

Niko mi od beogradskih vozača nije spominjao elektroniku - valjda kako se kome zalomi.

Upravo zato sam hteo da čujem i utiske vas ostalih.

Nisam vlasnik, ali sam x puta vozio Lagunu 1.9 dCi od renta kara. Auto je jednom rečju savršen. Ova verzija je station wagon. Komotna, udobna, ogroman gepek, prostora u kabini na pretek. Elektronika korisna i funkcioniše odlično.

Potrošnja perfektna, ima 6 brzina, i u svim odlično povuče, kad treba, čak i u šestoj. Odlična je čak i fabrička muzika. Klima je bi-zona, automatska koja funkcioniše perfektno.

Naravno, od koristi su i senzori za automatsko uključivanje i isključivanje svetala, kao i brisača(koji čak automatski ubrzavaju i usporavaju u zavisnosti od jačine kiše.

Što se održavanja tiče, ovi razmaci koje si naveo su za gradsku vožnju. Ako se auto pretežno vozi na otvorenom, onda su duplo duži.

Ukratko, ja sam fasciniran kvalitetom baš ovog auta, i kad bih kupovao sada novi, kupio bih baš taj.

Mislim da si kupio odlično i da možeš da uživaš u svom autu.

#11 bojan33

bojan33
  • Members
  • 247 posts

Posted 28 November 2006 - 13:22

QUOTE(Tresko @ 28 Nov 2006, 10:50)
Nisam vlasnik, ali sam x puta vozio Lagunu 1.9 dCi od renta kara. Auto je jednom rečju savršen. Ova verzija je station wagon. Komotna, udobna, ogroman gepek, prostora u kabini na pretek. Elektronika korisna i funkcioniše odlično.

Potrošnja perfektna, ima 6 brzina, i u svim odlično povuče, kad treba, čak i u šestoj. Odlična je čak i fabrička muzika. Klima je bi-zona, automatska koja funkcioniše perfektno.

Naravno, od koristi su i senzori za automatsko uključivanje i isključivanje svetala, kao i brisača(koji čak automatski ubrzavaju i usporavaju u zavisnosti od jačine kiše.

Što se održavanja tiče, ovi razmaci koje si naveo su za gradsku vožnju. Ako se auto pretežno vozi na otvorenom, onda su duplo duži.

Ukratko, ja sam fasciniran kvalitetom baš ovog auta, i kad bih kupovao sada novi, kupio bih baš taj.

Mislim da si kupio odlično i da možeš da uživaš u svom autu.


Hvala na lepim rečima smile.gif

u pitanju jeste gradska vožnja, mahom po beogradu, ali će zasigurno 5-6 puta godišnje ići na put ...

nivo opreme dinamique nema senzore za kišu i mrak, a za tempomat nisam siguran! čak i da ima, ne znam kako se uključuje / koristi

#12 Kobayashi

Kobayashi
  • Members
  • 252 posts

Posted 01 December 2006 - 15:57

QUOTE(bojan33 @ 28 Nov 2006, 12:22)
Hvala na lepim rečima smile.gif

u pitanju jeste gradska vožnja, mahom po beogradu, ali će zasigurno 5-6 puta godišnje ići na put ...

nivo opreme dinamique nema senzore za kišu i mrak, a za tempomat nisam siguran! čak i da ima, ne znam kako se uključuje / koristi


Kod Renaulta u nemackoj ima akcija za polovne lagune, 2 godine garancija i od 1,99% kamata na dodjem ti.

Samo cene su ko u Srbiji

#13 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 11 December 2006 - 13:35

Samo da napomenem nesto u vezi Renault-a posto mi su se pokvarila jutros na autoputu (+ padala kisa)

Dizel pumpa se kvari ako je dizel loseg kvaliteta (samo ne znam gdje sam u fr nasuo dizel loseg kvaliteta ranting.gif ). Kola su se jednostavno ugasila i na kompjuteru mi je pisalo da je elektricni problem.

#14 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 12 December 2006 - 02:46

QUOTE(Borris_ @ 11 Dec 2006, 13:35)
Samo da napomenem nesto u vezi Renault-a posto mi su se pokvarila jutros na autoputu (+ padala kisa)

Nije da ti stajem na muku, ali sta zapravo hoces da kazes? Tebi se pokvarila kola, docim je nemacka autoindustrija nepojmljivo bolja od francuske?

#15 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 12 December 2006 - 09:48

QUOTE(Grunf @ 12 Dec 2006, 03:46)
Nije da ti stajem na muku, ali sta zapravo hoces da kazes? Tebi se pokvarila kola, docim je nemacka autoindustrija nepojmljivo bolja od francuske?


biggrin.gif

Bolje Peugeot nego Renault innocent.gif