Jump to content


Photo
- - - - -

Šume u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
184 replies to this topic

#136 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 22 December 2007 - 09:07

A Vi ste, gospodine prof.Grof, očigledno jako, jako zalutali..

Želim Vam puno sreće u životu.



Šta ćete gospodine čika tale......., gusta šuma teško je snaći se i još kad ne poznajete teren i ne snalazite se u takvim situacijama kao Vi, onda to nije ništa čudno....

Želim i ja Vama puno sreće i lepo provedene nastupajuće praznike.

p.s. Gospodine čika tale nadam se da kitite plastičnu jelku i badnjak.

#137 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 22 December 2007 - 23:04

Cika tale,
mislim da si naboo gospodina, mozda si njegovu tablu i telefon okacio.... :huh:

Vidi samo kako je drsko bezobrazan...odlicno, pokazao se bas kako treba i kakav jeste... :)


Zalutao si "grofe" na ovaj forum...to je tvoj problem a imaces i imas ih jos. :rolleyes:

Ja tebi na zelim srecne predstojece praznike, ne samo ove, nego ni buduce. ;)

P.S.Ne mora se kititi plasticna jelka, o badnjacima, seljacenju i novopecenim vernicima, necu ni da pricam, bljuje mi se od takvih....

#138 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 23 December 2007 - 08:49

Jasno mi je zašto pomenutog gospodina žulja ova tema, a jasno je i njemu.

I drago mi je da je tako.

#139 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 24 December 2007 - 09:48

Nije on mene "nabo" a i da hoće ne može. A da mi je jasno, stvarno mi je jasno, za razliku od ostalih ovde:

http://www.beoland.c...o_zemljiste.jpg

Niko nije malouman....., ode u Opštinu , raspita se, ode kod advokata, raspita se, ode kod vlasnika raspita se.pogleda koje je zemljište planirano i za kakvu namenu......, i na kraju preduzme odlućujuči korak. Niko ga ne bije po ušima da kupi na silu i da gradi na silu, ali i da gradi tamo gde nije namenjeno. Ljudi ovo je 21 vek, vreme se menja, postoje razni načini informisanja. Ja sigurno nisam kada sam kupovao plac ovde, pitao šumara šta da radim i da li mogu da gradim na livadi gde je namenjena gradnja. Naravno otišao sam na pravo mesto.....

I stvarno mi je odmah bilo jasno..........

#140 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 24 December 2007 - 10:08

O da,@vmechanin........

Želim Vam srećne nastupajuće praznike, i ne samo ove nego i buduće ( šta ćeš, stepen kulture). Želim Vam da ne izigravate Robina Huda, i da nisu samo šume bogatstvo, i mesta za skrivanja...

Bogatstvo su ljudi, njihova medjusobna razumevanja...., čovek na prvom mestu! Naravno čovek u skladu sa okruženjem i prirodom koja ga okružuje.....

A to koliko sam ja zalutao, i koliko volim prirodu a i šume, jasno je to da imam negde oko 80 ha šume na jugu Srbije, koju nikada nikome ne bih ni prodao ni dao u eksploataciju, za seču a imao sam prilike i to za "čistu seču", čak šta više, na nekim ogolelim mestima gde je drveće obolelo i osušilo se a sve ukupno negde oko 3 ha, zasadio sam borove. Ukupno oko 3000 komada koje sam dobio od šumske sekcije kao poklon . Eto to je moj "mali" doprinos ekologiji.......Na 5 ha ove godine planiram da ogradim i da ubacim zajedno sa Lovačkim savezom Srbije divlje životinje, jer je položaj izvanredan za njihov opstanak i život u tim krajevima na samoj granici administrativnoj sa Kosmetom, gde je nadmorskja visina oko 1000 m. Te su životinje desetkovane ratom koji je protutnjao i životinje su se sklonile daleko , čak se manipuliše i da su preko Stare planine prešle u Bugarsku...

Da li ste Vi ovako nešto uradili za "majku prirodu", kada se toliko busate u grudi?Kome ovde nešto nije jasno i ko je zalutao? E, dragi moj gospodine, neka ste vi živi i zdravi.....

#141 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 24 December 2007 - 10:10

Pokušajte da nađete bilo koji plan za ovu oblast

Poenta priče je da Grad ne sprečava uništavanje zelenih površina, prvo se gradi pa se traže dozvole..

Neretko se i dobijaju, uz ovakve ili onakve dogovore.

Za to vreme možemo samo da očekujemo nadolazeće posledice.

#142 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 24 December 2007 - 11:20

To je "Urbanistički planovi Bgd", a ovo je GUP do 2021 godine. Dakle generalni urbanistički plan do 2021 godine , gde je jasno definisano šta je sve i za šta namenjeno.Jasno je da je Manastirska šuma, zaštićena i treba da bude naravno, i ne samo ona već i druge javne zelene površine, ali ima i mesta za novu gradnju. I to da se postupa po svim mogućim planovima organizovanog stambenog izgradjivanja, da se ne odstupa od onoga što je zamišljeno, u dobrobit i ljudi koji će stanovati na takvim mestima ali i onih kojima u centru grada jednostavno šume oko BGD-a znače i "druga pluća".


http://www.beoland.c...plan_namene.jpg, dakle vidi se jasno "PLAN NAMENE"

Ono što je mene ovde dotaklo je sledeće:
-čika tale slike koje ste ovde predočili, nisu realne. Realno stanje je to da je tabla na ulazu u naselju ili bolje rečeno table sa ponudama o placevima, najobičniji vid reklame za nešto što nema veze sa šumom. Veruj te mi ako pozovete videćete da će vas uputiti, daleko od šume i tog drveta na kome je ponuda. Nemojte mi sada reći da ispod table o prodaji placa ima i natpis "Farbara". Pa zar mislite da je iza tog drveta stvarno "Farbara". Ne budite smešni....., ja stvarno nisam video ni jedan lokal oko tog famoznog drveta na kome su ni jadnom ni dužnom nakačili reklame, pored toliko načina reklamiranja i ponuda za onim što bi eventualno prodali.

Evo idem lično da maknem te dve table na samom ulazu i da ih lično nakačim na okretnici. Možda je tamo i bolje mesto za njihovo reklamiranje, zar ne ?

#143 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 24 December 2007 - 12:01

Gospodine prof.Grof,

te table stoje tu gde stoje, nisam ih ja kačio i ne zanima me zašto su zakačene baš tu gde jesu.

Ko god da prođe tim putevima kroz Manastirsku šumu može da vidi i te table, i te kuće koje niču na sve strane.

Vi ste kuću, kažete, zidali na livadi. Što ne znači da ta livada nije iskrčen deo šume.

Sve ovo ukazuje na to da postoji velika mogućnost da se iskrči i ostatak šume i naprave placevi (uz, da Vas parafraziram: gradi i ne dosađuj više).

Što se tiče tih Urbanističkih i GU i ostalih planova - teško mi je i da ih komentarišem.

A evo primera šta je sve moguće uraditi u zemlji Srbiji

#144 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 24 December 2007 - 13:05

To što neki nesavesni, neobrazovani i nadasve samovoljni ljudi rade, to je bez sumnje za svaku kritiku. Ali verujte mi ima takvih primera i u drugim državama, ništa neobično ( jedino je to nemoguće u Australiji, gde se toliko vodi računa o tim stvarima da su došli do savršenstva. Čak šta više koliko su otišli daleko svakih nedelju dana slikaju krajeve gradova i na tim slikama uočavaju svake nepravilnosti i ukoliko bi ste nešto hteli da uradite na svoju ruku, nisu potrebne komšije kao kod nas da bi ti došli inspektori, već se oni jednostavno pojave kao sa neke druge planete. Savršeno!)

A što se tiče livade na kojoj sam napravio kuću.........., svakako da je to bila šuma nekad. Isto toliko gusta kao što je bila na trgu Republike, Slaviji ili kod Beogradske arene. Ali ljudi , kao što znate krče šume za svoje potrebe, što nemora da znači da sada treba da uhvate testere u ruke i da poseku i ovo malo šuma što je ostalo u BGD-u. Ako je nekad nešto rađeno neplanski, to ne mora da znači da će se tako i raditi i da će se tim smerom i nastaviti. Uvek ima i načina i mesta da se neke stvari usmere, preispitaju i stabilizuju. Ali na žalost kod nas kao i za mnoge stvari, treba puno vode Dunavom i Savom da proteče........., u sve ali u baš SVE je politika umešala ruke. I u nekim stvarima u kojima ne bi trebala da se pita. Pa tako i za ovu sadašnju legalizaciju........, slatke su pare, slađe nego kora drveta, za neke političare koji izgleda i da nisu trebali da se spustaju sa grana u tim istim šumama!

Edited by prof.Grof, 24 December 2007 - 13:06.


#145 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 24 December 2007 - 20:25

Ali šta je sa svešću ljudi koji za izgradnju svog doma biraju takve i ostale zelene površine?

#146 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 24 December 2007 - 21:13

E tu trebaju da reaguju nadležni, a ne da ceo dan trpaju hranu u svoje stomake u lokalima koji su sagrađeni upravo na mestima gde je predviđena zelena površina. Zar ne vidite poštovani čika tale da se vrtimo u krug ?Smešno......, neko će nesavestan da sve poseče, onaj koji je toliko i pohlepan, zaista je to istina surova....

#147 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 25 December 2007 - 07:32

Rekoh ja da te cika tale naboo za tablu.... :D
Vidi, bolje da si ostao dole da cuvas tu tvoju sumu. Na jugu i jugoistoku Srbije u toku je velika seca suma, svuda, velike sumokradice, sleperi samo teraju, tako da neces imati gde da u saradnji sa LSS gajis divlje zivotinje. :)
Toliko si nalupao da ne znam sta pre da ti odgovorim. ;)

Za tvoju info, LS je kriminalna organizacija koja je odgovorna za unistenje genofonda divljih zivotinja u zemlji Srbiji.
I uskoro gubi gazdovanje nad prirodnim bogatstvom divljih zivotinja, tako da bi ti to bila promasena investicija. A mozda ce ipak biti da se divlje zivotinje sistematski i organizovano izlovljavaju, od strane lovaca i da ih zato NEMA. Da se puca stalno i da naravno zbog svog terora sto trpe od LOVACA IZ SRBIJE, divlje zivotinje beze gde mogu da zive bar mirnije. Njima granice ne znace nista, na njihovu veliku srecu, niko im ne trazi pasos kao nama i mogu mirno da predju. A Rat se zavrsio pre 8 godina, cisto da te obavestim da znas.
Autohtone sume se cuvaju i ne trpa se u njih sta kome padne na pamet, vec postoji citava nauka na tu temu, ali verujem da ti o tome pojma nemas.

Znaci tako, svoje ne das, ali zato tudje 'oces..... 0:)
Kupio si tudju zemlju i na tudjoj zemlji sagradio to neko svoje cudo, pa kad god da "proradi" pravna drzava, svakako ces morati da vratis tu zemlju vlasnicima. I ne samo ti, vecina. Zna se cija je to zemlja i kome je oteta i vise puta do sada je vlasnik zemlje trazio da mu se oteto vrati. I vise puta opominjao da se na njegovoj zemlji ne gradi nista, ali to razbojnicima ne smeta.

Nije tacno da ti je bilo ko u opstini rekao da gradis bez dozvole, vecina vas, divljih graditelja, izmislja te price i time unistava i podriva drzavu, institucije a zanimljivo da se takvim pricama najvise i najcesce sluze prekrsioci zakona i dodjosi, valjda mislite da imate rezervnu drzavu u koju cete da se vratite kad ovde upropastite sve sto mozete... 0:)

To što neki nesavesni, neobrazovani i nadasve samovoljni ljudi rade, to je bez sumnje za svaku kritiku. Ali verujte mi ima takvih primera i u drugim državama, ništa neobično ( jedino je to nemoguće u Australiji, gde se toliko vodi računa o tim stvarima da su došli do savršenstva

Tacno, vidis kako si se lepo opisao, a imalo bi jos tvojih citata, gde bas opisujes sebe.
Drugo nije tacno, pojam divlja gradnja nepoznat je u Evropi i takvih primera nema nigde na tlu Evrope. Ni u Rumuniji.
Mislim i vecina bi rekla, da je Svajcarska daleko uredjenija od Australije.

A za tvoju info, slikaju se tereni i ovde.
:huh:
I jos ovo, nemoj ti meni da govoris OVDE sta cu ja da "izigravam".
To sto ja tebi ne zelim srecne praznike nema veze sa kulturom, ne zelis ni ti meni, ni cika taletu, to je licemerje.
Tacno je delimicno da su bogatstvo i ljudi, ali sasvim je sigurno i to celovito, da to nisu ljudi kao ti, koji ce da uniste sve zivo oko sebe i da iznalaze milion razloga zasto to bas tako treba da bude, po njihovoj meri a ne po meri zdrave zivotne sredine koja treba i svim ostalim stanovnicima ovog grada. Pa i tebi, posto si dosao ovde, ali toga jos uvek nisi svestan i neces ni biti sve dok tebe licno ne prodrma nesto.
Takvi ste, nesavesni, neobrazovani, samovoljni, sebicni, samozivi, ogranicenog pogleda i na sebe i na svet oko sebe. :rolleyes:

#148 vmechanin

vmechanin
  • Members
  • 152 posts

Posted 25 December 2007 - 07:45

Posted Image

Na slici: Tema badnjaci.... :huh:
Ovako je izgledalo prosle godine, nijedan i ponavljam nijedan auto nije izasao iz sume bez odsecenog celog mladog drveta hrasta. :) Radi se odredjenoj vrsti hrasta, jer listove ne zadrzavaju sve vrste hrasta preko zime.
Naravno da se postavlja pitanje gde ce sa tim drvetom???
U stan?? Na plac od 2 ara sa kucom??? ;)
Bilo bi donekle razumljivo da je odsekao grancicu-dve s listicima, ali ovako to je unistavanje sume. :rolleyes:
i ne spada u tradiciju, vernistvo itd...

A sto je jos gore "tradicija" se ponavlja iz godine u godinu i bojim se da za ovu godinu u "mojoj" sumi nece imati sta vise da poseku, nijedan "badnjak", sve su vec posekli.... :D

Edited by vmechanin, 25 December 2007 - 07:51.


#149 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 25 December 2007 - 18:31

Napravi me čovek "Pol Banjanom"....., nemam pojma, upropastiću sve pa ću opet da se vratim u rezervnu državu jer sam "dodjoša", nisam obrazovan, nesavestan, samovoljan, sebičan, samoživ,ograničenog pogleda na sebe i oko sebe.........
Kupio sam tuđu zemlju, pa sigurno je nisam kupio sam od sebe!!!!!

I sve ovo ima veze sa šumom u BGD-u. Nemam komentar!

Edited by prof.Grof, 25 December 2007 - 19:08.


#150 prof.Grof

prof.Grof
  • Banned
  • 143 posts

Posted 25 December 2007 - 19:20

Ali šta je sa svešću ljudi koji za izgradnju svog doma biraju takve i ostale zelene površine?


Ili nisu svesni šta ih čeka kasnije ili su prevareni od "prodavaca". A to su obično "prodavci" koji sede u svojim kancelarijama i prodaju za "drugoga", a kasnije ne može ni Interpol da ih nađe. Na žalost, ima takvih primera dosta. Pa onda njihovoj gluposti, neko trlja ruke i puni buđelar........, "panta rei" !